0 oy
1,088 göst.
Aile kategorisinde (66 puan) tarafından
Kızım 4 ekimde 1 yaşına girecek 9aylıkken emekledig ilk dişini 8 aylıkken çıkardı şimdi çok hızlı emekliyor istediği yerden tutup ayaga kalkıyor ama hiç bir şekilde desteksiz ayakta durmuyor yürümüyor bişeyi 40 kere deyince olur derler ya başlıyor yaşı geldi niye yürümüyor parmaklarının ucuna basıyor Bi misafir gelince yürüyor mu diye sorduklarında hemen çocugu alıyor başlıyor yokk anammm ne yürümesi bakale parmaklarının ucuna basıyor diye anlatıyor artık bütün köy yürümediğini parmak ucuna bastığını öğrenmiş işi gücü yok ya gitti yerde lafını yapmış komşunun kızı ile arasında 15.20 gün var o erken diş çıkardı erken emekledi erken yürüdü yatıyor kalkıyor onu övüyor en son dün kayınbabam yürümüyor Allah Allah dedi dayanamadım adın dede ya daha hastane daha Dr götür dedim psikolojik olarak beni bitirdiler çok şükür 

24 Cevaplar

0 oy
(7,935 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Canım her çocuk bir değil kız kardeşim 2 yaşına yakın yürüdü. Kuzenimin oğlu 14 aylıkken yürüdü. Onlar cahil cühela insanlar. Sen onlara bakma. Allah çocuğunun sağlık sıhatini daim etsin uzun ömür versin takma kafana
(66 puan) tarafından
Amin canım inşallah
-Reklam-
0 oy
(2,484 puan) tarafından
Benim oglumda erken emekledi ama daha desteksiz yuruyemiyo 11 aylik canim hic takma o yuzden 16 aya kadar yurumemesi normal
(66 puan) tarafından
Ya resmen kusur arıyorlar kaşı gözü agzı burnu hep amcası halası babası yürü memesi bilmem nesi sana mi çekti ki diyor hemen sanki ben kötüyüm insanın moralı bozuluyor ister istemez
0 oy
(6,136 puan) tarafından
Ben ellerini tutarım sen yeter ki harekete gec
(66 puan) tarafından
Sabır çekiyorum bol bol ama sabır taşında birgün çatlar eminin
tarafından
bende geliomm yolalimm beraber
tarafından
Ikide benim için yolun ")))
0 oy
(987 puan) tarafından
Bebekleri ve çocukları kıyaslamak çok çok yanlış. Toplum bunu öğrenemedi bir türlü. Biz neyin ne olduğunu bilsek de o kadar kıyaslama yorum geliyor ki biz de bi yerden sonra acaba diyoruz. Aklımızı alıyorlar. Her yerde var bu kıyasçılar. Yok efendim şu konuştu bülbül gibi, bu daha anne babadan başka bir şey bilmiyor. Şu koşuyor, öbürü tembel. Rahat bıraksınlar çocukları yaa. Her çocuk bir mi? Benim oğlum 14 aylıkken yürüdü. Canını sıkma, zamanı gelince yürür, tutamazsın onu. Tepkini de koy bence, kıyas yapmayın artık de 
(66 puan) tarafından
İnş canım artık gözüm yürüsede şunların agzının payını versem diye bakıyor
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Ya aynini cektim. Kizim 8 aylikken dis cikardi ilk 9 10 aylikken de ayakta durup koltuga felan tutunup durabiliyordu baya. Bi yere tutup ayaga kalkiyodu koltugu boydan boya yururdu tutarak biraktigi zaman desteksiz 1 adim atar duserdi. 13 aylikken 2 3 adim atip dusuyodu tay tay gidiyodu biraz 14 aylikken yurudu tamamen. Suan 27 aylik yuruyor tabiki ama konuşamıyor sadece baba anne dede aba elleme filan diyor ama hic söylemiyor bildiginide tek baba diyo yani onu kullaniyor. Tutturdular aylardir niye konusmuyo hala konusmuyo ne zaman konuscak deliriyorum.
(66 puan) tarafından
Delirmemek elde mi ya insan bir yerden sonra başlıyor int araştırmaya sakat mı beyninde bişey mi var acaba şu mu bumu diye kötü düşüncelere kapılıyor agızlarından hiç hayırlı Bi laf çıkmıyor şerden başka Bi bildikleri yok
(3,151 puan) tarafından
Aynen oyle cok iyi anliyorum daha yurume muhabbeti eminim sanada derler konusmuyo etmiyor diye banada hep diyolar sununki boyle konusuyo onun cocgu sunlari diyo bilmem ne.
(66 puan) tarafından
Aynen de öyle
0 oy
tarafından
Yiğenim 15 aylık yürüyemiyor bir aydır emekliyo yeni yeni.oturuyor
(66 puan) tarafından
İşte her çok bambaşka ama anlayana
0 oy
(86 puan) tarafından
Herr çocuğun gelişimi farklıdır. Öyle yapmamaları lazım misal benim kızım 9 aylıkken yürümeye başladı emeklemeden yürüdü her çocuk bir olmaz bunu kafalarına soksunlar 5 parmağın 5 bir mi akıl fikir versin Allah 
(66 puan) tarafından
Amin amin kendisinin bir bildiği var benim çocuklarım hep gürbüzdü Bi kucaktı diye ama şimdi dönüp baksa oysaki çocuklarının hepsi yaka silkiyor kadının dilinden marifet kilolu çocuk dogurup erken yürümesi degilmiş demekki adam gibi anne olmak mış ama anlamıyor ne yapayım
0 oy
(1,948 puan) tarafından
İyi bi b o k l u dana karnı olacak kaynananın ağzına çarpacaksın.
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Manyak bunlar  ya sağlıklı dye şükür etmiyorlar. Nasılsa yürüyecek ay olarak ufak daha
(66 puan) tarafından
Bende sıkıntıya sokuyorlar işin kötüsü çok şükür kıpır kıpır çocuk yemesi içmesi herşeyi ile ama yok kendi çocukları elin çocukları derken benimki hiç oluyor
0 oy
(947 puan) tarafından
Her çocuk özeldir ya öyle saçma şey mi olur. Ya bu Kaynanalar niye herşeye burnunu sokar ki 
(66 puan) tarafından
Burunları kopar inş inş inş
(947 puan) tarafından
Sonra neden gelinler gelmiyor neden aramiyor benimki de herşeye burnunu sokcak illa. Ben bile okuduğum yerden nasıl sinir oldum çocuğu alıp göstermek falan ne kadar ayıp bı şey. Ben de zayıfım beni de başta kaynana olsun köylü insan olsun kiyasliyordu verdim bı iki defa ağızlarının payını şimdi kimse ses edemiyor
(66 puan) tarafından
Sabır diyorum kalp kırmak istemiyorum evim ayrı olsa agzının payını veririm ayda da 1 gelir giderim ama birlikte oturuyorum mecburen susmak zorunda kalıyorum
(947 puan) tarafından
Bir arada oldun mu zor bende üç ay bir arada durdum gerçekten zor oluyor Allah sabır versin kuzum
(66 puan) tarafından
Amin canım inşallah
0 oy
tarafından
benimkide 1 yaşında yürümedi hala bazi çocuklar  9 aylık yürüyor valla 
(66 puan) tarafından
İşte o erken yürüyenler saglıklı benimki hastalıklı gibi oluyor gözlerinde
tarafından
valla ne desem az daha neler çocuktur 8 aylikta yurur iki yaşında da çocuğa bağlı sende deki tm siz saglikli dogurun 9 aylık yürüsün benimki hasta zaten ;)))
0 oy
tarafından
Kiz oglum 9 bucuk aylik ueni dis cikardi daha yuruyor  ayakta dahi durmuyor cocuktan cocuga degisir
(66 puan) tarafından
Anlamıyorlar işte herkes kendi bildiğini okuyor
0 oy
(6,825 puan) tarafından

