0 oy
557 göst.
Aile kategorisinde (52 puan) tarafından
Merhaba benim isimden yana canım çok sıkkın. Kızım oldu iki isim konulmasını istedim arzu nisa ama eşim ve ailesi kaynanamın adını tek koydurdular arzu oldu. Şuanda ikinciye hamileyim erkek olursa Muhammed Ali istiyorum ama onuda kayınpederimin adını Ali koycaklar  sizde isim konusunda kavga etmem manasız mi ben mi çok abartiyorum 

17 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

image

İyi de yasak ki şu an, ebeveynler birbirinden habersiz isim koyarsa hakim müdahalesi talep edebilir bunu unutma,eşini korkut bununla,valla şikayet ederim de. Bi tanıdığımız çocuğuna kimlik çıkartmaya gitmiş ordakiler annesi nerede onun da olması lazım beraber gelin ve öyle çıkarılacak kimlik demiş. Eşi de gitti de evet bu isim olacak demiş ve verdiler o şekilde kimliği 

tarafından
Valla öyle canım hukukta yazıyor bu,dur hatta resmini bulursam yükleyim şimdi buraya.
tarafından
Yükledim canım,valla bunu kocana göster durduk yere rezillik çıkmasın de.
(52 puan) tarafından
Teşekkür ederim:D
tarafından
Rica ederim inşallah istediğin olur canım :)
(52 puan) tarafından
Amin inşallah canım :)
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Hiç de abartmıyosun koymak zorunda değilsin gene iyi koymuşsun ilkini 
(52 puan) tarafından
Ben koymadım tek başına nüfus müdürlüğüne gitti geldiğinde hala bir umut iki isim bekledim tek ismi görünce çocuğumu emzirme sürecim alışma sürecim çok zor geçti
0 oy
tarafından
Aynı şey benim de başıma geldi kayınpederin adını koymam icin baskı yaptılar bana bende koymadım kocama seni bosarim dedim gittim istediğim ismi koydum 
(52 puan) tarafından
Senin kocan seni dinliyormuş kaybetme korkusu varmış demek ki benimki beni kaybetme korkusu yok
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Kavga edince bistey degiscekse et yok değişmeyecekse bosuna hamile halinle yorma kendini ben 2 isme ikna etmistim sende oyle yapmaya calis bnce 
(52 puan) tarafından
Ben ailesinin ismini koymasına karşı değilim ikinci isim düşünüyorum senin gibi ama kabul etmiyor ailesi belki destekler diye onlarda rica ediyorum iki isim olsun diye ama bana gülüyorlar çünkü oğullarına koyacaksan tek isim köy yada hiç adımızı koyma demiş eşimde kesin tek isim diyor net dediğin doğru kendimi yormanin bı manası yok sanırım ☹️
(1,113 puan) tarafından
Cok üzgünüm ama aynisi basima geldigindwn biliyorum esim iyidir hoştur bir lafimi ikiletmez qma bu konuda kendi dedigi olsun istedi bende cok karsi cikmadim aslinda iki ogluma da koydu bnde yanlarina bir isim daha koydurdum ama isin dogrusu kimse onun ismini soylemiyo komik olan kendileri de dahil ee ozman niye inat edildi iste cahillik
(52 puan) tarafından
Aynen öyle kayınpederimde iki isim istememe sebebi biizm adımızı söylemezler o yüzden tek olsun istiyor
0 oy
(2,139 puan) tarafından
Tamam biri onların istediği oluyormuş zaten biride annesi olarak senin istediğin olsun. Bu kadar mı anlayışsızlar ya.
(52 puan) tarafından
Maalesef çok anlayissizlar kaynanamimda iki çocuğu olmuş sadece kayınpederi gidip kimliklerini çıkarmış eşimin adı dedesinin adı kız kardeside babaannelerinin adı olmuş benimkide aynı olcak bir kız bir oglandan sonra doğan çocuğa yani 3. Cuye ben isim koyabilirmişim oda eşimin hoşuna giden bir isim olcak bulduğum isimler
0 oy
(961 puan) tarafından
Hiç isim konusunda polemiğe girmedim nişanlıyken demiştim eşime kızımız olurda annenin adını koyarım ki güzel isimdi yanına duru gelicek şekilde sonra herkes iki isim koyuyor diye vazgectim sadece kayımvalideminkini koycam dedim kimse karısmadı hatta dediler istiyorsan baska isim koy neyse iki oğlum olucagını öğrendik kayınbabam kendi ismini istemedi ilk torunda var gerek yok ama gönlümden geçen isim su güzel de isterlerse koysunlar dedi ben de kabul ettim diğer oğluma yanına yakısır ikinci ismi ben seçtim. Bence eşinle ortak konusun karar verin gönül kırmadan isim bi boncum der annem her zaman ne senin gönlünde kalsın ne eşinin dediği olsun direkt kavga etmeden konus bence
(52 puan) tarafından
Eşim net bu konuda tek isim olcak diyor ikna edemiyorum maalesef eşin çok anlayisliymiş benim kaynanamın adının manasi kötü ama ona rağmen bende koysunlar dedim ama yanına iki isim istedim olmadı
(961 puan) tarafından
Eşlerinde aslında bu konuda baskı yapması çok yersiz tek onun cocugu değil sonucta sen de 9 ay tasıyorsun bu cocugu çok bencilce
(52 puan) tarafından
Bencilliğin alası bence de hastalandığında kaynanam bakmiyor sabaha kadar başında anneler duruyor yemeğini biz yediyoruz her acısını biz çekiyoruz küçük bir isim koyma hakkımız olmuyor bende bu yüzden kızıyorum ama el mahkum kabulleniyorum bosanirsam gidicek yerim yok evlatlarımi adlarıni sevmesemde onları seviyorum bırakamıyorum eşimi de seviyorum ama isim konusunda çok kırıyor bende Allah'a havale ediyorum ona baskı yapanları ve onu isim konusunda zorlayanlari
