0 oy
1,156 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Bu kararı nasıl verdiniz ? en zorlandığınız durum nedir ben açık bir bayanım misal ve güzel gözükmek benim için önemli ve varolmam için yüzümün gözükmesi gerektiğine inanıyorum diğer şekil sanki toplumdan soyutlanır gibi oluyorum yani benim hislerim böyle misal sizinki nasıl

27 Cevaplar

0 oy
(7,689 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Ben yapamazdım çarşafla birinci sebep içimde öyle bir istek yok ikinci biraz senin gibi düşünüyorum 
-Reklam-
+7 oy
(25,224 puan) tarafından
Çarşaflı değilim soruyu meraktan girdim posta ama senin inandıgına göre değil Allahın dediğine göre yaşamalıyız bu hayatı ama ah nefis... 
tarafından
Aynen öyle bacim Rabbim layıkıyla yaşamayı nasip etsin hepimize
(2,323 puan) tarafından
++ ağzına sağlık kuzum. Rabbim hepimizi kendine layık kul eylesin inşaAllah.
+6 oy
(868 puan) tarafından

Ailem çok karşıydı çarşafa peçeye. Ama ben bir şey yapıyorsam en iyisini yapmak isterim . Peceliyim. Çünkü peygamber eşleri de böyleydi. Namaz kılmayı nasıl Allah'ın Rasulunden öğreniyorsun tesettürü de onun hanımlarına bakarak öğreniriz. Zorlanmadım çünkü çok severek ortunuyorum. Çevreden bakışlar bazen rahatsız edici noktaya varıyor genelde eğitimsiz ve Suriyeli olduğumu düşünüyorlar. 2 üniversite okudum. Ana dilim gibi ingilizce konuşuyorum. Bunları görünce baya şaşırıyorlar halbuki ben yalnızca bedenimi örüyoruz beynimi değil.

Bir de evin içinde nasıl giyiniyorum diye merak edenler oluyor. Herkes gibi giyiniyoruz evin içinde çarşafla dolasmiyoruz :)

