0 oy
918 göst.
Diğer kategorisinde (17,659 puan) tarafından
Sevinirim :) needen ve nasıl oldunuz anlatın hele belki yarın bende olabilirim

32 Cevaplar

0 oy
(961 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Ay biliyorsun bugün girdim doğuma. Önce hazırladılar giydirdiler sedyeyle ameliyathaneye götürdüler. Sonda takılmasını orada yapılsın istedim uyuşturduktan sonra. Belimden iğne yapıldı çok acılı bie iğne sanıyordum bu yönde de gözümü çok korkuttular ama insanlar sadece korkutmak içün konuşuyorlar gerçekten hiç öyle korkulacak bi acısı yok hissetmedim bile iğneyi. İğneden sonra yatırdılar ve çok kötü kalp çarpıntısı, baş dönmesi, mide bulantısı başladı. Orada çok yardımcı oluyorlar ben özelde yaptım gerçekten herkes etrafımda dönüyordu. Kusmam için yanıma havlu serildi, kustum. Sakin olup, nefesimi düzenlememi, nabzımın çok hızlı olduğu söylenildi. Ve sadece bu durum 5 dakika sürdü geçti. Kendi doktorum gelmiş işleme başlamış o ara farketmedim başladınız mı dediğimde daha başlamadık dedi. Oysa o sırada bebeğimin tekini çıkarıyorlarmış. Oradan çıkınca uyuşukluk devam etti yavaş yavaş geçince ağrım başladı ağrı kesici vurdular rahatladım. 6 saatin sonunda yürüyüşe çıkardılar arkasından 5 kere kendim yürüdüm. Şimdi tekrar ağrı kesici yapıldı ve çok rahatım. Acı var illa ki ama beklediğim gibi değilmiş. 
(373 puan) tarafından
Çok şükür kuzum sağlıcakla çıksınlar evinize gidin sen de şimdi kafana takma iyileşmeye dinlenmeye bak çıkacaklar sağ salim önce sen iyi ol onlar da iyi olur kaç haftalık doğdular
(961 puan) tarafından
31 haftalık doğdu minnoşlarım çok küçükler :)
(373 puan) tarafından
Olsun kuzum ikiz sonuçta erken doğacak normal sen kafana takma tez zamanda çıkarsınız inşallah
(17,659 puan) tarafından
Neler çekti bu bacımsu kurtuldu hayırlısıyla sıra bende dimi :)
(961 puan) tarafından
Ahhh hala da çekiyorum :) ama olsun Allah daha kötüsünden korusun hepsi bi sınav bizim için sabrımız bol olsun inşallah. Sende sağlıkla kurtulursun inşallahh
-Reklam-
+2 oy
tarafından

Tamaammmeeeen keyfi ve hür irademleee bir yerimin yırtılmasını istemeyerek karnımın yırtılmasını tercıh ettım :D

(261 puan) tarafından
Amiin evet şehir hastaneleri çok iyi diyorlar odaları falan da çok güzel
tarafından
Gözdemmm hahaha keyfi sezaryancilarda biz :)))
Ne kadarda benziyoruz :)))
tarafından
Benzıyoruzzz kuzummm tabi bekleeee bende kızları ikilicem :))
(2,423 puan) tarafından
Biride benim:)) korku mu diyim artık ne diyim bilmiyorm ama kendi isteğimle oldum pişman değilim  2 buçuk ay sonra 2.yi olcam Allah nasip ederse :)  artık devlete gidiyorm  zaten mecburi sezeryan artikin :D
tarafından
Haydi semos ikimizde ayni zamanda doğurmaz ;)) kessinler bizi bol bol.hahaha walla normal doguramazdim gibi ya.  Ama doguranlara maşallah diuorim  
Normalde beni kan felan tutuyor oyle görsem orda bayılır giderim ben:)))

