+1 oy
470 göst.
Aile kategorisinde (140 puan) tarafından

Kızlar Siirtte yaşıyorum. Kontrollere hep özele gittim. Aslında doğumuda özelde yapmayı planlıyordum. Ama evdeki hesap çarşıya uymuyo biliyosunuzki:ermm: Özelde 3000 di en son sezeryan doğum ücreti sorduğumuzda. Şuan ne kadar bilmiyorum. Yılbaşından sonra artmışda olabilir. Sizden fikir istiyorum. Özeldeki doktorumu çok seviyorum çok ilgili bi hoca. Özelde doğum yapma şansım var aslında, ama doğum yaparsam 1 , 2 ay sıkışıcaz gibi görünüyo. Siz olsaydınız ne yapardınız? Sıkışacak olmanıza rağmen özelde mi doğumunuzu yapardınız yoksa devlete mi gidip doğumunuzu yapardınız? Fikirlerinizi bekliyorum..

37 Cevaplar

0 oy
(775 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Üç dogumumuda devlette yaptim gayette memnun kaldım sorun yaşamadım senin iki ay sıkışman demek süt vereceğin dönemde meyveni dutunu etini bitkisel çaylarını alamaman demek yani sütünü etkileyecek bişey doğum sonrası süreç daha önemli al etini kemiğini iç suyunu bak nasıl sütun oluyo normal zamanda yediklerinle süt olmuyo canım en azından bende olmadı bebeğin olacak gazida kisamazsin ne kadar sıcak olursa olsun elektrik sobası en azından banyoda yakmalisin yani bebiş olunca kisilmiyo pek canim
-Reklam-
+5 oy
(25,225 puan) tarafından
Sıkışacak olsan bile insan yerine koyulup düzgün bir dogum anı yaşamak için özelde yapmalısın.
tarafından
Kesinlikle +++
+2 oy
tarafından
Valla şimdiki aklım olsa özelde yapardım 
+2 oy
tarafından
Kimle çıktıysan yola onunla devam et bence. Kesinlikle özelde yap. 
+1 oy
(118,473 puan) tarafından
ne olursa olsun o ozel anini ozelde yasa devlete gidip psikolojisi bozulanlar var
0 oy
tarafından
Özel özel özellik le ozell
0 oy
tarafından
Dogumu devlette yapardım  bende yerin de olsam doguma az kala devlette ki doktorları araştırırdım ilgili bi doktora giderdim doguma az kala ve ordada yapardım 
0 oy
tarafından
Ben özelde yaptım keşke devlette yapsaymışım dedim hiç ilgilenmediler fark yoktu yani
0 oy
tarafından
Ben 2 dopumu da devlette yaptım biri tokatta biri istda çok memnun kaldım
0 oy
tarafından
Devlette doğum yaptım çokta memnun kaldım ama her yer aynı olmuyor canım benim kontrolde gittiğim doktorlarda hemşirelere hatta temizlik çalışanları bile çok iyiydi çok yardımcı oldular 
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Bende aynı durumdayim.sezeryan olacak benim 3 buçuk  mus gittiğim hastanede. Aslinda devletteki doktor benim gittogim.ozeldeki doktorumun eşi  orda a olacak ama karar veremedim bi türlü.  Ilk 2 dogumumu devlette yaptim
0 oy
tarafından
Devlette yaptım özelden bin kat iyiydi suni dışında 
0 oy
(17,262 puan) tarafından
Ben araştırmada yapıcam doktorm ilgili inşallah doğumdada öyle olur
0 oy
tarafından
Valla canım önemli olan doktor eltim özelde yaptı bin pişman oldu bir de normal doğumdu hiç ilgilenmediler kendim doğurdum dedi ben de plansız devlet hastanesine gittim acil sezaryena aldılar çok memnunum kaldım hasta bakicisindan doktoruna hepsi çok güzel ilgilendiler Allah razı olsun onlardan
0 oy
tarafından
Devlette dogum yaptım ınan bna özelden daha fazla muamele gordum. O kadr ıyı dvrandılarkı gercekden. Ikı kısılık odalar normalde hep tek tek kaldık. Dogum anında oncesnde snrasnda o kadr nazlanmama ragmen anne qevkatı gosterdıler resmn. Bunu yasayıp deneyımledgım ıcn yıne olsa xocugum yıne devlete gderm. 3 bın özele vermm. Cocugumun bı ıhtıyacını alırım
0 oy
(5,220 puan) tarafından
İnsan yerine koyulacağını düşünüyosan devlette yap yoksa kesinlikle özelde
0 oy
tarafından
Devlette yaptım canım. Bana da çok geldi. Zaten sezeryan olacaktım iki yerde kesip bicecek ben hissetmeyecem dedim. O parayla telefon aldık eskisi çok eskiydi
0 oy
tarafından
Ilkte devlette yaptim ben kontrolleride dogumuda ozelden farki yoktu dr cok ilgiliydi bundada 30 haftaya kadar ozele gittim kontrole su 1 aydir devlete gidiyorum dogumu gene devlette yapcam nasip olursa
0 oy
(1,691 puan) tarafından
dogum yapmadim henuz bilemiyorum ama cok sıkısmicaksan ozele devam et
0 oy
(316 puan) tarafından

Benim devlet Hastanesi'nde tandigim olduğu için özel. Gibi doğurdum istanbul. Gibi yerde. Ayrı oda.ayri.tuvalet. ama diğer insanlar benim.gibi şanslı değildi malesef. 

Ama yine dogursam yine devlet derim her ikiside aynı. Zaten alt tarafı 2 gun

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 333 göst.
13 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde 2323 (2,136 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 123 göst.
19 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde busra01busra (949 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 506 göst.
15 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy