0 oy
81 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (166 puan) tarafından
Kizlar bebegim 1 yasina girecek ve uzun zamandir kabizlik sorunu var. Ilac kullaniyorum ama bazen vermeyi unutuyorum tekrar kabiz oluyor. Son 3 aydir hem dis hem kabizlik derken uyku haram oldu. 3 disi cikti su an kabizligi da kontrol altinda ama 2 gundur cok fazla gaz cikariyor ve gece agliyo. Bazen aglayip kendi kendine uyuyo cogunlukla da meme istiyo oyle uyuyo. Alt disinden biri daha cikmadi, gece aglamalari acaba bundan midir yoksa gaz sancisi mi oluyo anlayamadim. Kabizlik ilaci gaz yapabiliyormus. Uykusuzluktan mahvoldum artik. Doktora mi gideyim ben napayim artik??

3 Cevaplar

0 oy
(3,822 puan) tarafından
Benim bebeğim de 1 yaşında ve kabız oluyor.  Ben hemen kayısı kurusu koyuyorum birkaç tane su da koyup kaynatıyorum sonra onu ezip püre haline getiriyorum hemen geçiyor kabızlığı.  Diş içinde karanfili zeytinyağının içine at biraz beklet ve damaklarina sür cok iyi geliyor geçmiş olsun.  Ama doktora da gitseniz daha iyi olur 
(3,822 puan) tarafından
Her gün istisnasiz corba yapıyorum doymaz diye düşünme sık sık yedir bünyeleri kaldırmıyor katı yiyecekleri.  Brokoli çorbası tavsiye ederim çok sağlıklı içine biraz buğday ekmeğinin içinden koyuyorum ben doymaz dersen öyle yapabilirsin
(3,822 puan) tarafından
Rica ederim canım yap sürekli alıştır canim . Geceleri bile corba yaptığımı bilirim düşün herşey bebeklrimiz  icin sağlıkla büyüsünler inşallah ♡
(166 puan) tarafından
Deniycem bunlari cok sagol :)
(166 puan) tarafından
Insallah
(3,822 puan) tarafından
Ri ca ederim ⚘
-Reklam-
0 oy
(5,283 puan) tarafından
Ebçv yoğurdu yedir canım ayran içir bide makarna pilav yiyorsa azalt bizdede kabızlık var 2 yaşında hatta Bi kere de çatlak oldu neler çektik kusma ateş filan
(166 puan) tarafından
Allah korusun ya cok zor yegenimde de vardi aglaya aglaya tuvalete gidiyodu cok iyi bilirim. Bebegim de 4 aylikken basladi hala devam ediyo, bi ara ilac ve lavman bile fayda etmiyodu cok sukur simdi ilacla biraz duzene girdi
(5,283 puan) tarafından
Evet çok zor kefir ayran yoğurt zeytinyağlı sebzeli çorbalar verdim hep bide ekmeği kestik benimki ekmeği çok seviyor birazda ondan oldu
(166 puan) tarafından
Allah sifa versin insallah duzelirler bir an once yazik cok zor kabizlik
(5,283 puan) tarafından
Çok sagol canım şimdi iyi çok şükür ama bir ay çektik Allah kimseye vermesin dediğin gibi aglayarak yapıyordu
(166 puan) tarafından
Aminn canim iyi duzelmis sevindim
0 oy
tarafından
Çok kötü ya ilk defa bizim gibi birini buldum normalde bebekler ishal olur benimde kızım diş çıkarırken kabız oluyor öyle boyle değil bir ara çoğu diş bir anda çıktı hepsi çıkınca da daha da kabizdi ıkınıyor kapı kenarına tutunup ağlıyordu kaç defa lavman yaptım şurup icirdim neler yaptık yok yani o diş çıkana kadar hep böyle oldu bir kaç gün düzeldi armut elma falan yedi o aralar bak onlar iyi geldi gaz desen halen var 17 aylık sabahları gaz sancısından uyanıyor
(166 puan) tarafından
Su an 3 disi var bir dakika yerinde durmuyo zaten geziyor oynuyoruz. Az once uyandi emzirdim yerine koydum 1 dakika gecmeden tekrar aglaya aglaya uyandi napcagimi sasirdim
tarafından
Canım iyice bak hepsini birden çıkaracak diş öyle vala kızımda o haldeydi bir anda çıkardı inanki çok şaşırmıştım bende
(166 puan) tarafından
10 bucuk aylikken ilk disi cikti 15 gun kadar sonra ust iki disi de cikti ama alttaki diger dis hala yok. Aylardir kabarik ama dis yok. Yarin kontrol edeyim butun disleri. Insallah bir an once duzelir.
tarafından
Canım dişleri geç çıktığı için diğerlerini de hepsini birden çıkaracak genelde öyle oluyor arkadaşlarımın çocukları benimkinden önce doğmuştu iki üç ay vardı aralarında kızım erken çıkardı onlar sonradan çıkardı ama hepsini birden çıkardı nerdeyse onlards olan dış benim kızımda yoktu hepsi birden çıkması da çok zor yaşadım yani en zorlari hemen hemen çıktı
(166 puan) tarafından
Allah yardim etsin o zaman bana ve bebitoma :D

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 387 göst.
28 Haziran 2019 Diğer kategorisinde Ucucbocegi (9 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 45 göst.
14 Mart 2023 Diğer kategorisinde Hzl26 (9 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 16 göst.
17 Şubat 2024 Diğer kategorisinde heygirls (343 puan) tarafından soruldu