0 oy
921 göst.
Diğer kategorisinde (17,811 puan) tarafından
Sevinirim :) needen ve nasıl oldunuz anlatın hele belki yarın bende olabilirim

32 Cevaplar

0 oy
(996 puan) tarafından
Açılmam ilerlemedi 4 cm de kaldı ben kendim istedim dayanamayıp suni sancıya başlamışlardi çünkü belden uyusturmali iğne ile oldum o sıra sancim olunduğu için iğne acısını hissetmedim bile 
(17,811 puan) tarafından
Ay ben tansiyon baş ağrısından fena oluyorum alırlar mı sezeryane
-Reklam-
0 oy
tarafından
Catı darlığı sebebiyle sezeryan oldum 3 ay oldu:) belden uyuşmalı oldum valla iğneyi hiç hissetmedim. 2 dakikada bebeği çıkardılar o an anlatılmaz yaşanır :))) 2 saat sonra kahve ictim cikolata yedim ve bol su ictim bu sayede baş ağrım olmadı. Bir ilk ayağa kalkmak zor oluyor onun icin zorlama, beni kaldırdılar ama yürüyemedim başım döndü geri yattım kendimi iyi hissedince kalktım yürüdüm sürekli yatmadım o yüzden cabuk toparlandım
(17,811 puan) tarafından
Sezeryandan sonradamı baş ağrısı oluyo ya inanamıyorum :(
tarafından
Belden uyuşmalıda olabiliyor onun icinde sade kahve biter cikolata ve su icmek önemli :) geneli bilmiyorum  canım
(17,811 puan) tarafından
Ayy zaten baş ağrısından çekiyom ne çekiyosam pfff
tarafından
Migrenin mi var. O zaman yanına bolca sade kahve, biter cikolata ve su al inan baş agrin olmaz birde ağrı kesici veriyorlar ya o yüzden ağrın olmaz canim
(17,811 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım alıcam çünkü mahvetti beni
0 oy
(392 puan) tarafından
Kendi isteğimle sezeryan oldum spinal anestezi ile. Çook rahattı. 3 olacak arada dikişlerim sızlıyo tek
0 oy
(350 puan) tarafından
Devlet hastanesinde yaptım . İlk doğum olduğu için çok korkmuştum. Bı güzel ameliyat kıyafeti giydim . Eşime sarıldım sonra girdim dogumhaneye. Ama nasıl ağlıyorum. Hem sevinç hem korku. Neyse sedyeye oturttular. Tüm bayılmak istiyorum dedim. Tamam dediler. Stajyer Ler sırtımı açtı soğuk bişey sürdüler bir erkek doktor başımı öne eğdi kipirdarsan felç olursun dedi. Doktorun elini tuttum sıcacıktı. O an eşimi hayal ettim eşimin elini tutuyormuş gibi. İğneyi bir soktular bağırdım doktorun elini ısırdım. Sonra sedyeye yat hızlıca dediler yattım ellerimi bağladılar önüme bir sürü örtü örtüler hemen uyustum . Tansiyonum fırladı. Kusmak istiyorum fakat kusamiyorum. Çok narkoz vermişler dilime kadar uyustum. Kızımi çıkardılar bir dk gördüm ağladı sonra sesi kesildi. Kızım nerde dediğimde oksijensiz kaldı kuveze aldık dediler kalp atisim hızlandı. Korktum. Ağladım. Doğum esnasind doktorlar panik yaptı fark etmiştim sonra gözüm bulaniklasti acil iğne dediler. Seruma iğne yaptılar. Hemşireye ben gidiyorum dedim. Gözümü açtım eşim karsimda. Ağladım ağladım ki nasıl. İki gün kuvezde kaldı kızım. Sürekli görmeye gittim o dikişlerle. Yanımda refakatci de yoktu. Hem kanamam vardı hemde bezleniyodum . İki gün sonra evimize geldik. Uzatmayım fazla. Devlet hastahanesi pişmanlıktır 
(17,811 puan) tarafından
:( ay baya kötü olmuş üniversite hastanesine gidicem ben korktum ya şuan
(350 puan) tarafından
Korkma canım hastahaneden hastahaneye değişiyor. Ben Ankara Etlik Zübeyde hanım da yaptım doğumu. Ama birdaha tövbeler plsun k.opek gibi davraniyorlar
(17,811 puan) tarafından
Ay ikinci doğumda bende devlette yaptımda hakkaten çok kötü davranıyolar
0 oy
(794 puan) tarafından
Agrim var die yatrdilar  hissetmiyordum  bn agrimi normal geliyodu doktorum nasl hisstmedgmi sordu okadr agrim yoktu ogun dgum olucagini solediler yatrdilar iate birturlu acilmam olmadi sabahta kendi agrim varken sana suni veremem  bebegin hayati gehlikeye girer dedi  sezaryana aldilar    yatrdiklari gun anladm zaten sezaryan yapicaklarni
(17,811 puan) tarafından
Hayırlısı öyleymiş kuzum
(794 puan) tarafından
Aynen ole cnm
0 oy
(718 puan) tarafından
Ben 24 saat suni aldim acilmam 2 cnm mi gecmedi sabahin 8 de aldilat sezzeryana zaten bnde sezeryan istiyordum
(17,811 puan) tarafından
Uvv kız nasıl dayandın ya
(718 puan) tarafından
Gel bans sor hmde dha 35 hftalikti bebegm bilinmeyen bir sikntisi vardi sexeryanliyken 25 gunluk ameluyt olmustu bebegim 1 hfta kldim o hlde hstanede
0 oy
(795 puan) tarafından
39 haftada sezeryan oldum canim ozelde bekleyecektim normal dogumu ama 3700 ölçtü ultrason kilosunu bir de plesanta rahme yapismisti o yuzden sezeryan oldum belden uyusturdular cok kolaydi igne falan oyle acitmiyor sinek ısırması gibiydi rahat geçti hatta doktorumla sohbet falan ettik ameliyatta odaya geldikten bi yarim saat sonra kizimi getirdiler o gun zorlandim biraz yururken falan ama 1 hafta sonra islerimi herseyimi yapabildim 
(17,811 puan) tarafından
Ay çok iyi ya bi hafta sonrası bile
0 oy
(48,695 puan) tarafından
Elos cikcam diye sinyal gonderdi suyum geldi sonra küçük hanım kanala bile inmedi ☺️ normalde denendi sonra sezeryan oldum ☺️
(17,811 puan) tarafından
Ayy kuzum ne zor olmuştur he
0 oy
(119,346 puan) tarafından
olmadim olamam korkarim bide tam bikini bolgemde dikis iziyle yasayamam takinti yaparim 
(17,811 puan) tarafından
:D valla hiiiç düşünemiycem sevdoşum
len ömür boyu oyle bi herde oyle bi izle yasanirmi
(17,811 puan) tarafından
:D yaşanır yaşanır
ben yasayamam ☺
0 oy
(3,457 puan) tarafından
Suyum azaldı suni sancı verdiler hissetmedim su azaldığı için sezeryan oldum ve iyi ki sezeryan diyorum 
(17,811 puan) tarafından
Bende derim inşallah :)
0 oy
tarafından
Korkulacak hicbirsey yok. Ne kadar sakin kalırsan o kadar rahat geçer.
(17,811 puan) tarafından
Sence alırmı sezeryana yani yüksek tansiyon baş ağrrısı yeterli bi sebepmi
tarafından
Açılma sancı var mı ? Kaçıncı haftan ?

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 94 göst.
12 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Serapp16 (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 145 göst.
9 Eylül 2022 Aile kategorisinde Evramm (467 puan) tarafından soruldu
0 oy