tarafından
Teşekkürler cevap için
(665 puan) tarafından
Kiz ben seni arıyordum öyle bı turlu bulamdim bak hemen burda çıktın karşıma kremi ariyon ariyon yok ne oldu ona sizden dua isteyecektim ve ya müslüman anne...
(665 puan) tarafından
Yazamadım iremi ariyom ama yok...
(868 puan) tarafından
İrem süresiz engel yemiş canım maalesef hakkı konuşan nerede olursa olsun susturuluyor
(665 puan) tarafından
Amaaa tüh ya kuzum ne diyecem o zaman sana diyim şu an bı imtihanla sinaniyorum rabbimin hediyesi çok şükür ben neyin ne olduğunu iyinin kötünün Rabbimden geldiğini elbet biliyorum hiç isyan etmedim şükür hep şükrettim Allah'ın izni ile ama sadece çok kafaya yakıyorum sürekli aklımda hep hep hep dönüyor aklimd aynı şeyler 3 çocuğum var düşünmekten kendimi onlara veremiyorum geçici bir durum heleki en basit hastalık benimki duyduğum öğrendiğim kadarı ile ama illaki sizin gruplar vardır arkadaş falan ben hiç bı arkadaşı olmayan eşinin hiç izin vermedihi dışarı bile çıkamayan biriyim bana dua edermisiniz benim çocuklarım icin hem sağlık için hem bu vesvese için kuzum Allah razı olsun...
+3 oy
(119,461 puan) tarafından
carsafli degilim ama maske takiyoz yuzumuz zaten gozukmuyo kiz 2 senedir ☺
(427 puan) tarafından
Kiz sevda ya Allah seni :)
(119,461 puan) tarafından
valla maskesiz kendimi ciplak hissediyom
+3 oy
(11,217 puan) tarafından
Canim 2 yildir yuzun gorunmuo.maske takiyorsunuz ya . oyle nasil var oluosun yada bu konuda bir itirazin var mi :) 
+1 oy
tarafından
Estetik kaygısıyla bakmadiklari için olabilir.
+1 oy
tarafından
Tesettürlüyüm oldukça bol giyiniyorum inşallah çarşaf giymekte nasip olur onun huzuru eminim bambaşkadır güzel oldugunu ispatlamak için göstermene gerek yok 
tarafından
düzenlendi
Aşağıda biri ilahiyatciyim dinimizde yeri yok falan demiş Esra insanlara cahil falan demiş gel yoruma çok sinirlerim bozuldu ama kaldırmış yorumu şimdi neyse
+1 oy
(2,769 puan) tarafından
12 yaşında kendi isteğim üzerine kapandım  15 yaşında  çarşafı şerifi giydim şuan 23 yaşındayım. Zorlandığım konudan bahsedeyim  bazı insanlar kararlara saygı duymakta zorluk çekiyor..Hastanede yolda her yerde aşırı yobaz olarak görüyorlar aslında Bu Allah 'ın emri. Güzellik konusuna gelince fikrin neyse zikrinde odur. Fikrime gorede biriyle evlendim. Çarşafı şerifte en güzel yanlarından biri benim için şunlar vücut haltlarimin kapanması bi başkasınin görmesinden rahatsız olurum çünkü. Ve her ortamda bir mesafe oluyor mesela eve biri geliyor aşırı saygılı davranıyor cıvık hareketler yapamıyor çünkü şeriat üzerine yaşadigimi bilirler. Ve asla içinde Agustosun sıcağı bile olsa terlemem. Atletle gezenler bile benden daha çok terler ama dışarıda bakanlar acaba bu bunun içinde nasıl duruyor der Aslında Allah u Teâla bir ferahlık veriyor. Kısacası bu dünyaya tekrar gelsem çarşafı daha erken yaşta giymek isterdim. 
tarafından
Teşekkürler cevap için
+1 oy
tarafından
Tartışmaya açık post bu nett. Hemen kötü niyetliler sivri dilliler egolarından gözlerinin önlerini göremeyenler dolmuş burasi
tarafından
Sen boş ver canımın içi. Rabbım onlara da hidayet diyorum çünkü ihtiyaçları var hidayet latafet sabahat nasip etsin.
tarafından
Yani onlar için edebileceğim tek dua o zaten Allah hidayet versin
tarafından
Hemen kaldırmış yorumu sert kayaya çarptığını anladı tabii
tarafından
Bilgisi yetmediyse artık:)
tarafından
Galibaa
0 oy
(44,744 puan) tarafından
Benimde en çok istediğim şey ama onu da hakkıyla yerine getirmek çok önemli bundan korkuyorum 
0 oy
tarafından
Benim için güzel görünmemden ziyade Rabbimin ne dediği önemli o yüzden hiç öyle bir şey düşünmedim çok şükür ki Rabbim nasip etti 
0 oy
(448 puan) tarafından
Çarşaf şart değil canim 
(448 puan) tarafından
Su uyari veren normal sorsun cevabini vereyim
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Örtünmek zaten güzelliği saklamak dışarıya göstermemek için var elhamdülillah tesettürün içinde özgürsün hiç estetik kaygın yok, zaten dünya arzusundan arındıkça böyle kaygıların kalmıyor
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Bu konu hakkında pek bilgim yok canim istedigin olur ins
0 oy
(1,251 puan) tarafından

Carsafliyim ve yuzum açık makyaj yapmadan da guzelim:D

0 oy
tarafından
Neden buna inaniyorsun 

Varolman için yüzünün görünmesine gerek yok 

Buna inanan insan 

Allah için ahiretin için kapanmanin da gerek olduğunu bilmen lazim
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Suanlik ferace giyiyorum ve dışarda kendi guzelligimi kanıtlamam gerektiğini ve sadece yüzümle varolabilecegimi düşünmüyorum. Burda hayata geliş amacımızı düşünerek yaşamak gerek. Kendime bakiyorsam ve evde eşime bakimliysam bu benim için güzellik olarak yeterli dışardaki erkeklerin beni güzel bulup bulmamasi şahsen umrumda degil
tarafından
Teşekkürler canım
0 oy
(303 puan) tarafından
Canım ben çarşaflıyım ve bu kararı Allah ın rızasını nasıl daha çok kazanırım diyerek aldım elhamdüllİllahh 

Eveet güzel gözükmeyi bende çokk severim ama kii evime eşime o sebeple dısarısı benim içiin önemsiz

Soyutlanmaya gelince ben aktif olmam gereken yerlerde yeterince aktifimdir fakat ne yazık kii insanlar bizleri farklı görüyo konusmaz etmez yobaz gerici oysa kii konusup fikrini degiştiren çok insan oluyo
tarafından
Teşekkürler cevap için
0 oy
tarafından
Carsafli dilim ama kapaliyim disarda guzel gozukmek gibi bi çabam hiç yok 
0 oy
(264 puan) tarafından
Ben başörtülü bile zorlanıyorum valla 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 254 göst.
9 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 386 göst.
7 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 440 göst.
9 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Prensesiminannesi (663 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 109 göst.
18 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde sumeyye.b.s (5 puan) tarafından soruldu

381,002 soru

11,406,524 cevap

34,943 kullanıcı

...