0 oy
178 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (573 puan) tarafından

Kızlar merhaba 34 haftalık hamileyim tek derdin bu mu demeyin lütfen kaynanamın sen bu kiloları veremezsin lafları gece bile aklıma geliyor çok takılan birisi değilim ama sürekli giydiklerime bakması işte bol giyin kilo aldın her yerin belli oluyor lafları beni sinir küpü ediyor :)

Ben evlenirken 60 kiloydum boyum 1.70 evlendikten sonra hipotiroidi ve polikistik over olduğumu öğrendim ve kilo alımım aşırı arttı 73 kilo ile hamile kaldım şu an 90 olmuşumdur :(tabi yiyorum ama hipotiroidi ve polikistik overin de etkisi büyük tabiki çünkü ikisi de metabolizma yavaşlatan hastalık

Kısaca kızlar ben bu kiloları vermek istiyorum doğum sonrası hemen ne yapmam lazım çoğu kişi emzirirken verirsin ek bişey yapma diyor ama kafam takılıyor bu sea hormonlar yüzünden herhalde :(

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben emzirirken veremedim çünkü çok acıkıyordum tutamadım boğazımı. :) Tutarsan verirsin. Ama şimdi diyet spor yapıyorum. 
-Reklam-
0 oy
(4,431 puan) tarafından
Zaten 10 kiloya yakını dogumda gidiyo ki bebekti esti suydu 
0 oy
(119,153 puan) tarafından
hic bi cabam olmadi kendi kendine gitmisti
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Bebeğin çok küçük olacağı için hemen detoks falan da yapamazsın. Bence doğum yaptıktan hemen sonra diyetisyene git. Öyle sık sık da cagirmiyor ama insan eninde sonunda gideceğini bildiği için ona göre kendini kısıyor ve diyetisyenin o ay istediği kiloyu veriyor 
0 oy
tarafından

68 ile hamile kaldım 92 ile doğuma girdim 2 ayda 78 e düştüm 6 ay geçti doğum yapalım 74 kiloyum valla çok Zor veriliyor ya kiloo:(

