0 oy
265 göst.
Diğer kategorisinde (270 puan) tarafından
Merhaba anneler .  Bebeğim 3 aylık ben kamu da çalışıyorum.  Ve bebeğim 4. Ayindayken ise baslicam . Ücretsiz izne ayrılamıyorum maalesef maddi durumdan dolayı.  4 aylık daha küçük olacak bebeğim babaannem bakicak sagolsun . Beni unutur eksikliğimi  hisseder diye korkuyorum . 6-7 saat yanında olmayacagim

18 Cevaplar

+1 oy
(7,935 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Canım böyle küçükken işe başladın , başladın yoksa 10aylık falan olduğunda bırak başkasının yanında kalmayı seni gözünün önünden ayırmak istemiyor.

Oğlumu teyzesine bırakıp çarşıya yada kuaföre giderdim 10aylıkken falan gelene kadar kıyameti koparırdı.

Sütünü sağar korsun.Gelince bolca emzirir güzel güzel vakit geçirirsin asla seni unutmaz senden soğumaz .Bu kadar herşeyin  pahalılandığı bir devirdede kamu işi duygusala bağlanıp bırakılmaz kız :)

Kendin için değil , çocuğunun geleceği için çalışacaksın canım .Liseye yada üniversiye giderken emekli maaşı kartını verirsin güzel güzel harcar annesi mantıklı düşün lütfen :)

(270 puan) tarafından
Eşim sezonluk bakiyor olaya maddi açıdan  ister istemez bakıyorsun Bi süre sonra . Bi de kamu da çalışıyorum çok emek vererek girdim . Bir daha hazırlanıp girmem 35 yaşımdan sonra çok zor :( bende biliyorum güven olayını.  Ama çaresizlik yüzünden üzgünüm zaten katrei matem . Ayrıca maddiyata çok önemli.  Bebeğimin bireysel emekliliğini  dogumdan  1 hafta sonra yaptirdim . Ve onun geleceği için birikim yapmaya basladim  bile . Çalışacak olmak onu güvensiz yetiştireceğim  anlamına gelmez ki . 4 buçuk ta evde olduktan sonra bütün  aksamim  onunla olacak  ,hafta sonum da var . Evde temizlik yapmamak için yardımcı bile düşündüm temizlik için.  Sırf haftasonum bebeğimle rahat geçsin diye
(270 puan) tarafından
Melike-aras gerçekten bazı şeyler bazen çok zor özellikle iş konusu bizim ülkemizde maalesef.  Bi de anne olunca maalesef iki katı oluyor. Allah yardimicimiz olsun umarım kpss  yi kazanırsın Allah gönlüne  göre versin  inşallah cok mutlu ol
(270 puan) tarafından
Ayrıca da bebeğin den  mecburen ayrı kalacak anne için yazdığın şeyler hiçte iç açıcı değil katre-i matem . Başlıkta çalışan annelerden teselli istedim ben mateselli  değil
(2,692 puan) tarafından
Ben zaten mecburiyet varsa o farklı durum Allah yardımcın olsun dedim.

Ama bazıları sadece ilerde güzel gelecek sağlamak için işe devam edip çok küçük çocukları bırakıyor, bunu yanlış bulduğumu belirttim. Ayrıca bahsettiğim istifa değil. Ben de zor atananlardanım. Uzak olduğum bir konu değil. Ben ücretsiz izinden bahsettim.

