0 oy
645 göst.
Diğer kategorisinde (99 puan) tarafından
37 haftalıgım sezeryan olmak istemiyordum en bastan berı sırf bu yüzden devlete gidiyordum bugun çatı muanesı yaptılar kemık cok dar dogurmazsın bebegın 3500 kılo cıkmaz dedi devlet kolay kolay sezeryan önermez diye bılıyorm benımkı baarız sezeryan lık iş sanrm benı korku sardı devlette sezeryan lar nasl memnun kalan var mı dikişlerim kötü olur mu 

25 Cevaplar

+3 oy
(9,238 puan) tarafından
Sen kendini normale hele bi zorla da gor. Beni sezaryene alın die hastaneyi inletmezsen bende neyim :) 
(4,668 puan) tarafından
Arkadaşa katılıyorum 7 cm açıklıkla beni sezaryene alın gerekirse yürüyerek özel hastaneye giderim diyordum. Ozel hastane de şehrin diğer tarafında bu arada :D :D
(44,714 puan) tarafından
Ahahaha Özge bak buna katılıyorum kızımı çok zor doğurdum 7 saat sancı çektim o an normal doğum felan aklımdan çıktı nolursunuz sezaryan alın diye yalvardım adeta :D
(99 puan) tarafından
O derece:) hayırlısı bakalm inşallah rahat geçiririz bizde
(9,238 puan) tarafından
:D derya daha sende çatı darlığı gbi bi sorun olmadğı halde oyle demissin duşun :)
Canm evet muhtemelen 38 küsur de sezaryene alirlar sen konuş gün vermelerini iste
(44,714 puan) tarafından
Aynen ilkte zorlandım aman ikincide Cat diye geldi :D
-Reklam-
0 oy
(1,121 puan) tarafından
en iyisini tabiki doktorlar bilir demek ki müsait degil çatın ne diye uzuluyorsun ki
(99 puan) tarafından
Bılmıyorum normale hazırlamıştım kendımı sezeryan dan korkuyorm ilk gebeliğim bide hic icimden gelmiyor hayırlısı buymuş diyorum ama içime öküz oturdu resmen devlette sezeryan nasl aceba kafam da bır sürü soru işareti oluştu:((
(1,121 puan) tarafından
hiiiic korkma canim normalde daha cok yipranirsin bak dikişin olur kesi atarlar. bence ayni birinde seyinde dikis oluyo birinde karninda. seyinde dikiş olan daha kötü tamam ayaklaniyosun hemen ama nasil bi acı tarif edilmez oranin dikişi de :D 2 normal dogurdum hata kaza hamile kalirsam 3.üm de sezaryen isteyecegim kesinlikle 2. dogum mahvetti beni
(99 puan) tarafından
Hm hayırlısı buymuş inşallah dedin gibi olr ne olr dua edin
0 oy
tarafından
Evet devler Hastanesi'nin politikası normal doğum. Onlar bile sezeryan diyorsa diretmenin anlami yok senin ve bebeğin için en iyisi bu canım. İnşallah kolay bi şekilde atlatirsin
(99 puan) tarafından
İnşallah sezeryan nasl devlet hastanesinde şimdide o korku sardı
tarafından
Bilmiyorum canım ben bir doğum yaptım o da normaldi. Hani sıkıntı olan normal doğum ya o bile iyi geçmişti benim. Sezeryanda ekstra güçlük çekmezsin hastane ve doktor açısından. İnşallah bilen biri çıkar
(99 puan) tarafından
İnşallah teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Benim düştüğüm hataya dusme bana da öyle dendi yine de denedim normali pişman oldum sezaryen oldu bitti ilk bir hafta agri çok olur sonra rahatlarsın 
(99 puan) tarafından
İnşallah öyle olur :((bende gün almadım normal sancım la sezeryana gelirim dedım en azndan gelecegı günü bebiş belirlesin hazır olsun istiyorum
0 oy
tarafından
Valla oğlum da sezeryan oldum iyi ki diyorum bu kadar korkma hiç birşey yok canim m
(99 puan) tarafından
Devlette olcam özeller gibi estetik dikerler mi kötü olur muyum diye korkuyorum
tarafından
Onu bilmiyorum canim estetik benim özel de oldum ben devlet nasıl. yapıyor bilmiyorum
(99 puan) tarafından
İnşallah devlette öyledir
0 oy
tarafından
Şans işi doktorun iyise baştan savmazsa dikislerinde iyi olur biraz da bünye meselesi sezeryandan korkma acı hissetmiyosun bile bebeği de o anda goruyosun falan zor yanı yok pek 
(99 puan) tarafından
Evet uyusturuyolarmş zaten ama dikişlere filan takıldı kafam içimi tamamen temızleyebılcekler mi dikişim estetik olcak mı diyo korku sardı devlet bıraz baştan sagma yapıyor özele gitme şansımda yok bu saatten sonra
tarafından
Temizlerler kız korkma doktoruna guveniyomusun en önemlisi bu guvenmiyorsan değiştir hemen
(99 puan) tarafından
Tanımıyorumki:)) İstanbul dan nevsehıre aılemın yanına dogum yapmak ıcın geldım doktorla ılk tanışmamız
