+3 oy
653 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Kızlar çok rahatsız olduğum bir konu ki bunu sizinle paylaşmak istedim 

Ka’ka (ra) sahabe efendilerimizden biridir ve İslam dininin dört bir yana yayılmasında büyük rol oynamıştır. Hz. Ebu Bekir (ra), Ka’ka bin Amr (ra) hakkında şöyle söylemiştir:

Askerler arasında Ka’ka’nın sesi bin kişiye bedeldir.”

Ka’ka bin Amr(ra) Yahudilerin en çok nefret ettiği sahabelerden biri olarak da gösteriliyor. Bugün dilimizde “kaka”nın ne anlama geldiği malum. Yahudilerin çocuklarını tuvalete götürdüklerinde Hz. Ka’ka bin Amr’a(ra) olan kinlerini kusarak, o dışkıdan “kaka” diye söz ederler ve bu adlandırma yayılır; bizler de hiç araştırmadan “kaka” diyoruz.

25 Cevaplar

+1 oy
tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Kara Fatma da aynı Hz Fatma validemiz siyah çarşaf giydiği için böceğe o ismi takmışlar Yahudiler
(5,186 puan) tarafından
Aaa bunu ilk defa duydum teşekkür ederim bu bilgi için
-Reklam-
+5 oy
(1,951 puan) tarafından
Her hafta 1 kere açılıyor bu post.
tarafından
1.ben daha önce görmedim
2.demekki anlaşılmamış ki hala demeye devam ediliyor
(1,951 puan) tarafından
Herkes her seyi anlayacak diye bi kaide yok. Agiz alışmış sonucta. Kaka ve Ka'kà da farklı şeyler.
tarafından
Ben bir müslüman olarak üstüme düşen görevi yapıyorum anlayıp anlamamak kişiye kalmış. Bak birçok kişi yeni öğrendi ne güzel uyarıda bulundum hergun hergun acılan kaynana postundan daha faydalı oldu
(1,951 puan) tarafından
Onların bilincsizligi  yapacak bir sey yok. Biraz okusalar bilirler. (Kişisel algilanmasin genel konusuyorum)
+2 oy
tarafından
Çok doğru. Ben tata dedirtttiriyorum. Böyle belki dalga geçenler olabilir aaaa tüm dünya bizle mi uğraşacak diye ama öyle değil. İslam'a kinlerini her şekilde kullaniyolar. Bilinçli olmak gerek.
tarafından
Seymam ve daha böyle bir-çok oyunları var
tarafından
Evet mesela şabanlar a.ptal olur öyle imaj çizildi kim çocuğuna şaban adini koyuyor kimse. Mübarek Şaban ayı ama bizde algı oldu. Ziyalar yalancı halbuki ziya nur demek. Recep ercep üzüm getir cep cep. Fatmagül'ün fatmasi. Hiçbiri tesadüf değil.
tarafından
Kuzum ne yazıkki öyle bir kalıp almişki şuan sanki kaka demesse ölecekler .
+1 oy
(323 puan) tarafından
Şimdi dilimize yerleşmiş bir kalıp bu ve ifade ettiği anlam farklı 
tarafından
Kim bunu dilimize kalıp şeklinde yükledi yahudiler demi işte biribirimizi uyaralim o kalıplar yıkılsın
+1 oy
tarafından
senin hangi anlamla soyledigine bagli.. cocuklarinin adini Peygamber isimleri koyup koyup kufredenlerde var ona bakarsan
0 oy
(1,066 puan) tarafından
Çok şaşırdım bilmiyordum gerçekten bilgi için teşekkürler 
tarafından
Ve daha bir sürü böyle terimler var canım malasef yahudi oyunu
0 oy
tarafından

Maalesef çoğu kişi böyle alıştırmis. Ben baştan beri pırt dedim hiç kaka bilmez. Okula gittiğinde çocukların tuvaleti gelmiş galiba. Bana anlatıyor. Anne çocuk öğretmene diyor ki öğretmenim bokum geldi kakam geldi diye tuhaf görüyor :D

tarafından
Hahahahahaha ya ne terbiyeli maşallah
tarafından
Bokum geldi xd zazaza
0 oy
(519 puan) tarafından
Tebrik ederim seni Allah razı olsun kardeşim çoğu kişinin bundan haberi yok maalesef
tarafından
Senden de Allah razı olsun canım  inan böyle daha birsürü terim var
0 oy
tarafından
Evet biliyorum bunu ben kızıma AA diye alıştıracam inşallah 
tarafından
Bende ee diyorum canım yahudi oyunu inşallah herkes bilinçli olur
tarafından
İnşallah. Yahudi köpekleri de bir gün Müslüman olacak
tarafından
Inşallah
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Allah bin kere razı olsun bnde hep yazacam dyrdum linç ederler diye yazmadım bnde kaka dediklerimde okumadan o bölümü geçiyorum Allah  belalarini versin buna sebep olanların 
tarafından
Allah sendende razı olsun keşke anlayabilseler
0 oy
(1,766 puan) tarafından
Bunu biliyordum canım bende fazla söylememe ye çalışıyorum kakiş diyorum çocukalrıma
0 oy
tarafından
Evet duymuştum
0 oy
tarafından
Maalesef bir çok insan bunu bilmiyor ve yanlış öğretiyor çocuklarına 
0 oy
(1,097 puan) tarafından
Biliyodum bunu bizde bıt diyoruz :)
0 oy
(1,381 puan) tarafından
Evet canım biliyordum bu bilgiyi. Çok şükür ki oğlum kendi kendine büyük tuvaletine isim koydu İA geliyor anne diyor.☺️
0 oy
(5,557 puan) tarafından
Bilgi için teşekkürler ❤️❤️
0 oy
(1,018 puan) tarafından
Evet aynen oyle vala bunu bende bildigim icin kulanmamaya çalısıyorum kizim altina yaptimi direk anne pok yaptim diyor 
0 oy
(15,781 puan) tarafından
Ben tırt diye öğrettim çocuklara ama biri onlara b.k demiş. Oğlum bu aralar evde b.k diye geziyor. Hic bir zaman kaka demedim. 
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Bilmiyordum hep öyle öğretilmiş malesef eşim sürekli uyarır bu konuda
0 oy
(1,772 puan) tarafından
Bizdeki adı kıkı daha önce duymuştum söylemiyorum o yüzden canim
tarafından
Iyi yapıyorsun inşalalh anlasilmistir

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 897 göst.
27 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 423 göst.
27 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Yyyyyyyyyyyyyyyy (83 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 657 göst.
14 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Miskokulum (477 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 294 göst.
26 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Mrs.Eris. (2,587 puan) tarafından soruldu

377,284 soru

11,290,754 cevap

34,705 kullanıcı

...