(573 puan) tarafından
Kız ben hamile kalmadan önce de kilo aldım o zaman hiç iştahsızdım ama dediğim gibi hastalık yüzünden aldım doktor metabolizma yavaşlatan hastalık bunlar kilo alırsın zor verirsin demişti zaten :(
0 oy
tarafından
Bu kaynanalar ne cok biliyo ya benimki de senin kocaman karnin var ben doguma gittigimde doktor bana sasirdi sen nasil dogum yapacaksin hic karnin yok demismis hehe herseyin en mukemmeli onlar zaten. Ben hamileligim boyunca toplam 14 kilo aldim ama hepsi karnimda toplanmisti sanki top gibi karnim vardi baska hicbir yerim sismemisti. Dogum yaptigim gun 7 kilo verdim. Sonrasinda da emzirdikce kendiliginden gitti suan bebegim 10 aylik 59 kiloyla hamile kalmistim 55 kiloyum hic de diyet yapmiyorum gece bile yiyorum ama emzirdigim icin kilo almiyorum
tarafından
Doktor niye oyle bisey desin aklı sira sen cok kilo aldına getiriyodu lafi iste ama benim doktorum her kontrole gittigimde kiloma bakiyodu ve cok iyi gidiyosun kontrollu kilo aliyosn diyodu zaten 15 kiloya kadar normal karsiliyolarmis ben 14 kilo almistim. Aman kim ne derse desin umrumda degil ozellikle kaynananin dedigini hic takmayacaksin cunku mükemmel de olsan illa ki bi kulp takiyolar :D
(961 puan) tarafından
Aynen öyle ben çok severim kayınvalidemi, çok iyi anlaşırız ama ona rağmen mutlaka bir laf eder adı işte kayınvalide. Bana şimdiden ikiz oldukları için sütün hiç olmaz benim sütüm böyle fışkırırdı der :D
tarafından
Hahahah hepsi mi ayni olur ya :D benimkinin de fiskirirmis benim goguslerim kucuk diye sutum olmazmis ama oglum hep ayından önde gidiyo masallah 6 ayina kadar sadece anne sutu verdim sonra ek gida memenin boyutuyla alakali degil ki ne kadar cok emzirirsen o kadar sut uretimi olur senin ikiz oldugu icin daha aktif olur bence mama takviyesi yapsan bile emzirmeyi birakma kesinlikle kimsenin lafini da dinleme :)
(961 puan) tarafından
Evet ben de ses etmemiştim en son yine dedi anne alakası yok eğer emerlerse aksine ben de daha çok süt olur iki meme de sürekli aktifmolacagı için dedim daha da demedi :D gönül kırmıyım diye susuyorum bazen ama olmuyor işte
tarafından
Susunca daha cok diyolar ya ben de sustum sustum en sonunda patladim suan hicbisey diyemiyo cevabini alacagini bildigi icin :D
0 oy
tarafından
"Yiyorumda" demissin hastaligi olmayan birisi bile yedikten sonra illaki alir kilo bogazini tutman lazim
(573 puan) tarafından
Öyle değil işte canım :) yiyorum kabul ediyorum onu ama afaki Bi derece de her bulduğumu değil tabiki akşam 2 yiyorsam şimdi 4 yiyorum mesela hamile kalmadan önce zaten doktorum hipotiroidi ve polikistik over metabolizma yavaşlatan Bi hastalık kilo alırsın demişti hamile kalmadan aynı derecede yediğim zaman bile kilo aldım :) ayrıca hamile kalmadan bebek tedavisi gereği çeşitli ilaçlar kullandım şişlik yapan bir sürü ilaç kullanımım oldu lütfen yazdıklarımı iyi okuyup yorum yap :8
0 oy
(5,368 puan) tarafından
Çoğunu verdim canım ben 5.5 aylık kızım biraz kaldı onu da zmaanla veririm amaaan boşver kafasındayım:D 
0 oy
(427 puan) tarafından

Ben sahsen kizim sagolsun uykusuz birakarak psikolojimi bozarak hepsni verdm hersyide yiyordm ama lohusa psikolojisi bisey birakmadi bende :)

0 oy
(5,557 puan) tarafından
Ben emziriyorum vermedim bu gidişle vermicem galiba 
0 oy
(507 puan) tarafından

Ben kilom gitmesin diye savaştım ama yine gitti:D

(573 puan) tarafından
Ay ne güzel kız işte keşke bende versem her yerimden kilo aldım ve çatlak patlak yusyuvarlak bişey olup çıktım hahaha :)
0 oy
(1,703 puan) tarafından
Ben doğumdan 2 gün sonra 10 kilo vermiştim toplam ama sonra 4 kilo aldım çünkü emzirirken çok acıkıyorum hala da öyleyim yaa
0 oy
(82 puan) tarafından

Canım zaten 90 ile doğuma girsen en kötü 83 - 84 ile eve gelirsin ilk bir kaç günde şişlik gidiyor 3 kiloda oradan verirsin ortalama olursun 80. Evde de biraz hareket et sürekli yatma moduna girme enerjini hep yüksek tut. Burada en tehlikelisi sen emziriyorsun yemen lazım laflarına aldanmak oluyor :D aman diyeyim öyle tatlıya falan abanma sakın. En çok süt yapan şeyler bulgur, yeşillik ve boooll bool su. Arada da kuru yemiş at yok tutar hemde enerji verir. 40 çıkana kadar inersin olman gereken kiloya <3  

0 oy
tarafından
Zaten zayiftim çok kilo almadım doğum sonrası hepsi gitti hemen

İlgili sorular

0 oy
38 cevap 260 göst.
0 oy
3 cevap 175 göst.
9 Aralık 2023 Aile kategorisinde Rukiyeshn (23 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 177 göst.
16 Mart 2022 Diğer kategorisinde Miracefem34 (1,020 puan) tarafından soruldu