0 oy
102 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (514 puan) tarafından
Kizlar 33 haftalik hamileyim suyun az. Gecen aya gore bu ay daha azalmis. Bebek bas asssya donmus . Normal dogum istyrm ama su azligindan dolayi 40 haftayi goremem gbi geliyor. Bu sebepten su azligindan dolayi sezeryana alinan oldu mi? 36da filan doktor der mi hadi sezeryana alalim suyun az diye basina gelen oldumu hc

10 Cevaplar

0 oy
(2,769 puan) tarafından
Başıma gelmedi ama duydum bende 33. Haftadayım su azlığı var. Sık sık gidiyorum kontrole. 
-Reklam-
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Havuç suyu için her gün 1bardak ve bol su için aynı şekilde kiraz bulabilirseniz bol bol kiraz yiyin ve tatlı tatlı olan her şey şu arttırır.Havuc suyunuda mutlaka deneyin
0 oy
(3,861 puan) tarafından
Benim 34 de azalmaya bi basladi ilk gebeligimde 38 e kadar kritik  seviyeye geldik.sunni verdi normal olsun istedimdi 33 saat sunni sancı cektim. Bebek kendini itemedi derkennn o kadar ilac sancinin uzerine yine sezeryana girdim. Tükendiydim artık. Aclik agrilar ilaclar vs...doktorunu dinle derim güveniyorsan.... amaaaa sunu da sonradan öğrendim  HAVUC SUYU amniyon sivisini arttiran cok güzel  bir besin al sık sık iç  bol bol ye .etki eder bi arastir derim. 
0 oy
(368 puan) tarafından
Öncelikle hayırlı doğumlar diliyorum doktorum 39a sezaryen günü vermişti 35+6 da kontrole gittim suyun azalmış doğumu bir hafta öne cekicem dedi yine de kontrol amaçlı bir kaç gün sonra tekrar geldi ve suyun tamamen bittiğini öğrendim 36+3 de acil sezaryen a alındım 2700 doğdu kızım çok şükür bir sıkıntı yaşamadık. Havuç suyu ve bol su önermisti doktorum ama bende pek işe yaramadı ama burda çok faydasını gören olmuş. Birde bebek hareket ederse suyu iyi diye bir kaç yorum okumuştum kesinlikle katılmıyorum sezaryen a alınmadan önce bile bebeğim kıpır kıpırdı. Doktora gitmeyi ihmal etmeyin lütfen 
0 oy
(4,403 puan) tarafından
Bol su ve gebelik sekeriniz yok ise gunde bir bardak havuc suyu suyu tekrar artiabilir yada dengede tutabilirsiniz

Diğer sorunuza gelince suyun giderek azalmasi evet sezaryan sebebi
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Kontrole gitmiştim suyum bitmişti acil sezeryan oldum 35+2 de 
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Benimde o haftalar çok azdı canım haftada 2 defa kontrole gidiyordum hareket takibi yapıyordum sürekli ve doktor bol su tüket demişti 36+3 de kontrole gittiğimde bitme seviyesindeydi acil normal doğuma aldılar suni sancı ile doğum yaptım ordaki ebeler bile senin suyun patladı mi hiç suyun yok demişti 
0 oy
(1,309 puan) tarafından
Havuç suyu iç canım suyun çoğalır inşallah hayırlısıyla normal doğurursun
0 oy
(679 puan) tarafından
Canım bol su ve havuç suyu iç bende de olmuştu doktorum demisti..sonraki kontrolde baya duzelmisti
0 oy
(3,503 puan) tarafından
Havuç suyu iç canım cogalar inşallah zamanında sağlıkla alırsın kucagina yavrunu 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 149 göst.
19 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Ceren Durgun (103 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 147 göst.
24 Ocak 2021 Diğer kategorisinde emir 19! (242 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 61 göst.
26 Eylül 2021 Diğer kategorisinde denizanne (514 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 101 göst.