+1 oy
474 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,359 puan) tarafından
Eşim ağlayan kek e bayılır. Bende severim onun kadar olmazsa da. Bu akşam yapta yiyelim diyor. Bi yapınca  epey çıkıyor ben nasıl hakim olcam kendime. Çok zor olacak bana. Bi kaç gün bekless olmuyor beyefendi. Şurada ramak kaldı hedefe. Siz olsaydınız bi dilim de olsa yermiydiniz hiç yapmazmıydınız. Beklesin acaba biraz kutlama niyetine yaparım belki. Zayıflayıp hedefe ulaştım robot süpürge alıcam diye ☺️☺️☺️

23 Cevaplar

+1 oy
tarafından
O robot supergeden yırtmak için sana ağlayan kek yedirecek ahahahha
(1,359 puan) tarafından
☺️☺️☺️☺️az uyanık değil. Yarın bi hafta olacak ☺️
tarafından
Seni kandırmaya çalışıyor ben olsam yaparım ama asla yemem o gidince yerim
(1,359 puan) tarafından
Geç saatte denk gelirse yemem herhalde. Yarın sabah tartılıcam 5 kilo kalmıştı cuma günü müydü hatırlayamadım.
-Reklam-
0 oy
(118,488 puan) tarafından
tam bi iskence seni caydiricak
(1,359 puan) tarafından
Amaç o gibi gıcık. Bi yandan modelleri soruyor ama ☺️☺️ kendini de garantiye almak istiyo bir yandan indirim takip et diyor
0 oy
tarafından
Canım sen yemiyorsun diue oda yemeyecek diye birşey yokki ye az birşey sende
(1,359 puan) tarafından
İşte geç saatlere olursa yiyemem de. Yarın bi dilim yerim bende.
0 oy
tarafından
Yarım ölçü yap kare küçük borcama ben öyle yapıyorum:) ye kız bir dilim akşam yemeğinde dengelersin
(1,359 puan) tarafından
Bişe olur sa . Yarın tam bir hafta oluyor.☺️☺️bilerrek istiyor gibi hoş zaman var daha
0 oy
(22,072 puan) tarafından
Can boğazdan gelir karılı kocalı karşılıklı yiyin anam ne dusunuyon:D
(1,359 puan) tarafından
Robot süpürgeyi düşünüyorum tabi ☺️☺️☺️ yoksa iki dilim gömmmüştüm. Robot süpürgeyi alınca bende kutlama yapıcam ☺️☺️
0 oy
tarafından
Eşim istese yaparim . Ki bende diyete girdim ve diyette ona onun sevdiği kurabiyeleri pastaları tatlıları yaptım bazen bir dilim de olsa yedim bazen hiç yemedim .kaynanam gile gönderdim yaptığım şeyleri 
(1,359 puan) tarafından
Benim kaynanamgil bana yemek verir ama benimkileri almaz. Kalır öyle. İşin içinde robot süpürge Olunca yemeye korkuyor insan ☺️
0 oy
(16 puan) tarafından
Canım bende diyet yapıyorum mayısta dogum yaptım 90 kiloydum şimdi 69 kiloyum bol su bol yeşillik ve puroteyin ve karbonhidratı en aza ceketim ama hiç kesmedim cünkü vücudumuzun o ada ihtiyacı var ve her pazar yeme günüm benim canım ne istiyorsa pizza börek baklava neyse işte cünkü bunu yapınca daha uzun süre devam etirebiliyorum diyetimi sende dene istersen cünkü iki üç pazar sonra zaten yiyemiyorsun okadar cok beynin kabul etmiyor
