0 oy
408 göst.
Aile kategorisinde (659 puan) tarafından
Kızlar normalde eltim iyi biri. Güler yüzlü tatlı biridir. Ama ben onlara gidince sürekli emir verir. Nasihat verir. Mesela bana diyo kızın çok zayıf. Bizde iki hafta kalsa kilo aldırırim faln diyo. Geçen misafir geldi erkek kadın ayrı odalarda oturdular. Meyvelerini hazırladı.  Bende yardıma gittim kadınların tabağını götürdüm. Bana diyo kadinlarin önünden iki üç muz getirsene. Bana biraz ayıp geldi git kendin önlerinden al dedim. Gelen misafirlerde ilk defa gelenlerdi. Kızına şöyle o getirsin dedim. Kızına getirtti. Herşeyi bana yaptırması zoruma gitmeye başladı. Haksizmiyim sizce. Benden önce evlenmiş ama yaşı benden küçük bu arada

16 Cevaplar

+1 oy
(316 puan) tarafından
Cnm sen fazla iyi niyetlisin onun gözü açık galiba bence fazla yüz verme ne derse yapma . Seni yönetmeye çalışmasi hiç hoş değil. Ne demek kilo aldirirm misafirin önünden muz al . Cok ayıp. Pat pat cevap ver senle uğraşmasin 
(659 puan) tarafından
Aynen gözü açık biridir. Görümcem ablamda der eltimin gözü çok açık sende öyle ol diye.
(316 puan) tarafından
Sende keşke deseydin kimin gözü açık kimin kapalı önemli değil bana dokunmayan yılan bin yaşasın de. Biter. Benim eltim daha çok yakındır eş ailesine. Çokta severim oda pat pat söyler sorunlarla ilgilenir hatta en sevilen gelinlerdendir. Ama hep konusurz ederiz yardım ederim saygimi bozmam bana asla karşanazlae mesafe koyarım bana dokunmayın canım yanarsa ateş atarım falan derim şakasına güler geçeriz yada ben şöyle yapardim ben böyle yapardım bunu derdim derim ona göre davranırlar hep hepsi
-Reklam-
0 oy
(91 puan) tarafından
Yanlış yapdığı bana doğru gelmedi kendi kalkıb alsın 
0 oy
(9,671 puan) tarafından
İşte büyük elti sorunsalı  egosunu tatmin etmeye çalışıyor  
(659 puan) tarafından
Evet yaşı küçük ama sanırsın ki en büyüğümüz o. O şekilde davraniyo
0 oy
(1,667 puan) tarafından
ilk gelin olmanin rahatligi bu sanirim .nasil başlarsan oyle gider sende aynisini yap ona bakim o napiyor 
(659 puan) tarafından
Bende başladım öyle yapmaya cnm. Eleştiriyorum onu bişey görünce. Onun yaptığı gibi.
0 oy
tarafından
Çok saçma ya bi de sen büyümüşsün 
0 oy
(599 puan) tarafından
Aranızdaki samimiyete güvenmiiştir canım ama emir vermesi biraz abartı olmuş bir kaç kez kibarca sende uyarırsın anlayacağını saniyorum
(659 puan) tarafından
Orası öylede  bana ayıp gibi geliyor. Misafirin önünde meyveyi alıp mutfağa götürmek. Bide sadece oda degil. Lafları falnda hoşuma gitmiyo. Daha yeni evliydim kaynanam aradı duymamıştım. İkinci arayışında açmıştım. Eltimin sesi geliyodu ben olsam bana kızardın ona bişey demiyosun diye. Resmen bana kızmasın soylemişti.
(599 puan) tarafından
Bende derim kiz kayinvalideme öyle;) ben yapsam kızardınız diye senlik değil bu mesele bence :) ama evet misafirin önünden de birşey alınmaz yani başta ayarlasaydı  biraz ara verin ozleyin birbirinizi ;) fazla muhabbet misali olmuş galiba
(659 puan) tarafından
Benlik olmadığını biliyorum cnm. Ama ilk haftadanda geline Kızılır mi ki:)
0 oy
tarafından
Az yesin de kendine uşak tutsun 
0 oy
(17,906 puan) tarafından
:) sessiz kalma düzelir o
0 oy
(7,282 puan) tarafından
Sende ver cevabini oturt niye susuyosun ne saçma herkes kendi bebesiyle uğraşsin iki hafta kalacakmista annesinden daha iyi kimse bakamaz bir bebeğe herkes kendi çocuguna baksin diyip kapat ağzını
(659 puan) tarafından
Bende dedim sürekli abur cubur veriyorsun ben sağlıklı besliyorum dedim.
0 oy
tarafından
Oyle alistirmissin      
