0 oy
540 göst.
Aile kategorisinde (220 puan) tarafından
Kızlar bende bir elti var düşman başına evleneli iki sene oldu aynı binada oturuyoruz bi kere kapı açamadık kadının anası babası dünyası para benimle küslüğü evime alınan eşyalar ondan iyi diye küsmüş benim haberim yok kaynanam dedi banada bu arada aramızda 13 yaş falan var benden 8 sene önce evlenmiş neyse kaynanamla kayınpederle düğünde ki altınları kendi eliyle verdiği halde o altınları verin diye kavga çıkarmış küstü sonra gelir gelmeye başlayınca barıştı hanımı doktora bile kayınpeder getirir çocuklara her şeyini alır evinde bi şey bozuksa yaptırılır ben isteyemem öyle o yüzden benim çocuk da bende üvey gibi izleriz babanne geldi şimdi bunlara onun kartı da eşimde durur her ay çeker maaşı eline sayar çünkü normal zamanda köye kar kış demeden eşim gider babaanne ile ilgilenirdi şimdi bizim gelin kartı istiyormuş bi ay sonra babaanne köye gidecek istemiyormuş kart olmadan eşimde sinirlenmiş 3 senedir nerede bunlar ben baktım şimdi mi böyle oldu diye adamı sinir hastası ettiler bütün sülale böyle birbirimizle bu kadın yüzünden küsüz sürekli para için fitne fesatlık yapıyor elimde kalacak kimsede huzur bırakmadı

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Yani her şeye katılıyorum sadece eşya konusuna katılmıyorum eğer ikinizde eşyaları kayınvalide iz aldıysa tabi katilmiyorum  kenfiniz aldıysanız  tabikide hakkı yok
(220 puan) tarafından
Aslında 8 sene önce ona da en iyisi onun beğendiği alınmış ama o zamanın en iyisi ile şimdiki farklı her sene güzel modeller çıkıyor şöyle düşünün 8 sene önce onun düğünü için 90 100 bin harcanmış ki o zaman iki ev parası ve bilin bakalım benim düğünüm nasıldı pandemi düğünü pet şişe su ve takı herkes evine :)
(240 puan) tarafından
Ama o anki maddi durum da önemli . Misal benden sonra gelecek geline daha fazla alınırsa ben gocunmam . Var ki almışlardır sonuçta her anne baba bize değil kendi çocuğuna yapıyor
-Reklam-
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Muhatap olma fesatligiyla kiskancligiyla başbasa kalsin evini esyanin en guzelini al bi fincanini bile çatlasinnn
(220 puan) tarafından
Zaten en son onu çeyiz düzmesinde gördüm görüş o görüş :)
0 oy
(192 puan) tarafından
Yol kız nolcak :) 
0 oy
(1,157 puan) tarafından
Anam bu yasi büyük eltiler küçük eltiler den daha fesat sanada senin zamaninda yapilmistir illaki ki yapilmasa ozaman kabul etmeyeydin ben gelincemi aklina düştü anam varya ne tuhaflar ya simdi senin ev yeni model o.eski ya kaynanan deseki gel yine dizelim tobe dizme demez herkesin zamani farkli ya
tarafından
Var kız var bütün önce gelenlerde bu fesatlık var benim kaynanalr bir tane çöp almadı herşeyi eşim yaptı ona bile bana yapılmadı diye laf çıkardı iyide benim kocam sana ne diye alacak ne diye benden hak talep ediyorsn aksine eşim anasının bütün ignesinden ipliğine eşim yaptı sayemizde ev aldı eltim kaldı evinde yedi içti zehir zıkkım olsun asla hakkımı helal etmiyorum onlara
(1,157 puan) tarafından
Ah canim benim valla o kadar iyi anlıyorum ki.mesela benim eltilere benim esim bakmis abileri pek calismayi sevmez kayinbabam kaynanam da der esimden icin o baktı 2 sinin evide geçindirdi diye . Biz evlendik olay oldu paralar kesildi ya hepsi ayirmaya çalıştı ama .... alirlar. Iyi oldu sürünsünler umrumda değil. Konusmuyoruz suan cok rahatim ☺️
tarafından
Aynen öyle ben eşimde herşeyine yardım etti evlendik birden herkes kenarı çekildi çekilsinler eşimin payı olan hiç birşeyi helal etmiyorum eşim herşeyine yardım etti verdi verdi ama kimse elini uzatmadi evlenirken zehir zıkkım olsun valllahi benim hakkım çıkıyor görüyorum
(1,157 puan) tarafından
Aynen kuzu bende helal .etmiyorum ama sirf ayirmak ıstedikleri yapmadiklari kalmadi diye oncesine kadar banane helali hos olsun derdim esime
tarafından
Bende öyle diyordum ama sonrasında içine girince görüyorsun cnm ayrım yapıyolar senin kocanın çalıştığı parayla diğeri gelir kalır yer sana asla değer vermezler oğlumu arayıp sormazlar bir çöp dahi almadı yok yok diye bizde bişey demedik ama ben evlendim direk ise girdiler eşim eve baktı onlar birikim yapmışlar ev aldılar
0 oy
(1,021 puan) tarafından
Ya biz çok şanssızız galiba biz düğün yaptık bütün eşyayı kendimiz aldık eşimle  ben benim ailemde onun aileside bizde sana şunu aldık diyemez utanmadan kaynana takıları istedi düğünde güya biz tatile gidecekmişiz o saklarmış sadece abim bilezik aldı  yinede kırılmadım kimin ne ihtiyacı varsa koßtum çok şükür rabbim yolumuzu açtı en azından diyemezki kimse  sanada şunları aldık yaptık görümce yok elti uzak ve kopuk 6 senede bi cenazede gördüm o kadar 
0 oy
(11,505 puan) tarafından

Fesata bak muhatap dahi olma çatlasın

0 oy
tarafından
Allah bilir kadina esya konusunda haksızlık yapmışlar ondan üzülüyor benmkindede daha yuksek ve guzel seyler alsalar vende kabul etmem altinlara gelince belki birca vermistir geri verirler diye istemesi en buyuk hakki cunki o mehir ona ait 
0 oy
(448 puan) tarafından
Olayları tek taraflı bakmamak lazım kaynaniz size laf getiriyorsa diğer eltinede senin hakkında söylüyordur..herseyin iyisi sana olursa herkes kıskanır sana yapılsa sende öyle davranirsin

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 216 göst.
27 Mayıs 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 1,167 göst.
22 Eylül 2019 Aile kategorisinde Mhmd8mrn (5,826 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 698 göst.
4 Ekim 2023 Aile kategorisinde Sevgi344 (229 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 566 göst.