+3 oy
236 göst.
Diğer kategorisinde (1,267 puan) tarafından
Ben anlayamıyorum herkes ister süt ile büyüsün olmayınca olmuyordur bilen varsa söylesin lütfen bu kadar mamayi sakıncalı yapan nedir mamanın zararı ne bebeğe? Lütfen bilen varsa anlatabilir mi? Hele sağlık ocağı ebeleri deli ediyo beni anne sütü konusunda ya çocuk aç ağlıyor açlıktan halen mama verme diye diretiyior delircem

21 Cevaplar

0 oy
(780 puan) tarafından
Canm içinde illaki katkı maddesi var tam olarak içeriğini bilmiyoruz bile ama mecbr kalinca da süt vermektense mama veriyoruz 2 bebeğimi de mamayla büyüttüm yapacak bişey yok olmayınca bende çok tepki aldım sen ye sütun olsun flaan gibi sanki bizim elimizde olan bişey 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kuzum cocuk açsa mama vereceksin tabi ❤️

Hic takilma 
(1,267 puan) tarafından
Tabiki yani
0 oy
(2,139 puan) tarafından
Benim sütüm kesildi ne yapayım simdi bebeğim aç mı kalsın yani. Bende sinir oluyorum.
(1,267 puan) tarafından
Yani sanki pirinç unu veriyorz
0 oy
(45 puan) tarafından
Kayinvalidemin sitresi yuzunden sutum kesildi oglum 2 ay hastanede yatti 2 ay sut sagdim goturdum oglum geldi emzirdim 2 ay emdi beni  her emzirmemde nerde olursak olalim geldi odaya ogluma sen doymuyomusun,cekiyosun bisey gelmiyormu diyordu ben aglayip oglumu kusana kadar emziriyordum doymuyor diye sonra strese cok girdim ve sutum gitti oglumda birakdi 3 aydirda mama veriyorum en onemlisi onun sagligi ben yada mama karni doysun aglamasin gerisi muhim degil
0 oy
tarafından
Anne sütü kadar sağlıklı değil ondan mecbur değilsen mama verme bazı insanlar sırf keyfi mama veriyor 
0 oy
(1,297 puan) tarafından
Sırf bu yüzden aylarca emziriyor taklidi yapıp odalarda mama verdim
(1,297 puan) tarafından
Durmadan sormalarini istemedim aslında ondan da değil kendimle ilgiliydi . Ben sütünün gelmemesini kabullenemedim. Mama vererek ona kötülük ettigimi düşünüyordum. Hala gözlerim doluyor . O zamanda kimseye dert anlatmak istemedim
(373 puan) tarafından
Anladım canım şimdi 2.ye mi hamilesin
(1,297 puan) tarafından
Evet 34 haftalık
(373 puan) tarafından
Allah bağışlasın bunda sütun olmazsa öyle yapma o psikolojiden çık sana eziyet
(1,297 puan) tarafından
İnşallah olur yaa
0 oy
(27,353 puan) tarafından

Bakma sen o çok bilmişlere .

