0 oy
276 göst.
Diğer kategorisinde (2,956 puan) tarafından
Erken doğum riski nedeniyle sürekli yatarak geçirdim hamileligimi yemeğimi bile yatakta yedim evden hiç çıkmıyorum son 2 haftadır biraz daha rahatım 34+3 haftalik olduk çok şükür ama kilo aldı başını gitti ..

66 ile hamile kaldım şu anda 82 olmuşum yani 16 kilo ve daha doğuma var inşallah gider ya sizce gider mi 

17 Cevaplar

0 oy
(328 puan) tarafından
Gidiyo yani eğer doğumdan sonra çok aşırı yemezsen gider bence ben 59 la hamile kaldim 77 yle doğuma girdim doğum yapalı bir buçuk ay oldu şuan 66 kiloyum yani yavaş yavaş gidiyor canım ama ben doğurduktan sonra yememe baya dikkat ettim bol bol su içtim sut yapan şeyler yedim elbet ama abartıya kaçarak değil 
tarafından
Valla sen buna yavaş yavaş gidiyor diyorsann , bir bucuk ayda 11 kilo gitmiş maşallah sanaa, darısı başıma yarabbim aminnn , azmin için tebrik ederimm
(328 puan) tarafından
Kuzum zaten bebek kilosu vs derken öyle oldu :) bide son aylarimda almamaya dikkat ettim hep ilk aylarda aldım ben kilolari malesef
tarafından
Ben şuan 7. Ayımdayım 8-9 kilo aldım 78 kilo oldum,  inşallah sadece ben almamışımdır su bebek falanda vardır içinde diyorum ümit ediyorum , artık kilo yapacak şeyleri full kestim inşallah cok almadan bittiririz yolu:))) (tabiki bebegimin ve benm canım sağ olsun yeter ama şişman olmak cok zor inanki)
-Reklam-
0 oy
(158 puan) tarafından
Doğumdan sonra verirsin canım. Şuan bebeğin daha önemli. Kilo vereceğim diye gıda almamazlık yapma. Doğumdan sonra bir azimle verirsin kiloları. Ben 20 kilo almıştım hamilelikte
(2,956 puan) tarafından
Aynen bebek iyi olsun da önemli değil ama bi moralim bozulmadı değil 80 leri görünce
0 oy
tarafından
Senle ayniyiydim ben şuan halen 72 veremedim 85 ile hamileliğim bitmişti emzirirken çok güzel kilo verilir diyorlardı veremedim
(2,956 puan) tarafından
Ayy inşallah gider ya 72 den bi 5 daha gitse yine iyi
0 oy
(701 puan) tarafından
56 le hamile kaldım  83 le doğum yaptım lohusalık bitiminde 68 e düştüm. Az ye sık ye sulu ye posalı meyve ye doğum sonrası . Al bebeğinle arabayla bebek arabası ile yürüyüşe cik verirsin .
(2,956 puan) tarafından
Tam karda kışta doğacak ya ama evde bisikletim var spor aleti hep onda yaparım artık
(701 puan) tarafından
Bahar gelince gezersiniz
0 oy
(514 puan) tarafından
Bende 67 ile hamile kaldım 6 buçuk ay oldu 84 kiloya dayandım su saatte kara kara düşünüyorum 10 gündür diyet ve spora başladım ama bebeğin doğduğunda bol bol emzir gider kilolar benimki emmedi
(2,956 puan) tarafından
Evet emzirmeye düşünüyorum inşallah emerse
0 oy
tarafından
Valla 3 ay oldu doğum yapalı benim kilolarda duruyor. 3 gün önce diyete başladım eşim gidip gelip yemek yemiyosun sürün bitecek diyor dünde anneme şikayet etti kızın bisey yemiyor diye. Bu gün bozdurdu ahhaha :D neyse 6 ay bitsin başlarım insallah
(2,956 puan) tarafından
Zaten yemek değil sıvı şeyler süt yapıyor eşine bunu izlet su süt yapar bende yemek yememeyip bol su içmeyi düşünüyorum doğum sonrası
tarafından
Yok ac kalıyorum sanıyor
0 oy
(1,845 puan) tarafından
Bence şuan sadece hamileliği düşün tadını çıkar . Demek ki zor hamilelik geçirdin sürekli yataktaydın . Doğumdan sonra zaten bolca ayakta kalıcaksın ve uykusuz kalıcaksın . O zaman beslenme düzenine dikkat edersin . Kilo verilir sabırlı ve kararlı olursan . Şuan tadını çıkar .
(2,956 puan) tarafından
Evet hiç takmadım kiloya aslında ama ilk defa 80 leri görünce  bi tuhaf oldum
0 oy
(13,200 puan) tarafından

