0 oy
258 göst.
Aile kategorisinde (3 puan) tarafından
Eşim sürekli annesi yüzünden beni kırıyor strese sokuyor(aradınmı gidelecek gelecek hastaneye götür biletini al emirler yani ) şu 1 aydır rahattım ama bebegimin adına karışıp muhammed ali koyun demiş ogluna bende sevmem 2 ismine eski isim koyacak olsam babamın adını koyarız dedim o günden sonra ne begendiysem olmaz dedi kendisi 3 isim sundu bende kırmadım onu tamam dedim birini seçelim diye bugün gelmiş yine göbek adını muhammet ali koyacam annemin gönlü olsun bi tane de benim dedigim isim dedi bende muhammet ali kim de koyacam sevmiyorum illa koyacaksak babanın adı olsun kuranda geçer dedim masa kaşıgı fırlattı çarşıya gidiyorum diye gitti sürekli aglıyorum benim kendi çocugum üzerimde hakkım yok mu allah aşkına sevmedigim bi isimle bi ömür çocuguma niye hitap ediyim neymiş annesiymiş benim annemde şu olsun dedi daha bugün terledim anne biz karar verelim buna diye 

14 Cevaplar

0 oy
(3 puan) tarafından

En İyi Cevap
Bu arada eşimle severek evlendik 5 yıl konuştuk 1 yıl çocugumuz olmadı tedaviyle oldu annesini sevmeme nedenim başkasıyla nişanladı zorla eşimde 2 gün sonra attı yüzügü aklı hala o kızda evlenecegimizde evinde kullanılmış kanlı yırtık yorganlara yüz geçirip getirdi yastıkların içi kuş tüyü pisligi doluydu 1 hafta var nikaha arayıpda kızım gelinlik alalım dahi demedi gelir bize bütün gün salondan çıkmaz elinde telefon odalara kapatır oglu gwlince kızı olurum kötü biri degilim içimde allah korkusu olan biriyim 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bireyselliğini oturtamamış erkekler evlenmemeli.. 
0 oy
tarafından
Muhammed de Ali ismine de sevmiyorum demek çok yanlış çok koymaya bilirsin ama isimler ağır isim söylenmez bu şekilde adını adına ekledim sen olmasaydın ben olmazdım lailahe illallah Muhammeden Resulullah demiş yaradan sen sevmiyorum diyosunnn
(3 puan) tarafından
Öyle degil isim agır bi isim hükkmünü verip o ismi yaşatmak bana ters geliyor eşimin adı mustafa ama alkol alıyor iş geregi ne anlamı kaldı isminin kirletmekten başka bişey degil
tarafından
Aynen öyle cnm
tarafından
O zaman biz bu ismin hakkını veremeyiz diye korkuyorum yaz canım bu şekilde ağır olmuş günah olur sana
0 oy
tarafından
Niye agliyosun ki kuzum malesef oluyor bu isim konuları esler arasin aile arasinda ama bana sorarsan Muhammed ali çoook  guzel cunku peygamber efendimizin ismi esin icin kabul et illa olacaksa da muhammet koy alinin yerine kendi istedigin bi isim koy esine soyle ikimizin gönlü  olsun  de asla birden tepki verme erkekler daha çok  zittina gider insanin guzellikle soyle kavga etmeden tartismadan bebeginide uzuyorsun karninda yapma boyle
0 oy
(294 puan) tarafından

Bütün derdin bunu cnm ya :D Muhammed koy yanına da kendi istediğini koy eşinle bu şekilde anlaş bunun için bebeğini üzmeye değmez... 

0 oy
tarafından
Benimde oğlumun adını babaannesi koydu Hamza düşünüyorduk eşimle biz oğlum cuma günü doğdu kaynanam Cuma Ali olsun dedi hoşumuza gitmedi hatta eşim koymicam dedi ısrarla koy dedim isim anlamı güzel olduktan sonra problem yapmaya gerek yok bence
tarafından
Bu arada Muhammed ismi ağır bir isim kimmişki demen doğru degil
(3 puan) tarafından
Olay şu beni asla istemedi bi gün adına kızım demedi başka biriyle evlendirmek niyeti biz ayrılmıştık fırsat bilip hakkımı helal etmem diyip başkasıyla nişanladı bile 5 yıldır sevgili kaldık evlenecegimizde bana kanlı yorgan yırtık bırtık pike çamaşır şuyu dökülmüş çarşaf içi kuş pisligi ve tüyü konulmuş yastık verdi gıkımı çıkartmadım eşimin hatrına 1 hafta var nikaha dügün yapmadık pandemi diye kızım gelinlik alalım bakalım demedi de son 4 gün kala annem yürü gidiyoruz almazsa ben varım arkanda dedi yarısını annem verdi yarısını eşim verdi gelir bize bütün gün agzını açmaz soru sorarım cevap vermez 1 tane igne almadı bana ama oglu gelince akşam kızım olur adım degermi bu kadın için allah rızası için söyle
tarafından
Eşinle zıtlasma sonra daha kötü olur
0 oy
tarafından
Ananın ağzına tukuruyum diyeydin sende böyle anasının memesinden ayrilamayan erkeklerle evlenmeyin 
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Ağlama geçiyor evet bebeğe benim kızım çok sinirli bı bebekti hem hamileliğimi hem lohusakigimi burnumdan getirdiği için kaynanam. 

Ve sakın bildiğin dogrudan var geçme kocaninda dönüp dolaşıp geleceği yer senin yanın . Şimdi 5 Aylik oğlum var kocam babasının ismini koydu inanki ismi ile hitap etmek gelmiyor içimden. Babası öldüğü için ve sevdiğim için tamam dedim ama içime sinmedigi için hitap edemiyor um
0 oy
(597 puan) tarafından
Al bendede o kadar. Kendi cocuguma isim koyamaidm simdi ismini degiscez yine esim karar verio. Vallaha kabul etmio nufus diycem. Ilkmaikdeki ismi kabuk ediolarmis diycem bakalim nolcak. InsaAllah dusup yanima gelnez nufusa 
0 oy
tarafından
Gitsin annesini emsin o ya. Büyüme çağını tamamlayamamış yavrucak. Allahım deli oluyorum. Biz yaşıyoruz her türlü sıkıntıyı biz çekiyoruz millete cocuk doğuruveriyoruz sanki. Hakkımı helal etmem de çek restini. 
0 oy
(119,131 puan) tarafından
kicina bi tekme vurcan cuup gircek anasinin seyine
0 oy
tarafından
Ağlamaktan birşey olsaydı benim bebeğime olurdu 
0 oy
(63 puan) tarafından
Benim kayınvalidem de hamile olduğumu öğrenir öğrenmez erkek olursa ali koyun dedi.neden anlamıyorum. Niye hamile bir kadın bu hale sokulur. Allah yardımcınız olsun. Umarım ortak bir yol bulursunuz
0 oy
(907 puan) tarafından
Valla haklisin canim, adam olamakis anasinin eteginden ayrilmamis bireysellesememis erkekler okdugu surece bu kaynana teroru bitmez

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 998 göst.
24 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Mina (2,604 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 85 göst.
15 Şubat 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Gamzeakarsu (978 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 157 göst.
5 Nisan 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hacer Bayram (345 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 377 göst.
8 Kasım 2020 Güzellik-Bakım kategorisinde sinem8omer. (153 puan) tarafından soruldu

378,281 soru

11,322,353 cevap

34,769 kullanıcı

...