..
Yetiş gozdem bana kızlarımiz da bir olsun ❤❤❤⚘
0 oy
(1,506 puan) tarafından
Suni zanciyi verip kalkmama izin vermediler 6 saat sonunda açılma 4 cm i gecmeyince kendi hür irademle sezeryan oldum
(1,506 puan) tarafından
3 sene de benim olmadı ne laflar duydu bu kulaklar çocuk yok diye :( kızım var şimdi 1 yaşında ve galiba inşallah ikinci de vardir yarın kan vermeye gideceğim :)
(17,659 puan) tarafından
Bende hissetmemm inşallah
(416 puan) tarafından
Acemiannecim  hayırlısı olsun biri gelince arkası geliyo
(416 puan) tarafından
Asena hissetmezsin kuzum şimdi yat dinlen yarın bu saatte enerjiye ihtiyacın olacak yavrun kucağında olacak insallah
(17,659 puan) tarafından
Hadi inşallah kuzum inşallah
0 oy
(416 puan) tarafından
Çocukların kalp atışı yavaşladı 2 hamileligimde acil sezeryan oldum planlı değildi şimdi 3. Planlı olcak.mecbur
(17,659 puan) tarafından
Ay  ben belki yarın olabilirim çok korkuyorum
(416 puan) tarafından
Korkma gerek yok canım çok zor birşey olsa 3. Sezeryanim cesaret edermiyom normal doğumunda sezeryaninda elbette ki kendine göre zorlukları var ama anne olmak herşeye degiyo yavrunu kucağına aldigin anda bitiyo sanki herşey bide söylenenlere duyduklarında takılma herkesin bünyeside ağrı esigide farklıdır kimi ufacık bı Ağrı'da etrafı yıkar kimi dayanılmaz agriyi sineye çeker  bebeğine odaklan herşey çok güzel olacak emin ol sağlıcakla kavuş yavruna
(17,659 puan) tarafından
İnşallah tek dileğim ona hayırlısı ile kavuşmak
0 oy
(547 puan) tarafından
2 buçuk sene önce sezaryen oldum 39+3 haftalıkken,bebeğin kilosundan dolayı,kızım 4 kilo 5 gram doğdu maaşallah :) şimdi ikinci bebeğime hamileyim,ilki sezeryan diye buda böyle olacak büyük ihtimal 
(17,659 puan) tarafından
Oy maşallah kız nasıl yapılıyo iğne filan
0 oy
(204 puan) tarafından

Normal dogum için yatış yaptım sancım baya yüksekti açılmam çok zor başlamıştı ama bebegin kalp atımı yavaşlayınca acil sezeryana aldılar :)

Allah Saglıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah <3

(17,659 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Ben oğlanları normal doğurdum ayşa kızçeme de normal diye gittim tansiyonum çıkınca acil sezeryana alındım 
(17,659 puan) tarafından
Benim nasıl olcak bakalım bu :)
tarafından
İnşallah normal olur ayşam sezeryan bana çoookk zor geldi normalin gözünü seveyim
(17,659 puan) tarafından
Bende korkuyom sezeryandan inşallah sancım tutar diye dua ediyom sabah beri
0 oy
(140 puan) tarafından

Kendi isteğimle oğlumu sezeryanla doğurdum. Normal doğumdan aşırı derecede korkuyodum hâlâ da korkuyorum:D İyikide sezeryan olmuşum. Şuan kızıma hamileyim buda sezeryan olacak:)