57 ile hamile kaldım 76 ile dogum yapmıştım sonra tekrar döndüm eski halime şimdi yine hamileyim syni kilo ile hamile kaldım sanki şimdi hoc vermeyecek misim gibi geliyor eşim de bu sefer vermeyeceksin diyor bekar gibi duruyor muşum :)

(2,956 puan) tarafından
Ayy kız zayıflık gibisi var mı ya
0 oy
(16 puan) tarafından
Ohoo ben düşük riski erken doğum riski derken şuan 35 haftadayim 74 ile hamile kaldım 98im şuan yapabilicegim.hicbisi yok malesef yeterki bebeğim sağlıklı dünyaya gelsin. Doğumdan hemen sonra elimden geleni yapicam Allah'tan boyum 1.76 
(2,956 puan) tarafından
Bende de çok abes durmuyor kilo yani gören okadar aldığımı anlamıyor 165 boyum ama yapacak bisey yok napalim doğum sonrası gider
0 oy
(119,719 puan) tarafından
40 cikana kadar kilo milo kalmiyo eriyip bitiyon ☺
(2,956 puan) tarafından
Hadi inşallah
(119,719 puan) tarafından
basig fit varmi sizin orda
0 oy
tarafından
78 kiloyla doğuma gittim doğumdan sonra 64 düştüm şimdi geri aldım aman süt olsun diye 80 kiloyum diyete giriyorum şimdi 
(2,956 puan) tarafından
Zaten süt yemekten gelmiyor bildiğim kadarıyla sividan geliyor
tarafından
Vallah artık yemek yemiycem gerçekten boku çıktı aldım başımı gidiyorum:(
0 oy
(13,148 puan) tarafından
Gidiyor canım 10 kg almıştım bende 1 haftada geri verdim 
(2,956 puan) tarafından
10 kilo az zaten bebek plasenta derken 5 kg gidiyor
0 oy
tarafından
Vucudun vermeye musaitse gider ben 8 kilo almıştım hepsi gitmisti
(2,956 puan) tarafından
Bakalım inşallah veririm
0 oy
tarafından
Onun çoğu ödemdir. Emzirince kilo veriyor insan tabi hemen değil yine 6 ay fln sürer 
(2,956 puan) tarafından
Iyiki bari kış dogumu olacak yaza kadar vermeye calisicam
tarafından
Sağlıklı beslenip yürüyüşle desteklerseniz olur
0 oy
tarafından
Gider canım korkma doğumdan sonra bebeğe bakacam eve bakacam derken. Uykusuz kalacam, bazen yarı aç yarı tok kendini unutacan lavaboya bile gidemeyecek. Emzirecen zaten süt yağlı olduğundan güzel kilo verdiriyo. Yani inşallah senin bebek öyle olmaz da bende öyle oldu. 52 ile hamile kalıp 75 lerde doğuma gittim bebeğim kolikti kendimden geçtiğim günler oldu şu içmeyi bile unuttuğum günler. 9 buçuk aylık 57 ye düştüm tatlılar vs yediğim halde. Daha da veriyorum bu gidişle 52 bin bile altına düşerim
(2,956 puan) tarafından
Razıyım uğraşmaya ya hem kilo gider zaten 9 ay boyunca yattım
0 oy
tarafından
6 kilosu doğumdan gider kız gerisini diyetle gider
(2,956 puan) tarafından
İnşallah bakalım
0 oy
(2,958 puan) tarafından
Hamur işi falan yememeye çalış meyve yoğurt cig kuruyemis ye daha çok. Kof kilo yapar diğerleri. Daha fazla kilo almanı engellemiş olursun 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 73 göst.
3 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Umutsuz_33 (506 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 203 göst.
19 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Esma yaren (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 221 göst.
20 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde sweet rainbow (103 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 259 göst.
2 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Elmali turtam (234 puan) tarafından soruldu

382,453 soru

11,450,247 cevap

35,025 kullanıcı

...