0 oy
500 göst.
Diğer kategorisinde (12,264 puan) tarafından

Sessiz  sakın Bir yapısı var ama valakin iş cinlige gelince bir numara çok karıştır etrafı sulu şeylere zafi var hep yere döker 

Ve ben hiç kızmıyorum hatta neymiş koşuyor evin içinde diye koşma demiyirmusum  falan aşağıda ki manyakkk karı rahatsız olmasın diye 

Her neyse şimdi ben birşey yaptığı Zaman bunu neden yaptın demem 

( Bunu yapmamak GEREKİYOR diyorum ) ama yapma demiyorum ☺️ şimdi ben terbiye vermemiş mi oluyorum cidden Merak ediyorum 

Siz kızarmısiniz çocuklarınıza 

Bende bir rahatlık var 

Anlamıyor diye düşünerek sizde durum nasıl 

11 Cevaplar

+1 oy
(2,555 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Sessiz  sakın Bir yapısı var ama valakin iş cinlige gelince bir numara çok karıştır etrafı sulu şeylere zafi var hep yere döker  

Bu kelime tamda kizimi anlatiyor cokk sinirlendirip damarima bazmassa bebde kizmiyorum hamur istiyor onune verip yaptiriyom suyla oynamak istiyor yaptiriyom dokunce bazen kiziyom bazen sessizce temizliyom zaten tek arkadasi yok yazik yapsin diyorum bence herkes kendi terbiyesine baksin terbiye yoksunlari terbiyesiz kelimesini daha cok kullaniyor

