+2 oy
607 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Akşam post açmıştım. Bebeklerim 39 derece ateşledi. Hastaneye götürdük. Yakın diye burda hastaneye götürdük normalde hep özele götürdük ama orası uzak taşındık çünkü. Baygın yatıyorlar ateş 40 i buldu. 3 saat tam sıra bekledik. Sonra klasik doktor hareketini yaptı pislik doktor sirtini dinle göğsünü dinle tamam. Bebeklerimin ateşine bile bakmadı ser.fsiz kadın. Ilac yazdı bi 17 aylik olana antibiyotik kucuk olana calpol gonderdi bqsindan savdi. Lan zaten evde ben onlara 3 satte bir calpol veriyorum co uçlar baygın serum takmadı hiç bisi yapmadı. Serum takarmisiniz dedik. Kadının dediği laf şu ağır hasta olması lazım.kisacasi oluyo olması lazım dedi. Lan k.opek bebekler 40 derecw ateşli daha ne bekliyorsun.taktiramadik serumu.eve geldik Bebeklerimin artık nefesi kesildi ağlamaktan ilaçlarını verdim. Ağlamaktan yorgun düştü artık uyudu biri diğeri küçük olan çok huzursuz hep agliyo. Saglikciyim diye geciyino bide bu gibi şeref yoksunu pisli,kiler . Allah topunu bildiği gibi yapsın. Valla hersey paraya bakiyo.

30 Cevaplar

+1 oy
tarafından

En İyi Cevap
Bebekleriniz 40 derece ateşte yanarsa siz ne yapacaksınız merak ediyorum vicdan yoksunumusunuz?
tarafından
Herkes başına gelince anlayacak. Bakalım iyi mi kötü mü denk gelecek.
(961 puan) tarafından
Çok şaşırdım uyarıları görünce ben de devlete karısyım üniversite hastaneleri dısında özellikle mecbur değilse gidilme taraftarı değilim neye dayanarak uyarı verdiler bebeklere birşey olsa nolucaktı Allah korusun. Hamileliğimin basında kanamam oldu tüp bebek merkezinde yaptırmıstım baska doktorum yoktu gece kötüleştim oranın acilide yok merkezin mecnur hastanelere gittik özeller biz bakamayız kontrol burda olmadıgı için dediler devlete gittik suriyeliler yerlerde yatıyor saat 11 gibi ona rağmen kalabalık korona filan takılmıyor hiç. Mecbur cıktık sabah özele randevu alıp gitmiştim. Gerçekten uyarı verenler saçmaladı
tarafından
Gerçekten öyle canm. Titreme kusma ateş 40.3 oldu. Napiyim buda benim memnuniyetsizligimi gosterme tarzım.bu saat oldu uyumadım daha atesleri düşmedi
(961 puan) tarafından
Şikayet et mutlaka e nabızdan, şikayet var uygulamasından yaz mutlaka
tarafından
Hele bir iyessin bebeklerim canim. Uğraşmaya değmez bir sonuç alamam çünkü.
-Reklam-
+6 oy
(262 puan) tarafından
Devlet hastanelerinde ki çalışan işini düzgün yapmayanlara lafım 

Gerçekten bıktık veznedekinden tütün ameliyathanedekine kadar herkes torpille yerleşmiş ne işten anlıyorlar ne hastanın halinden 

Ama blmyorlar biz gitmesek maaş alamiycsklar sayemizde para kazanıyorlar 

Yazık valla sırf bunu yasamamk için geçen hafta biz boyleydik 39 7 yi geçmişti ateşi özele gittik 759 TL para verdik neden çünkü devlettikler işini yapmıyor diye öyle boş boş para kazanıp haram yiyorlar diye
(262 puan) tarafından
Aynen öyle bu acaba ölünce ne yapicsklar bu kadar hakla
tarafından
Su saat oldu ateş kusma oldu hala ayaktayız. Atesleri az iniyo çok fazla yukseliyo.
(2,460 puan) tarafından
Ben onların ihmali yüzünden bebeğimi kaybettim hakkımı helal etmiyorum İşini dürüst yapanlara lafım yok kim baştan savma iş yapıyorsa Rabbım bildiği gibi yapsın

