+1 oy
328 göst.
Diğer kategorisinde (3,551 puan) tarafından
Kızlar oğlum 18 gün sonra 4 aylık olacak da. Simdiye kadar battaniyeye agzını burnunu kapatmadan hiç dışarı çıkarmadım. İlk ne zaman çıkarılır.. 

28 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kizzz çocuğun da temiz havaya ihtiyacı var güneşli günlerde hatta her gün 7 aylık 1 saat dedesiyle gezmeye gidiyor 
-Reklam-
0 oy
(449 puan) tarafından
Niye kapatıyorsun ki? 
(3,551 puan) tarafından
Gaz oluyor canım. Hiç açık havaya temas ettirmedim.
(449 puan) tarafından
Benimki 3.5 aylık sürekli çıkarır hava aldırırım hiç kapatmadım ağzını falan
(3,551 puan) tarafından
Yarın bizde çıkalım o zman.
0 oy
(2,668 puan) tarafından
Ay evet bende merak ediyorum hava da güzel annem terasa çıkar dedi biraz çıkarmadık :) 
0 oy
(4,583 puan) tarafından
Ben hiç burnunu kapatmadım
(3,551 puan) tarafından
Burundan daha çok agızdan yutuyor canm havayı. Kolikti geçti şükür ama halen hava yutunca gaz oluyor.
0 oy
(7,654 puan) tarafından
5.gün avmye gitmistik 
(3,551 puan) tarafından
Bizde hastaneye falan götürdük ama. 2 aylıkken Bi kızımı okula bıraktım. Yolda giderken komsum ac Bi bakıyım nasıl dedi açtım o gece bebek durmadı hiç gazdan kolikti zaten.
(7,654 puan) tarafından
Kolik bebek zor canım malesef benim cok gazlı degildi ama 5 sise biogaia bitirmiştik simdi zaten havalar kötü ben hep çıkarırdım alışsın diye
(3,551 puan) tarafından
Bende yarın Bi çıkarıyım bakalım canım. Çok sağol yorumun için
(7,654 puan) tarafından
Rica ederim canım
0 oy
tarafından
Canım rüzgar olmadığı sürece korkma ama kış tabi sen yine burnundan hava almamasını sagla çünkü kurur tikanir
0 oy
tarafından
Valla yeni doğduğundan beri hiç o kadar ağzı burnu kapalı çıkarmadım
(3,551 puan) tarafından
Benimki kolikti canım çok çektirdi 2 ay hiç uyumadım. Zombi gibi gezdim. Hava yıtarsa diye korkuyorum. Henüz agızdan nefes almayı bilmiyor
tarafından
Benimkide kolikti 5 ay çektik ama hiç öyle düşünmedim
(3,551 puan) tarafından
Yarın çıkarcam canım.
tarafından
Hava güzel olursa çıkar canım yazık onunda temiz havaya ihtiyacı var. Benimki ilk aylar çıkardığında gözünü güneş alırdı acamazdi :)
(3,551 puan) tarafından
Tamam canım. Çok sağol.
0 oy
(119,231 puan) tarafından
abooo 40 cikti biz disari ciktik agzi burnu acik ama 40 cikmadanda cikiyodum ara ara
(3,551 puan) tarafından
Valla mı maşallah kız. Ben kolikden çok çektim korkuyorum. Gerçi suan sorunumuz kalmadı ama ne bileyim ya gece uyumaz durmaz sa diyeç
(119,231 puan) tarafından
kuzeyde kolikdi feci duzeyde
(3,551 puan) tarafından
Yarın ilk çıkarcam canın
0 oy
tarafından
Doğduğu andan itibaren hergün yarım saat en az açık havaya çıkarırım. Neden kapatıyorsunuz anlamadım.
(3,551 puan) tarafından
Kolik bebekti canım. Hava yutunca gaz dan uyumazdı. Şimdi 4 aylık olacak neredeyse acaba çıkarsam bişi olur mu diye korkuyorum
0 oy
tarafından
Hastaneden çıktımiz gün 2 günü ağzı burnu açık getirdik kapanmasi gerektiğini ilk defa duyuyorum dışarda çok sıkı giydirmeye alistirmadim 4 buçuk ayligiz şükür hasta da olmadık bere bile zor takıyor bazen çıkartıyor oğlum dışarda iken eldiven zaten hiç kullanmadım ağzı burnuda hep açıktı dışarı cikardigimda hava alsın diye kış geldi hala açık gezdiriyorum ağzını burnunu örtemedim hiç hava alsın diye 
(3,551 puan) tarafından
Canım kolik olunca zor oluyor ama işte. 2 ay hiç uyumadım bebek de uyumadı. Çok zorluk çektim. 9 ve 7 yasında da iki kızım var onları ihmal ettim. Şükür şimdi yok gazı da yine de korkuyorum hani hava yutar gaxlanırsa diye.
tarafından
benim de kolikti ama hiç aklıma gelmedi ağzından falan gaz olacağı şimdi şükür iyiyiz tatlim artık bir aydır gaz sancimiz azaldı ben Afyon'da yaşıyorum birde burası baya soğuk ama nasıl alisirsa öyle gider diyorlar ya o yüzden aşırı kalın giydirmedim bile kendim ne giyersem bir fazlasini yaptım hep sende haklısın ben hiç dusunmedim öyle
0 oy
(4,939 puan) tarafından
