0 oy
344 göst.
Diğer kategorisinde (105 puan) tarafından
Selam anneler 8 aylik kizim war 2 senelikte ewliyim çewremde çogu kisi bi tane daha olsun  diyo ben düsünmuyorm  aslinda  cocugm küçük  oldugu icin tüm ilgiyi ona wermek istiyorum yetisemem diede korkuyorum açıkcasi cewremde cogu kisi olsun birlikte büyusünlerr sonradan insan rahat edince bidaha bicocuk büyütme hengamesine girmek istemiyo diorlar ortalik malum hersey cok pahali hem maddi  hem manewi olarak yetisemem die korkuyorm kzmn yasi byk olsa bile  sizce colmu zor 2 cocuk siz ne düşünüyorsunuz?

31 Cevaplar

+1 oy
(365 puan) tarafından
Çocuk nimettir onların olduğu yerde bereket mutluluk eksik olmaz rızkıyla gelir .. ama yaş aralıgı kısmına takılma arda arda getireni de gördüm aşırı zorluk çekenler vardı ama ben baya 6 sene araya bıraktım baya zorlandım kolaylığa alışıyorsun bide kıskançlık krizleri asıl önemli olan annenin ne zaman istediğidir ve bence çok çocuk yapmak değil de o çocukları güzel yetiştirmek ahlaklı imanlı yetiştirmek en güzelidir her çocuk kadar eşit oranda sevgi ilgi eğitim verilmesi lazım sen burda diyeceğin şey zorlanırmıyım değil öncelik her zaman evlat bence canım 
-Reklam-
0 oy
(102 puan) tarafından
Ben 2 yada 3 yaş koyucam beraber büyüsünler daha iyi olur 
(105 puan) tarafından
Herkez oyle soyluyo bana aradan ciksin ilerde rahat edersin diyen cok kisi var
tarafından
Aradan çıksın olayı da doğru ama sende aradan çıkıyorsun onlar dogrulana kadar
(102 puan) tarafından
Büyütmek zor oluyor ikisini beraber ama sonradan çok daha rahatlıyorsun ablamdan görüyorum
0 oy
(8,581 puan) tarafından
Benim kızlarımın arası  16 ay . 

2. Kazazede.   İyiki olmussss♥️☺☺ ikiz gibiler
0 oy
tarafından
Bence 10 yaş olmalı ama benimkilerin arasında 4 yaş var 
0 oy
tarafından
1,5 yaş yapmasa kaç yaş yaparsan yap canım çıktı 3 aydır :) 
(105 puan) tarafından
;)Allah yokluklarini göstermesin yinede bende korkuyorum biraz yetisemem diye benimde kizim 8 aylik
tarafından
Çok zorlanıyorum ben psikolojik olarakta çok yıprandım ilk doğumum ve hamilelik sürecin çok kötüydü 2. Hamileliğimde zordu fakat doktorum çok iyiydi moralim yerindeydi doğumdan sonra genetik rahatsızlık çıktı vücut olaraktansa psikolojik olarak daha çok yorgunum
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Ne zaman ki yemeğini kendi yedi tuvalet ihtiyacını kendi giderdi kafan rahatladı  o zaman düşünülür 
tarafından
evt cnm kucuk 3 aylik.buyuk yemek yemegi sevmez hadi yee die basinda bekliyorum kendi yemegi biliyor da sevmedigi seylerde zorluyorum..
tarafından
Semde araya biraz zaman koymuşsun peki canım keşke biraz daha mi erken olsa diyorsun yoksa keske biraz daha beklesemiydim yoksa tam zamanı mı
tarafından
yok erken istedim aslinda 2 3 yas farki olsun istemistim ama nasip boyle oldu.. haa kotu mu degil ama dedigim gibi sadece oyun arkadasi ariyorlar eger yanlizsan surekli cevrede yasiti yoksa zor oluyor..
tarafından
Anladim.canim benim kziim 29 aylik bizde çok istiyoruz daha doğrusu en çok ben istiyorum inşallah Rabbim bizede sağ salim hayırlısıyla tez zamanda nasil eder çok teşekkür ederim cevapların icin
tarafından
amiin Allah gonlune gore nasip etsin insallah..
0 oy
tarafından
12 aylık kızım var allah nasıp ederse 6 7 yasına geldıgı zaman bı tane daha ıstıyorum dahada ıstemıyorum. Rabbım olmayanlara versın. 

Cocugu mıllet yap dedı dıye yapmamak gerekıyo. Cok guzel dusunuyosun. Hem maddı hem manevı yetebjleceksek bı cocuk dunyaya getırmelıyuz
(105 puan) tarafından
Yani bende ayni fikirdeyim tamam bende isterim kardesi olsun aama cocugumuda mahrum birakacaksam eksik yapacaksam görewimi istemem suan bütün ilgi bir kizim oldugu icin sadece bunda we daha cok kücuk bna ihtiyaci war biraz gözüm korkuyo benim cocik konusunda
tarafından
8 aylık daha cok kucuk dedıgn gbı. Bence sen etrafı dınleme. Hem sen hem esın maddı manevı hazır oldugunuzda bunu ısteyıp deneyın
(105 puan) tarafından
Hani çogu kisi soyleyince burdaki arkadaslardan cocugu olanlardan fikir almak istedim bende  zordur cunki 2 kücuk çocuk
tarafından
Tabıkıde canım. Bır tane bıle zor kı 2 tane zor olmz mı hıc
0 oy
(12,490 puan) tarafından
3.3.5 yaş ideal bence benşmkilerin arasında 3.5 yaş var çok zorlanmadım açıkçası şuan oğlum 5.5 kızım 2 yaşında ha şimdi akşama kadar birbirlerini yiyorlar o ayrı tabi 
(105 puan) tarafından
E o kadar olur canim çocuk  sonucta ;)
0 oy
tarafından