Allahim ya sinir olmamak elde değil komşu ile sidik yarıştırma yıl oldu 2019 sen daha her çocuğun aynı olmadığıni ogrenememisin de .. reklam yapmış ya kadına bak daha küçük ki illa yürür diye bişey yok de çok laf ediyirsalar alsın Dr a götürsün reklam edeceğine :angry:

(66 puan) tarafından
Dayanamadım dedim en sonunda Daha hastanede Dr orda götürün diye
(6,825 puan) tarafından
Çok bile durmusun cnm hklsn
0 oy
(73 puan) tarafından
Valla canim benim oglan 3.5 aylik daha yürümesine var ama etrafimda kimin cocugunu gorsem hep 1 yasinda tutunarak kalkmaya 1 bucuk yaslarinda yurumeye yeni yeni başladı gayet normal bence ayrica her cocuk bir degil ki kimi erken yuruyor kimi gec yuruyor olabilir sen takma kafana bosver agzi olan konusuyor derler ya o hesap iste 
(66 puan) tarafından
Öyle diyorum her çocuk farklı diye ama yok o Bi şeye takmış kafayı herkes aynı diyor
(73 puan) tarafından
Bosveeeerrrr he dogru diyon ne yapalim var mi bi fikrin diye sor :D
0 oy
tarafından

Bir tane de bnde var ağzını ayırmaya gerek yok bn Agzinin payını verdim 

Hem 9 aylık çocuk yurmez ki yani yuruyen vardır ama erken olarak 

Ayrıca bebekler 6 10 ay arası emekler 9 18 ay arası yürür 

Kaynanama sen xok cahil kaldın anne artık o aylar değişti dedim hahah:D ama ltfn artık yeter dedim anne her bebeğin gelişimi frklidir bak senin çocukların çubuk kraker gibi büyüdü zayıf zayıf rüzgar esse ucardilar 

(66 puan) tarafından
Ne güzel demişsin valla
tarafından
Öyle diyorm yoksa susmaz imkansiz
0 oy
tarafından
İyi de çok saçma bebek la bu ne kıyaslaması kayçfayınyemişler. Çocuktan çocuğa değişir emekleme oturma yürüme VS vs bsver sen onları he he de geç 
(66 puan) tarafından
Başlarda bende he he diyordum ama belli süre sonra insanın psikoloji bozuluyor
tarafından
O zaman cevaplarını ver bak bakalım bidaha diyor mı
0 oy
(52 puan) tarafından
Git komşunun bebesini sev o zaman diyeydin mal resmen mal böyle insanlar !
(66 puan) tarafından
İnsanın dilinin ucuna neler geliyor da diyemiyorsun işte
0 oy
(29 puan) tarafından
Canım hiç takma 2 yaşından sonrada daha çise alismadimi vs. basliycak hiç umursama ben kızım hazır olduğunda başladım o isteyince bende hazır olunca rahat ettim.
(66 puan) tarafından
İnş canım Rabbım islah etsin bunları
0 oy
(185 puan) tarafından
Her çocuk farklı cnm senin kaynanan bulacak konu bulamıyo galiba bunu laf ediyo He de geç cnm Bn öyle yapıyorum yoksa karısana cok 
0 oy
(1,509 puan) tarafından
Yirtma canim dik agzini anca oyle kapanir 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 178 göst.
18 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Fatmastl (666 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 241 göst.
23 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Anonim (314 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 260 göst.