Rabbım bebeklerine şifa versin inşallah sen yinede uzakta olsa başka hastaneye götür
tarafından
Aaa. Ne denir bilemedim. Basın sagolsun canm. Allah bildiği gibi yapsın valla
(262 puan) tarafından
@laplusbelle başın sağolsun kuzum benim Allah sana sabır versin evlat nasip etsin

Postun sahibi Ece ma aile sende özele götür kuzum yapicak bişey yok çocuk elden ayaktan dusucek
+1 oy
tarafından
Geçen gün aynısını yasadım çaresizlikten ağladım ne varsa denedim en son ayaklarının altına limon surdum ılık duş aldirdiktan sonra o sekilde rahatladı iki şurup yazıp göndermek en kolayı sanki biz eczaneden almayı bilmiyoruz ateş düşürücü şurubu 
tarafından
Aynen öyle Cnim. Bende vede verdim bebegime. Sen bana yine aynı şeyi yazıyorsun ateşine bile bakmadı ya
+1 oy
(1,928 puan) tarafından
Şuan hastaneler ağzına kadar dolu vakalar aldı başını yürüdü..

Biz 3 5 ayda bir hastaneye gidiyoruz ve sağlık çalışanları 2 senedir salgının ortasında savaşıyor. Hepsinin özel hayatı çocukları var. Biraz empati yahu.. 
tarafından
Herkes işini yapcak 40 derece ateşle başından savamaz beni.
Ne diyim yani umarım başına gelmez. Beni de anlamazsin
(1,928 puan) tarafından
Allah şifa versin ama şuan gerçekten salgın aldı başını yürüdü. Hemde türlü türlü. Herkesin çocuğu aynı durumda olunca ne yapabilir ki insanlar yetişemiyor.
+1 oy
tarafından
Bu yaptığınız suç biliyor musunuz bak haklısın haksızsın demedim sadece suç biri şikayet etse o doktorun kulağına gitse tazminat davası açarlar 
tarafından
Allah razı olsun
(27,351 puan) tarafından
Canı yanan bir anne gayet normal anlayis
tarafından
Gece kuşu Allah razı olsun senden vallahi.
(27,351 puan) tarafından
Cümlemizden cnm hakkıyla işini yapan sağlık çalışanlarındanda Allah razı olsun yapmayıp hakka girenide Rabbime havale ediyrouz
tarafından
Aynen öyle canım.
+1 oy
(27,351 puan) tarafından

Yorumlara baktım da ne çok savunan var bide şikayet edeceklermis ya Allah aşkına işinize gücünüze bakın kadının canı yanmış evlatlari onlarda üstüne düşen görevi yapsınlar.

Çoğunun bir b.k bildiği yok yüzüne bakmadan gönderiyorlar..
  Kendince haklı kadın kalkıp bu post ile kimse kimseyi şikayet etme hakkına sahip değil herkes kendi hayatına baksın..
Çok savunanlarida görüyoruz devlet hastanelerinde illaki tatsız olaylar yaşıyorlar.
Klavye delikanlıligi yapana kadar hayatıniza bakın.

