+1 oy
670 göst.
Aile kategorisinde tarafından
tarafından kapalı
20 gün oldu doğum yapalı ilk defa bugün eşimle çocuğumla evde yalnız kaldım. Misafir misafir kafayı yiyecek gibiyim. Ne kendi tarafımın ne eşimin tarafının hiç anlayışı yok. Evde her şey her yerde. Her gelen benden hizmet bekliyor. Allah rızası için biri de kalkıp çorba yapayım evi temizleyim demedi. Herkes çocuğun başında oturuyor ben hizmet ediyorum. Çok şükür bugün hepsi gitmişti. Sabah evimi temizledim iyi kötü. Bebeğim de çok sakindi eşimle mutfağa girdik güzelce yemek hazırladık. Akşamda film açıp izleyecektik çok mutluydum taa ki yine misafir geldi. Misafir dediğim aynı katta oturduğumuz eşimin babaanne ve halası. Uyuyan bebeği uyandırıyorlar neymiş seveceklermiş. Ya 50 yaşında ki halası pat diye bebeğin ağzından emziği aldı. Yok sütün böyle o böyle şu böyle huzurunun içine ettiler. Eşime dedim yorgunuz uyucaz de gönder diyemem dedi. Ben ima ettim gidin diye yine anlamadılar. Gece 12ye kadar oturdular. Hizmetçi olmaktan bıktım usandım. Eşimle tartıştık sofra ortada kaldı. Hiç bir şey yemedim. Tam iyiyiz bugün derken yine geliyorlar. Bıktım kalabalıktan eşimle bebeğimle yalnız olmak istiyorum. Gelen bana annelik öğretsin istemiyorum her şeyimi eleştirisin istemiyorum. 
notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

28 Cevaplar

+4 oy
tarafından
Bunlara ben hayat sömürücü varlıklar  diyorum .
(2,727 puan) tarafından
Ilik kemik kurutan cinsler ☺️
(3,551 puan) tarafından
Açmayın kapıyı çalsın çalsın gitsinler. 10.lere de çalsalar açmayın. Evde oldugunu bile bile açmayın da anlasınlar. Bebenin agzından emzik pat diye çekilmez damağı düşer onun..
-Reklam-
+1 oy
(3,052 puan) tarafından
Kabul etmekle en büyük hatayı yapmışsın canım. Uyuyan bebeği sevcez diye uyandırmalari çok saçma. Şeytan diyor bu saatte git kapılarına sende onları uyandır tuz varmı der geri dönersin:)  İnsanlar da biraz anlayış olması lazım. Yeni doğum yapmışsın faydaları yok bari zararları olmasın. Anneliğini eleştirmeye çalışanları da şimdi susturmazsan ömür boyu gelip gidip mükemmel annecilik rolüne devam edip sürekli akıl verirler. Her çocuk aynı değil ki her anne aynı olsun. Akıl verenlere de yeniden çocuk yapmalarını söyle. Herkesin çocuğu da anneliği de kendine. Sanki robot yetiştiriyormuşuz gibi her bebeğin aynı olmasını bekleyip bide herkesin aynı yöntemle çocuk büyüte bileceğini sanmalari resmen cahillik. 
0 oy
(7,654 puan) tarafından