Ay çok g,ubah ama cnm. Uyurken ağzı qcik kalırsa gaz olur ayaklarinusurse gaz olur bnm kızda kolikti biz bu kdr yaşadık bn tek bakyrdum hatta 3. Ayda bitirdik gazı çok şükür
(3,551 puan) tarafından
Bizimki de bitti şükür canım. Bende 2 de kız var  bu oğlan. 2 ay hiç uyumadım.
(4,939 puan) tarafından
Benim ilk tecrübem kimsede bişey demedi bna nerden bilirim çocuk bakmayı nerden bikirm gaz oldgnu ağlardı elimde morarirdi bilmyrdum ilacı oldgnu girumcem gtrme doktorlar ilaç verse etkinetmez derdi ona uyardım ***** gbi kizkm ağlardı bn ağlardım aklıma glnce kndme çok kızarım ***** gbi kizimi 1 ay öle ağlattım bicdanim çok acı ckyr o konuda sonra aklım başıma gldi  o süreçten sonra daha çocuk yapmm dedim herhakde
(7,791 puan) tarafından
Kolige ilac etki etmiyo ama canim gercekten.
En fazla probiyotik kullanabilirsin bağırsakları icin onunda kolige faydasi yok aslinda gorumcen dogrusunu demiş.
Ama süt qlerjisi de kolikle karistirilabiliyo bunun icin doktora gitmek sart o yonlendirir.
0 oy
tarafından
Kız seni garipsemişler ama bende öyleyim yani kapatırım ağzını yüzünü bide korona var bir sürü virüs var balkona çıkarız terasımız var en fazla oraya çıkarız ama ne gerek var herkes dursun evinde
(3,551 puan) tarafından
Çarşıya çıkmam lazım da canım yarın oğlanı d götürcem. Bi soruyum dedim. Hava güneşliydi bugun yarın da öyle olursa yüzünü kapatmayım diyorum.
tarafından
Ben yağmurluğu hep takma taraftarıyım canım korona var bir sürü virüs var ama bizim burada ormanlık alan da çok olduğu için açardım belki biraz ama oralarda esiyor yine çok şey yapmam dertsiz başıma ne dert alcam kendi ağzımı da çocuğumunkini de açmam baksana yıkılıyor herkes hastalıktan :( Rabbim tüm ümmeti Muhammede şifalar versin
(3,551 puan) tarafından
Amin canım.
0 oy
(930 puan) tarafından
Dogunca zaten almaya başlıyor çokta soguktan korkma nasıl alışırsa öyle gider 
(3,551 puan) tarafından
Tamam canım sağolasın.
0 oy
tarafından
Kız çıkar güzel havalarda hava alsın yazık 
(3,551 puan) tarafından
Tamam canım. Benim annem kaynanam çıkarma dediği için birde kolikti korkuyordum.
0 oy
tarafından
Valla arada bir brakta cocuk guzel bi oksijen alsin bacim o kadr hassas olma bence 
(3,551 puan) tarafından
Tamam canım. Kolik oldugu için çıkarmaya korkuyordum.
0 oy
(622 puan) tarafından
40 günlüktü çıkardık 7 aylık oldu bizim gibi işte 4 aylık olmuş hava alsın bırakta.biraz canım
(3,551 puan) tarafından
Tamam canım. Sağolasın.
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Çocuğum yazın 2 aylıktı tişörtle kanguruya koyup gezdirdim hiç kapatmadim ağzını. Bırak cocukda güneş görsün temizz hava alsın. Şimdi 8aylik bugünde hava gunesliydi koydum arabaya gezdirdim yüzünü kapatmadim
(3,551 puan) tarafından
Yarın bende çıkarıyım diyorım. İnşallah hava da güneşli olur.
(6,047 puan) tarafından
İnşallah canım kar gelmeden bı temiz hava alsin
0 oy
(156 puan) tarafından
Güneşli olunca ogle sıcağında balkona filan çıkar oksijen alsın biraz çocuk bünyesinin o havaya da alışmaya ihtiyacı var 
(3,551 puan) tarafından
Tamam canım.
0 oy
(2,355 puan) tarafından
Oğlum 2 aylık güzel havalarda balkona çıkarıyorum güneşlenme ye
(3,551 puan) tarafından
Yaa gece uykusu nasıl oluyor peki canım. Ben bir kez açtım Bi hava yuttu hıhgggg etti böyle çırpındı. Gece o zaman hiç uyumadı agladı durdu. O zman iki aylıktı.
(2,355 puan) tarafından
Valla şuan uykusu iyi gündüz uykusu çok zor ama. Uykuya dalmiyor bir türlü
0 oy
(12,854 puan) tarafından
10 günlük olduğunda çıkarmaya başladım hiç de ağzını yüzünü kapatmadım hep açıktı
(3,551 puan) tarafından
Tamam cano. Yarın bende çıkarcam inşallah.

İlgili sorular

+2 oy
33 cevap 1,039 göst.
+3 oy
26 cevap 524 göst.
28 Haziran 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 327 göst.
24 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde 2cocukannesiii (604 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 70 göst.
23 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Hillll (606 puan) tarafından soruldu