(17,659 puan) tarafından
Bende sezeryandenn korkuyorum ya normal yapmak isterdim
0 oy
(1,207 puan) tarafından
İlki normal doğum yaptım daha doğrusu vakumlu  normal yaptım ikincisi zaten doktora anlatır anlatmaz sezeryan dedi  rahmim dardı açılmam olmuyodu ilkinde sezeryan yaptım yerine zorladılar başıma gelmeyen kalmadı ama ikinci dogumum şükür çok kolay rahat geçti daha hastanede kalkıp  yatağımı topladım 4derdim yürüdüm hep eve geldim saniyesinde  iş yaptım yani çok çok rahat geçti benim tek sıkıntım spinal anestezi olduğum için çok başım ağırdı migrenim varmış onu da o sayede öğrendim onun harici süper diyebilirim 
(1,207 puan) tarafından
Ya genel anestezi istedim de ben öksürüğüm  vardı diye yaomadi işte spinal yani belden uyusmali  yaptı zaten sana soruyo neyin var yok anlat genel istiyorum de
(17,659 puan) tarafından
Tamam hah böyle bilgilendirin beni cahil cahil yollamayın :D
(1,207 puan) tarafından
Sen ne rahatsızlığın varsa söyle baştan mutlaka belden olunca güzel  çocuğunu doğduğu an görüyorsun ama bende yan etkisi oldu kimisinde bel ağrısı oluyo kimisinde hicbisey olmuyo he egerki spinal olursan sana tavsiyem bol bol içebildigin  kafar şu ve kahve tüket ne kadar içersen o kadar çabuk atarsın iğnenin etkisini
(17,659 puan) tarafından
Tamam canım çok çok sağol
(1,207 puan) tarafından
Umarım sandığından çok çok iyi geçer sağlıkla alırsın yavrunun kucağına Allah ikinize de yardım etsin canım
0 oy
(1,152 puan) tarafından
11 saat sanci sonrasi sezeryan oldum ben tansiyon vardi gebelik tansiyonu cok yukselince acil aldilar beni
(17,659 puan) tarafından
Bendede gebelik zehirlenmesinden şüphelendi doktor alırmı acep sezeryana
0 oy
(570 puan) tarafından
Ben 1 hafta önce gece yarısı sancıyla kalktm ambulans geldi kadın doğuma gittik 3 cm açılma vardı aynı odada 12 kişiydik herkes bir yandan bağıroyodu korktum bebek yukarı kaçmış eve gönderdiler 1 hafta sürdü sancım bayramın son günüydü kurban bayramının bebeğin hareketi yok denecek kadar azdı hemen özele götürdüler acil sezeryana alındım ama korkulacak bişi yok ki sezeryanda bana 20 gün annem baktı saolsun hiç zorlanmadm kalbini ferah tut canm sağlıkla kucağına al inşallah 
(17,659 puan) tarafından
Ayy çok üzüldüm inşallah canım sağol
0 oy
(373 puan) tarafından
Ben isteğe bağlı oldum zaten kilosu yanlış tahmin edilmiş 4200 dogdu iyiki normal dogurmadim çok zor olurdu önce damar yolu açtılar ameliyathaneye indik epidural oldum sırtıma bir şey taktılar spinalden daha iyi tavsiye ederim bir gün boyunca hafif uyuşuk hissediyorsun daha konforlu ağrıyı daha az hissediyorsun ameliyat sonrası neyse ben biraz telas yapmışım doktorumun tabiriyle bir kokteyl verdiler( sakinleştirici filan herhalde) hiç birşey hatırlamıyorum uyandığımda ameliyat bitmiş bebek gitmisti hâlbuki fotoğrafçı ayarlanmıştım doğum.esnasinda çeksin diye çekilmiş ama ben yarı baygın haldeyim sonra 3 gün biraz ağrın oluyor dogrulurken ağrıyor ya da biraz yürürken ama bir haftaya geçiyor benim düşündüğümden çok daha kolaydı sondayi çok kafaya takmıştım uyusukken takmışlar çıkarttıklarinda da hiç agrimadi
(17,659 puan) tarafından
Ayyy böyle şeyler duydukça ferahlıyorum ya
(373 puan) tarafından
Yok be affedersin ama bazı kadinlarin hayattaki tek marifeti çocuk doğurmak onu da abarta abarta anlatıyorlar yok iğne çok acitiyormus ya bir igne ne kadar acitabilir
tarafından
Ne kadar yanlış bır terim bu oha artık ya ne demek tek marıfet cocuk doğurmak! Senın tek marıfetın o demek ki!
tarafından
Aaaa BAZI kadınların demış :) ben kadınların dıye genelleyerek okudum doğru demıs o zaman
(373 puan) tarafından
Evet kadınlarımız baş tacı her işi yapariz biz ama bazısı bir bunu yaptığı için hikayeler uzayıp gidiyor bir de emzirme var hiç bir erkek sütun geldi mi diye sormuyor ama bazi kadınların ilk sorusu bu ya bir salın insanları ya bu yarış yoruyor rekabet edecek ya
0 oy
(4,922 puan) tarafından
Cnm 37+4re oldum nirmalle grdim suyum patladi 11 saat sancı bkledik 1cm açıklık oldu baskasa olmadı o kdr yurys egzersiz fos boşa gitti bni sezerryana aldılar  cai canlı hissedebiliyorum ne yptgni uyusuksun acımıyor ama hissediyorsun benim öyleydi caprazimda gümüş bı duvarda bişey vardı onlar farketmediler bn baktm gördüm ;)))  sonrası acı ama keşke noal.olsaydim bazen diyebiliyorum
