0 oy
106 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Kızlar kereviz yemeği nasıl yapılır tarif verirmisiniz

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bir kere yemiştim çorbasını hiç sevemedim bir daha da yemedim nefis yemek tariflerine bak orda mutlaka vardır 
-Reklam-
0 oy
(7,391 puan) tarafından
Aynı patates yemeği gibi tatlım onu nasıl yapıyorsan kerevizide aynı şekil yap ben öyle yapıyorum vala turlusude oluyor onun nohutlu ayvalı o biraz karışık 
tarafından
Salça atiyomuyuz peki patates yemeğine atıyoruz da
(7,391 puan) tarafından
Tabiki canım aynı herşeyi sadece patates yerine kereviz kapatmaya yakın iki üç yapragindanda at güzel oluyor
tarafından
Tamam canım sağol
(7,391 puan) tarafından
Rica ederim canım afiyet olsun şimdiden
0 oy
tarafından

Ben tavuklu yada etli yapıyorum öyle daha güzel oluyor canim 

Soğanları doğra kavur sonra tavuk gogusunu doğra koy iyice kavur en son 1 tane patates ve kereviz ekle içine 1 tam portakalın suyunu sık dök onuda içine kalanını üstünü gecicek kadar su afiyet olsun 
0 oy
(909 puan) tarafından

Kereviz Yemeği Tarifi'nin Malzemeleri

• 1 adet orta boy kereviz
  • 2 adet patates
  • 1 adet soğan
  • 2 adet havuç
  • Zeytinyağı
  • Tuz

Terbiyesi için:

• 1 yemek kaşığı un
  • 1 adet yumurta sarısı
  • 1 adet limon tuzu ya da 1 adet limon suyu
  • Sıcak su

(909 puan) tarafından
Yemeği Tarifi'nin Yapılışı
Patateslerin kabuklarını güzelce soyup, yıkıyoruz. Aynı şekilde kereviz kafalarını ve havuçları da soyalım.
Hepsini küp küp doğrayıp, orta ateşte yağda kavuruyoruz.
İçerisine, yemeklik doğranmış soğanı ilave ediyoruz.
Soğan kavrulduktan sonra, kerevizin sap ve yapraklarını ince doğrayıp iyice yıkayıp tencereye alıyoruz.
Bir iki karıştırıp, içerisine üzerini kaplayacak şekilde sıcak suyu ve tuzunu koyuyoruz.
Terbiyesi için; kavanoza un, limon ve yumurta sarısını koyup, iyice çalkalıyoruz. Dilerseniz uygun bir kasede çırpıcı ile çırpabilirsiniz.
Kereviz, havuç ve patatesler pişip yumuşadığında terbiyesini de döküp, 5 dk daha kaynatıyoruz.
tarafından
Sağol canım tarife göre yaptım güzel oldu teşekkür ederim
(909 puan) tarafından
Afiyet olsun canım
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Kerevizin yeşil tarafını yıkayın doğrayın mercimek çorbalarına Bi avuç atın Nefis oluyor. Geri kalanı buzluğa kaldırabilirsiniz. 

Kerevizin kendisinide rendeleyin yeşil elma da rendeleyin yoğurt sarımsak ceviz çok güzel oluyor.. 
(385 puan) tarafından
Bence en güzel tarif kesinlikle salata olarak yapılanı yanına da fettucuni mi ne adı o makarnadan olunca süper ikili bence
(1,928 puan) tarafından
Bende çok seviyorum sulu yemek tarzı yemedim yiyememde muhtemelen. Çok sağlıklı yiyelim şifa olsun
0 oy
tarafından
Kerevizin kokusu pismeden önce midemi bulandırıyor,zeytinyagliisni yemiştim tadını da pek sevmedim. En güzeli enginar çok severim ya özledim :( 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 104 göst.
25 Ocak 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde sevlev (1,018 puan) tarafından soruldu
+1 oy
7 cevap 80 göst.
31 Aralık 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Enes2020 (4,040 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 90 göst.
24 Ekim 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Elif2021 (1,393 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 123 göst.
6 Ocak 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu

382,714 soru

11,457,741 cevap

35,039 kullanıcı

...