tarafından
Hmm anladım o zaman tek çare gönlünü ferak tutmak
(99 puan) tarafından
İnşallah tutamıyorm valla suan sancım var belıme vuruyo çatı muanesınden mi stresten mi anlamadım
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Niye üzülüyorsun ki sezaryen oldum ben çok şükür bir sıkıntı yaşamadım hemen kalktım ayağa, her doğumun kendine göre sıkıntısı var normal doğuran arkadaşım dikişlerin den dolayı oturamıyordu bile enfeksiyon falan oldu sonra, yani normal olunca da bitip gitmiyor hemen, ben hiç sıkıntı yaşamadım korkacak bişey yok, bebeğinin iyiliği için hangisi uygunsa onu yaptır yani önemli olan o 
(99 puan) tarafından
Bebek saglıklı kanala girmiş ama sorun bende cok dar masada kalırsın dedı
(1,862 puan) tarafından
E tamam işte daha neye üzülüyorsun anlamadım
(99 puan) tarafından
Normale hazırlamıştım kendımı sezeryan diyince sitrese girdim içim rahat degil bilmiyorum:(
(1,862 puan) tarafından
Valla canım ben doğuma giderken normal olacak diye gittim kaç saat sancı bekledim hastanede sonra acil sezaryene girdim bebek tehlikeye girmişti kanamam başlamıştı, bebekten önemli değil hiç bişey
(99 puan) tarafından
Doru tabıkı önceliğim onun saglıgı hayırlısı böyleymiş yapcak bişey yok inşallah hersey güzel olr cok teşekkür ederim azda olsa konusmak rahatlattı
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Sezeryanı öcü gibi gösteren kesim yüzünden oluyor bu 
(99 puan) tarafından
Yok valla öcü gösteren olmadı bana aksıne herkesın keyfı yerınde rahat oldu icin ben sadece karnmda dikiş kalsın istemiyorum normal dogum doğal diye istedim
(7,768 puan) tarafından
İkiside doğal ikiside annelik duygusunu tattırıyor dikiş izine gelince o evladından bi hatıra  sana öyle düşünme
(99 puan) tarafından
Allah razı olsun valla hic öle düşünmedim:) evet ondan bı hatıra kalcak
0 oy
(10,972 puan) tarafından
Canım doktor en iyisini bilir kac yıl okuyor o insanlar. Birde nasip kısmet vallaha 
(99 puan) tarafından
Aynen nasip nor al nor al diye direttik bak sezeryan dediler bişey yapamadım
(10,972 puan) tarafından
Sen gönlünü ferah tut. Bak ben ikisini de denedim. Oyle bakma sen etrafa normal yap sonrası kolay filana.annemde 15 tane dikiş var daha bak kac sene olmus hala dikişler sızlar.ben 2 sezeryan oldum sezeryan daha rahat. Bir de arada normal sancı verip olu dogumum oldu. Ömrümden ömür gitti
(99 puan) tarafından
Hayırlısı inşallah dediğin gibi bişey olmaz
0 oy
(4,584 puan) tarafından
Bende özel'de sezeryan oldum o sebepten dolayı ama benim doktorum normal doğum yanlısı bir doktordu. Çok dikişin olur bebek için de tehlikeli dedi normal olursan. Sezeryan da çok şükür çok güzel geçti zaten o an bir şey hissetmiyorsun hafif bir gıdıklanma gibi başlarda o kadar.  Ama sonra illâ ki ağrıların oluyor ne yalan söyleyeyim. Tabii birde herkesin ağrı eşiğine göre de değişebilir. Ağrı kesici falan veriyorlar zaten. Ama normal yaparsan Allah korusun daha riskli olabilir. 
(99 puan) tarafından
Evet riskliymiş masa kalırsın dedi:(( devlette olcam özele gücüm yetmez devlette tamamen temizleyebılcekler mi icimi dikişlerim estetik olcak mı o düşüncelere girdim şimdide
(4,584 puan) tarafından
Devlette de çok yaptıranlar var yaparlar inşallah ya Allah yardımcın olsun.
(99 puan) tarafından
Amin inşallah Allah razı olsun
0 oy
(313 puan) tarafından
Korkma canım benim sağlıkla gelsin yeter aynıyız geçen benimkinin de kalbi yavaşladı ondan sonra dedim yani sağlıklı olsun da isterlerse alsınlar ameliyata diye sezaryen ilk günler geçince kalkıyorsun zaten devlet kötüdür diye düşünme bende devletteyim özelden farkı hasta sayısı sadece yani doktorları sanmıyorum kötü olacağını eltimde devlette yaptı mardinde hemde inşallah güzel geçer çatı muayene elle mi usg ile mi yaptılar 
(99 puan) tarafından
Elle yaptı esg nasl bılmıyorum
0 oy
(1,037 puan) tarafından
Ben sezeryan oldum.kendim istedim çok kolay geçti iyiki sezeryan olmuşum .
(99 puan) tarafından
İlk gebelıgım sezeryan istemiyordum :((
(1,037 puan) tarafından
