0 oy
122 göst.
Diğer kategorisinde (45 puan) tarafından

Ek gidaya yeni gecdik simdi bi sabah bi aksam yatmadan veriyorum tok tutsun iyce diye peki ben mama yaptim yedirdim ardindan yarim saat sonra sut vermelimiyim yoksa 3 saat sonrami vermeliyim bu arada emzirmiyorm devam sutunden bahsediyorum ne sekilde yapayim :ermm:

6 Cevaplar

0 oy
tarafından

Ay bebegin kac ay kac gunluk benimde 10 gun sonra 6 aylik oluyo nasıl yapcam ne vercem hic bilmiyorum :'(

(45 puan) tarafından
6 aylik canim  tariflerden bakiyorum bende trendyoldan tarif kitabi alabilirsin sende ondada cok sey var instgramdan annelerden aliyorm bende tarif
-Reklam-
0 oy
(2,139 puan) tarafından
Sabah kalkınca mama veriyorum iki saat sonra ek gıda veriyorum. Akşama kadar iki saatte bir mama akşam yine ek gıda veriyorum. 6 aylık olmamıza 10 günümüz var. Şimdilik böyle ilerliyoruz bakalım.
tarafından
Benim kiyle aynı bn daha vermiyodum kız ama sut yetmiyo tok tutmuyo mama aldım ek gıdaya gecmedim ne veriyon sen
(2,139 puan) tarafından
Biz doktor tavsiyesiyle geçtik canım sabah sebze püresi akşam yoğurt veriyorum. Tabi tadımlık bir kaç kaşık doktorumuz öyle söyledi. Üç gün havuç püresi verdim, şimdi kabak püresi veriyorum.
(45 puan) tarafından
Ay kabaga yemedi bizimki  :)
(2,139 puan) tarafından
Benim oğlan da sebzeleri yiyor yoğurdu yemiyor :D
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Canım tadimlari geçtin mi ki tadım şeklinde başlamadın mi birden mama yapıp doğacağı kadar mı yedirdin. Eğer doyacagi kadar yedirdiysen biraz bekle sütü öyle ver ama tadım yaptirdiysan bir tatlı kaşığı kadar zaten onunla doymaz ki sütü verebilirsin yarım saat 1 saat sonra
(45 puan) tarafından
Tadimlari gecdik 3 gun kuraliyla kuzum doyacagi sekilde yapiyorm yediriyorm doydugu zaman istemiyor zaten
(1,403 puan) tarafından
O zaman 3 saat sonra verebilirsin canim
0 oy
(6,203 puan) tarafından
3-4saatte bir vermen gerekiyor sütü 
0 oy
tarafından
Yediği miktara bağlı bence. Ben formül sütü veriyorum 1.5 saat sonra ek gıda veriyorum. Bazen baya yiyor bizimki o zaman 2  2.5 saat falan bekliyorum tekrar formül süt için. Ama bazen 2 kaşık yiyor o zaman daha erken veriyorum. Zaten acıkınca belli ediyor huysuzlanıp.Bu arada ben 5. ayda tadımlara başladım günde 1 öğün veriyorum hala doktorumuz 2 öğüne geçme henüz dedi.
(45 puan) tarafından
Anladim cabim bende ayni oylr yapiyorum valla
0 oy
tarafından
Bebeği yemeyen bir anne olarak ona özel hiç bir şey yapmayın canim aman bir yadina kadar bal yasak demeyin ben dedim doktor tavsiyesine uydum şuan yemiyor acısını çekiyorum  sonr aburaya yazıyoruz bebek yemiyor yeni başlamışsın günlük inek sütüne alerjisi yoksa bir vay bardağı kadar günlük taze yoğurt mayala yedir ılık ılık sabahları peynir yumurta yedir bir yaşın altındaysa sarışını yedir bir yassa tüm yedir azda pisire bilirsin rafadan yanına prkmrzli su yap keçiboynuzu pekmezi acayip iyi olur sulabdir hazır su ile içir 

Öğle arasında 

Meyve püresi yedir ne varsa altı aylık da çok sek rondada altı aylıktan büyükse pütürlü yedir yoks ahic bir şekilde pütürlü yemez 

Akşama doğru kemik suyu ile bir sıcak çorba içir ama.kemik ılık suyu olsun canim bunları ona özel değil ama kendize yaptığınızdan ver 

Akşam yatmadan öncede muzu ez içine bir çay kaşığı bal kat organik iki çay kaşığı zeytinyağı kat yedir üzerine emzir oynat saatinde yatır bacım bile ben yemekten çekiyorum hale ağzına lokma sürmüyor kaynanam geç baslattirdi boğulur dedi yedirme Gülten hastası olur dedi 14 aylık hiç bir şey yemiyor sen yedir lokma bugazina durdumu bişi ters çevir polpsundan başla sırtına kadar sivasla çıkar ağzından düşer
(45 puan) tarafından
Kiz oyle oluyor herseyi tattirdim 3 gun  kuraliyla hep sivi halde yedi simdi eziyorm catalla en ufak pütür olsun istemiyor agliyor ama zorla yedirdim napiyim
tarafından
İşte küçükken yemeyince yemiyor seni üzmek istemem ama eğer pütürlü  yemiyorsa bir daha yemez Benim oğlum da öyleydi
(45 puan) tarafından
Kiz ilk verdim agladi oksurdu yemedi o agladikca tikdim ben agzina sonra uslu uslu yrmeye basladi :)
tarafından
İnşallah yer ya benim oğlan 14 aylık hiç birşey yemiyor helede katı şeyleri herşeyden tiksiniyor sanki bride et suyu yoksa içinde hiç yemiyor
(45 puan) tarafından
Ay zor kiz insallah duzelir dicemde oda bu zamandan snra zor

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 63 göst.
14 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 237 göst.
0 oy
12 cevap 164 göst.
6 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Zelis... (446 puan) tarafından soruldu

378,401 soru