(961 puan) tarafından
Öyle düşünme ismi istediğin isim olmasada senim evaldın en güzel isim gibi gelir kulağına bir süre sonra çok haklısın ama zaten bu sebepten bosanmayı da aklına getirme baska seyler de vardır belki bilemem ama Allaha havale et boşver
(52 puan) tarafından
Allah'a havale ettim zaten canım teşekkür ederim her şey için
0 oy
tarafından
Sonuçta Ali var illaki Ali niye hem ummetimizin adı saçmalamislar ben kendim kayın babamın adını koydum oda dayım zaten zorla güzellik olmaz evlat senin evladın sen cekiyon hereeyni
(52 puan) tarafından
Aynen öyle Ali ismini bende severim ama doğumdan korkuyorum bir daha çocuklarıma istediğim ismi koyamazsam diye bende iki isim istiyorum ama kimse ikna olmuyor herkes net eşim en başta
0 oy
tarafından
Kavga edince değişecekse olay çıkart ama hiç bir şey değişmeyecekse boşuna kendini yıpratmış olursun 
(52 puan) tarafından
Haklısınız ben kendimi yoruyorum zaten bildiğim sonuç için
0 oy
(9,583 puan) tarafından
Hayır asla zaten ilkine izin vermen hataymış böyle şeylere taviz vermeyin lütfen , sen kendi anne babanın ismini koymak istesen onlar koydurcaklarmı??
(52 puan) tarafından
Onuda dedi hiç bir cocugumada ailenin adını koydurtmam dedi
0 oy
(1,368 puan) tarafından
Kardeşlerini de doguruyum mu de.  Kaynananın adını koymuşsun işte ne saçmalık ikinci çocuğa ne karisiyolar
(52 puan) tarafından
Mantıklı tüm sülalenin adını koyalım gönülleri kalmasın gerçekten de uğraşmak çok zor Allah yardımcım ve bu şeyleri yaşayanların yardımcısı olsun
(1,368 puan) tarafından
Ya bende koydum ilk kızımda eşim istedi koymadım mira koydum adını. Kimse bana tavir almadı kaynanam da aynı. Baktım zamanla kayinvalidem kızıma anne gibi yaklasiyo benim en zor zamanlarımda yanimda oluyo ikinci kızım doğduğunda da kimseye söylemeden kendim koydum yanına da kendi istediğim ismi koydum . Ama kimse beni zorlamadı çok saçma geliyo bana istemiyosun ama zorla koymak
(52 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
(1,580 puan) tarafından
Eşinizin ailesi sizin çocuğunuzun ismine karışamaz, lütfen karıştırtmayın.
(52 puan) tarafından
Keşke elimde olsa eşim he he diyor kimliği baba çıkardığı için maalesef birşey yapamıyorum
0 oy
(13,007 puan) tarafından
Yahu çok istiyorlarsa kendileri doğurup koysunlar nedir bu isim koyma merakı 
(52 puan) tarafından
Bence de çok haklısın napiyim onlar yüzünden isim koyamadim diye 10 çocuk doğurmak zorunda değilim ama gel anlat
0 oy
tarafından
Çocuk senin çocuğun karışmak ne hadlerine kendileri mi tasiyo kahrını çekiyor ilkine de iyi koydurmussun bana ima ediyorlar ama ben öyle şeyleri sevmem kimse kusura bakmasın ağırlığını koy sanki ismi istedikleri gibi koyunca madalya mi veriyorla
(52 puan) tarafından
Bu kez de adını koyamazsam rüşvet isticem kayinpederden zaten en azından çocuklarımın gelecegini garantiye alıyım
0 oy
(659 puan) tarafından
Oh ne ala memleket 9 ay sen taşı karnında o kadar doğum sancısı çek sonra da ismini bile koyama az göster dişini 
(52 puan) tarafından
Neler neler yaptım çok inat eşim bende inadım ama bu sefer sancılarım artıyor depresyona giriyorum belli bir süre sonra artık kabullenmek zorunda kaliyorum
(659 puan) tarafından
O zaman yapacak bir şey yok. Eşin anlayissiz bir kere. Ben en baştan isim koymak benim hakkım dedim asla böyle bir şeye müsaade etmem. Ha kararı birlikte verdik onun istemediği ismi de koymam ama son karar benim
(52 puan) tarafından
Ne güzel darisi bana inşallah
0 oy
(3,504 puan) tarafından
Kusura bakmasınlar kendileri yapmış koymuşlar isim bı zahmet sana da müsade etsinler de kendi çocuğunun ismini kendin koy benim çocuğum ben koyucam ismini de direk hiç uğraşma 
(52 puan) tarafından
Ben kalp kırılmasın diye tatlı tatlı diyorum onlara esimede sert bir dille de yumusakda diyorumda inat bakalım hayırlısı
(3,504 puan) tarafından
Allah gönlüne göre versin ne diyim canım
(52 puan) tarafından
Saol canim
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Isim konusu anne ve babanın hakkidir senin fikrini de almasi lazimdi esinin senin fikrinde onemli cunki
(52 puan) tarafından
Dinen babanın haklıymış sanırım ama yinede eşinin gonlunude yapmak amaçlı onuda dediğini dinlemek lazımmış ama hiç nerde
(1,569 puan) tarafından
Bu defa sen baskin ol ben koymak istiyorum de
(52 puan) tarafından
Denicem teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 74 göst.
21 Mart 2024 Diğer kategorisinde Zeliş fatoş (548 puan) tarafından soruldu
0 oy
39 cevap 315 göst.
+1 oy
52 cevap 518 göst.