0 oy
414 göst.
Diğer kategorisinde (3,151 puan) tarafından
27 aylık kizim var erken dogdu aslinda 26 ay olmasi lazim yani ama yasitlarini yakalafigi baya oldu suan esdeger. Her neyse. Hala konusamiyor aslinda anne baba dede su mama aba anane gibi tek heceli seyleri soylesidigini duyduk diyebiliyor ama sadece babayi kullaniyor mesela 3 4 defa anca anne demistir anane 2 kere demisti sadece. Normalde 2 yas ve ustu cocuklar 2li kelimeye gecmesi lazimmis anne gel baba git su ver gibi. Bizde bi dr goturelim diyoruz ama cocuk dr mu yoksa psikolog filanmi nereye goturcez bilmiyoz. Hangi bolum ilgileniyor??

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
Büyük ihtimal pedegog ilgileniyordur canım benim kızımda da vardı aynı sorun bir şey isterken ih ıh ederdi sürekli ben anlamıyorum annecim o ne ne istedin işte bunun adını söyleyebilir misin falan diye zorladıkça dili çözüldü bazı çocuklar geç konuşur yani kesin bir sorun vardır diye bakma mesela benim eşimin tarafı çocuklar da hep aynı şey geç konuşuyorlar sizde de öyle bir şey olabilir 
(3,151 puan) tarafından
Bizimde oyle ya gosyeriyo ih iiiih yapiyor bazen anlamiyorum neyi gisterdigini aglayip ciglik atmaya basliyor kardesini uyandiriyor bu sefer oda agliyor korkup. Ya aslinda zeka isitme vs sorun yok biliyorum ama cok utangac bi cocuk zaten full time evde sitede 1 tek cocuk yok hic arkadasi yok arada parka goturuyo babasi o kadar ordada pasif cekingen. Biri hot dese agliyo pısırık. Biraz acilsin istiyorum bende.
tarafından
Aynı benim kizim da öyleydi canım sosyalleşmesi çok önemli yaşıtlarından bazı şeyleri gormesi onlarla vakit gecirmeside önemli
(3,151 puan) tarafından
Krese vermek istiyorum aslinda acilir eglenir diye ama hem 2 aylik bebegim var alisma surecinde simdi bebek geldi beni kovdular gibi hissetmesini istemedim hemde konusamadigi icin ordada ezilir diye korktum biseu olsa anlatamaz cunku.
tarafından
Kreşe tuvalet eğitimi olmadan almıyorlar zaten canım ancak önümüzde ki sene gidebilir orayada kelime kartları meyve kartları vs alıp o şekilde bir şeyler öğretmeye çalışabilirsin ben resimli kitap aldım devamlı hayvanli büyük büyük puzzle lar aldım bizde ise yaradı
(3,151 puan) tarafından
Malesef hala bezli seneye yaz birakir ins aslinda biliyor ama inadina demiyor. Gecen kis 1.5 yasinda soyluyodu ama soguk diye yazi bekledik yazinda wcye bile sokamadim kapidan yirtti ortaligi yaptiktan sonra gelio diyodu degisiyim diye. Halada oyle yapinca der wc gidelim kizim diyom ı-ııı diyo istemiyo donuna yapiyo.
-Reklam-
0 oy
(1,933 puan) tarafından
Her çocuk aynı değildir ama için rahat değilse çocuk doktoruna götür bakalım ne diyor
(3,151 puan) tarafından
Ya sadece sorun oldugundan degil. Bizimki cok utangac cekingen pısırık birazda. Acilsin istiyorum az bisey. Bide istedigi seyi diyemedigi icin gosteriyo ih ihh yapiyo bazen anlamiyom soruyom filan agliyo ciglik atiyo kardeside korkup uyaniyo oda agliyo.
(1,933 puan) tarafından
Belki yapısı öyledir yada zamqnla açılacaktır
(3,151 puan) tarafından
Vay halimize o zamana kadar :)
0 oy
tarafından
Alıcı dil gelişti mi canım yani sizi anliyor dediklerinizi yapiyor mu
(3,151 puan) tarafından
Tamam cok sagol canim cok tesekkurler ins bi an once konusur kardesinj uyandiriyor korkutuyor surekli bas edemiyorum :(
tarafından
Kardesi oldugu icin kıskanıp gerileme se yaşamıştır canim olacak seyler bunlar. Sen stres yaparsan o da gerilir. Sen rahat ol
(3,151 puan) tarafından
Dogru diyosun allah razi olsun rahatladim biraz.
tarafından
Senden de Allah razi olsun canım. Saglikla büyüsün kuzularin
(3,151 puan) tarafından
Amin cumlemizinki insallah.
0 oy
tarafından
Yanlis anlama canim bir doktora tabiki gotur Allah gostermesin otizmde en onemli teshis konusamamak 
(3,151 puan) tarafından
Tabiki. Bak istahi yok yemiyor diye 1 senedir ugrasitoeuz kac dr gezdik kac ilac kullandik bi dunya para doktuk hala yemiyor. Diyetisyen liste yapti yediremiyorum uymuyor.
tarafından
Yemek konusunda benim.oglum da kizim da ayni sabah 8 bucuk ta kahvaltida oluyoruz 12 olmadan kizim anne aciktim diyor neyse sofrayi kuruyorum hic birsey yemiyor .abisi 6bucukta geliyor o saate kadar 500 kere aciktim diyor tekrar sofra seriyorum hicbirsey yemiyolar aksama kadar boyle oynuyoruz 6 yasindaki kizla gecen tost istedi yaptim.kasari cok olmus yemiycem dedi menemen istedi yaptim yumurtasi cok olmus yemiycem dedi naparsan yap
(3,151 puan) tarafından
Ayy oda kotu yaptiripta yememesi. benim kizda cok fena yaa. Hergun 1 bardk sut iciyo sadece bide arada bi kuru ekmek kemiriyo 1 2 lokma o kadar. Meyve sebze et makarna pilav corba hicbiri yok sadece sutle yasiyor.
tarafından
Etin bizim evde hicbir kiymeti yok oglum okuldan gelir gelmez daha kapidan girmeden ya anne yemeklere.et kiyma koymadin demi diyor
(3,151 puan) tarafından
Aboo ne fena kofte filanda sevmezmi yada mangal eti. Sifir etle de protein alamazki anam ne zor isimiz yaa bu çocuklar niye boyle.

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 162 göst.
0 oy
3 cevap 162 göst.
26 Aralık 2021 Diğer kategorisinde BatınAybars’ınannesi (2,479 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 496 göst.
9 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Sertuğ (345 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 211 göst.
14 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Mekace (1,539 puan) tarafından soruldu

378,972 soru

11,343,779 cevap

34,809 kullanıcı

...