(158 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kendi evimiz neyse de başkasının evindede aynilari yapması sorun.
(2,555 puan) tarafından
Kizim kesinlikle baskasinin evinde gidip 1 tane esyasina dokunamaz bunu anlatmayi guzelce yapicaksin bagirmayla cagirmayla olmaz benim sus esyalarim evlendigimden beri duruyor kendi evimizde dahi 1 kere elledigini gormedim bunu algilatma yontemleri var herseye hayir olmaz yapamazsin dersen daha cok yapar kendine etrafina zarar verirse orda olaya el koyarim cocugumun 1 kere bagirdigini bile duymadim zaten baska cocuklarla kaynasabilen cocuk degil kendi halinde sessiz sakin oynamayi ister sizin anlattiginiz olay cok farkli bisey bu tamamen onlarin ailelerinden kaynakli kendi evlerinde boyle yaptirmazlar genelde o tipler baskasinin evinde çayira salar gibi salarlar yine cocuklarda suc bulmam ailesinde bulurum ama
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Kasmıyorum artık yapmamalısın bak şöyle de diyorum yapma deyip kızıyorum da. Yerine göre. Erkek benimki de 24 aylık ellerine ağzına çok koyar mesela benim balkonda büyük eski demirli açık balkon mesela ellerini her yere sürüp ağzına koyabiliyor gösteriyorum bak ellerin kirli pis ağzına sokma diye sokmuyor. Ama eline kesinlikle yemeklik bişey veremem üst baş kafa göz üstten aşağı eline ne verdiysem onunla yıkaniyor. Oysa 6. Ayından 1 yaşına kadar çoğunlukla 1.5 yaşında aralıklı hep hersey verdim eline kendi yesin diye ama artık katlanamıyorum. Ben öğrensin kendi başına yemeyi diye verdikçe o onunla yıkaniyor. Her seferinde banyo yaptırmam mümkün değil 11 aylık da kızım var üstelik ev sobalı. Öyle yani... Ama kendine zarar vermedikce genelde bende pek karışmam. Karıştırır çokça.
tarafından
Yani bu senin dayanma raddenle alakalı kizmiyorsan ne güzel bence. Kendine zarar vermesin yeter. Benim mutfakta mesela sürekli çatal kaşık plastik kaplar ortalıkta. Yerden kaşık alıp yemek yiyoruz artık. Oynuyorlar napayım :) ben az önce bağırdım mesela ama sonra anlattım öptüm. Kardeşinin saçlarına dalıyor kızı zor alıyorum elinden. Bi anlık bağırıyorum yani elimde değil
(12,264 puan) tarafından
Benim tek kızdığım konu çıplak gezmek istiyor bazen kız çocuğu 3 erkek abisi ver o yüzden böyle dolaşmaması gerektiğini söylüyorum anlamayınca artık kızıyorum o kadar
tarafından
O zamanla çözülecek bişey çok kızma o konuda yine de çok küçük çünkü ama sürekli telkin de bulunmak tabi gerekli. Benim oğlan da ayağına çorap tutmuyor dışarıda ayakkabı. Bende ayakkabı olayina deliriyorum. Hiç abartısız geçenlerde dışarı çıkardım 30 kez giydirmisimdir ayakkabıları. İnşallah düzelir bi an önce diye umud ediyorum bende
(12,264 puan) tarafından
Nasıl kız dışarı da mı çıkartıyor ayakkabı yi☺️
Evet zamanla çözülür canım ama işte abileri büyük en küçüğü 9 yaşında bu zamanda dikkatli olmak gerekiyor
Abileri bile kız ne yapıyorsun anneeeee diye bağırıyorlar gel üstünü giydir diye ☺️☺️
Bizimki de çorap tutmaz ayagundat Kilotlu çorap giydirim birde ev ayakkabısı çok sevdi ayağından çıkarmaz yatarken bile ben çıkartıyor um yatınca
tarafından
Aynen dışarıda çıkarıyor yazın ayakkabısız gezdiriyordum ama kışın utanıyorum :D sokaktan ayakkabı topluyorum.
+1 oy
(13,806 puan) tarafından
Herkesin terbiye verme şekli farkli. Kimisi senin gibi konuşarak terbiye verir kimisi bağırarak vermeye çalişır , kimisi de döverek terbiye verdiğini sanir. Insan olana konuşarak anlatilir. Bence senin yolun doğru. Eleştiren kimse kendi çocuğuna uygulasin sana tavsiye ettiği yöntemi. Bende kizimla hep olumlu sekilde konuşarak hallediyorum herşeyi. Bizim yolumuz yöntemimiz bu begenmeyen oğluna almasin napalim. 
(12,264 puan) tarafından
Hahahahha ☺️☺️ ulan o oğlanlar kapıda beklesin önce destur
☺️
Başkasının evinde çok çekinen biri teyzesi doğum yaptı bebek görmeye gittik mesela
Damacana sebile taktı  ne bebeğe dokundu ne
Simardi anam dedi yapmasın dedim hepiniz su içince kızıma söyleyin o size versin düğmeye basmak hoşuna gitti çünkü bunun için mesela kizmam  olmaz annem ellenmez derim baktım devam ediyor ses etmem
(13,806 puan) tarafından
