0 oy
1,070 göst.
Aile kategorisinde (218 puan) tarafından
Merhaba kızlar uzun zamandır yokum geçmişimi bilen biliyor oğlumu kayb ettim herkes sırtını döndü eşime de eşimin ailesinede katlanamadım annemlere geldim 3buçuk aydır burda kalıyorum 2tane kızım var. 

Babamlarda kaldığım sürece eşim hiç aramadı sormadı kızlarıyla bile ilgilenmedi. Bende artık boşanmak istiyorum ve kesin kararlıyım zaten böylede ayrırız onun gibi biriyle birleşmekte olmaz. Anneme söyledim ağladı kızımın yuvası dağılacak diye akşam babamada söyledim o da demediğini bırakmadı boşandıktan sonra bu çoçuklarınla iyice yerleşirsin eve artık dedi büyütükden sonrada okul masrafı falan her şeyi ben yapmalıyım sende oturursun dedi. Bende dedim ki baab bende giderim çalışırım eczanede ya da bi marketde kızlarımın tüm masrafını ben karşılarım siz sadexe bu süreçte bana destek olun. O da böyle dedikten sonra gelir tüm paralarımı 2kızınla yersiniz dedi yok öyle şey 3buçuk aydır katlandım artık katlanamıyorum git kocanla barış kızlarını babasız büyütme o baksın kızlarına öyle boşanmak kolay iş değil boşanmak fikrini aklından çıkart bi olay oldu diye hemen çözümü boşanmakta bulma dedi napalaım hayat işte herşeyde hayır var dedi. Bu sabah annemde kızım baban doğru söylüyor yeter artık bu küskünlük dedi bu pazar onları Sivasa davet edelim burds konuşun barışın 2evladına yazık onlarda babasını görsünler dedi kayınvalidenledr barış git evine huzurla çoçuklarını büyüt. Bende dedimki eğer o kızlarını özleseydi bir kere bile olsun arardı ben onunla hiç bir zaman mutlu olmayağaım bunu sende biliyorsun. Annemde adın boşanmış 2çoçuğuyla ortada kalan kadın olarakmı çıksın dedi. Kızların birazda büysün 3cü çoçuğuda yaparsınız kocaman mutlu aile olursunuz işte

Ne söyledimse hepsini ağzımda koydular ben bu aileni sevmiyorum onlar oğlumu kayb ettiğim sürrce bana öyle davrandılarkı... Ama annemde babamda bunu anlamıyorlar illa barış yuvan dağılmasın o bu şu diyorlar babamın söylediğindende bu çıkıyorki siz bana yüksünüz git kocana o baksın sana demek. Bu pazar annem onları buraya çağıracak ben onların yüzlerini görmek istemiyorum gerçekten tüm sinirimin bozukdu ne yapmalıyım onu affetmek doğrumu lütfen akıl verin. 