(1,359 puan) tarafından
Hmmm ya uzun süreye yaysam işim daha kolay olur da robot süpürge için fire vermemek istiyorum. Hemen sonuçlansın istiyorum ☺️
(16 puan) tarafından
İşin ucunda ödül varsa başka kalk kalk iki dans et oturma kız o zaman
(1,359 puan) tarafından
Ediyorum valla. Adam bile şaşırıyor bu ne enerji diye
0 oy
(85 puan) tarafından
Ben 33 haftalık hamileyim  çoğu şeyi yiyemiyorum diyet gibiyim. Sık sık hamur işi, tatlı yapıyorum eşim yiyor yeğenlerime gönderiyorum bazen canım istiyor ama benim canım istiyor diye niye başkası mahrum olsun ki mesela mantarı eşime tavada yumurtalı baharatlı kendime de yağsız baharatsız fırında yaptım. Nefsim terbiye oluyor aynı zamanda.diyeti kendiniz için yapıyorsunuz eşiniz iyi niyetinizi suistimal etmiyorsa yapın nolacak ki? Bir de hedefe ulaştıktan sonra yerseniz bir süre sonra yine aynı kiloya gelebilirsiniz. Hedefe varınca da bol su için, yürüyüş vs spor yapın, yağı az gıdalar yiyin ve fırın ızgara tercih edin böylece kilonuzu da korursunuz hamur işlerini de birkac haftada az yersiniz.
(1,359 puan) tarafından
Tabii canım yani Hedefe ulaştıktan sonra da yine eski düzene dönmem büyük ihtimalle de ama çayın yanında bir şey yapacak olduğunda eskiden iki dilim yiyorssam şimdi bir dilim yerim suyumu yine bol içerim hareketimi yaparım kahvaltımı daha sağlam yaparım bu aralar çok sağlam yapmıyorum bir de emzirdiğim için o da zor oluyor ama işte işin ucunda amaç var. Ne güzel sen gönderecek yerlerin var Benim o da yok olsa gönderirim kayınvalidem istemiyor siz kendinize yapın yiyin diyor.
(85 puan) tarafından
Dün eşe dosta poğaça ıslak kek yaptım. kendime yaptığım poğaçada yumurta,katı yağ, beyaz un yoktu zeytin yağ vardı o da azdı tam buğdayla yaptım üstüne  de pekmezli su sürdüm kızarsın diye. uydurdum bir şeyler ve gerçekten güzel de oldu. Mesela canım tost istiyor light kaşar aldım onunla esmer ekmeğe yapıyorum içine domates falan da koyuyorum çesitlendiriyorum güzel  oluyor tavsiye ederim.Benimki kilodan değil yediklerimi sindiremiyorum hamilelikte. Böyle beslenince kilo da almıyorum zaten. Sen de kendine hamur işi bir şeyler uydurabilirsin kalorisi düşük güzel diyet tarifleri yapabilirsin. Şeker yerine bal pekmez esmer şeker, beyaz un yerine esmer un yulaf unu..., margarin yerine az tereyağ ya da zeytin yağ, yağlı süt yerine az yağlı süt ya da yoğurt kuru meyveli karışımlar vs. İnternette de vardır tarif . Diyet gerçekten zor bir şey ama alışınca da oturuyor çok da aranmıyor Allah kolaylık versin.
(1,359 puan) tarafından
Çok  sağol canım. . Dediklerine dikkat etmeye çalışayım.
0 oy
tarafından

