0 oy
1,014 göst.
Diğer kategorisinde (59 puan) tarafından
İkiz bebeğim 31 . Haftamızdayız. İki hafta oldu memleketime geleli ailemin yanında doğum yapcam tek başıma bakmak zor olur diye. Eşim bıraktı ve çalıştığı yere geri dönmek zorunda kaldı. Beni bıraktığı günden beri sürekli arkadaşlarıyla zaman geçiriyor. Ben yazıyorum bana cevap vermek yerine arkadaşlarıyla konuşuyor zaten işte sürekli beraberler az ilgi bekliyorum 0. Görüntülü konuştuğumuzda sürekli burnun büyümüş kilo almışsın şişmişsin diyip duruyor. Bu da benim çok zoruma gidiyor. Acaba nerde kimle neden benle ilgilenmiyor diye gözlerim sürekli dolu dolu ağlamamak için kendimi çok zor tutuyorum. Belki haksızım ama çok zoruma gidiyor bunu dile getirince umrunda bile olmuyor. Bazen hamileyim diye böyle yaptığını bile düşünür oldum. 

22 Cevaplar

+1 oy
(9,626 puan) tarafından
Keske hic gitmeseydin emin ol insan tek başına bebeğine daha rahat bakiyo yani dogum öncesi kendine bu kadar çok stres yüklememiş olurdun 
(59 puan) tarafından
Canım evim çok soğuk sobalı kocaman emin ol çocukları hasta ederdim ve de sezeryan olacağım için tek bakmak zor olur diye düşündüm ama kaldiramiyorum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canm evune git bu devurde koca yalniz brakilirimi
(59 puan) tarafından
Canım evim çok büyük ve sobalı çok soğuk havalar çocukları hasta ederim bı de sezeryan olacağım için mecbur kaldım :(
0 oy
(155 puan) tarafından
Gitmeseydin annen gelseydi bir kaç güne toparlardin gittin sende çok gez o seni takmiyorsa sende takma cvp verme ki anlasin
(59 puan) tarafından
Annem çalışıyor ev borcu ödüyor doğuma yakın çıkacak bende agirlastigim için yengem gilde falan kalıyorum o yüzden mecbur kaldım
0 oy
(795 puan) tarafından
Bencede keşke gitmeseydin 
(59 puan) tarafından
Keşke :(
0 oy
tarafından
Canım annen gelseydi yanına dogum yapınca babasıda çok göremez hemde gözün arkada kalmaz
(59 puan) tarafından
Canım annemin borcu çok çalışıyor doğum yaptığım zaman çıkacak ve çok zorlanacak o yüzden doğum yapacağım zaman babalık izni ve yıllık izin kullacak
0 oy
tarafından
Sağlıkla gelsinler üzülme Rabb'im bunun sabrını da verecek inşallah üzülmeyin  siz yavrularına bak Sadece kocanda inşallah düzelir:-)
(59 puan) tarafından
İnşallah
0 oy
(817 puan) tarafından
Ben olsam gitmezdim canım tek bırakmaya gelmez daha 9 haftan var doğuma çok yani 2 ay önceden neden gittin ki e im büyük sobalı diyorsun da alırım bir elektrikli soba otururum dibinde yinede gitmezdim
0 oy
tarafından
Erkeği zora sokacak sin boş biraknca öyle olur agirlasmdn evini tasidydn doğalgazı ne kadar bukersen o kadar ısınıyor annende masrafını karslsydn gelse sana baksydi damtlik genc gibi salarsan çayıra sen gitmye çayırı surerlr
0 oy
(3,503 puan) tarafından
Neden gittin ki canım kalsaydın evinde elbet biri gelirdi yanına ne zamana kadar böyle devam edicek elbet sonunda evine donuceksin evinde kalsaydın da eşin de babalığı hissetseydi keşke 
0 oy
(808 puan) tarafından
Herkes keşke gitmeseydin diyor ama yani sevgi yanında mi oluyomus sana yanlış yapmak isteyen yanında yapar öncelikle hayırlı doğumun olur inşallah canım sana tavsiyem sen arama sorma hatta geç cevap ver ilk aramasında açma hatta duymadım de geçiştir biliyorum ozluyorsun ilgi bekliyosun eşinden hatta bayağı sessiz kal senden haber alamasin her istediğinde ulaşamasin bakalım ne olacak
0 oy
(870 puan) tarafından