Kapıya misafir kabul etmiyorum 

Omicron varyantı yayginlasti yaz:)
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Çok haklısın canım özlemişler demekki küçük bebek
0 oy
(78 puan) tarafından
Allah etmesin Allah korusun ama hasta numarasi yap gerçi anlarlar mi bilmem ama bide çok hizmet etme sen hizmet edersen tabi ki gelirler hizmeti eksik gör Allah yardimcin olsun bu arada
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun inşallah canim o ne öyle yaa ne kadar anlayışsız insanlar 
0 oy
(119,342 puan) tarafından
kapina bi yazi yaz yapistir dogum sonradi yorgunluktan misafir kabul etmiyorum diye
0 oy
(514 puan) tarafından
Insanlar çok anlayissiz ya
0 oy
(8,581 puan) tarafından
Anlayış sıfır yaa
0 oy
tarafından
Kabul etme canım. Ameliyatliyim de. Bebek uyuyo de seste uyanır de başka odaya koy. Esinde anlayışsız mi? Daha yeni doğum yapmışsın kendi tarafını çağırmayın.sende kendi tarafını çağırma. Yada geliyorlarsa iş yapsınlar. Sen bebekle mi ilgilencen hizmetcilimi yapcan hiç anlayış yok ya  açıkça söyle eşine istemiyorum de  
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Yalnizliga agladigim gunlere sukrediyorum bunlari okudukca. Her ne kadar zor zmnlarda keske biri olsa desemde meger iyisi benim gini tek basina bilmedigin yerde kimsesz yasamakmis. Bu ne ya Allah sabir versin 
(3,823 puan) tarafından
Bende tek büyüttüm canım kafam rahattı en azından onu yap bunu et yok hergün misafir gelmesi yoktu en güzeli bu inan hiç yanlızım diye üzülme
(11,217 puan) tarafından
Aynn ya. Karisan eden yok. Cocuklarimi sadece kndime gore buyuttum. Cok sukur zekalarida, uykularida, beslenmeleride  konusma anlama becerileri sosyal iliskileri felan diger yasitlarina gore cok iyi masallah. Zaten cocuga anne ve babasi vermeli ne vericekse. Tek dogru tek komut. Her kafadan ses cikan herkesin istedigi an gelip suladigi bitkiye uzuluyorum.
0 oy
tarafından
Saat 9 geçtikten sonra kapıyı açma esin acarsada sen odana geç uyuyor numarası yap. Esin desin yorgun yatti uyudu bebekle.diye. gelip.odana girecek halleri.yok esinde zaten öyle bir durumda izin vermesin. En güzeli bu. 
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Ahh ahh seni çok iyi anlıyorum canım 

Bende doğum yapınca ilk kırk gün kimseyi kabul etmiyoruz sizlerden anlayış bekliyoruz diye story ve durum yapicam
0 oy
(695 puan) tarafından
Kabul etme simdi sebebinde war bebekten dolayi korkuyorm wirüs war sayilar artti daha snra gorusel dieblrsn
0 oy
(331 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun çok haklısın iyi nile sabrediyorsun. Hastalıktan dolyı misafir kabul edemiyorum yaz vatsapa hikaye at kapıya yaz vallahi yap biraz kafannrahatlasın. Ne kadar çok bebek annesiz kaldı bu salgın yüzünden. Kimsede nasıl anlayış olmaz. Sen kimsin hizmet bekliyorsun. Asıl yeni doğum yapmış annenin hizmete ihtiyacı var. Çok zor kuzum Allah yardımcın olsun. Ama ciddiyim salgından dolayı kabul etme kimseyi. Çok hızlı yayılıyor hastalık sonra çok pişman olursunuz Allah korusun aman
0 oy
tarafından
Kapıyı açmayın.evde yokuz deyin bir süre.
0 oy
tarafından
Bende aynı böyleyim kaynanam gil her gün burdalar kar kış kıyamet demezler tabi oturmak yemeğin önüne gelmesi kolay geliyo 
0 oy
tarafından
Iste bu sebeple ayrı oturmak en mantıklısı. Benim kaynanam da sever yaptırmayı gelin göstermeyi ben müsadere etseydim gelin göstermek ev göstermek için bütün herkesi evime getirirdi ama mesafe koydum böylesi rahat valla. 
0 oy
tarafından
Birebir demezsen daha çok yorulursun. Neyin sessizliği bu anlamadım yani 
0 oy
(1,309 puan) tarafından
Kovid olduk de herkese korkudan gelemezler

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 92 göst.
8 Haziran 2023 Aile kategorisinde Selin demirci (2,103 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 360 göst.