Canım doktor daha iyi bilir sancı çekersin doguranazsin sancinla kalırsın bebeği riske atarsın bence ısrarcı olma hayırlisi böyleymiş tabiki herşeyin normali daha iyi ama emin ol çok rahat bı doğum olacak
(99 puan) tarafından
İnşallah bebek saglıklı dogum kanalına yol almş zaten sorun bende fazla darmş masada kalırsın dedi mecbur olcaz
(1,037 puan) tarafından
Allah korusun sağ salim saglikla kucağına alırsın inşallah hayırlısı boylemis de diretme
(99 puan) tarafından
Hayırlısı kabullenmek zor oldu ama saglıgımz icin mecbur teşekkür ediyorum
0 oy
(14,033 puan) tarafından
Korkacak ne var kız mis gibi yapıyorlar ben oldum hiç sorun yaşamadım 
(99 puan) tarafından
Devlette mi oldun pekı
(14,033 puan) tarafından
Evet devlette oldum 39 a gün verdi gittim girdim çıktım 2 günde kaldım cokta guzeldi normal olsan tamam korkta sezeryanin neyinden korkuyorsun
(99 puan) tarafından
Devlette olmaktan bıraz baştan sagma hareket ediyolar içimi temızleyebılırler mi tamamen dikişler estetik olrmu nasl muamele edecekler falan korkusu sardı
(14,033 puan) tarafından
Korktuğun şey başına gelir akışına bırak devlet oyle korktun gibi değil artık Gayet temiz iş yapıyorlar estetik dikiş benim
(99 puan) tarafından
İnşallah öyle olr bugun catı muanesı oldum ondan mıdır sitrestn mı ınan suan sancılar giriyo belim agrıyo
0 oy
(1,071 puan) tarafından
Benim kordon düşmedi cok kan kaybettim ölümden döndüm doktor keşke sezeryana alsaydık dedi normal doğuma müsaitdi ama sıkıntı cıkacagını düşünemedik dedi son birkez daha deniyelim olmazsa ameliyata alalım ölecek yoksa dedi elimde ayagımda can kalmamıştı kan takviyesi yapalım dedi 2 ünite kan yedim sezeryan diyorsa sezeryan ol canım riske atma kendini
(1,071 puan) tarafından
Valla hamileliğim boyunca tüm kontrollerimde üniversteye gittim 2 cm acılmayla evde çek ağrını deyip beni cıkardılar hastaneden 6 cm olunca suni sancı vereceklermiş ertesi günü devlete gittim acil giriş yaptım 6 cm acılmam vardı doktordan fırca yedim 2 cm 4 cm burda olman gerekirdi senin 6 cm de ya yolda doğursaydın diye gercekten devlet hastanesi doktorları çok bilgili hemen verdiler suni sancıyı hastaneye girmemle doğurmam bir oldu kordonda sıkıntı cıkmasaydı 20 dk çıkmıştım odaya güven devlete eskisi gibi değiller cok titiz özenli ve yumuşak yüzlüler bida düşünsem direk devlete giderim ama düşünmüyorum cünkü kordondan dolayı korktum yinede nasip olursada başımın tacı
(99 puan) tarafından
Hayırlısı ozaman naplm inşallah dedın gibi olr bende de
(1,071 puan) tarafından
Olur cnm çok şikayet yedikleri için şimdi çok ilgili alakalılar ebemi bi göreydin doğurtan ağzından bal damlıyordu kadının hatta eşim çok ilgilendiniz eşimi çocugumu bana bagışladınız diye bişey aldı yemeleri için bizim görevimiz bu gerek yoktu dediler
(99 puan) tarafından
Ya ne güzel bende pek şans yoktur ınsallah bebegımın şansına güzel geçrr
(1,071 puan) tarafından
Geçer cnm sezeryan zaten normal doğum gibi olmayacak içini ferah tut bebeğini sağsalim al kucagına
0 oy
(10,385 puan) tarafından
Sezeryan ölüm değil bu kadar korkmayın
(99 puan) tarafından
Ya değilde pıskolejık kendımı normale hazırladım şimdi sitres bastı benı
(10,385 puan) tarafından
Valla ben 6 saat sonra kalktım ve bir daha yatmadım çok rahattı
(99 puan) tarafından
İnşallah bizde öyle oluruz
0 oy
tarafından
Hem kendini hem bebeğini zora sokmaya ne gerek varki bende sezeryan oldum hemde kendi isteğimle bu yüzden özele gittim yani sezeryan olmanın neresi kötü
(99 puan) tarafından
İlk gebeliğim normal olsun istedim nasip değilmiş bide devlette olcam o korkum var özele gitme şansım yok
tarafından
Anladım bana hep normal doğum korkutucu geldi
(99 puan) tarafından
Bılmıyorm normali tatmak kıymet ni anlamak istedim sezeryan taraftarı degilm pek dogalcıyım ama nasip kısmet diyelim
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Bende o sebepten dolayı sezeryan oldum korkutma kendini 
(99 puan) tarafından
İnşallah
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Bebeğin sağlığı senin sağlığın önemli