Önceliğin bebegin olsun evde üşüse hasta olsa daha mı iyi senin şuan stres yapmaman gerekiyor merak etme yakında arkadaşlarından da sıkılır yine normale döner erkekler bebek dogunca anlıyorlar baba olduklarını 

0 oy
(1,297 puan) tarafından
Bnde yeni hamileyken bı bıraktım iki hafta ay kafayı yedim. Aynı şeyi yaşadım döndüm bı daha asla gitmem dedim.
0 oy
(353 puan) tarafından
Eşinin seninle.ilgilenmemesi tabiki kötü ama belki burnun büyümüşü falan şakayla diyordur benim eşimde bana kamyoncu Esra diyordu kamyonunu nereye bıraktın diyordu bende onunla birlikte gülüyordum şimdi de bebeğime diyorum bak uzun yola gittim bunu getirdim birbirimizle hep öyle şeyler üzerine sakalasiriz sende ciddiye alma es geç seninle ilgilenmesi gerektiğini de uygun bir dille anlat
0 oy
(216 puan) tarafından
Ah cnm kıyamam vala esımde oyleydi ama keske bıraksa aıleme hep gtsem o konuda snşlısn bosver desin yani bnada dıyordu burnun buyumus şişmşsn yaşlanınca kıymete bniliyorsun ama cok.gec oluyor 
0 oy
(966 puan) tarafından
Ev soğuk demişsin de bebeklerin olduğu odada yakarsın elektrikli ısıtıcı olmaz mıydı. Yani ev soğuk diye anne evine gitmek mantıksız geldi o zaman senin çocuklar büyüyüne kadar o evde kalman lazım olur mu öyle şey. Ailen yok farzedip gitmemeliydin bence 
0 oy
tarafından
Bence hiç gitmeliydin sen annesiysen o babası seninle bir sonuna kadar süreci yaşaması gerekli doğum anını doğumdan sonraki ilk kucağıma babalarinin kucaklamasi erkekler doğumdan sonra bağ kurabiliyor çünkü anneler gibi rahime düştüğü andan itibaren annen gelseydi keşke doğumuna yakın bide niyeyse bı değişik piskolojiye giriyorlar hamile olup değişimi yaşayan kadın ama olan erkeğin piskolojisine oluyor çok garip ama 
0 oy
(1,373 puan) tarafından
Gitmemeliydin baştan.
0 oy
(253 puan) tarafından
bazen uzaklık özlemi arttırır ama bazen de uzaklığı arttırıyor. haksız değilsin hamilesin hormonlardan dolayı duygusalsın ve ilgi bekliyorsun çok normal. madem sana karşı ilgi vs göstermiyor bikaç gün yazmamayı dene ya da arama. bak bakalım endişeleniyor mu merak ediyor mu. o zaman anlarsın neyin ne olduğunu
0 oy
(369 puan) tarafından

Ya yapan insan her türlü yapar senin oraya gitmekle alakası yok canım 

şimdi ben seni suçlamış gibi keşke gitmeseydin diyemiyorum 
içini ferah tut neden ilk akla kötü şeyler gelirki anlamış değilim belkide senin düşündüğün gibi değil
belki şakasına yapıyor ama şuan senin hormonlar tavan yaptığı için sen gerçek zannedip alınıyorsun 
hiç boşuna kendini yıpratma bu konuda son aylarin tadını çıkart 1 2 gün sen arama bak bakalım arayacak mi seni 
0 oy
tarafından
Erkekler kadınlar gibi değil. O seninle bebekleriyle bolca vakit geçirecek ki baba olduğunu anlayabilsin. Bize otomatikmen yükleniyor o duygular ama maalesef erkeklerde öyle değil. Beraber hastaneye, alışverişe gideceksiniz ki oda sorumluluğunun farkına varsın. Eğer imkanın varsa evine dön bence . Eşinin de yıllık izin hakkı varsa doğumda babalık izniyle birleştirsin sana o yardımcı olsun.

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 795 göst.
12 Ocak 2022 Aile kategorisinde Syma (651 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 979 göst.
12 Mart 2020 Aile kategorisinde Pasalarim (253 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 253 göst.
0 oy
3 cevap 127 göst.
15 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Ayseoz (11 puan) tarafından soruldu