0 oy
tarafından
Çünkü bazı anneler herseyi çok iyi bildiklerini zannediyor
0 oy
tarafından
Sanki herkes evladına dört dörtlük anne olmuş da tek sorun anne sütüymiş gibi davranıyorlar herkes önce evladına yaptığı anneliğini sorgulasın süt yetmeyebilir mama kullanıyor olabilir bu kimseyi ilgilendirmez normal doğurabilir sezeryan doğurabilir hiç kimseyi ilgilendirmez ama milletimiz kendisini ilgilendirmeyen konulara burun sokmaya bayılır bu yüzden burnunu sokmaya çalışanın burnunu koparmak lazim
0 oy
(77 puan) tarafından
Geçen hafta aynı şeyi yaşadım bacım. Anne sütü veriyorsun demi dedi bende sütüm kesildi mama veriyorum dedim. Allaaah demez olaydım anne sütü ne kadar değerli bilmiyor musun sen falan filan napim gelmiyor dedim aç mı kalsın dedim. Aile de aynı şekilde bebeğim anne sütü sarılığı oldu. 2. Ayında anca geçti o vakte kadar vardı sütüm. Bu sefer de mama ver mama ver aç o çocuk diyip duruyorlardı kilosu iyi olmasına rağmen. Kayınvalide ve eşimin akrabaları diyip durdu. Neyse 2.ayda sütüm kesildi bazı sebeplerden dolayı. Allahım bu sefer de mamaya başladık. Kayınvalide her aramasında emzir çocuğu diyip duruyor deli ediyor beni. Gelmiyor diyorum anlamıyorlar ya. 
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Banada oyle yaparlardı sanki zehirmis gibi bi kendi ailem bisi demedi geri kalani öcü gibi bakiyolardi. D
0 oy
tarafından
O ebeler beni nasıl deli ediyor. Çocuk 18 gunde 1gram almadı doktorum mama başlayalım dedi vay efendım gerek yok. Almayabilirmiş. Yahu daha 3.5aylık.
0 oy
(848 puan) tarafından
benim oğlum küvezde kaldı 4 gün ve biberon vermiş slk hemşireler Bu yüzden göğsümü almadı zaten sezeryan olduğum için sütüm ilk günler gelmedi bende 2 ay zorladım almadı mememi en son sağarak verdim Bi süre sonra azalarak kesildi zaten süt. 3 ayından beri de mama içiyor Şuan 18 aylık yeni yeni kestim devam sütüne geçtim Çokta sağlıklı maşallah Yani olmuyorsa olmuyor kaynanamlar hala da der senin çocuk zayıf ana sütü almadı diye ama ben ağızlarının payını veriyorum sende öyle yap
0 oy
(119,370 puan) tarafından
acmi kalcak napcaz mecbur veriyoz herkez ister memesiyle ates edip süt fiskirtmayi
0 oy
(44,718 puan) tarafından
Anne sütü tabikide en güzeli en iyisi benimde ilk çocuğum emmedi mama verdim ikincide emdi  emzirmek nasıl bı duygu bilmiyodum ikincide onu tattım en azin dan:D
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Çok doğru canım sütün yoksa bebe açlıktan kurusunmu dengesiz insanların laflarına aldırış etme
0 oy
(1,736 puan) tarafından
Bende çok sinir oluyorumm. Oğlum hem emdi hem ama yedi çünkü sütüm yetmedi. Çocuk aç kalmasın yeter ki, ben isterdim gece direk alıp emzirmek, mama yapmakla uğraşmamak ama olmayınca olmuyor. Bazı insanlar çok bilir kişi rolünü oynuyor
0 oy
(5,220 puan) tarafından
Ebeyi neden takıyosunki sen banada dediler mama verme aq sütüm yok açkıktan sarılıkmı olsaydı bebeğim napayım yani halen mama yiyo valla biyeride eksik değil maşallah :D
0 oy
(427 puan) tarafından
Ya varya sinir oluyorum şu mamaya laf edenleri 1 ay boyunca geceli gündüzlü dogdun dan beri emzirmeye çalıştım aç bıraktım neler yaptım emmedi sutum kesildi mama verdim benim hakkımda kötü konuşanları ben allaha havale eetim benim hakkımda ne konuşuyorlarsa allahim onlara 2 katını ver dedim benim hakkımda konuşanlar şuan hepsi mama veriyor küçücük bebek için konuşup şuan onlarda aynısı çekiyor ama üzülüyorum onlarada küçücük bebekler anneleri yüzünden bu durumda diye mama kötü birsey değil hızlı kilo aldırdığı için millet takıntılı bacim 
0 oy
(514 puan) tarafından
Benim oğlum 4.ayda kendi bıraktı emmeyi ne yapsam da dönmedi memeye mecbur verdim bende 7 aylık oldu bende tepkiler aldım ilk zamanlar gizli gizli veriyordum emzirmiş gibi

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 128 göst.
31 Mart 2023 Diğer kategorisinde Melikke1903 (486 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 423 göst.
0 oy
13 cevap 344 göst.
11 Haziran 2020 Diğer kategorisinde İnstructor (738 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 51 göst.

380,437 soru