Ben de ücretsiz izin kullandım, maddi sıkışıklık yaşadık vs. Yani bu yollardan geçen biri olarak kendi görüşümü söyledim. Karar senin tabi ki. Hayırlı geceler.
(7,935 puan) tarafından
Katre-i Matem arkadaşım , Eşim belediye personeli tek başımına ihtiyaçlarımıza yetemiyor.Ben evimde bi eksik olduğunda şu alınacak kocacım derken yerin dibine giriyorum.İnanırmısın cebimde para yokken 29 aylık oğlumu parka götüremiyorum , başka çocuğun elinde birşey görürde ister diye korkumdan.... :(  Parka giderken  atıştıracağı birşeyler alıp önüne verdiğim zaman mutlu olup gülerek alkış yapıyor, başkasının elindekini istemiyor.Çarşıda butiğin önünden geçerken oğlum vitrindeki çocuk kıyafetini gösteriyor cici diyor ve ben onu param olmadığı için girip alamıyorum.Evimde kısıtlı az miktarda az çeşitte gıda olduğu için ben bu çocuğa ne yedircem diye kara kara düşünüyorum.Bu sene fazla kışlık alamadığımız için oğlum geçen seneki kısalmış kışlıklarını giyiyor.Ben yokluğun yoksulluğun ne demek olduğunu biliyorum.Keşke benimde düşük paraya  çocuğuma bakacak bi yakınım olsaydıda ben de çalışıp oğlumun bu gününde de yarınında da yokluk sıkıntı göstermeseydim.
-Reklam-
+1 oy
(570 puan) tarafından
Bende çalışıyorum 10 saat ama akşamları oğlumla vakit geçiriyorum şartlar dan dolayı çalışmak zorundayım eve gelince zamanımın çoğunu oğluma ayırıyorum 
(270 puan) tarafından
Bende o şekilde yapicam .bebeğinizi küçük mü bıraktınız sizde ? Unutmuyor değil mi bebek anneyi :(
(570 puan) tarafından
Yok tanıyor beni 3 aylıkken bıraktım şimdi 6. Ayın içinde zor olur ama alışıyoısn
(270 puan) tarafından
İnşallah bende alışırım canım onların geleceği için.  Hayat çok pahalı maalesef.  Bez parasi mama parası  bile aldı  başını gitti
(570 puan) tarafından
Ayenn öyle canm herşey onlar için
+1 oy
(905 puan) tarafından
Ben 3 aylıkken başladım. Süt izni çok iyi oluyor hiç unutma gibi bir durum olmuyor merak etmeyin aksine kapıda sizi gördüğü an kucağınıza atlamaya çalışıyor:)
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Allahim yardımcın olsun işinde çok güzelmiş ama bebeğine sana muhtaç
(270 puan) tarafından
Maalesef arada kalıyor insan .bazen bıraksam diyorum ama eşim sezonluk çalışıyor işi garanti değil.  Oğlumun geleceği için çalışmak zorundayım:(
0 oy
(4,285 puan) tarafından
İlk zamanlar zorlanıyor insan ama alışırsın kuzum sut iznin falan yok mu 6 7 saat calisiyorsun
(270 puan) tarafından
Sabah 9 da giderim öğlen arası gelirim tekrar 1 buçukta gidip 4 te çıkıp gelirim o şekilde süt iznim .normalde 5 buçuk ta bitiyor ya devlette mesai
0 oy
(367 puan) tarafından
Ben 10 aylıkken bıraktım çok zor iki ay yarinzamanli kullan
(270 puan) tarafından
Sabah 9 da giderim öğlen arası gelirim tekrar 1 buçukta gidip 4 te çıkıp gelirim o şekilde süt iznim .normalde 5 buçuk ta bitiyor ya devlette mesai
(367 puan) tarafından
Anladım canım ben bankadayim zor oluyor devletbdaha esnektir bir sekilde geciyor
0 oy
(597 puan) tarafından
Bende oglum 3aylikken basladim 2 ay ya gittim ya gitmedim. Oglum beni tanimiodu resmen. Sabah 6bucukda evden cikiodum aksam 6 eve geliodum anca (yol, alisveris derken). Esim bakiodunogluma ama ben yapamadim ve ilk os gununden itibaren meme reddi yasadik o an birakti emmeyi sanki protesto eder gibi
(270 puan) tarafından
Çok zor be canim çalışsan  ayrı dert calismasan ayrı dert ,:(
(597 puan) tarafından
Vallaha ben biraktim isi goz gore gore hasta rapru alip gitmedim tabiki sozlesmemi uzatmadilar ztn daha ise baslar baslamaz hamile kalmisim haberim yoktu plansuz oldu. Patronasoyledigim an uzaklastirma aldim yani doguma kadar bos yere parami her ay yatirdi patron. Dpgumdan sinra gelecem izin almicam dedim aonrada 2 ay zar zor gittim hastayim diyip gitmedim sozlesmede bitti zaten. Anlicagin yuzum yok kadindan bidaha is istemeye. Sayesinde iyi birikim yaptim oturdugum yerden :D
0 oy
(2,014 puan) tarafından