(99 puan) tarafından
Saglıgı z icin sezeryan artık yapcak bişey yok
0 oy
tarafından
Sezeryan daha kolay çatın dar normal diye tuttursan keserler seni aşağıdan 
tarafından
Eğer aksi bi durum yoksa rica edersen günü kendin secebilirsin doktora da uygunsa
(99 puan) tarafından
Tamam yazıyı kopyalıyorm valla aklımda bulunsun :)
(99 puan) tarafından
İnşallah uyar 28 agustos evlılık yıl dönümümüz:)) ona denk gelse keske
(10,385 puan) tarafından
Canım günü dr verir sana genelde ama çok uzak bir tarih değilse ve ona da uyuyorsa verir istediğin tarihi. Arkadaşın dediği gibi yatarsan yatar kalırsın ayağa kalkmaya bak hemen acısa da başta kalk ki aman aman acı olmuyor ağrı kesici verıyor zaten sana sürekli sorun olmuyor yani
(99 puan) tarafından
Aynen bende öle yapcam inşallah hızlı toparlanmaya bakcam
0 oy
(1,616 puan) tarafından
20 gün önce 2. Sezeryanımı oldum bol yürüyüş bol su tüket 2 gün sonra eski hayatıma döndüm bide 2 çocuklym düşün 
(99 puan) tarafından
Maşallah 3 cocuk hakkımız var sanrm sezeryanda:))
(1,616 puan) tarafından
Yok 4 oldu cnm :)
(99 puan) tarafından
Iyı barı:))

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 137 göst.
19 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde busra01busra (999 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 130 göst.
1 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde polatzulal35 (340 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 660 göst.
21 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 41 göst.
19 Mart 2024 Aile kategorisinde Eylul56 (1 puan) tarafından soruldu

380,322 soru

11,387,233 cevap

34,888 kullanıcı

...