+2 oy
317 göst.
Aile kategorisinde (850 puan) tarafından
Burda bazı paylaşımları görüyorum, çok üzülüyorum..bir kardeşiniz ya da bir ablanız olarak görün beni bunları okurken..evlilik çok güzel birşey ama doğru insanla..lütfen acele etmeyin, 20li yaşlarda verdiğim birçok kararı şu an 30 yaşımda beğenmiyorum..evet evlilik güzel birşey ama olmazsa olmaz birşey değil..ondan öncesinde bir mesleğiniz olsun, ekonomik özgürlüğünüz olsun, ayaklarınızın üzerinde durun, az da olsa kendi harçlığınız olur..sadece maddi olarak değil manevi olarak da insana çok iyi geliyor çalışmak, çevre edinmek, kimseye muhtaç olmadan kendi ayaklarının üzerinde durmak..keşke her erkek eşini Allahın bir emaneti gibi görse ve o şekilde davransa ama ne yazık ki öyle olmuyor ve böyle evliliklerin sayısı giderek artıyor..hiç birşeyin ne yazık ki garantisi olmuyor..çocuklarınızı da bu şekilde yetiştirin, özellikle de kız çocuklarınızı..ben üniversitede hocayım, görüyorum o yaşlarda hayatlarında birinin olması ya da evlenmek onlara çok heyecanlı ve güzel geliyor, aynı uyarıları onlara da yapıyorum..kimseyi rencide etmek kötü hissettirmek değil amacım..elimden başka birşey gelse keşke, en azından bu şekilde paylaşmak istedim..kaderiniz Allahtan başka kimsenin elinde olmasın, kimseye muhtaç olmayın Allahtan başka..en büyük dualarımdandır..

8 Cevaplar

+3 oy
tarafından

Buraya bu paylaşımı yapmak için geç kaldın çünkü hepsi evli burda :D

tarafından
Hele bana sor ana vatan felaket kan ağlıyor:d birde İstanbul'dayım :d o daha piskalojimi bozdu kalabalığı gurultusu
(17,722 puan) tarafından
:D get istanbulda napıyon insan delirir
tarafından
Offf hiç sorma zaten az aklım kalmıştı onuda kaybettim burda puahahahahahah Allah istanbulda yaşayanlara büyük bi sabir versin  :d
(17,722 puan) tarafından
Amin :D
(6,053 puan) tarafından
HHHHH☺☺☺
-Reklam-
0 oy
(1,437 puan) tarafından
O kadar haklısın ki canım bir kadının ekonomik özgürlügü olması lazım zamanın n3 getireceğini bilemeyiz hayatımızı bir adamin eline bağlı olarak yaşamamamiz lazım gençler hata yapmayın 
(850 puan) tarafından
Evet, kesinlikle..
0 oy
tarafından
Guzel bi paylasim olmus bravo size ama iste bu sorunlar kokten geliyo anne baba baskisi bilmem ne derken kizlar kurtulmaya calisiyo evliligi bi kurtulus olarak goruyo tamamen camura batiyo evet bende 20yasinda evlendim 21 anne oldum ama herkes benim kadar sansli olamiyo yada pasif olarak durup kendilerini ezdiriyo bende o duruma sinir oluyorum malesef :/
(850 puan) tarafından
Haklısınız ve inanın çok üzülüyorum..
tarafından
Bende uzuluyorum vallahi ama burda o mantikta cok fazla insan yok malesef paylasimin guzelligini gorecek
(850 puan) tarafından
Evet onu da gelen yorumlardan farkettim, sileyim di mi?
tarafından
Bence gerek yok bikisi bikisidir cogunluk onaylaniyo diye dogrular yanlisa donusmez
0 oy
(2,878 puan) tarafından
İş işten geçmiş burası hep evli :)
(850 puan) tarafından
Ben hissettiklerimi paylaştım, belki birinin kardeşine, birinin ilerde evladına bir katkım olur diye..
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Hocam kesinlikle her cümlenize katılıyorum. Evliliği bir kaçış olarak görüyorlar ne yazık ki... O yüzden aranmadan işimi düzenimi kurmadan evlenmek istemedim. Çok şükür atandım öğretmenim. Kendi maaşım var. Param var. Söz hakkım var. Kimseye minnet etmek zorunda değilim. Eşim zaten anlayışlı biri elhamdülillah.. ama yine de mesleğimin bana verdiği özgüven paha biçilemez.. 
(850 puan) tarafından
Çok sevindim, ben de aynı şekilde hareket ettim ve iyiki de öyle yapmışım..o hissin tarifi yok gerçekten..Allah yuvanızda her daim huzur, mutluluk, muhabbet versin..
(2,746 puan) tarafından
Aminnnn cümlemizin
0 oy
tarafından
Amin teşekürler maalesef ben 17  yaşındayken böyle bi hataya düştüm çokta pişmanım çekiyorum bi kaç dakika önce göz yaşlarimi sildim yemin ederim keşke zamani geri getirebilsek:-[
(850 puan) tarafından
Rabbim size kolaylık versin, zamanı geri getiremezsiniz ama elbet birşeyleri değiştirebilirsiniz..
tarafından
Maalesef çocuklar olduğu sürece bişey yapamıyor sun evlatlarının düşünmekten başka
0 oy
(616 puan) tarafından
Çok haklısın canım ama maalesef hayat herkese eşit değil çok çocuklu bir ailede büyüdüm daha doğrusu büyümeden evlendim 15 yaşımda okumayı çok istedim ama olmadı maddi sıkıntılardan dolayı 16 yaşımda anne oldum hep kendime 2 çocuktan fazla asla yapmam dedim ama ne yaptıysam olmadı 6 çocuk doğurdum 1 oğlum 2,5 yaşında vefat etti hayatta bir insanın başına gelebilecek en korkunç şeyleri yaşadım Allah a hamd olsun hep çalıştım şehirdeykende köye taşındım yine hep tarlalarda çalışıyorum çok kitap okurum kendimi hep geliştirmeye çalışıyorum ama Bi hayatım yok, olmadı hayatımda hiç bir zaman kendi seçimimi yaşamadım, sinemaya gidemedim, dışarıda Bi çay bile içmedim okumayı istediğim Bi kitabı bile kendime lüks gördüm bakımmış, dinlenmekmiş zaten yok, 5 çocuğa anca yetişiyorum hiç yeni Bi elbise giymedim, hayattımda hiç hediye almadım ne bilim kendini değiştirsende çevreni değiştiremiyorsan.... 
(850 puan) tarafından
Ailemizi, hayatımızı seçemiyoruz ne yazık ki ama siz de dik durmaya, mücadele etmeye devam etmişsiniz..inşallah çocuklarınız biraz büyüsün, belki o yazdıklarınızı yaparsınız..
(616 puan) tarafından
İnşallah canım Allah önce hepimize sağlık ve biraz da huzur versin inşallah
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Aynen asko cok guzel yazmissin

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 1,042 göst.
31 Ocak 2021 Aile kategorisinde Talhaninannesi (268 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 326 göst.
22 Eylül 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu