0 oy
481 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
göğüs uçlarım çok küçük olduğu için bebeğim tutamıyor silikon göğüs ucu  aldım birini tuttu birini yine istemedi çünkü hiç ucu yok  emdiği göğsümü  de ancak isterse tutuyor yani acıkıp ağlarsa ağlamasını  beklersem  4 saat ağlamıyor zaten minicik hasta her an korkuyorum ona bakmaya kıyamıyorum göğüslerimi sağıp sütümü veriyorum pompa beni mahvetti sanki  göğüslerim yere düşecek gibi ağrıyor inşallah  bunların hepsi geçer düzene girer hayatımız rabbim onun yokluğuyla sınamasın beni lahusalık tanmı ne bilmiyorum ama çok ağlıyorum rüzgar esse ağlıyorum dua edin kızlar  yarın randevu alıcam başka bir doktora gidecez bebeğimiz için 

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
Canım kahverengi halkanın tamamını bebeğin ağzına koymaya çalış ucunu koyarsan alamaz 

Birde biberonla verme sütünü 
tarafından
bitek biberonla içiyor kuzum
tarafından
Keşke ilk baştan vermeseydin :-/ sen onu her saat başı emzir ki sarıldığı çıkmasın birde memene alışsın
tarafından
biberon la içiyor sarılık olurmuki
tarafından
Hee saat başı verirsen bir şey olmaz
Ben minayı her saat başı emziriyorum Allaha şükür hiç sarıldığı yoktu çocuğun doktorda şaşırmıştı
-Reklam-
0 oy
(6,706 puan) tarafından
Memenin üçünü iyice ağzına ver canım o çıkartır ucunu eme eme benim kide hiç almıyordu ağladı ağladı tuttu alıştı birkaç gün içinde sende pes etme alışır. 
tarafından
kuzum benimki ağlamıyorki hiç hep uyuyor neler neler yapıyorum uyansın diye ama hep uyuyor
(6,706 puan) tarafından
Sarılıktan dir o kuzum :(
0 oy
(1,816 puan) tarafından
Kıyamam canım ya sabret hepsi metehan için 
0 oy
tarafından
Derya 4 saatte olsa seni emsin bak 4 bucuk aylik kizim 10 dakika o emzirme keyfini sevincini yasayabildm hep uclukla emdi beni. Sarilik olur diye korkuyorsan mama ver aralarda kaşıkla yada siringayla. 
tarafından
karnı doyarsa sarılık olmaz değilmi
tarafından
Olmaz canim benim
0 oy
(126 puan) tarafından
Canim benim de öyleydi elektrikli pompayla cektım acidi ama cektim şimdi cocugumu emıo 
0 oy
(12,840 puan) tarafından
Her emzirmeden ya da sağdıktan sonra göğüslerine kahverengi yerler de dahil zeytinyağı sür üzerini streç film ile kapat her emzirmeden sonra sür kapat ki yara olmasın 3 saati geçirme mutlaka uyandır emsin sağdıkça göğüs uçların da çıkar cnm 
0 oy
(1,397 puan) tarafından

İlk dogumumda bende çok zorlandim hiç yoktu göğüs ucum hem sagdim hem silikon ucla emzirdim sagdikca emdikce cikicak uçların merak etme göğüs ucu kremi kullan hepsi gecicek merak etme<3