27 Cevaplar

+2 oy
(2,676 puan) tarafından

• Kaybınız için başınız sağolsun. Bence devletten yardımlarla tek başınıza eve çıkıp çalışıp bı hal çaresi olmazmi? Babanız nasıl böyle konuşabiliyor sonra kızlarına ölüsünü intihar ettiği arkasindan ağlarlar bı suru.. tek başınıza bı hal çaresi olurmu birikiminiz vs varmi? Eşiniz den ayrilincasa nafaka talep edin yardımlarla hemde çalışıp halledebilirmisini acaba hayatta çok pahalı ama :(
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Baska çaren yok gıbı duruyor ama annenın 3.COCUGU YAP DIYE AKIL VERMESI BENI CIKDIRTTI YAP DA HIC GELEME BIRDAHA demek bu 
(218 puan) tarafından
Evet o demek
+1 oy
tarafından
Sana en yakin arkadaşımın hikayesini anlaticam. Universitede asik olup evlendi. Esi dagilmis cok sorumsuz bir  ailenin ogluydu. Evkenirken evlerine esya bile alamadilar ikinci el felan aldilar arkadaşım cok seviyordu kabul etti. Evlilik surecinde doğru duzgun calismadi arkadaşım idare etti ailesine bile caktirmadi. Her iste calisti market, avm felan nerdeyse evi gecindirdi. Esi hicbisey gormemis hep baskilanmis bi adamdı. O da biraz kadinlarin cok oldugu bi yerde ise basladi derken arkadasim hamile kaldi ve adamin gozu acildi ya arkadasim 3 aylık hamileyken aldattigini ogrendi ve pişkin piskin ozur bile dilemedi ne yapacan karninda çocukla boşuyacakmisin dedi. Aldattigi kadınla gorusmeye devam etti felan. Herkes affet boşanma bebek var derken arkadasim kabul edemem bunu dedi bosadi. Ev tutdu, hamileliği yalnız gecirdi yalniz dogum yaptı calisti etti suan 2 yasina geldi oglu evlenirken alamadığı esyalari bile aldi evine yepyeni duzdu. Ogluyla okadar mutlu ki. Cocuk icin kabul etsem aldatmaya devam edecekti mutsuz bir evlilikte büyüyecekti cocugum diyor. Buarada gerçekten bosanacagini beklemiyordu is ciddiye binince kopek oldu tabi ama arkadasim affetmedi. Yani demem o ki kadınlar cok guclu isteyince hersey oluyor. Onun avantaji sadece memurlugu kazandı o asamada ama simdi hep sey der eger affetsem kendime saygim kalmicakti simdi kendime saygı duyuyorum ve bu gucle bebegimi cok daha iyi buyutuyorum diyor. Sadece anlatmak istedim belki sizede ornek olur. Hakkinizda hayirlisi olsun
(847 puan) tarafından
E peki o calisirken bebegine kim bakiyordu çok guzel bir olay gercekten anlattiginiz keske dedigini yapabilsek
0 oy
(1,439 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Allah yardimcinix olsun ins 
0 oy
(14,015 puan) tarafından
Sen bosanicam diyorsun annen 3.cocugu yap diyor hangi kafayı yaşıyor anan merak ettim 
0 oy
(1,297 puan) tarafından
Ne diyeceğimi bilmiyorum. Ailen sahip çıkmamış. İsterse mutsuz ol ama bize bulaşma demeye gelmiş. Çok üzüldüm. Böyle durumlarda çalışmakta önemli değil. Bn öğretmenim bı ara boşanmak istedim aynı şeylerin bnzerini duydum. Yani gücün yok diye düşünme. Gerçekten ayrılmakta kararliysan sığınma evine git. Çocukların çok mu küçük. Okula gidiyorlar da onlar okuldayken sende çalışır başka bı ilde hayatını kurarsin
(218 puan) tarafından
Büyük kızım 18aylık
Küçük kızım 4aylık
(1,297 puan) tarafından
Oooooo çok küçükler. Sen şuan lohusasin. Kıyamam yaaa. Ya başın sağolsun ama bn oğlunu yeni kaybettin yeni doğmuştu filan sandim.
(218 puan) tarafından
4aylık kızımla ikizdiler erken doğdular
(239 puan) tarafından
Yeni dogmustu zaten ikizdi kizinin esiydi
(1,297 puan) tarafından
Okudum şimdi eski postlarini. Ağlıyorum size. Bnm kızımda 34 haftalık doğdu sarılık oldu. 1800 kiloydu ama çok şükür yaşadı. Bnmle ilgili değil yaşaması. Allah nasip etti. Yicek ekmeği varmış. Herkes ölür diyordu şimdi kimse inanmaz öyle doğduğuna. Allah'ım seni evlat acısıyla siniyor. Onlar yenik düşmüş bu sınavda. Sen düşme. Git kocana sahip çık. Belli ki ailesi dolduruyor. Lohusaya bu yapılmaz çok günah
0 oy
(239 puan) tarafından
Acaba erkek oldugu icin mi bu kadar tepki verdi kaynana n bazilari erkek cocugunu asiri önemsiyor ya
(218 puan) tarafından
Bende ilk günden öyle düşünüyorum
(239 puan) tarafından
Allah akil fikir versin boyle insan grunumlu yaratiklara
0 oy
tarafından
Bu nasıl bir babadır Allah ım ya. Allah sana yardımm etsin
0 oy
tarafından
Ayri ev tutman sansin yok mu kizlarin kac yasinda
(218 puan) tarafından
Büyük kızım 18aylık küçük kızım 4aylık
tarafından
Kucuklermis keske ayrilma sansin olsa
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun canım çok üzüldüm 
0 oy
(2,165 puan) tarafından
3. Çocuk ne demek ya bunca yaşanan şeyden sonra 
(218 puan) tarafından
Güya eğer 3cü çoçuk olsa eşimle mutlucam
0 oy
(48,481 puan) tarafından
Üçüncü cocugu sakin yapma çocuk evliligi kurtarmaz. Baban ve annene Allah merhamet versin inşallah
0 oy
tarafından
Çok üzüldüm rabbim yardımcın olsun:(
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Önceki postlarını okudum canım eşin ve ailesi çok canice davranmış.Muhtemelen erkek çocuk beklentisi vardı , kız bebek yaşayınca hınçlarını senden alıyorlar.

