+1 oy
167 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (4,068 puan) tarafından

Çorba sebze et akşama ne pişircem ben ya :(

9 Cevaplar

+1 oy
(1,580 puan) tarafından
Izgara köfte yanına bol yeşil salata ve haşlanmış yoğurtlu brokoli/karnabahar yapabilirsiniz hem doyurucu hem diyet.
-Reklam-
+1 oy
(3,147 puan) tarafından
Diyet listesi yokmu
(4,068 puan) tarafından
Vardyasna göre 3 liste var ama tarf yazan yok
(3,147 puan) tarafından
Ya mesela çorba salata üç köfte büyüklüğü et tavuk işte ,,8 yemek kaşığı sebze yemeği ve yigurt şeklinde olur genelde böyle yazar. Köfte yapabilirsin yada tavuk haslayip salatanın içine katabilirsin yanına da herhangi bir çorba o farketmez. Yada kıymalı yada tavuklu herhangi bir sebze yemeği yapıp çorba salata yoğurt ve sebze yemeği yenebilir.
0 oy
tarafından
Mercimek çorbası yap içine kabak da koy detoks olur yemek olarak da kıymalı karnabahar yanına yoğurt al sana diyet yemeği bulgur pilavı da yapabilirsin diyette güzel tok tutuyo
(4,394 puan) tarafından
Sakin mercimek corbasina kabak koymayin,tadi bi degisik oluyo kabagin tadi baskin oluyo, damak zevki tabi biz sevmedik :)
tarafından
Kız küçük kabak koyup bide havuç soğan patates vs koyunca dengeleniyo yoksa tek tadı iğrenç dediğin gibi ahsjd :D
0 oy
tarafından
Fırın ve ızgara yapmaya çalışın. Ben yaptıklarımdan örnek vereyim. Yağ oranı az olan 100-200 gr civarı balık,kırmızı et ya da tavuk etini fırının ızgarasında pişiriyorum, yanına salata yapıp içine yağ koymuyorum sirke limon çok az tuz koyuyorum. Yağsız dana etinden kıyma yaptırıp onu da köfte yapıyorum, köftenin içine beyaz un beyaz ekmek koymuyorum, fırında yapıyorum. Sebze yemeklerinin çoğunu fırında pişiriyorum, yeşil kabağı doğrayıp baharat ve az zeytin yağla fırında pisiriyorum üstüne birkac yemek kaşığı yoğurt döküyorum yanına salata ve yağsız az tuzlu tarhana şehriye mercimek gibi bir çorba olabilir. Karnabahar brokoliyi haşlayıp havucla falan salata yapıyorum tek başına yetiyor zaten. Patates salatası haşlaması da kurtarıcı. Tencerede yaptığım sebze yemeklerine, az yağ koyuyorum yağı kavurmuyorum salça koymuyorum domates kırmızı biber koyuyorum. Hamur işi de yaparsam esmer un, esmer şeker,pekmez, az yağlı süt yoğurt ile icine kuru yemiş vs de koyarak yapıyorum. Tatlı olarak serbetliler hamurlar yerine bal kabağı,sütlaç, muhallebi, irmik helvası tercih ediyorum. Umarım size de bir fikir olur.
0 oy
tarafından
Mercimek çorbası 

Fırında tavuk 

Salata 
0 oy
(44,800 puan) tarafından
Listesi yokmu.     
(4,068 puan) tarafından
Tarf yazan yok canm vardyasna göre 3 listesi var
0 oy
(369 puan) tarafından
Havuç kabak rendele az yağda sotele yoğurt koy 
0 oy
(12,867 puan) tarafından
Brokoli havuç lahana haşlaması yanınada yoğurt :)
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Mercimek çorbası yanına ıspanak kıymalı yada yumurtalı 
(4,068 puan) tarafından
Aaa evt ıspanağımda var
(7,036 puan) tarafından
İstersen ıspanağın kavur normal bir avucta bulgur at

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 75 göst.
24 Şubat 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Birhilall (1,210 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 187 göst.
25 Aralık 2023 Moda kategorisinde Nisan KC (4,068 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 167 göst.
5 Temmuz 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Hicrannn (1,105 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 478 göst.

385,561 soru

11,528,400 cevap

35,200 kullanıcı

...