Bu korkuyu o kadar dibine kadar yaşadımki seni çok iyi anlıyorum. Bende 6 aylıkken bırakıp işe başladım 1 hafta evet zorlandım aklım hep onda kaldı naptı uyudumu yedimi içti mi ağladımı diye benimde annem bakıyor. Annemi işe başlamadan 1 hafta önce getirdim alışsın kızım diye. O 1 hafta ben hiç müdahale etmedim hep annem ilgilendi kızımda hemen alıştı. Sonra işe başladığımda baktım kızım ben varmışım gibi düzenine devam ediyor. O mutlu olunca ben daha mutlu oldum. Şuan 10 aylığız evet anneme çok düşkün ama ben işten geldiğimde kapıyo açtığımda deliriyor bi gülmeler bi şirinlikler. Çalışan anne olmak evet zor ama bebeğin alışırsa sen daha çabuk alışıyosun. Benim arkadaşım 3 aylıkken bırakıp işe başladı annesi baktı hiçte zorlanmadılar
(270 puan) tarafından
Bende sizin gibi yapmak istiyorum başlayacağım hafta babaannemle kalicam  bebeğim alışsın diye . Sonra ise gideceğim . Ahh çalışsak ayrı dert çalışmamak ayrı. Hayat o kadar pahalı ki . Onların geleceği için mecbur
(2,014 puan) tarafından
Aynen öyle benim sütüm 5 aylıkken kesildi o yüzden süt sağma emzirme gibi şeylerim olmadı belki o konuda biraz zorlanırsın onun dışında bebekler bizden daha çabuk alışıyolar onu gördüm
0 oy
(400 puan) tarafından
Ben de 6 aylıkken bırakıp işe dönmek zorunda kaldım. Annem bakıyordu işe başlamadan iki hafta önce annem geldi alıştılar biraz. İlk bir hafta filan çok zor oldu ilk gün ağladım hatta arayınca ağladı sesimi duyduğunda. Sonra zamanla alıştık şuan 15 aylık ve beni hep bilir annen nerde diyince hemen gösterir beni anne anne diye gelir canım yavrum:) 
(270 puan) tarafından
:))) inşallah bende hemen alışırım canım teşekkür ederim ❤
(400 puan) tarafından
Alışırsınız Allah'ın izniyle canım. Eve gidince ilgilenen süt izni kullancan. Kim bakarsa baksın annenin yeri ayrıdır bilir bebeğin seni. Bu arada bir arkadaşım da 2aylıkken bırakmıştı şuan 3 yaşında ve annesine çok bağlı yani hala da çalışır.
0 oy
tarafından
Bnde 5 aylıkken başladım. Üstelik bakıcıya  bıraktım. Süt izni olduğu için yarım gün gidebildisin sen yokken uyur geldiğinde uyanık olur. Gibi gibi ama yapacak bişey yok
(270 puan) tarafından
Aynen yapacak bisey yok maalesef :(
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Ya iste bu yuzden isvec bir numara. Anneyede babayada 8 ay dogum izni veeiyor ustelik ucretli. Ve baba o izni isterse anneyede veriyor. Ve anne 1 yill full cocuguna bakip 1 yilin sonundada krese verip ise basliyabiliyor. 4 ay gercekten cok kucuk. Benim kizimda 4 aylik ben suan annelik iznindeyim.
0 oy
(16 puan) tarafından
Ben dün başladım çok moralim bozuk ah şu geçim derdi Olmasa
0 oy
(2,692 puan) tarafından
Eğer ciddi sıkıntıya girmeyecekseniz bence ücretsize ayrıl. Daha çok küçük, olay sadece süt değil, karnı doyar bir şekil ama anneye ihtiyacı olduğu bi dönem. Varsın daha az kıyafeti olsun az yiyin idare edin derim. Ama mecbursanız yapacak bir şey yok canım Allah yardımcınız olsun. 
0 oy
(449 puan) tarafından
3 saat süt izni yok mu sizde canım 
0 oy
(2,593 puan) tarafından
8.5 aylıkken başladım ama asla unutmuyorlar canım sen annesisin seni unutur mu hiç aksine daha düşkün oluyor inan ki evdeyken anni anni anni diye elimden tutarak geziyor bir saniye bırakmıyor evet ayrı kalmak zor oluyor ama gene evlatlarımız için çabalıyoruz sen güzel düşün sakın üzme kendini
0 oy
tarafından
Ben başaramadm canm inş sen başarırsn 
0 oy
tarafından
Kamu da çalışıyorsan süt iznin var ki cnm 
0 oy
(572 puan) tarafından
Bu postlari gorunce aklima cocuklugum geliyor anneannem buyuttu beni kapi caldigindaki o sevincim ama simdi anneme cok uzagim ona kinleniyorum elimde olmadan beni ona buna birakip calisti diye herkese birakti ama musterisine eltisine annesine iyi davranmayanlarda cok oldu o yuzden meslegim olmasina ragmen calismayo dusunmuyorum kizim benim yasadigim gibi bir cocukluk yasamasin diye 

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 236 göst.
2 Ağustos 2022 Aile kategorisinde OgretmenAnnee (1,685 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 39 göst.
0 oy
20 cevap 476 göst.
26 Şubat 2023 Aile kategorisinde clk38 (1,367 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 254 göst.

378,281 soru