0 oy
449 göst.
Aile kategorisinde (2,165 puan) tarafından

TV izlemenin ne gibi zararları olabilir yada nasıl bir hastalığa yol açar? Bende sürekli izleten biri değilim bazen ağladığında açıyorm mecburen ilgisini çeksin dursun diye yoksa uyuturken emzirirken vs hep odamda ilgilenirim çoğu zaman da mutfağa yanıma alırım pusetine bırakırım bende o şekilde yemekle uğraşirim sizler nasıl bakıyorsunuz bebeklerinize :angel:

22 Cevaplar

+2 oy
tarafından
2 yaşına gelirken açtım ama gel gelelim 3 yaşında ilgisini çekmiyor alışmadu çünkü bence digru olan bu canim
(2,165 puan) tarafından
Anladım canm en iyisi bence
-Reklam-
+1 oy
(119,345 puan) tarafından
dogurdumdan beri tv genelde acik hic ilgisimi cekmez
(2,165 puan) tarafından
Anlaidm canm
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Özellikle izletmedim ama bakıyor özellikle reklamlara 10 aylık olmak üzere su an
(2,165 puan) tarafından
Himm benimki daha 4 aylık ya
0 oy
(264 puan) tarafından
Ben izletmem felan deyip şekil şükül yapıyordum çocuğum aşırı yaramaz oldu sürekli ağlar hiç birşey yemezdi ek gıdaya başlayınca izlettim mecbur öyle yedi birtek 6-7 aylık felandi
(2,165 puan) tarafından
Anladım canm başka türlü nasıl eğlenecek ki.bebek sürekli uyutmak da olmuyor çok çok konuşuyorm karşısına geçip beni dinlesin benle oynasın diye bu arada 4 aylık benim bebeğim
(264 puan) tarafından
Sen konuş oyna yine de faydası olur cevap veremez ama bebekler aslında herşeyi dinler ben de oynuyordum hep ama bir süre sonra yetişemiyorsun sürekli çocukla oynamaya da ama günde 1 saatimi bile olsa oyun aktivite vs ayırmaya çalışıyorum onun dışında çizgi film senin bildiklerin gözetimin altında izlesin bence hiç bir sakıncası olmaz
(2,165 puan) tarafından
Anladım canm sağol, konuşma geriliğine yol açar diye okudum da biyer de bide zeka da sorun olabiliyormus bundan ötürü korkuyorum açmamaya çalışıyorm ama nereye kadar mecbur açılıyor TV oda bakıyor ister istemez
(264 puan) tarafından
Yok yavrum ya bizimki 3 yaşında çok şükür iyi konuşması vs cin gibi çevremde de herkesin çocuğu izliyor tabi ne izlediğini kontrol edicez ama öyle birsey görmedim yani hiç herhangi bir özür olan vs
0 oy
(2,468 puan) tarafından
Yaşının 10 katı dakika izletmek normal diye duydum. Yani 1 yaşındaysa günde 10 dakikadan fazlası zararlı gibi.. 
(2,165 puan) tarafından
Benim bebeğim 4 aylık daha canm
0 oy
(333 puan) tarafından
Genelde benim yanımda olur bebişim ama Tv açıkken bakıyor yani çok çok zorda kalırsam bırakıyorum ama hiç durmuyor emekleye emekleye yanıma geliyor
(2,165 puan) tarafından
Anladım canm ben biyerde okudum da otizmli olma ihtimali varmış çok TV izlerse eğer bebek merak ettim bide buraya sorayım dedim
(333 puan) tarafından
Bebeğimin çok dikkatini çekmiyor ama daha çok kucakta dolaşmayı seviyor ilgilenmemi istiyor
(2,165 puan) tarafından
Benimki de öyle seninki kaç aylık bebiş
(333 puan) tarafından
9 buçuk aylık canım
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Surekli izledi canim ay olarak blmiyom unuttum  .dd
(2,165 puan) tarafından
Benimki 4 aylık bende izletmemeye çalışıyorum arada bir bakiyo ve dikkatini de çekiyor çizgi film vs ne yapsam bilemiyorum umarım ileride sorun yaratmaz bu TV
0 oy
(1,736 puan) tarafından
Ben 1 yaşından sonra izletmeye başladım. Tabi ilk çocuk vakit çok, zaten atanamadım r deyim diye sürekli oyunlar kitaplar  ama şimdi 2.geliyor ne yaparım bilmem 
(2,165 puan) tarafından
Anladım canm
0 oy
(481 puan) tarafından

6 aylıkken yavaştan başlamıştı bakmaya. 7 aylıkken grip olmuştum bana çok yaklaşmasın diye açtım öylelikle alıştık :(

