+1 oy
105 göst.
Diğer kategorisinde (2,139 puan) tarafından
Kızımı dil terapistine göndereceğiz devlet rehabilitasyon merkezleri ram raporu istiyor. Ben rapor almak istemiyorum özel rehabilitasyon merkezleri ram raporu olmadan kayıt yapıyorlar mı acaba? Yada ram raporu olunca özellerde fiyat indirimi yapıyorlar mı? Bilgisi olan var mı hanımlar.

3 Cevaplar

+1 oy
(92 puan) tarafından
Önce hastaneden rapor alıp Rama gitmeniz gerek. Ram destek eğitim raporu verirse ayda 8 saat eğitim hakkınız olur. Ücretsiz bir şekilde eğitim alırsınız. Ama eğer raporsuz yağmak isterseniz herhangi bir rehabilitasyon merkezine gidip ücret karşılığı ders alabilirsiniz. Dil konuşma alanında rapor almak kızınızın önünde engel oluşturmaz ilerde. Çünkü zihinsel bir durum değil. Tavsiyem hem rapor alın ayda 8 saat ücretsiz eğitim alın hemde maddi imkanınız varsa ekstra ders alın. Ne kadar eğitim alırsa o kadar ilerleme sağlar
(146 puan) tarafından
Ben oğluma aldım 1 yıllık konuşma için ilerde hicbir sorun olmuyormuş düzelince siliniyormus çok araştırdık biz haftada şuan 5 ders görüyoruz telafiyle telafi bitince 2 ders haftada 40 a dakikadan bence rap9ru düsünmeyin kızımız kaç yaşında bilmiyorum ama benim oğlum 5 yaşında 2 aydır gidiyoruz bayağı bi ilerleme var hangi sehirdesiniz acaba yer önermek.amacında sordum bizim gittiğimiz sadece dil ve işitme uzerine
(2,139 puan) tarafından
Benim kızımda 5 yaşında canım. Dil ve motor gelişimi için götürmek istiyorum. Siz özele mi gidiyorsunuz? Bursa da oturuyorum. Kızım anaokuluna gidiyor ama öğretmeni destek alması lazım dedi. Birde hem terapiye gidip hemde anaokuluna gidebilir mi acaba?
(146 puan) tarafından
Yok özel değil bizim ki önce hastaneden rapor çıkarttık sonra ram dan bence ogretmeninizi dinlemelisiniz hem biz dil için gidiyoruz hemde anaokuluna gidiyor ben çok faydasını gördüm çünkü ilkokula basliycak başlamadan ilerlememiz lazim benim oğlum konuşma si anlaşılmadığı için sınıfta pek konusmazmis ama simdi maşallah öğretmeni çok yol katettik dedi
(2,139 puan) tarafından
Maşallah canım. Benim kızda arkadaşlarından cekiniyormus tam kendini ifade edemediği için o yüzden pek konuşmuyormuş. Seneye bizim 1. sınıf mecburi 72 aylık olacağı için. Rapor alırsak bir yıl erteleyebilirmisiz almaya karar verdim.
(146 puan) tarafından
Evetbenim Oğlan da öyleydi simdi maşallah açıldı iyiki de almışım rapor sonra 1.sınıfta akran zorbalığı olur bian önce başlasın çok faydası oluyor
-Reklam-
+1 oy
(2,698 puan) tarafından

Benim oğlum gidiyo özele değil Ram raporu olması gerekiyo bildiğim kadarıyla devlette dil eğitime gidiyo haftada 2 defe 4 saat 3 ders alıyo 

(2,139 puan) tarafından
Anladım canım rapor konusu canımı sıkıyordu ama arkadaş çok güzel açıklamış içim rahatladı.
(2,698 puan) tarafından
Yoo rapor demek engeli olduğu anlamına gelmiyo ki benim oğlumun dil dışında bir sorunu yok mesela bu ilerde onun önüne sunulacak bir durum teşkil etmiyo
(2,139 puan) tarafından
Benim kızımda dil konusunda yaşıtlarından geride. Birde anaokulu öğretmenimiz el motor gelişiminin zayıf olduğunu söyledi. Bununla ilgili de eğitim aldırmak istiyorum.
(2,698 puan) tarafından
Mutlaka eğitim görmeli ama üzülme düzeliyo zamanla
+1 oy
(683 puan) tarafından
Raporsuz 120-200 arası değişiyor fiyatlar kurumdan kuruma fark ediyor dersler 40 dakika. Hangi şehirdesiniz benim oğlum otizm yıllardır bu kurumların içindeyim bilgilerimi paylaşmak isterm
(2,139 puan) tarafından
Siz özele mi gidiyorsunuz canım eğer öyleyse fiyatları konusunda bilgi verebilir misin?
(683 puan) tarafından
Bizim raporumuz var devlet 12 saat karşılıyor 8 saat bireysel 4 saat grup. Önceleri rapora ek olarak ders aldırıyorduk. Şuanda almıyoruz.  En son bildiğim 120ydi ama ben Ankaradayım her şehir farklı olabilir dil terapisi biraz daha pahalı die biliyorum.
(683 puan) tarafından
Raporsuz maddi olarak sizi yıpratabilir, bir zararı olmaz raporun geleceği konusun da zaten yıllık çıkıyor raporlar.
(146 puan) tarafından
Ankarada hangi dil kursuna götürüyorsunuz acaba
(683 puan) tarafından
Biz dil terapisi almadık davranış eğitimleri alıyoruz ve akademik okuma yazma. Zaten Bi çok kurumun içinde dil terapisi oluyor. Tavsiye vermek gerekirse ilgi özel eğitim ve yaman şirinler diyebilirim

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 57 göst.
2 Mayıs 2024 Aile kategorisinde Myangell (570 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 22 göst.
26 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mavi.19.22 (61 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 116 göst.
22 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Zuhalll (736 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 41 göst.
21 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde My Rose (393 puan) tarafından soruldu

380,547 soru

11,394,019 cevap

34,907 kullanıcı

...