Hakkıyla görevini yapmayanlara hep lafım olacak....
Kusur bakmasınlar babalarının hayrına çalışmıyorlar..
tarafından
Ellerin dert görmesin. O 4 saat içinde ne yaşadım inan bilemez kimse oluyor sandım bebeklerim. Titremeler kusmalar ateş 40.3 e çıktı. Ben çaresizim bisi yapamadım.bu saat oldu gram uyumadım atesleri düşmüyor zibinla yatiriyorum
Ben sanki gidip kadına mi hakaret ettim. Burda kendimce konuşuyorum dert anlatiyorum.
(27,351 puan) tarafından
Hak veriyorum sana kuzu kimse kusura bakmasın ..
Aldıkları parayı çoğu hak etmiyor.
tarafından
Katılıyorum canim. Allah razı olsun.
+1 oy
tarafından
6 gün önce karın sancısı ile kadın doğum acilene geldim 29 hafta lik hamilyim enfeksiyon çıktı yatış verdilr 6 gundr hemsrsndn tut temzlkci ablaya yemk dagitan abiye dokturma hemseye ebeye minnetrm bna bebk gibi baktılar tek oldgm için ayrı bi ilgi vardı hepsndn razı olsun devleti bu kadar kotulmyn 40 derece ateşi olsa doktor Zaten birşeylr yapardı 
tarafından
Yapmadı canm yapmadı yalan mı konusicam evde baygın yatıyorlar resim atiyimmi. Sana iyi denk gelmiş ne guEl
0 oy
(1,021 puan) tarafından
Neden şikayet etmediniz peki o hastaneyi başına yıkardım ki yaptımda hatta o zaman benim bebeğim yoktu biz susarsak onlar dahada istedikleri gibi hareket edebilirler ALLAH korusun havale geçirse napacak onun umrunda değilse çekin bakalım kameraya gönderin bir kanala yada sağlık bakanlığına 
tarafından
Öyle olmuyo canim işte malesef bebeklerle mi ugrascam o kadınla mi. Hınca hınç dolu bir hastane herkesi 2 dakka falan tutup gonderiyo.
(1,021 puan) tarafından
Evet oda doğru bu aralar milletin boşvermişliği okula hasta çocukları göndermeleri ve sonuç haastalık fena patladı sırf bu yüzden hastaneye gitmek istemiyorum ama aşılar kontroller mecburuz size küçük bir tavsiye küçük kaç aylık bilmiyorumda 1 yaş üzerine andız pekmezi ve keçi boynuzu özünü karıştırın hergün 1 tatlı kaşığı içirin kendinizde için kış olsun yaz olsun hastalıklara karşı baya koruyor
tarafından
Tesekkur ederim bakacağım.
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Cok geçmiş olsun canim bizde sırf şu devletin pisliğini çekmeyelim diye canımızı disimize takıp hep özele götürüyoruz oraya verdiğim paraya hic acımıyorum çünkü gerçekten hakediyolar şu 2 bucuk sene içinde nerden baksan 15 20  milyarım belji fazlası o hastaneye gitti ama helali hoş olsun devlette çalışıyorum ayağına yatan doktorlar kazanacağına hakkıyla çalışanlar fazla fazla kazansın daha iyi 
tarafından
Bende ilk defa götürdüm götürmez olaydım. 3 saat sıra nedir yaaa. Şaka gibi. Ben o doktordan daha iyi doktorum ha.
(9,626 puan) tarafından
Halbuki odaların da boş boş oturuyolar  ama yine de bi işe yaramiyolar bi tane düzgün doktor kalmadı..bizim buradaki hastane de aynı şekilde tek bi tane adam gibi doktor yok,kimse bu devirde özellere para harcamaya meraklı değil ama buna mecbur bırakıyolar çünkü çoğu devlet hastanesi ve çoğu doktor çok boşladı ben doktorların aman aman çalıştığına inanmıyorum pandemide ilk başlarda iyi yücelttiler ama yapması gerekenleri yaptılar yani onların işi o zaten onlar yücelttikce hakkıyla çalışan doktor sayısı azaldı farkında değiller,çalışıyolar da sanki bana mı calisiyolar fazla fazla paralarını zaten aldılar,benim eşimde yeri geliyo 2 3 gün üst üste 16 saat çalışıyo ama kimse onu ayakta alkışlamiyo veya o soğuk havalarda sabahın köründe sokakları temizleyen belediye işçilerini kimse alkışlamadı,bunları bu hale getiren şımartan yine bizim milletimiz
0 oy
(220 puan) tarafından
Bilerek yapıyorlar başka açıklaması olamaz bebek bu 40 derece olmuş ateşi havale bile geçirilebilir. Teyzemin oğlu bir buçuk yaşında 41e yükselmiş şehir hastanesine getirmiş iki saat sıra beklemiş çocuk zingir zingir titriyor diyor direk doktorun odasına gelmiş . İki saat sıra bekledik hala gelmedi çocuk ateşten ölecek sıra var görüyorum ama kaç saattir ateşli yavrum demiş. Hemen serum takalım demiş doktor hemşireler çocuğunu kolunda damar bulamamis ayağından bulamamış alnından takmışlar serumu. Çocuk bir saatte ona ağlamış. 
tarafından
Ayy kıyamam. Benim kızımda cok titredi bugun
(220 puan) tarafından
Rabbim şifa versin. Geçmiş olsun
tarafından
Amin canım. Busaat oldu ikiside fena kustular hala 38 buçuk atesleri
(220 puan) tarafından
Başka yere götür hemen bekletme evde .
tarafından
Ilac verdim baygın yatıyorlar 39 oluyo sonra 38.2 ye jniyo. . Kendine gelsin uyansin goturcem.
0 oy
(12,968 puan) tarafından
Bazıları boşuna para alıyor 
tarafından
Zehir zıkkım olsun onlara
0 oy
(762 puan) tarafından
Çok çok geçmiş olsun da o kadının yaptıgı p... İslik bizde geçen gittik hastane i baya kalabalik ama doktor bizimle ılgınlendı sordugumuz her soruyu cevapladı kı sadece bize degıl herkese oyle davranıyordu acildi akşamdı kalabalık Dı ona ragmen gırn kişi 5 10 dk içeride kalıyordu. Bu biraz meslegını sevmek ve merhamet vicdana kalıyor yoksa cok ıyı doktor da var cok kotu de var. 
tarafından
Aynen öyle ilk defa gittim çocuklar için ama en sala.ğı denk geldi bana
0 oy
tarafından
Benimde oğlum 3 gün ateşten çekti götürmedim çünkü biliyorumki evde yaptıklarımin aynısı olcak kendi cabamla düşürdum ateşini çok şükür bugün daha iyi 
0 oy
(1,871 puan) tarafından
Zehir zıkkım olsun inşallah bende geçen sancilandim acil en yakın ora var diye gittim sen özel takiplisin özele git doğum falan olsaydı almazdım dedi gönderdiler adiler hepsinin değil ama böyle yapanların Allah belasını versin