Yeme bence kocan gelip gittikçe yesin sen bu tuzağa düşme:D

(1,359 puan) tarafından
Vicdan yapsın demi ☺️☺️
0 oy
tarafından

İnat ettiysem ölsem yemem :D

0 oy
tarafından
Tamamda diyet nefisle alakalı bir durum 

Yani sen zayıflayana kadar adam canının istediğini yiyemiycek mi nefsini kırmak için 1 çatal alırsın ne var bunda 
(1,359 puan) tarafından
Bugün yapacaktım da . Israr da ettim vazgeçti  sonradan . Daha sonra yaparsın dedi.
0 oy
(1,921 puan) tarafından

Ben diyette degilim de gecen greve gittim hic bisi yapmayacam diye buda tutturdu yapmayacam dedim kendi yapti sjsjsj vallla harike olmuş hep ben yapiyom o gömüyor bu seferde ben oturdum yedim :D

(1,359 puan) tarafından
Nasıl oldu işten gelince mi yapıyor adam ☺️
(1,921 puan) tarafından
Evdeydi canim :D
(1,359 puan) tarafından
İyiy olmuş anlamıştır seni bende bazen benimkine diyorum onu .  İki bebekele bazen herşeyi yapamıyorum da anlamayınca gel bi benim yerime geç anlarsın deyince cesaret edemiyor. Kolay değil tabi canım senden mükemmellik beklemiyorum falan diyor ☺️☺️
0 oy
(3,140 puan) tarafından
Bı kere diyeti bozarsan devamli bunuda yiyim öğlen yemeğinde dengelerim bunuda yiyim akşam dengelerim diye diye diyet falan kalmaz. Bence keki yapma çünkü yaparsan yersin. Çok yorgundum canım kusura bakma de öyle öyle oyala istediğin kiloya gelince yaparsın.
(1,359 puan) tarafından
Yarın sabah tartılıcam. Bi ara abartma ye sende dozunu kaçırma dedi. Robot süpürge alıcam söz dersen yerim dedim. Söz dedi ama bende bi yola çıkmışken yarım bırakmayayım dedim yapamadın olmasın diye
0 oy
tarafından

Yarım tarıf yap sadece onun yıyecegı kadr olsun agzına bıle surme yada sadece bır catal al nefsini körle 

:D

tarafından
Bır lokmadan bsey olmaz kız :)
(1,359 puan) tarafından
Akıl çelerek yoldan çok çabuk çıkılıyor helede yemek konusunda daha fazla deme kibdayanamam buvmod sıktı zaten daha bir hafta oldu ☺️
tarafından
☺☺☺☺   sanırım şuan en ufak bı ye bısy olmaz lafı beklıyosun
(1,359 puan) tarafından
Eşim tamam alıcam kasma dese relax olucam ama yine dyete devam etmeye çalışıcam sadece canım isterse minik şeyleri yemeye korkmıcam
tarafından
Hadı bakalım hayırlısı o zmn :)
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Yapıp bir dilim yerdim canım onun yerine beslenmeden bir ürünü çıkararak dengeleyebilirsin mesela bir dilim ekmek çıkar yada hafif sebze yemeği yersen bir dilimin günahı olmaz :) 
(1,359 puan) tarafından
Oda sıkıldı kız yemememden bakalım yarın inşallah güzel sonuç alırım sabah trtılayım diyorum. Bi ara abartma ye sende dozunu kaçırma dedi. Robot süpürge alıcam söz dersen yerim dedim. Söz dedi ama bende bi yola çıkmışken yarım bırakmayayım dedim yapamadın olmasın diye
0 oy
(1,750 puan) tarafından

Yersen arkası gelir :D

0 oy
(1,850 puan) tarafından
Soz verdi ama para yok süpürge için galiba
(1,359 puan) tarafından
Yüksek meblağ yok ama taksit falan yapılır birşeyler
0 oy
(206 puan) tarafından
Ben yapmazdım ya çünkü bende çok severim ve asla kendimi tutamam o yüzden yapmazdım derdim biraz bekle o gün ödül günü yaparız diye bide bitiremez benim eşim boşa israf olur valla 
(1,359 puan) tarafından
Hah aynı bizim gibi ☺️ sıkıldı zaten oda bu durumdan
0 oy
(12,759 puan) tarafından
Ahaha seni vazgeçirmeye çalışıyor pes etme :D
(1,359 puan) tarafından
Yok yok bi kaç gün sonra hedefe ulaşırım zaten o da sıkıldı bu durumdan belli ediyor ☺️
0 oy
(603 puan) tarafından
Abartmadan ye canım 1 dilim ye o günü daha düşük kalorili besinlerle dengele. 
(1,359 puan) tarafından
Dengelemek  olursa olur diyorsun şimdilik vazgeçti de istersen öyle yapayım. Israr ettim yapayım diye denistemedi.

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 111 göst.
14 Mart 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Emine. (69 puan) tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 503 göst.
6 Kasım 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde BsrByr (845 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 198 göst.
13 Mart 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 281 göst.
27 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Metropol yorgunu (276 puan) tarafından soruldu

374,683 soru

11,207,453 cevap

34,510 kullanıcı

...