(659 puan) tarafından
Çok doğru.
0 oy
(2,139 puan) tarafından
Misafirin önünden muzu almak ne kadar ayıp birşey ya ben oraya takıldım.  Sana emir verir gibi konuşup büyüklük taslarsa yapma dediğini.
(659 puan) tarafından
Aynen bı banamı ayıp geliyo acaba diye düşündüm. Gidip önlerinden alsam ne düşünürdü acaba misafirler dedim.
(2,139 puan) tarafından
Acaba seni misafirlerin gözünde küçük düşürmeye mi çalıştı.
(659 puan) tarafından
Bende öyle düşündüm sonuçta kızı altı yaşında gidip alda kimsenin dikkatini çekmez. Kızına söyleyeceğini bana soyluyo. Bide israrda etti bişey olmaz ne olacak diye.
0 oy
tarafından
Koyulan ikramdan geri iki üç muzu nasıl alacaksn yaa o da saçmalamış o da hem kızı varken niye sana emir veriyor 
(659 puan) tarafından
Aynen acaba normal biseyde bana mı ayıp geldi diye düşündüm. Yada küçükmü düşürmek istedi beni dedim.
0 oy
(780 puan) tarafından
Valla güler yüzünün altında seni ezmeye çalışıyo bı çocuğa annesinden daha iyi kimse bakamaz böyle insanlara sinir oluyorum her çocuk ayni degil ama anlamıyorlar valla mesafeni koy haddini bilsin 
(659 puan) tarafından
Kocasından dolayı gitmiyorum zaten fazla. Kolay kolay kışın cikamiyorum oda ben gitmesem gelmez. Mesefami koydum yani cnm.
0 oy
(119,533 puan) tarafından
misafirin ikramini alip napti
(659 puan) tarafından
Erkek tarafı ki azmiş onlara götürdü
(46 puan) tarafından
Bizde yaparız kadınlarla birlik otururuz orda fazlaysa alıp erkek tarafına koyarız
(659 puan) tarafından
İlk defa gelen misafirler. Çok yakın değillerdi. Normal tanıdık olsa zaten sorun olmaz.
0 oy
(299 puan) tarafından
hep elalemi düşünüyorsunuz ve kendinize dert yapmiyosunuz hep elti postları muhatap olmasanız bunlar olmaz bı hobi edinin kitap okuyor sinavlara girin kendinizi gelistirin benimde çocuğum olmuyo keşke derdim elti olsaydı hayyattan zevk almaya bakın kırmak istemem kimseyi ama oyle....
(659 puan) tarafından
Zaten dert olarak görmüyorum cnm. Hep şukrederim halime. Sadece kafama takılanları burda birilerine anlatıp paylaşmak rahatlatoyo beni o kadar. Bu arada Rabbim tez vakitte kucağını doldursun inşaallah.
(299 puan) tarafından
Allahh razı olsun yüz verme böyle insanlara eşinle cocuklarinla mutlu ol
0 oy
(46 puan) tarafından
Ya iyiyseniz samimiyseniz bence emir vermek değil bu benimde eltim var ben kendine derim şunu bunu getir diye kendide bana der yani ufacık şey insanı terslemek niye ki bazen insanlar alttan almayı kendini ezdirmek sanıyo gül gibi geçinip gitmek varken yani o senden bişeyler ister sen ondan istersin geçinip gidersiniz sonuçta ailesiniz 
(659 puan) tarafından
Aynen cnm zaten mesele sadece emir vermesi değil. Eleştirmesi. Her gittiğimde çocuğun çok zayıf yemek ver faln. Kendi kızı hiç yemek yemez sürekli abur cubur yer. Benimkine laf söyler. Bide banada ayıp geldiği için ilk defa eve gelen misafirin önünden meyve almak o yüzden kendin git yada kızını gönder dedim. Normalde yardımcı olurum söylemesine zoruma gitmez.

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 550 göst.
28 Mart 2023 Aile kategorisinde bebek2020 (590 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 589 göst.
14 Şubat 2020 Diğer kategorisinde ❤❤❤❤MAŞÂLLAH❤❤❤❤ (2,765 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 116 göst.
31 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Frtnzn (218 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 114 göst.
21 Eylül 2023 Aile kategorisinde Eda1453 (2 puan) tarafından soruldu

381,497 soru

11,421,778 cevap

34,978 kullanıcı

...