0 oy
348 göst.
Aile kategorisinde (1,159 puan) tarafından
Kizlar kizim 10 aylik ben artik sutten kesmek istiyorum cunku 10 aydir sağarak veriyorum cok yoruldum valla sırtım agridi zaten artik cok azaldi sütüm gunluk 50 60 ml tamamen kesilmesi icin ne yapabilirim sağarak vermek cok zor

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
Sagmayi bırakacaksin 
(1,159 puan) tarafından
Birakiyorumda agriyor
tarafından
Bu sure agryo snra gecyor cnm
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sağma bir kaç gün agri olur biraz hafif sikar cikarirsin sonra kendiliğinden kurur
(1,159 puan) tarafından
Agriyor evet sanki dolu doluymus gbi agri.oluyor ki oyle asiri dolmasi yok
0 oy
(581 puan) tarafından
Ben de 4 ay sagdim dayanamadım goguslerim kanıyordu artık hiç sagmadim sütü bile sıkma için de birisin geri çekiliyor 
(1,159 puan) tarafından
Valla.10 ay oldu yoruldum artik gercekten sirtim belim ağrıyor sezeryan olmuştum zaten agrim hic gecmedi gecmiyo kizimda emmeyince napalim
(581 puan) tarafından
Benimde oğlum hiç emmedi
(1,159 puan) tarafından
Ekleyen bebek çok zor
0 oy
(13,147 puan) tarafından
Lahana yaprağı iyi geliyormuş canım ağrıya 
(1,159 puan) tarafından
Yaa denerim canım benim çok teşekkür ederim:)
(13,147 puan) tarafından
Rica ederim ☺️
0 oy
tarafından
Canım bebeğin hakkı ama günahına girersin
(1,159 puan) tarafından
Kuzum biliyorum ne demek istediğini anliyorumda  benimde diyorum ya sirtim belim artik dayanilcak gbi değil saatlerce egilip süt sağıyorum inan cok zor
tarafından
Haklısın canım
0 oy
(461 puan) tarafından
Sagim yapma ve buz köy canım biz geri gotururmus 
(1,159 puan) tarafından
Buz tamam kuzum çok teşekkür ederim:)
(461 puan) tarafından
Rica ederim canım canım yinede iyi düşün bende ilk başlarda mastitten dolayı çok sağdim zorlandım 26 ay emzirdim son 2 ayı hemileydim göğüs hassasiyeti vardı sütümde bitmek üzereydi bıraktık memeyi ama hala acısı kaldı pek süt yokken çok emdiği icin
(1,159 puan) tarafından
Valla kuzum bi denicem bakalım
(461 puan) tarafından
Tamam canım
0 oy
tarafından
Anne sütünün bir damlası bile ne kadar yararlı bilseydin sütü kesmek aklının ucundan bile geçmezzdi canım.
(1,159 puan) tarafından
Bilmez miyim  canım inanki öyle değil çok ağrılarım var artık gerçekten duramaz hale geldim kızımı kucağıma alıyorum 2.dk sonra ağrıdan duramıyorum süt saymak çok kolay bisey değil gerçekten ben elimden geldikçe içsin diye uğraştım ama benimde ona faydalı olmam için kendime de az da olsa dikkat etmem gerekmezmi kuzum
(1,850 puan) tarafından
Niye kendisi emmiyor acaba sağlıyorsunuz
(1,159 puan) tarafından
Benim kizim 3 günlüktü bi anda bıraktı emmeyi bende sağarak vermeye basladim mecbur çünkü asla emmedi ilk 5 ay sadece anne sütü aldi mama vermedim hic sonra yetersiz kaldi mamaya basladim ek.gida aliyor simdi 10 aydir hala denerim heryolu emsin diye fakat 10 aydir hep ayni tepkiyi veriyo memeyi gorunce ciglik cigliga agliyor
0 oy
(206 puan) tarafından
Hapi var canım almak istersen sağlık ocağı da yazar yada direk eczaneden de alabilirsin 
(1,159 puan) tarafından
Bi sorarim kizimi goturcem zaten
0 oy
(14,045 puan) tarafından
Süt sağmak zor biliyorum ama şifa dolu canım bari 1 yaşını geçmesini bekle ne kadar içerse kârdır
(1,159 puan) tarafından
Aslinda bende Oyle düşünüyordum hepde diyordum 1 yasina kadar sagarim diye ama gercekten agrilarim artinca birde süt asiri azaldı bazi gunler veremiyorum bile
0 oy
(7,832 puan) tarafından
Manuelle mi sağım yapıyorsun? 
(7,832 puan) tarafından
Yani canım biberona da alışmış artık ne kadar emzirmeye çalış desem de zor olacağı için ve sabırsız oluyoruz bu konuda da maalesef ve emzirmemeyi de kafaya koymuşsun artık. Ne diyebilirim bilemiyorum. Allah yardımcın olsun. Sabır versin Rabbim sana
(1,159 puan) tarafından
Kiz valla yorumlardan sonra vazgectim 4 5 sagim da cikiyor 50 60 ml valla birde canim hala ilk gunki denerim emerse asla birakmam emzirmeyi sagmak cok zor keske emse valla gittiği yere kadar emziririm
(7,832 puan) tarafından
Zor olacak ama birkaç gün sürekli emzirmeyi dene. İlk başta memeni teklif et yani direkt sağdığını verme yani. Biraz aç bırak mecbur emecek. Hatta eğer imkanın varsa kanguru ile kucak kucağa gezin evde. Kokunu çeksin iyice içine ki o süt kokusunu da alabilsin senden
(1,159 puan) tarafından
Valla sana yalan gelir ama bunlari dogdugundan beri deniyorum bebek bakiminda sordum senin dediklerini ve daha bi sürü sey dediler denedim ama benden israrci o
(7,832 puan) tarafından
Yok kız niye yalan diye düşüneyim. Benim de başıma çok geldi de maalesef böyle durumlar
0 oy
tarafından
50-60 ml bile bulup içemeyen bebekler var 

1 damlası bile şifa anne sütünün yanlış düşünüyorsunuz 
(1,159 puan) tarafından
Kuzum sadece 50.60 ml meselesi degilki benimde saglik sorunlarim artti saatlerce egilerrk sut sagiyorum agrim cok fazla
0 oy
tarafından
Kızım 12 aylık hala sagarak verıyorum. Bıraz daha sabret en azndan yasından snra kes ıstersen . Ben bır bucuk 2 yasına kadr sagmayı dusunuyorum
0 oy
(1,094 puan) tarafından
Sağmayı azalt birden kesme günde bir iki kere sağ ertesi gün bir kere sağ öyle biter
(1,159 puan) tarafından
Cok teşekkür ederim yorumun icin :)

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 155 göst.
27 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,988 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 127 göst.
25 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Funda6363 (210 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 200 göst.
3 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Mirac2019_ (45 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 109 göst.

382,318 soru

11,446,811 cevap

35,021 kullanıcı

...