+1 oy
270 göst.
Diğer kategorisinde (3,895 puan) tarafından
Allah rizasi için tesvik edin??

13 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Rabbimin bize verdiği gündüzü ile gecesi ile uzunn uzun saatler var.. Evimize bir misafir gelse hemen apar topar kalkar işimizi gücümüzü bırakıp misafire hazırlık yaparız. Bize bu canımızı bahşeden bize bunca nimeti veren rabbimizin bize emir ettiği bir şeyi ertelemek olmaz çiçeğiiim 
(3,895 puan) tarafından
Aynen yürüyen et yığınına can veren rabbime şükürler olsun.
tarafından
Yagmurcum ❤️➕
(6,361 puan) tarafından
Gamze o artıyı hac işareti sandım bi an :D
tarafından
Hahahah yok kız olmaz işim. Artı verdim :D
-Reklam-
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Daha 1 saat var kuzum 
(3,895 puan) tarafından
Şimdiden kendimi hazirlayim heveslendireyim dedim.
(10,411 puan) tarafından
Hee snladi. Bende abdest aldım bekliyorum
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Bende baslicam inşallah kiliyordum zaten bırakmıştım insan çok rahatsız oluyo kalk canım güzelce abdestini al Allah'ın huzuruna var gerisi o kadar boş ve yalanki kalk kıl üzerine bı rahatlana geliyo insanın şimdiden Allah kabul etsin♥️
(3,895 puan) tarafından
Aynen bnde kilmadigimda vicdan azabi cekiyorum.Bende 20 yasimdan beri duzenliyim bir ara biraktim yine duzenledim biraz zorlaniyorum inşallah alisacagim.
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Ne diyelim mesela kuzum. Şöyle düşün peygamber efendimiz bile kızına namaz kılmadıkça cennete giremezsin demiş. Allahın rahmeti olmadıkça ben bişey yapamam demiş. Yani demekki bizi kurtaracak olan sadece Allah ve oda bizim itaat etmemizi istiyor. Ne kadar önemli işin olursa olsun ezan okununca ilk abdest alıp namazını kıl sonra işlerini yap böyle zamanla alışkanlık olur ilk önceliğin namaz olur kuzum. 
(3,895 puan) tarafından
Aynen cnm ben duzenli kiliyordum araya hamilelik dogum girdi 6 ay oldu 1-2 aydir duzenledim hala üşeniyorum inşallah alışırım çok haklısın.
(2,323 puan) tarafından
İnşaAllah canım. 1 saat sonrasına bile garantimiz yok bu yüzden asla namazı ertelememek gerekir.
tarafından
Ne güzel anlatmışsın ❤️➕
(2,323 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım ☺️❤️❤️
tarafından
☺️☺️☺️❤️❤️❤️
0 oy
tarafından
Off bende biturlu klamyorum cok üşenyorum zor gelyor bna gecen sene hamileykennklyordum duzenli ama bu sene cocukta var hic klamyorum aslnda bunlar sadece bahane 
(3,895 puan) tarafından
Ben bir suredir duzenli kiliyorum ama hala üşeniyorum yaşimiz genç ondandir :( birde bnde yeni dogum yaptim sayilir 6 ay oldu.
0 oy
(8,318 puan) tarafından
Bı manın varsa eger farzını da kılsan olur hıc kılmamaktan iyidir ama brn her farz kılıcam dediğimde sunnetle baslıyorum iş oraya varmakta.
0 oy
(119,282 puan) tarafından
bak ben ezan sesine hasretim kalj kil hemeb
tarafından
Orda ezan okunmuyor mu sevda
0 oy
(17,738 puan) tarafından
Ben hamileyim kılamıyorm oturarak kılsam kılınır aslında şeytana uyuyoruz sen kalk kıl bana bakma :) 
(4,889 puan) tarafından
En en aciz olduğumuz hallerden biri de hamilelik sureci. Rabbim bizi o halden kurtarmazsa kurtaracak hicbir güç yok. Korku ile sevinç arası bi hal hamilelik. Kalk Rabbine yönel kıl namazını Rabbim seni ak yüzle yavruna kavuştursun ayşe;)
(17,738 puan) tarafından
Hemde ne acizlik çaresizlik bekleyişş zamanın kolay geçmesi şifa herşey Rabbimden gelir o en büyük en yüce en merhametlidir ALLAHrazı olsun ❤️
0 oy
(971 puan) tarafından
Bende çocuğu uyutuyorum kalkip kılacam birazdan çünkü bu dünyada herşey yalan bize kalacak olan tek şey amel ve ibadetlerimiz diger dunyada başın önde olsun istemiyorsan sende kalk namazını kıl her şeyden önemli çünkü 1 dakika sonra ne olacagimiz belli değil sonra çok geç olabilir 
0 oy
(2,537 puan) tarafından