tarafından
inşallah  geçer merve üstüme elbise giymek istemiyorum ağrıdan
0 oy
tarafından
Sarılık olur ama bı şekilde ver bence pes etme 
tarafından
ama veriyoruz kuzum bide benim sütümden sağıp veriyoruz
0 oy
tarafından
Ya emzirmeye devam et bende aynı sıkıntıyı yaşadım ama çıkıyo ucu zamanla şimdi küçük olduğu için kuvvetli ememiyo gün geçtikçe daha güçlü emmeye başlıcak sen pes etme slikon uçla zor olur..ağlaman normal canım lohusa iken   normalden çok daha fazla duygusal oluyo insan ama  unutmaki geçicek bu günler bebişin sana gülmeye başlayınca unutursun herşeyi...
tarafından
göğüslerim patlayacak kuzum ya emzirmek istiyorum biraz uğraşıyor bebeğim ama ucu olmadığı  için  tutamıyor
0 oy
tarafından
Bende senin gbi oldum kuzum inat et bağırsada çağırsada ver mecbur turuyo Bi süre sonra. Ama açda bırakma arada mama takviyesi yap 
tarafından
eşim keçi sütü vermek istiyor kuzum
tarafından
Bnce verme ne kadarlık bebeğin
tarafından
9 günlük  vermem zaten kuzum ağır gelir sindiremez
0 oy
(3,024 puan) tarafından
Ah bacim ahhh sakin pes etme ben emzirenedim sen emzir emzirenedigim icin sutum malesef kesildi bebegim 55 gunluk manalar cok pahali sakin ses etme bacim benim hic yoktu saglik ocagi dediki surekli hareketleri var onlarinyap dedi ama ice cok donuk dedi oglum tutamadi neredeyse sarilik olucakti  mamayla atlattik biz sariligi derken derken sutum kesildi suan
tarafından
ememiyor ki kuzum eşimde tutturdu keçi sütü verelim diye bu gün doktoru arayıp soracak bide benim sütümün  çok değişik koktuğunu söylüyor eşim şu an benim sütümden biberonla veriyoruz bide bebelac  kusma önleyici veriyoruz
(3,024 puan) tarafından
Tadi nasil normalde sutun ayni inek sutune bir ton seker atmiş gibi tadi var
tarafından
evet kuzum şekerli süt
(3,024 puan) tarafından
Kokusuna bakma ozmn canm onemli olan tadi
0 oy
(5,324 puan) tarafından
Canım hiç üzülme önemli olan sütünü verebiliyorsan iyi. Bende emziremedim önce manuel pompa aldım baktım olacak gibi değil elektrikli aldım. Göğüs bi süre sonra alışıyor zaten acı olmuyor. Bende sağıp sağıp içiritorm haliyle emziren anneler kadar sütüm olmuyo. Bu yüzden arada mama takviyesi yapıyorum. Tabi bu arada tek doktorla kalmamak gerek evlat sonuçta insan kendini aramıyorda yavrusu olunca konu her şeyin en iyisi olsun istiyor. Rabbim şifasını versin inşallah yavrularımızın
tarafından
amin kuzum eşim sütümün intihap. gibi koktuğunu söylüyor keçi sütü verelim diyor
(5,324 puan) tarafından
Kokar canım normal bişey bu ilk başta benim sütümde çok kokardı onun senin sütüne ihtiyacı var annesi. Onun tadını kokusunu sevecektir. Dışarda 3 saat dolapta 3 gün buzlukta 3 ay durur. Vermeden önce benmari usulü ılıt ver. Buzluktan çıkanı 12 saat içinde tükettir
0 oy
tarafından
Tatlim pes etme duzene girecek kesinlikle. Göğüs ucunu cikarmak icin videolar izle. yaralar icinde bebegin sadece ucunu almasin. Tisort un gogus ucuna gelen kismina kesik aç evde oyle dolas hava alip iyilessin hemen. Mamayi da biberonla verme canim. Biberonun akisi daha oolay oldugu icin seni reddedip biberona yonelecektir. Birlikte dus alin suyun altinda. Gecmis olsun
tarafından
eşim keçi sütü vermek  istiyor kuzum sütüm intihap kokuyormuş
tarafından
Iltihap koktugunu nerden anladkn. Keci sutu olur mu ya bilemicem. Bence agir elir. Mama daha mantikli
0 oy
(4,756 puan) tarafından
Dualarım seninle ve miniğinle kuzum devam et pes etme canım benim herşey geçer alışırsın Rabbim şifa versin inşallah canım benim 
tarafından
amin kuzum çok sağol
(4,756 puan) tarafından
Sende sağol bebeğinde kuzum

İlgili sorular

+1 oy
4 cevap 166 göst.
1 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde demirgizem2307 (570 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 82 göst.
11 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Zeynep5100 (982 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 86 göst.
29 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Kubra_16 (20 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 103 göst.
9 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mrvgul (2,927 puan) tarafından soruldu

374,707 soru

11,208,382 cevap

34,514 kullanıcı

...