+1 oy
671 göst.
Aile kategorisinde tarafından
tarafından kapalı
20 gün oldu doğum yapalı ilk defa bugün eşimle çocuğumla evde yalnız kaldım. Misafir misafir kafayı yiyecek gibiyim. Ne kendi tarafımın ne eşimin tarafının hiç anlayışı yok. Evde her şey her yerde. Her gelen benden hizmet bekliyor. Allah rızası için biri de kalkıp çorba yapayım evi temizleyim demedi. Herkes çocuğun başında oturuyor ben hizmet ediyorum. Çok şükür bugün hepsi gitmişti. Sabah evimi temizledim iyi kötü. Bebeğim de çok sakindi eşimle mutfağa girdik güzelce yemek hazırladık. Akşamda film açıp izleyecektik çok mutluydum taa ki yine misafir geldi. Misafir dediğim aynı katta oturduğumuz eşimin babaanne ve halası. Uyuyan bebeği uyandırıyorlar neymiş seveceklermiş. Ya 50 yaşında ki halası pat diye bebeğin ağzından emziği aldı. Yok sütün böyle o böyle şu böyle huzurunun içine ettiler. Eşime dedim yorgunuz uyucaz de gönder diyemem dedi. Ben ima ettim gidin diye yine anlamadılar. Gece 12ye kadar oturdular. Hizmetçi olmaktan bıktım usandım. Eşimle tartıştık sofra ortada kaldı. Hiç bir şey yemedim. Tam iyiyiz bugün derken yine geliyorlar. Bıktım kalabalıktan eşimle bebeğimle yalnız olmak istiyorum. Gelen bana annelik öğretsin istemiyorum her şeyimi eleştirisin istemiyorum. 
notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

28 Cevaplar

0 oy
(526 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım anlayışsız insanlarla muhatap olmak çok zor. Eşimin bir akrabası ameliyat oldu, gelmek isteyenlere açık açık misafir kabul etmiyoruz diyorlar, kafaları rahat. Anlamayana maalesef açık açık anlatmak gerekiyor.
-Reklam-
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Suç sende bırak onları, al bebeğini geç odana eşin merakliysa hizmet etsin  açık açık şöyle lafını 20gun olmuş neyin hizmetini bekliyorlar
0 oy
(294 puan) tarafından

Allah sabır varsin ya bazen bazı kadınlar için diyorum ki niye evlerine misafir kabul etmiyorlar nasıl insanlar bunlar diyorum ama misafirinde edepli gelip edepli gitmesi lazım senin anlattığın bu misafirlere o kadınlar gibi bir kadın lazım :D

0 oy
tarafından
Watsapa durum at bı sure misafir kabul etmiyorum diye herkez üstüne alınır boylece
0 oy
tarafından
El kadar cocugun nesini sevmek isterler anlamis degilim o daha süt kuzusu tek ihtiyaci anne kokusu baskalarina gerek yok uyuyan bebegi uyandirmak nedir ya tepkini koy alismasinlar oyle
0 oy
(139 puan) tarafından
Akrabaya git denmıyo bazen pat diye ama annem lohusa kadının mezarı 40 gün kazık olur der.eskiler öyle dermiş.normalden daha dikkatlı olmalısın calışmak hizmet etmekmiş bunlar sana göre değil suan.kım naparsa yapsın en iyisi bebişini alıp odana kacmak hatta kapını kilitle.arsız arsız sorarlarsa banyo yaptım gibi bişy söyle
0 oy
(943 puan) tarafından
Ben bebeği doyurayım/altını değiştireyim  siz de o arada çay koyar mısınız falan de deli mi bu insanlar nasıl  hizmet bekliyorlar daha yeni doğum yapmışsınız. Ayrıca zaten yenidoğan bebeği sevmek ne alaka ele avuca bile gelmez sanki kaçıyor çocuk. Bu anlayışsız insanlar umarım sizi ilerleyen günlerde rahat bırakır
0 oy
(220 puan) tarafından
40im çıkmadan kimseyi kabul etmiyorum. Bebeğim ve kendime vakit ayıracagim yoruyorsunuz beni de

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 95 göst.
8 Haziran 2023 Aile kategorisinde Selin demirci (2,103 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 368 göst.
16 Ocak 2022 Aile kategorisinde Masum anne (310 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 489 göst.
20 Şubat 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 426 göst.