0 oy
236 göst.
Aile kategorisinde (1,685 puan) tarafından
Kızlar nasipse 25 Ağustosta ise baslicam. Kızım 16 aylık olacak o zaman. Kızıma annem bakacak. Ama şimdiden içime bir hüzün çöktü. Kızımla son zamanlarimmis gibi hissediyorum. Az önce doğduğundan beri bütün videolarımızı izledim. Ne eglenmisiz ne güzel zamanlar geçirmişiz çok duygulandım. İçimden diyorum kızıma son poğaçalarimi yapayım çok seviyo benim pogacami. Ay aglayasim geldi çok kötü oldum. Biraz garip gelebilir belki size ama :) ilk defa birakicam kızımı o yüzden çok kötü hissediyorum bu süreci nasıl atlatabilirim sizce. Çalışan anneler siz de ilk zamanlar böyle şeyler hissettiniz mı. Nasıl atlattiniz bu süreci?

16 Cevaplar

0 oy
(1,065 puan) tarafından
Kızımı 6 aylıkken bırakmak zorunda kaldım iş yerinde arkadaşım 3 aylık bebeğini bıraktı çalışmak zorunda olduğu için kendini şanslı say. 
(1,685 puan) tarafından
Tabi daha küçük bırakanlar da var cnm biraz büyüttüm diyebiliyorum en azından
(1,065 puan) tarafından
Ay 1 ay oldu hala sabahları kapıdan çıkınca ağlıyorum zor oluyo ben alışamadım
(1,685 puan) tarafından
Daha yeniymis senin de cnm ben de senin gibi olurum muhtemelen:(
-Reklam-
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Ben kreşe bırakırken kalbimi söktüler resmen :D ilk 2 hafta kreşte bekledim ofiste kameradan izledim eski çalıştıgım kreş oldugu için rahat takılıyordum orda. İki haftanın sonunda artık yavas yavas uzaklaştım önce eve gittim işlerimi yaptım geldim aldım akşam. Sonraki hafta işe başladım çocuktan çok ben zor alıştım valla. Ay benden sana teselli olmaz ben gidiyom ahaha:D 
(1,685 puan) tarafından
Ay çok zor yaa :(
0 oy
(12,772 puan) tarafından
Kaç saat çalışacaksın canım çokta küçük değil gündüz sensiz idare edebilir bence akşamda yemeğini yedirirsin banyosunu yaptırırsın öper uyutursun yine sensiz değil öyle düşünme dokuz aylık bebeği bakıcıya bırakacağım ben gerisini sen düşün tek tesellim yarım gün çalışıyor olmam 
(1,685 puan) tarafından
9-5 cnm. Senin de bakıcı zormuş ama en azından yarım gün :(
(12,772 puan) tarafından
Öğretmenim süt iznim devam ediyor haftada dört gün dersim oluyor benim bir günü tam gündü onu da süt izni dolayısıyla yarım güne düşürdük
0 oy
(2,359 puan) tarafından
Ay hissetmezmyiz cnm ben 1sene işe gitmedim ardından 4 ay gttim tekrar hamile kaldım , sonra pandemi falan 2 yıl kaldim yenile ise baslayalida 8ay olacak bende sen gibi çok değişik duygular içersine girdim bakacak kişi çok skintilydi annem sürekli söyleniyordu hala öyle , oyuzden stresin kat kst daha fazlaydı bende son günlerin diye kendime helak ettim çok çok iglil oldum ağladm durdum ama şunu soyleyim geçiyor cnm herşey gibi bu histe çok normal çalışma saatlerin nasl nerde çalışıyorsun ben 8saat vardiyalı çalışıyorum inan bazen çocuktan uzaklaşıp işyerinde sohbet muhabbet iş yapma daha iyi oluyor kafan dagikiyor ekonomik gucude eline alınca kızına hemen bireysel hesap aç ona bir sürü oyuncak kıyafet yatırım yapacağını udsunerek mutlu git ve ilk çalışan sen değilsin onu düşün herkes böyle çalışmayan anne nadir 
(1,685 puan) tarafından
9-5 calisicam cnm haftasonu yok. Evet bir taraftan diyorum ilk değilim. Ama çok değişik duygular da hissetmiyo değilim bnm de annem bakacak ama bakalım söylenmez inşallah ya da dilediğim gibi bakabilir hep aklım orada olacak :(
(2,359 puan) tarafından
Annen bakarım dedi mi benim iki çocuk olunca çok bunaldik boşver üzülme keyfine bak bunu diyen bensem bence sende uzulemyi bırakırsın günlerce agladigimi bilirim şimdi sistem oturunca da aglanacakta bsey yokmuş diyorum wlla
0 oy
(3,162 puan) tarafından
Çok normal kuzum aynılarını hissettim inan... Zamanla alışacaksın. Hem annen bakacakmış gözün arkada kalmayacak. Bizler onlar için çalışıyoruz. Bu şartlarda iyi bir gelecek sağlayabilmek için... Rabbim kolaylık versin ❤️
(1,685 puan) tarafından
Evet cnm mesleğimi yapmak istiyorum inşallah güzel olur ya her sey
0 oy
(1,462 puan) tarafından
Bn iki cocugumuda çok küçükken bakıcıya bırakıyorum. İlkini 5 buçuk aylıktı verdim . İkinciyi 7 aylık olduğunda verecem. Hemde bakıcıya. Senin hem 16 aylık olmuş hem de annene birakacakmissin. Bn olsam bayıla bayıla başlardım çalışmaya 
(1,685 puan) tarafından
Belki çalışınca hoşuma gider cnm şuan sadece endişe hissediyorum
0 oy
tarafından