Şimdi bebisler nasil ateşleri nasıl
tarafından
Aynen öyle kuzum.

3 saatte bir calpol pedifen veriyorum uyuyamiyorlar ağrıdan ateşten. SuN ölçüm 39.2
(1,871 puan) tarafından
Ay canlarım benm ya kiyamam Allah sifalarini versin biran önce inşallah
0 oy
tarafından

Allah her zman iyi insanlarla karşılaştırsın hem bizi hem bebeklerimizi. Bence yerine göre değişiyor ve tamamen işini sevmekle vicdanla ilgili bir durum. Bizde ozeldeki drdan memnun kalmadik, devlette çok iyi bir Dr denk geldi bebeğim sariliktan kuvoze alınmıştı çok iyi ilgilendi ben çok kötüydüm ağlıyorum diye,bebgim kuvozdeyken hemşireye video  çektirmiş ben o an orda değildim ama eşime göstermiş bebeğiniz iyi annesi merak etmesin diye o zamandan beri bebgimin takibini o Dr yapıyor. Allah bin kere razı olsun çok çok memnunum çok iyi ilgili biri. Birşey sorduğumda eğer başka Dr görmesi gerekiyorsa hemen yeşil alan açıp diğer uzman Drlara yönlendiriyor . 

Ama sizin dediğiniz gibi drlarda vardır malsef Şikayet edin heryere ,eve gidince ateşi düşmezse bişey olursa sorumluluk kabul ediyor musunz diye sorsaydiniz.ben ateşten çok korkarım çok tehlikeli ailecek korona.olmustuk bebeğimin ateşini dusuremedik hastaneye eşim götürdü ben iyi değilim diye acile kabul etmek istememişler bebgim korona diye eşimde eve gidince bişey olursa sorumluluk kabul ediyor musunz heryeri arayıp şikayet etcem merakli.dedgilz 50 günlük bebekle burda kalmaya demiş sonra yatış yaptılar sonra :( Allah korusun tüm bebekleri. Şuan nasıl iyiler mi 