(17,659 puan) tarafından
Benim ikisi normaldi bundada normal olur dedi ama tansiyon baş ağrısı müsade etmiyor bebek bugün çok az hareket etti korktum normalde baya hareketli çünkü bakalım sabah 7 de çıkıcaz inşallah yola
(4,922 puan) tarafından
Hangisi senin için hayirlisiysa o olsun inşallah cnm
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Benim ki keyfi sezaryendi ve iyi ki de sezeryan oldum.Benim doğumum mukemmel geçti doğum yaptığım gün hastanede kaldım,ertesi günü evime gittim ve temizlik yaptım :D
(17,659 puan) tarafından
:D nasıl ya o kadar mı kolay çok mutlu oldum şuan
(6,203 puan) tarafından
Valla benim çok kolaydı.Bilerek spinal anestezi oldum çünkü genel anestezide ne zaman uyanacagin belli değil,ağrıların daha çok oluyor ve sütün inme süresi uzayabiliyir
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Ay hadi inş kız sende doğur garimaşallah maşallah tatlım sağlıkla gelsin meleğin
(17,659 puan) tarafından
Hadi inşallah bacımsu valla halim kalmadı kıııız
(14,428 puan) tarafından
Hadi yarın postunu DÖRT gözle bekliyorum
Fırrtlattım diye ❣️❣️❣️
(17,659 puan) tarafından
:D inan bunu yazmayı çok istiyorummmm
0 oy
(3,140 puan) tarafından
Bebeğim ultrasonda 5 kolaya yaklasmisti kafa çevresi ve gövdesi haftaya göre ilerideydi 40 haftada sezeryan olmak zorunda kaldım paşa 4640 Gr doğdu :) 
(17,659 puan) tarafından
Ooooo bin kere maşallah kııız :)
(3,140 puan) tarafından
Sağol kuzum Rabb'im seni de sağlıklı sihatli evladına kavuştursun inşallah ❣️
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Ay ol artık gitte ol ulan yeter :D 
(17,659 puan) tarafından
:D sabah olursam kurtulacan selo ilk sana diycem gözğnaydın diye :D
(25,224 puan) tarafından
Demeyen nolsun :D hadi bekliyom bakalım. Belden uyuşturmalı yaptır lan ay premses gibi dogurur çıkarsın :D
(17,659 puan) tarafından
:D ay vallamı kıııız
0 oy
(1,569 puan) tarafından
40 +2 de catimin cok basik ve dar oldugunu ogrendim iki gun sonra zorunlu sezeryan oldum 
(17,659 puan) tarafından
Ayy bende olurmuym 39 6 olduk belki 7 8 sayamıyorum artık
(1,569 puan) tarafından
İstiyor musun sezeryan olmayı
(17,659 puan) tarafından
Yesss
0 oy
(3,721 puan) tarafından
40+1 de hiç sancım yoktu tansiyonum yüksek diye yatış yaptılar idrar tahlilinde protein pozitifti spot idrar da aşırı yüksek geldi yine de normal doğum için zorladılar . Sabahtan 4-5 defa çatı muayenesi yaptılar akşam 21.30 gibi sancılarım gelmeye başladı açılmam hiç yoktu suni sancı vermeye başladılar sabah 8 e kadar sancı çektim bebeğin kalp atışları yavaşladı sezaryene aldılar mecburi genel anestezi oldum ne bel ağrısı yaşadım ne baş ağrısı aşırı rahattı sezaryenden sonra sadece uyanırken dikişlerim çok sızladı 15 dk da geçti oda çok şükür bebek de bende çok iyiz :)
(17,659 puan) tarafından
Hayırlısı ile kurtulmak istiyorum bakalım ne diycekler
(3,721 puan) tarafından
Hayırlısı olsun canım Rabbim sağ salim kucağına almayı nasip etsin inşallah :)
0 oy
(261 puan) tarafından
Kankamın lafına bakıp sezaryen oldum kendi hür irademle :D iyi ki de olmuşum çok mutluyum sondayı doğumhaneye girmeden taktılar çok acıdı sonra ameliyat odasına götürdüler tabi annemin gözü yaşlı babam gözleri dolu dolu eşim yanımda. Ameliyathaneye girdik beni bı heyecan sardı abla iyi misin diyolar halbuki abim babam yaşındalar :D hazırım dedim sonra doktorum ben geldim son kararın mı dedi çünkü o hep normalden yanaydı hazırım dedim haydi o zaman cadı hanım dedi sonrasını hatırlamıyorum gözümü açtığımda odamdaydım kızım çoktan yanıma gelmiş bile doktor çok inatçı senin bu eşin dedi hayal meyal hatırlıyorum iyi ki de sezaryen olmuşum çok mutluyum :DD tabii yürümek çok önemli canım yürütmeye çalıştıklarında mutlaka yürüyecen eşimle de yürüdüm 
(17,659 puan) tarafından
AYYYY offf hepsi zor işte
(261 puan) tarafından
İki türlüsüde zor kuzum kucağına alınca geçiyo herşey o kokusuuu ❤️

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 92 göst.
12 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Serapp16 (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 143 göst.
9 Eylül 2022 Aile kategorisinde Evramm (467 puan) tarafından soruldu
0 oy