(2,165 puan) tarafından
Anladım canm ya bir şekilde alışıyor ama umarım ileride sorun yaratmaz ben otizmli olur diye duydum da bu gerçek mi acaba
(481 puan) tarafından
İnşallah yaratmaz. Çoğu uzman otizm doğuştan gelen gelişim bozukluğudur sonradan ortaya çıkan bir rahatsızlık değildir diyor
0 oy
tarafından
8 buçuk aylık benimki ve bütün gün tv açık sadece reklamlar ilgisini çekiyor ☺
(2,165 puan) tarafından
Anladım canm ya bende ileride sorun olur diye korkuyorum açmamaya özen gösteriyorm ama illaki misafirliğe gitsek yada gelen olsa açılıyor TV bebeğimin de gözü kayıyor oraya doğru
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Doğduğundan itibaren hep açıktır TV ilgisinin çok çekmedi ne zaman ki anlamaya başladı o zaman da eğitici çizgi filmler açtım 
(2,165 puan) tarafından
Anladım canm yani tamamen kesmediniz tvle Bağlantısini
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Ben5aylik tan beri izletiyrm ama öyle çok fazla ilgisini çekmez bazen bakar bazen bakmaz :-):-) şuan 7aylii
(2,165 puan) tarafından
Anladım canm
0 oy
(1,659 puan) tarafından
Vallahi TV bir aydır izlet mi yordun ama artık durmuyor mecbur izletiyorum şimdi bile izliyor çünkü durmuyor
(2,165 puan) tarafından
Kaç aylık bebiş
(1,659 puan) tarafından
22 aylık canım
(2,165 puan) tarafından
Seninki yine büyükmüş canm benimki 4 aylık henüz
0 oy
(2,692 puan) tarafından

2.5 yaşında şuan. Şimdiye kadar izletmedim. Artık eskisi kadar sakınmıyorum ama kendi bakmıyo alışmadığı için :D

(2,165 puan) tarafından
Anladim cnm
0 oy
tarafından
2 yasindan sonra.. bebeklikte baslama hem konusma geriligi ve asiri izleme de otizme sebep oluyor
(2,165 puan) tarafından
Evet bende öyle duydum korktum bian normalde izletmemeye çalışıyorum ama bazen biyere gitsek falan açık oluyor TV ilakki bakıyor umarım o kadarciktan bişey olmaz
tarafından
yok ondan bisi olmaz burda basina gelen biri vardi 5 6 saat izliyomus..
0 oy
tarafından
TV yok evde.alasim var kocanın alası yok.koca evinde izler TV yi artık kızım
(2,165 puan) tarafından
:)).... Bu iyiydi valla canm
0 oy
(2,139 puan) tarafından
Bebeğim 5 aylık 2 yaşından önce izlettirmeyeceğim. Benim kızım çok geç konuştu. TV nin konuşma gecikmesine neden olduğunu söylemişti çocuk psikiyatrisi. 
(2,165 puan) tarafından
Yaa öyle mi doğrudur valla canm sağol bilgiler için
0 oy
(1,030 puan) tarafından

8.5 aylık daha 1 saat bile izletmedim :) ailecek karşıyız çok dikkatini çekiyor ama hemen kapatıyoruz sesli oyuncaklarla oynatıyorum  çok hareketli bir bebek ama bende enerjik bir anneyim şükür:)

(2,165 puan) tarafından
Maşallah ne güzel canm
0 oy
(749 puan) tarafından
Şuan küçük  zaten   alismaz 1.5 2 de belki alisabilir. 
0 oy
(46 puan) tarafından
Şuan 4 aylık 3 aylıkken başladı bakmaya aşırı derecede ilgisini çekiyo ağladığı zaman ona bakınca susuyo ben izletmem diyenlerdenim :D ağlama krizine girdi bigün 3 aylıkdı ne denediysem yok susturamıyom ses olsun diye telden açtım bişeyler göstermeye çalıştım  anaaa bu sıpa tak diye sustu ben şok  yok dedim olamaz buna alışır felan 1dk sonra felan çektim tekrar bastı yaygarayı ışıklı yanarlı dönerli renkli şeyler ilgisini çekiyo ışığa felan bakmayı seviyo 
(2,165 puan) tarafından
Evet benimde oyle 4 aylık şuan ne yapsam bende bazen şaşırıp kalıyorum öyle dursun diye açıyorm.ama şimdi o kadarına bile pişman oldum açtığıma valla

İlgili sorular

0 oy
63 cevap 763 göst.
17 Aralık 2021 Diğer kategorisinde 2323 (2,165 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 41 göst.
19 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Asabii (213 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 228 göst.
14 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde 2oglanannesi-_- (51 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 251 göst.