tarafından
MLesef hiç iyi değiller. Şuan ölçüm yaptım 39.2 uyuyamiyorlar. Soyduk zibinla yatıyorlar
tarafından
Yaa başka hastaneye götürün kıyamam Allah korusun acil sifalar versin ins
tarafından
Şuan yine ilac verdim baygın gibiler. şuan büyüğünün atesi 41. 1 e yükseldi. Bisi yiyip icmiyorlar zorla mama yapcam vercem. Kendilerini az toparlasinlar gidocem hemen
tarafından
Çok yükselmiş ambulans çağırın bari Allah korusun havale fln gecirirler neyi bekliyorsunuz daha, mama sıcak su alın yanınıza gerekirse ketill hastanede yaparsınız öncelikli olan ateşin düşmesi karnını yine doyurursunjz
0 oy
(669 puan) tarafından
Devlet öyle canm benimde kavga etmişliğim çok var bide karşındaki doktor kadın en çokta o zoruma gitmisti benim, dedim belki çocuğun vardır anne olmussun ama vicdan sahibi olamamıssın banada aynı senin dedigini soyledi cok kalabalıktı kızımında atesi vardı aciliyet yoksa bekliceksin ölümcül olunca kırmızı odaya alıyoruz zaten kıyameti kopardım ölmesimi lazım illa almanız için dedim  bazıları çok merhametsiz bazılarıda çok iyi ona lafm yok geçmiş olsun sizede canm kan tahlili verdinmi niye bukadar çıkmış ateşleri 
tarafından
Birseye gerek görmediler resmen postaladilar. Biraz kendilerine gelsin bebeklerim özele goturcem canm.
0 oy
tarafından
Benim bebeğimin ateşi 40 derece olacak ve düşmüyorken beni öyle gönderecek şikayet ederim kavga ederim 
tarafından
O an olmuyo canim valla. Keşke yapsaydım. Şuan 39.2 surekli ilac veriyorum biraz kendine gelsin özele goturcem
0 oy
(1,745 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım iyileşirler inşallah hemen benim basıma özelde geldi aynısı doktor cins ateşle yanıo calpol ver gecer birde daha 2 bucuk aylıksız yerndn bile kalkmadı resmen ben devlet cocuk acile götürdüm bir doktor denk geldi ALLAH ONDAN RAZI OLSUN ilgilendi herşeyiyle idrar tahlilini o aldı test yaptı kan ı bile o aldı 10 gün yattık enfeksiyon varmıs insan olacak ilk önce doktor simdi 6 bucuk aylık oğlum dün götürdüm kontrole hatırladı simdi özele gitmem diyorum çocuk doktorları daha insaflı olması lazım ya minik can o ne kadar yogunsan yogunsun işin o
tarafından
Evet canim. Valla insanla alakali nerde iyisinin nerde kotusunun çıkacağını bilemiyorsun
0 oy
(601 puan) tarafından
Merhametsiz kadın Cnm şimdi nasıllar ya rabbim güç kuvvet versin sanada
tarafından
Cok kötüler. Alev alev yaniyorlar titriyorlar. Çocuklarımı o halde görünce kahroluyorum.  hastane de cook yiprandilar. Şuan ateş 39.2 ilac veriyorum surekli 3 saatte bir. Biraz toparlasinlar kendilerini özele gotircem  canm
(601 puan) tarafından
Kuzum ya ateş çok yıpratıyor çocukları rabbim şifa versin cnn çok üzüldüm
tarafından
Amin canım inşallah verir
0 oy
tarafından
1 ay olmadı.  18 aylık kızımın ateşini düşüremedim.  Aşırı derece çarpıntısı  vardı.  Kapsamlı bakılır kalp doktoru olur vs diye dusunerekten şehir hastanesine götürdüm.  Ateşini asla düşüremiyorum.  Saatlerce bekledik . Bişeysi yok dedi . Viral enfeksiyon dedi. Ateş-i ni ben düşüremiyorum dedim en azından serum bağlayın.  Biz serumu susuz kalmış çocuklara bağlıyoruz dedi . Şurup versinler dedi . 

Geçmezse 3 gün sonra burdaki çocuk doktoruna getirin dedi 

Ertesi gün kızım fenalasti baygındı.  Apar topar özel çocuk doktoruna götürdüm.  

Hemen hava bağlandı serum verildi . Enfeksiyon ciğerlerine inmiş.  4 gece hastanede yattık.  

Imkanin varsa özele götür 
tarafından
Bende bundan korkuyorum inanki. Bakmadilar bile bebegim gözümün içine bakıyor hep anne yardım et diye.  Goturcem tabi bugun

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 133 göst.
18 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Selimin annesi (8,999 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 510 göst.
6 gün önce Diğer kategorisinde Eslemmm (1,120 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 411 göst.
9 Nisan 2024 Aile kategorisinde Tanszuuu (95 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 447 göst.