Benim kızım 2 bucuk yasinda biz suan istiyoruz tabi Rabbimde nasip edersen:)<3

(105 puan) tarafından
Ins Allah gönlüne gore versin canim ,)
0 oy
(244 puan) tarafından
Çocuğa çevredekiler bakmayacak sen bakıcaksın bana kalırsa bebeğin küçük bence bekle derim ama takdiri ilahi tabi 
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Ben maddi olarak yetebilecegimi sanmıyorum Allah rizka kefildir elbette inkar etmiyorum ama bizim rizkimizdanda yedikleri icin mali olanin mali arttigi icin biz gibiler gittikce fakirlestigimiz icin bile bile lades demek istemiyorum. 

Maddi olarak biraz duze cikarsak inşallah o zmn dusunurum su sartlarda bi tane olsun her eeyiyle tam olsun taraftariyim.
0 oy
(313 puan) tarafından
Tek çocuk yeterli şahsen ben bir de tamam dedim Allah uzun ömürler versin benim ömrümü yedi de :)
tarafından
Benim kziim küçükken bende öyle diyordum ne yeminler ettim çokta büyük konuştum Rabbim affetsin suan öyle hasretim ki bi tane daha olsa diye Rabbime hep tövbe ediyorum inşallah bizede sağ salim ikinci evladımızı hayırlısıyla kucağımıza almasını nasip etsin amin❤
0 oy
tarafından

Sen millete bakma 

Maddi manevi yıpranan sen olucan

8 aylık cok. Cok küçük bence en az 3-4 yıl olmalı

Üst üste dogur diyenleri anlamıyorum zaten ilki süt kokuyo minick ana kuzusu 

0 oy
tarafından
5 yas var aralarinda oyle ikisinin pesinde kosma yoruculugu yok biri durdan anliyor cunku lakin yaslari daha yakin olsun istemistim 2. dusundugumde boyle nasip oldu ama digeri hep bizimle oynamak istedi o acidan zor oluyor yaninda hep bir oyun arkadasi ariyorlar
0 oy
tarafından
4 - 5 yas arasi ideal. Peş peşe doğum hem.kadini yipratiyor. Çoğu kadın lohusalik depresyonun atlamadan tekrar bir hamilelik yaşıyor. 

Hersey biliyor ve sonunda verimsiz bie anne ortaya çıkıyor. 

Kadın kendini ne zaman hazır hissederse güçlü olarak o zaman yapmalı 2..bebeği milletin yap demesi ile o tekne yürümüyor.  
0 oy
(337 puan) tarafından
Ben 28 büyük kızım 11 canım. Küçük kızımda 6 aylık. Yanı büyük kızımla aramda 17 yaş var küçük kızımı söylemiyorum bile:)
0 oy
(119,248 puan) tarafından
kaza olmazsa bekle yaa
0 oy
(780 puan) tarafından
Valla bana da ilk oğlum küçükken çok dediler ikinciyi yap ikisi bir büyüsün flann diye ben dinlemedim 4 sene var aralarında şimdi anladım ki iyi ki de yapmamısm ilk oğlumla dolu dolu ilgilendik yemeğini tuvaletini kendi yapabiliyor ve sevgimizden o kadar emin ki kardeşini hiç kıskanmadi şuan küçük oğlum 10 aylık mükemmel bı abisi var aşırı seviyo kardeşini bence en az 4 olmalı 
0 oy
(12,966 puan) tarafından

Bana 3 4 yas idi ama supriz oldu kızım 25 aylıkken bebeğim doğacak :ermm:

0 oy
(210 puan) tarafından
Canım valla 4 aylık bebeğim var çevremdekiler de aynı hemen doğur hemen doğur valla doğrudur beraber büyürler aynı anda okula giderler ama benim gözüm almıyor o zamana kadar ben benlikten çıkarım herhalde tuvalet yemek uyku sorunu bitene kadar yani bi 3 4 yaşına kadar düşünmüyorum hiç çünkü çocuklarda anne çok çok örnemli onun psikolojisi davranışları direk etkiliyor ve 1 tane olmasına rağmen bazen kendimi tam veremiyorum bide ailemden uzaktayım o daha da zor kafanı dağıtamıyorsun annene verip kafa dinleyemiyorsun yıpranırsın biraz

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 274 göst.
13 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Prensesannesi0806 (61 puan) tarafından soruldu
+1 oy
12 cevap 191 göst.
27 Şubat 2022 Aile kategorisinde Cansu. Murat (301 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 491 göst.
0 oy
25 cevap 207 göst.
2 Şubat 2022 Aile kategorisinde Hlal (237 puan) tarafından soruldu

379,212 soru

11,351,608 cevap

34,822 kullanıcı

...