Hiç öyle düşünme, sen onun gurur kaynağı olacaksın :)

(1,685 puan) tarafından
Ayyy inşallah cnm böyle düşününce rahatlıyor insan :)
tarafından
Emin ol büyüyünce iyi ki annem çalışıyor diyecek. Arta kalan zamanı en verimli şekilde değerlendirip telafi edersin üzülme.
0 oy
(1,011 puan) tarafından
Bende öğretmenim canım. Eylülde başlayacağım. Daha 2 ay öncesine kadar agladigimi biliyorum ben nasıl birskcam oğlumu diye. Hiç ayrı kalmaya alışkın değildim çünkü. Ama 3 4 kere okula gitmem gerekti o sırada oğlumu kayınvalideme bırakınca inanır mısın biraz daha güven geldi bana.. tabi sürekli ne yapıyor karnı doydu mu uyudumu diye sormuştum.. ama senin annen bakacakmis bence daha çok iyisin bu yönden. Bende öyle bir durum olmadığı için istemsizce gözüm arkada kalıyor annemde olsaydı eminim daha rahat olurdum. O yüzden ilk 1 hafta zor olur sanada ama sonra alışırsın. Yani inşallah alisiriz bizde :) bende napcam bilmiyorum çünkü :)
0 oy
(2,014 puan) tarafından
Canım benim yaa :) ben 1 ay önceden strese girmiştim bebeğim bensiz napıcak uyucakmı yemek yicekmi ağlıcakmı diye, ben işe başladığımda kızım 6,5 aylıktı. Anneme bıraktım sağolsun annem sürekli mesaj attı bana merak etme iyiyiz şöyleyiz böyleyiz diye kızım anneme alıştı. İlk 1 hafta ben işyerimde çok zorlandım herkes kızımı soruyodu nasıl iyimi falan diye ben başlıyodum ağlamaya :) aklıma geliyodu fotoğrafını açıp tuvalette ağlıyodum :) ama sonra baktım Annemle çok mutlu onları öyle görünce bende çok mutlu olmuştum şuan 18 aylığız zaman su gibi geçip gidiyor 
0 oy
(1,627 puan) tarafından

Benim oğljm 2 yaşını geçmişti bıraktığımda kayınvalidem baktı çoook ta güzel bakacağından emindim emin ellere bırakmanın verdiği bi huzur vardı içimde bşrde çalışmam gerekiyor onun geleceği için bişeyler yapmamız lazım yaşımız gençken dedik 1 yıl oldu işten geldim onla oynadım çok yorgun oldumumda bile sevdiği yemeği yaptım gezdirdim her iznin günümde onu eğlendirdim istediği şeykeri almaya çalıştım o yüzden vijdanım rahat kayınvalidemde sağolsun bemden çok daha ilgilidir. Sende annene bırakıyorsun en güvendiğin kişiye bunu düşün akşam geleceksin sonuçta tatilinde olcak yine bol bol ilgilenirsin olumluz düşünme onun geleceği için çalışıyorsun. Anne sevgisinden mahrum bırakmadan çalışabilirsin merak etme oda hrmen alışır benim oğlum anne hafi işe git ben nene mle dururum diyor :) 

0 oy
(2,831 puan) tarafından
Kızım 6 buçuk aylıktı oğlum da 8 aylıktı işe başladım.. kızımda çok zorlandım işte ağladım kendimi işe veremedim.. şimdi ikisini de bakıcıya atıyor ve kaçıyorum :D en azından sıcak bir çay içiyorum eve gelince özlemiş oluyorum çocuklara karşı daha anlayışlı oluyorum
0 oy
tarafından
Alisamazsn ya bnimde 1 ay oldu bırakıp gidiyom hep aklım ewde:(
0 oy
(1,772 puan) tarafından
Bugün 3. Günüm işte ilk gün ağlayarak gittim şimdi ağlamıyorum ama sanki orda 1 hafta durup tekrar kızımla birlikte olduğumuz günlere donucemn gibi hissediyorum 
0 oy
(1,604 puan) tarafından
Eylül'de ise başlayacağım kızım 1 yaşında olacak ve mecbur bakıcı bakacak. Keşke annem ya da guvenecegimiz bir başkası olsaydı. Surda bir ay kaldı ama biz hala bakıcı bile bakamadık. 3 gün çalışacağım ben o beni biraz rahatlatıyor, evde de çok bunaldım kafam dağılır diye de düşünüyorum ama insan yine de kafaya takiyor 
0 oy
(2,097 puan) tarafından
Canım ben kızımı 3 aylıkken bıraktım, evet anneme bıraktım ama yine de çok zordu tabii ki sen maşallah gayet güzel büyütmüşsün. Şu zamanda annenin bakması çok büyük bir avantaj iyi tarafından bak sen de istemezdin tabii ki yavrunu bırakmayı ama belli ki şartların öyle gerektiriyor. Kalan zamanları kaliteli geçirirseniz aradaki fark kolayca kapanır hiç canını sıkma. 
0 oy
tarafından
Kızımı 2 aylıkken bırakıp çalışmak zorunda kaldım. Kızım için ailem için ekmeğim için çalışmak zorundayım zor Bi süreç ama aşacaksın emin ol. İlk 1 ay çok zorlandık bebeğim de bende gözyaşımla para kazandım çok şükür halimize 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 266 göst.
4 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Monilu (270 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 39 göst.
0 oy
15 cevap 196 göst.
8 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Edahifa2204. (231 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 476 göst.
26 Şubat 2023 Aile kategorisinde clk38 (1,367 puan) tarafından soruldu