0 oy
422 göst.
Diğer kategorisinde (139 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Kızlar 39 ateşi calpol verdim dolven dönüşümlü en erken kaç saat sonra verebilirim !!!!

3 yaşında üstünü tamamen çıkardım doğru mu tamamen  çıkarmam kızlar korkuyrm daha önce çok hastanede kaldık artcak diye korkuyrm

23 Cevaplar

0 oy
tarafından
4satte bir canım koltuk altına ayağının altına ılık bez koy çok geçmiş olsun bizim ateş 2 gün sürdü
(139 puan) tarafından
Koydurmuyor ki ya elleri ayakları buz vücut yanıyor
tarafından
İşte ateş var benim bebeğimin de öyleydi ağlaya ağlaya bezi koydum
-Reklam-
0 oy
(7,654 puan) tarafından
4 saatte 1 ver
0 oy
(2,165 puan) tarafından
Bebek kaç aylık 
(139 puan) tarafından
3 yasinda
0 oy
tarafından
Kaç aylık bebek soylememıssın ve yüksek ateşte dırek ılık duş aldır eğer düşmezse acile götür lütfen ateş çok tehlıkelı

Calpol dolven 5 saat arayla verılır en erken
(139 puan) tarafından
3 yasinda
(139 puan) tarafından
Üstünü tamamen soydum doğru dimi
(7,177 puan) tarafından
Atlet olsun üstünde . Bir duş aldır rahatlar çocuk .
0 oy
tarafından
Ateşini düşürmek için kalın giydirme Bi zıbın Bi de ince Bi tayt klaın üstünde. Eklem bölgelerine su ile soğuk tampon yap 
0 oy
(2,701 puan) tarafından
Hastaneye götürdünüz mü? Eğer götürmediyseniz götürün. 
0 oy
tarafından
4 saatte bir canım üstünü soy ılık duş aldır 
0 oy
tarafından

4 saatte bir canim calpol. Ama  calpol 2 saat içinde dusurmezse pedifen biraz daha güçlü ondan verebilirsin. Geçmiş olsun.

Bu arada yorumlarda gördüm, alnına koltuk altına sirkeli limonlu su koyma  gibi  bir hata yapma. O işlem sadece deriyi soğutur başka bir işe yaramaz. İçten yanma devam eder. Sen düştü zannedersin atesini sonra Allah korusun havale geçirir. 
0 oy
(252 puan) tarafından
Bonyo duş yaptırabılırsın
0 oy
(1,921 puan) tarafından
Aman dim bacim dikkat et 3 yada 4 saat de bir gecen yegenim havale gecirdi cok kotuydu kompres yap dusurmezsende acile gotur 
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Bi acile gitme fırsatınız varsa gidin en az 5 saat geçmesi lazım şurupların arasından. Yaptırabilirsen ılık duş kalın olmasın üstü. Çok geçmiş olsun şimdiden
0 oy
(7,118 puan) tarafından
4 saat de bir verebilirsin canım. Surup 1-1.5 saat de ancak etkisini gösterir. Atesi düşmezse ılık suyla dus aldır ama basını yıkama. Üzerin de sadece camasırı kalsın ve ince bir örtü ört. Geçmiş olsun kuzucuga. Rabbim şifa versin.
0 oy
(3,861 puan) tarafından

image

bunu da dene istersen. Etkili olduğunu  duydum bircok yerden.
0 oy
(726 puan) tarafından
Limon varsa beze sür ayakların altına tut cnm
0 oy
(2,186 puan) tarafından
Canin kuvetin icine ilik su doldur icine oturttur 15 dkika flan kafasini islatma 
(2,186 puan) tarafından
Ayrica yaptigin dogru zibin falanda kalmasin bezi haricinde herseyini cikart. Iki gun once acilde soguk hastanede 7 aylik bebegimi sadece bezle gezdirdim usudu titredi ama yapcak bsey yok dusmesi lazim coraplarini islat sık giydir nemli bisekilde sadece
0 oy
(139 puan) tarafından
Kızlar hepiniz çok sağolun yardımlarınız için uygulamaya çalışıyorum hepsini 
0 oy
(3,888 puan) tarafından
Bekleme direk ılık duşa koy bebeğini koymadıysan eğer, takip et ateşini düşse bile geçmiş olsun 
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Çok yüksek ateşi bence evde düşmesini beklemeyin doktora götürün enfeksiyon kapmış olabilir yada başka birşey 
0 oy
(119,154 puan) tarafından
sen bi acile gotur yaa bayagi yuksekmis
0 oy
tarafından
Alnına koltuk altına kasigina ıslak bez koyabilirsin. Allah şifa versin.

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 78 göst.
20 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Canimkendim (38 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 106 göst.
15 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Yigidinannesi (239 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 85 göst.
+1 oy
5 cevap 95 göst.
9 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Eylülünannesi (699 puan) tarafından soruldu

378,393 soru

11,326,131 cevap

34,778 kullanıcı

...