0 oy
624 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
İnstagram da gezerken öyle bir geçer zamanki videosuyla karşılaştım o diziyi her gördüğümde ağlayasım geliyor çünkü bizzat aynılarını yaşadık öyle olunca aklıma çocukluktan hiç silinmeyen anılar yine geldi neyse anlatayım biraz rahatlayayım dedim 

Neyse bir işte babam eve geldi tabi hepimiz odalara dağıldık çünkü eve geliyordu en küçük şeyde kavga çıkartıp gidiyordu bizde kavga olmasın diye odalarımıza giderdik işte yine bir gün boş yere kavga çıkarttı evden gitmek için bu sefer baya büyüktü kavga annemi evden kovuyordu bizde 3 kardeş köşede izliyorduk en büyükleri benim o zaman 11 yaşındaydım anneme el kaldırınca o küçük boyuma aldırmadan anneme vurma diye atlamıştım önüne annemin babam bana vuracaktı annem izin vermedi kovdu annemi çocukları bırakıp gideceksin dedi annem asla gitmem dedi babam gideceksin çocuklar kalacak falan bir süre böyle tartışma oldu bende ben annemle giderim onsuz kalmam dedim neyse annem tamam çocuklar kalsın ben giderim dedi tam kapıya gitti babam arkasından koştu izin vermedi bizi aldı annemle birlikte çocuk odasına kilitledi kendi evden gitti sabah gelip açmıştı kapıyı 

Çocukluktan çok fazla travmam var dün bir postun yorumunda bir arkadaş kınama bir gün öyle kavgalar olur falan gibisinden bir şeyler yazmıştı ben zaten o kavgaların en büyüğünün içinde büyüdüm yani bazı şeyler basit kalıyor bana neyse işte içim çok sıkıldı anlatayım dedim öylesine 

9 Cevaplar

0 oy
(12,512 puan) tarafından
Bi çoğumuzun unutamadığı travma olan şeyler var malesef senlnki de kötüymüş 
tarafından
Tabi ki ama işte belki o travmalar şimdi bizi biz yapan şeylerdir
(12,512 puan) tarafından
Doğrudur bazen çocuklara kızıyorum sonra aklıma çocukluğum geliyor oturup ağlıyorum sende mi onlar gibi olacaksın diye pişman oluyorum benimki sadece kızmak değildi mesele yazmayayım şimdi
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ahh kuzum yaa valla oyle kimin ne anıları  ne acilar  ben anlatsam heralde roman olur ama anlatmicam eskiyi hatirlayip üzülmek istemiyorum
tarafından
Normal de aklıma bile getirmem ama o diziyi gördüğüm zaman aşırı duygusal olurum
0 oy
(784 puan) tarafından
Kıyamam canım ya :/ insan kötü anıları unutamıyor çocukta olsan yüz yaşında da olsan :/
tarafından
Tabi ki aklımızın bir yerinde varlar ama hatırlamak istemiyoruz
0 oy
(481 puan) tarafından
Böyle anılar bende de çok var malesef yaralarımız aynıymış 
tarafından
Çoğu kişide vardır bu anılardan eminin
0 oy
tarafından
Çocukken yaşanılan olaylar, bütün bı hayatı etkisi altına alıyor  maalesef. Tahminimce eşine çok baglisindir. Allah yardımcın olsun. Öyle bir geçer zaman ki deki sonbahar müziği de beni çok etkiler. 
tarafından
Evet çok bağlıyım çünkü babam yüzünden evlenmek bile istemezdim babam evde olduğu zamanlar izletmezdi bize o diziyi kapatırdı
tarafından
Şu anda babanla gorusuyosundur ama değil mi ?
tarafından
Tabi ki boşanmadılar ama sor eski babamdan eser var mı asla şimdi annene sesini dahi yükseltemez
tarafından
İnsan köklerinden kopamıyor. Kan çekiyor ama şu da bı gerçek. O yaşadıklarını yasamasaydin su an ki sen olamazdin. Bizi biz yapan temel şey iyi kötü yasadiklarimiz.
0 oy
tarafından
Hepimizin hayatında böyle travmalar var  

Ben sana anlatsam sende oturur birde benimkine aglarsin
0 oy
(78 puan) tarafından
Maalesef geçmişte birçok kişinin dramı var bence bende bunlardan biriyim düşünün bir anne var ve çocuğum bunlara şahit olmasın diye sokağa gitmeme izin vermiş ve hep sokakta oynamış sadece yemek yemek için eve gelirmişim diğer çocuklarını kurtaramamis ama bana böyle bir iyilik yapmış 16 yaşına kadar köyde hep dışarıda oynayan bir çocukluk yaşadım ablamlar hep anlatır ama benim birçoğunda haberim olmazdı sadece eve geldiğimde büyük bir sessizlik hakimdi hemen yatardim şimdi ise kesinlikle böyle bir durumu evlatlarıma yasatmiyorum çünkü unutulmuyor çocuk bu gerçekten unutmaz bunu düşünerek hareket edin insan daha çabuk olgunlaşıyor babamı oyüZden hiç sevemedim denedim çok ama başaramadım kızımla babasının iletişimini imreniyorum siz düşünün ahhh eskiler ahhhh 
0 oy
(1,663 puan) tarafından
Bazi babalar travma yaratir bazende anneler babanin acigini anne kapatiyorda anneninkini kimse kapatamiyor :/
0 oy
tarafından
Ne yazık ki çocuklar ne olur psikolojisi yoktu eskilerde. Kavga gürültü dayak herşey varmış. Çok şükür ben sakin dingin bir ailede büyüdüm çocukluk travmam yok. 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 132 göst.
0 oy
20 cevap 640 göst.
27 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Semastz (102 puan) tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 599 göst.
25 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Mevlanaa (4,858 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 76 göst.
14 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Zeynepagd (385 puan) tarafından soruldu