Benimki başkasinin evinde şimarmaz ama çekingen de değil. Müzik sesi duyunca kalkar dans eder , yemek varsa oturur yer. Etrafi merak edip kariştirmak isterse ev sahibine sorar bakabilir miyim diye. Çok şukür çanta falan karıstirmaz. Geçenlerde kaynim gelmişti , yaninda küçük bir çanta vardi , kizim gitmiş amca çantanin içinde ne var çok merak ediyorum ama bakamam çok ayip diyor. Bence bağirip çağirmaktan daha etkilisi güzelce konuşmak.
(12,264 puan) tarafından
Oyyy maşallah maşallah supanahllah kız kimseye söyleme kaç aylık senin fındık
(13,806 puan) tarafından
33 aylik canim.  Herkes diyor bu kiz çok fena diye zaten  :D
(12,264 puan) tarafından
Oyy maşallah 10 Kadar bizimkinden
0 oy
(477 puan) tarafından
Konuyla alakası yok ama kiz mi bebek erkek mi
(12,264 puan) tarafından
KiZ canım.
0 oy
(1,138 puan) tarafından
Benimki daha küçük ama ben de direk yapma yerine yapmamalisin hoş değil güzel değil vs demeyi düşünüyorum :) tabii ben de tam aksi çok disiplinliyim ya nasıl olacak bakalım.yorumlarda hep görüyorum merak ediyordum senin burcun ne idi :)
(12,264 puan) tarafından
Akrep Burcu yum kuzu valla rahatım ben ya kirletsin döksün çok ta şey değil yanı
(1,138 puan) tarafından
Ay içimden geçmişti :) ya benim bildiğim akrepler de kuralcı olur yükselen mi farklı acaba.ben de kirletmesine dönmesine bişey demem de daha ciddi konularda mesela ne bileyim arkadaşı olsa falan paylasmasa ya da vursa etse bu tarz şeyler yani bunlarda disiplinli olurum ya da daha da büyüyünce yalan söyleme vs
(12,264 puan) tarafından
Öyle oldu mu bende ver kızım arkadaşın la paylaş derim benim demek istediğim
Evde yaptığı yaramazlık ta sesim pek çıkmıyor
(1,138 puan) tarafından
He çıkmasın ya bence alakası yok terbiyeyle falan.bi daha mi gelecek dünyaya :) ben de kirletmeyi çok severim beraber kirletiriz.ama tabii başkasının evinde yapmasa iyi olur :)
0 oy
tarafından
Sevomsu kafani yorduğun seylere bak cocuguna kizmayan Annemi var ya 
(12,264 puan) tarafından
Kızmıyorum ben işte ☺️☺️hahahah sorun bende mi acaba
tarafından
Illaki sesini yukselttigin oluyodur :)
(12,264 puan) tarafından
Suuuuu Kurban sen beni anlamadın ☺️☺️
tarafından
Suan elimde bi is var ona odakliyim askimsu
(12,264 puan) tarafından
Kolay gelsin bebem ♥️♥️♥️♥️
0 oy
tarafından
Evde dur yada koşma demesen bile bir yere gittiğinde yaramazlık yaptığında ev sahibi de şikayet edilebilir..biz geçen hafta görümcelere gittik 2 kızım da koşturuyor oynuyorlar ben uyarıyorum ama dinlemiyorlar tabii..alt kattakiler kızıyor dedi görümcem huysuz insanlar diye..kendi  evinde rahat bırakırsın ama alışırlar başka eve gidince de aynısı olursa ev sahibi sıkıntılı olur yani..benim yıllar önce alt komşum koşsa vururdu sonunda taşındı gitti yeni gelen hiç şikayet etmedi vurmadı 2 senedir
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Kendi evimde yapiyosa yapmamak lazım derim dogru ama baskasinin evinde yada baskasina yapiyorsa yapamazsin dedim gerekirse kizarim çünkü baskalarinin evini kirletmenin duzenini bozmanin simariklik oldugunu dusunuyorum tabi bu benim fikrim
(12,264 puan) tarafından
Onu demiyorum leee hahaha şu demek istediğim
Akşama kadar evi boklasaa bagirmam kizmam ama başkasının evinde kesinlikle izin vermem zaten o baksa benim demek istediğim evdeki yaramazlık
(1,113 puan) tarafından
Evde bende hic biseu demiuorum suan gorsen ev ucuyo valla adim atamazsin
0 oy
(12,930 puan) tarafından
Başkasının evinde yapma etme Vs. Diyorum tabi 
(12,264 puan) tarafından
Onu demiyorum leee hahaha şu demek istediğim
Akşama kadar evi boklasaa bagirmam kizmam ama başkasının evinde kesinlikle izin vermem zaten o baksa benim demek istediğim evdeki yaramazlık
0 oy
(2,493 puan) tarafından
Sesimi yükseltmem gereken yerde yükseltiyoru. Kısıtlama veya kural koyma degil ama yapmaması gereken şeyleri bilmeli. Ağaç yaşken eğilir derler. Aşırı kosmasina ses çıkarmasına izin vermem. Sonuçta başkasına rahatsızlık veriyor
(12,264 puan) tarafından
Ama çok küçük nereden anlicak ki o valla ben demiyorum kusura da bakmasın
(2,493 puan) tarafından
Kaç yaşında

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 118 göst.
14 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Nrgz (771 puan) tarafından soruldu
+5 oy
15 cevap 318 göst.
17 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Rabisko (1,466 puan) tarafından soruldu
0 oy