3ay boyunca eşinin seni aramaması bu evliliği kafasında bitirdiğini gösteriyor.Gerekirse kadın sığınma evine git asla eşine dönme .Anne, babana da yazıklar olsun.Annen dikleşse kızım kalmazsa bende giderim dese baban mecbur kabul eder yelkenleri indirir.
(218 puan) tarafından
Ama annem hayatta öyle şey demez
(3,895 puan) tarafından
Evet kadın sığınma evi de çözüm olabilir.Bende eski postlarini okudum kesinlikle erkek çocuğu yaşamadığı için kaynanası böyle yapıyor.Ancak cok cahilce davranıyor.Ölüm de yaşam da Allahin elinde bunu bilse hıncını senden almaz.
0 oy
(7,839 puan) tarafından
Of ailelerin arkada durup destek olucaklarina yaptıkları şeye bak.
0 oy
tarafından
Kocan el oglu ama Allah annene ve babana merhamet versin ne deyim 
0 oy
(348 puan) tarafından
Kadın sığınma evinde kal canım bosanirken de illaki devlet yardımcı olacaktır mutsuzlukla olacak bişey degil
0 oy
tarafından
Senin durumun için boşanmak daha hayırlı gözüküyo. Ama işte aile destegi olmali bu sürecte. Seni istemediğin bi hayata mahkum bırakıyorlar keşke az destek olsalar. evlenip gidince kız evlatlarını tamamen gözden çıkartıyo bazi aileler. Boşanıp çocuklar için nafaka alsan bi süre o şekilde idare etsen sonra iş bulup çalısırsın kendi evine çıkarisn ama çocuklar şu an çok küçük mü bide annen bakabilir mi kızlarına o da var. Allah yardımcın olsun canım zor bi durum
(218 puan) tarafından
Kızlarım çok küçük büyük kızım 18aylık küçük kızım 4aylık
tarafından
He o zmn çalısamazsın heralde zor gözüküyor biraz :(
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Canım benim adammhiç aramamış bırak seni evletlarını bile sormamış ailen neyin kafasını yaşıyor 

Allah yardımcın olsun seni bu darlıktan tez vakitte kurtarsın 
0 oy
tarafından
Malesef ülkemizde çoğunlukla kız çocuğu evlenip gittiğinde bir daha baba evine sığamıyor heleki cocugu varsa Allah yardımcın olsun çok çok çok üzüldüm senin icin

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 633 göst.
5 Kasım 2022 Aile kategorisinde Anonimnim (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 263 göst.
11 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Funny_honest (134 puan) tarafından soruldu
+3 oy
37 cevap 1,244 göst.
24 Ocak 2022 Aile kategorisinde Bayan Anonim (24 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 718 göst.