Diyelim ki size bir yakınınız davetiye gönderdi düğüne bekliyor sizi ama sizi çok seviyor mutlaka orada olmanızı istiyor gitmeseniz olmaz değil mi gönlü kırılır ayıp da olur. Peki namaza davet eden davetçiye ayıp olmuyor mu? Ezanla davetiye gönderiyor bekliyorum seni gel diyor birde bu gidiş sizin için ahiretiniz için. Rabbimin bizim namazımıza ihtiyacı yok bizim kurtuluşumuz için nefsinize yenik düşmeyin sıkı sıkı sarılın namaza hem siz kilmazsanız içinizde huşu olmazsa evlatlarınız kimden feyiz alacak onların suali de size sorulacak onları namaz kılan her an Rabbimini anan evde büyütmek istemez misiniz? Secdeye varmak nasip işidir nasibinizi sahip çıkın nefsinize yenik düşmeyin. Hem sorsak herkes Rabbini seviyor ama seviyorum demekle sevgi gösterilmez ki O'nun istediği şeyleri yapmak lazım sevgimizi göstermek için. Eşinizi düşünün sizi seviyorum diyor ama istediğiniz şeyleri yapmıyor bu sevgiye inanır mısınız? Rabbim tutsun elimizden biz bizi bıraksak da O bırakmasın bizi. :)

(3,895 puan) tarafından
Cok güzel dedin cnm.Yazın çok hoşuma gitti. :)
(2,537 puan) tarafından
İnşaallah her daim namaz kılanlardan olursunuz.
0 oy
(365 puan) tarafından

Namazı terK eden kimse Allah'ın gazabına uğramıştır ve (inkar ederek terk eden) İslam'ın dışında ölür. Cehennem onun barınağı kızgın ateş onun azap yeri ve son durağıdır. O, Allah katında lanetlenmiştir. Onun yerinden ve göğünden kovulmuştur.

'' Kim namaz kılmaz ve namazı hafife alırsa ALLAH o kişiyi 6 sı dünyada, 3 ü ölürken 3 ü kabirde 3 üde kabirden çıkarken 15 şeyle cezalandırır."

Son olarak Allah’ın bize ihtiyacı yok bizim ona ihtiyacımız var.. vaktinde namaz kılın ezan sesi duyduğunuz da oradaki anlam şuan ne yapıyorsan bırak rabbinin huzuruna geç emirdir.. bizi dosdoğru namaz kılanlardan eylesin inşallah 

0 oy
tarafından
Hastayım hasta canım ister pasta :) bacım kalk kıl evdeysen sıcak suyuna al mutlu mutlu kıl ben iş yerinde ketılda su ısıtıp abdest alıyom ama oda soğuk parkenim üstüne bi seccade atıyom namaz kılana kadar donuyom evdeysen git al sıcak suyla abdestini bi güzel sıcacık halıların üstünde kıl namazını
0 oy
(970 puan) tarafından
Rabbim seni huzuruna çağırıyor

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 127 göst.
16 Ocak 2024 Aile kategorisinde Oglumbirtanem (216 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 149 göst.
19 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Ozgen (916 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 160 göst.