+1 oy
645 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kizlar bi oğlum var 3 yaşinda ben aslinda ikinci cocuk hic dusunmuyordum ama artik cevre ve aile baskisi bugunde doktorum baya kafami karistirdi ikinciyide yap diye eve geldik eşim konuşalim mi dedi ne konuşacagiz dedim bende artik zamani geldigini dusunuyorum ikinciyi istiyorum dedim kizlar ben hic hazir degilim lütfen fikir verin bana cesaret verin birseyler soyleyin :/ 

40 Cevaplar

0 oy
tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Ben yap demiyorum ama 2. Şart bana göre. Oğlunda büyümüş maşallah. Benim 2 çocuğum var oğlum 2 buçuk kızım 3 aylık. Oğlum çok sıkılan bir çocuk. Kardeşini çok seviyor telefonda biseyler açıp kardeşine gösteriyor bak diyor. Bebegim büyüyünce tepki verince daha çok sevecek inşallah. 

Yanı 2 kardeş olmaları. iyi iki arkadaş olurlar. Bizde eşimle konuşarak 2.ye karar verdik şimdi ıyiki diyorum:)
tarafından
Peki ikinci dogumun nasil gecti hamileligin vs.
tarafından
Ikinci doğumun süperdi. Az bi sancı ve 9 cm ile hastaneye gittim. Kesi yok. Doğum sancısı yeni başladı sabaha kadar çekerim heralde dedim eşimin ısrarıyla hastaneye gittim meğer doğuruyormusum. 15 dk en fazla 20 dk sonra bebegim kucagimdaydi çok şükür
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Hiçbişey demem sen hazır olmadiktan sonra kimsenin dayatmasına izin verme canim
tarafından
Canim esimi yine bi sekilde idare ederim de cevreden her gittigim yerde bu konunun acilmasindan artik cok sogudum
tarafından
Tamam sende de anne ve baba olarak biz karar veririz lutfen bu konuyu açmayın olursa haberiniz olur de tamamdır .  Onlar mi bakıyo sanki kimse 1 lira yardım etmezler ama lafa gelince dil masallah
+1 oy
(594 puan) tarafından
Kız ne uyuyorsun ona buna kafalarını karistirmasi na hiç izin verme bence. tüm zorluğu anne çekiyor bırakın anne  ne zamn hazır hissederse ozamn düşünsün.
tarafından
Oğlumla arkadas gibiyiz suan geziyoruz falan cok keyif aliyoruz beraber bu duzeni bozmak istemiyorum
0 oy
tarafından
Sen hazır değilsen biraz daha bekle bence canm annelik kolay değil gerçekten 
tarafından
Yani tam büyudü rahata erdim derken hic hazir degilim
tarafından
Su da var biraz daha büyüdüğünde daha da uzaklaşmış olacaksın bu konulara daha zor olabilir yine de kendini hazır hissettiğinde olması daha uygun tabi
tarafından
Agliyacam cok kotuyum
(6,796 puan) tarafından
Sana hak veriyorum canım Emirim34
0 oy
tarafından

Yap gitsin bacım emir artık büyüdü herşeyi anlıyor beni bile kanka diye arıyorsa :D

tarafından
Bacim hic iyi degilim
0 oy
(7,273 puan) tarafından
Bu kadar istiyorlarsa kendileri doğursun eşinde dahil hazir hissetmiyorsan biraz daha bekle bende bi 5 olmadan yok diyorum 
tarafından
Kac cocugun var canim
(7,273 puan) tarafından
1 canım sağolsun yetiyor artıyor :)
tarafından
Rabbim bagislasin inşallah canim
(7,273 puan) tarafından
Amiin kuzum cümlemizin evladınıda inş
0 oy
tarafından
Canım sen hazır olmalısın her şeyden önce. Esin ve senin kararına bağlı etraf doktor bile yap dese önemsiz yani sizin karariniz
tarafından
Cok haklisin canim ama iste eşimde diyorki zaten kreşe gidecek  ikinciyede daha rahat bakarsin
tarafından
O zaman iş senin hazır hissetmene kalıyor canim
0 oy
(1,663 puan) tarafından
Rabbim.ne zaman nasip ederse o zaman.olur de gec canm sen hazır olmadiktan sonra iki çocuğun yükü daha ağır olur 
tarafından
Tabiki Rabbim ne derse ne zaman nasip ederse o ama nyse simdi ayip olur soylemicem
0 oy
(503 puan) tarafından
o çocuğa da ilk çocuğuna da bakacak olan sensin. yükün çoğu senin üzerinde olacak o yüzden önemli olan senin istemen. kimseyi kafana takma. bu konuda sana dayatanlara da bunlar özel konular sadece eşimle benim aramda konuşulacak şeyler de kapat ağızlarını
tarafından
Canim cok yakin olmayan kisilere zaten dedigin sekilde diyorum ama aileme yakin cevreme bu sekil kaplerini kiramam
(503 puan) tarafından
yok canım sert bi şekilde değil de daha yumuşak bir dille söyle,her seferinde senin canını sıkmalarına gerek yok
0 oy
(1,106 puan) tarafından
Valla benim de kızım iki buçuk yaşında önüne gelen hatta eşimde isirarla kardeşi olsun diyip duruyorlar ama ben kendimi hiç hazır hissetmediğim için hayr diyorum onlar istiyor diye kalkıp çocuk doguramam zaten kziimda çok sıkıntı yaşıyorum iyice kendimi bunaltanam onların keyfi icin
tarafından
Dogru haklisin canim
0 oy
(4,067 puan) tarafından
Kızm 1 Yaşında 2 - 3 ay 2.yi düşünüyoruz canm 
tarafından
2-3 ay sonra mi ?
(4,067 puan) tarafından
Evt canm
tarafından
Ohh ayını da belirlemissiniz :D
(4,067 puan) tarafından
Aynn canm nasp tabi :)
0 oy
tarafından
Doktor mu dedi ikinciyi yap diye
tarafından
Doktor diş doktorum canim bugun yanindaydim ayrica görümceminde arkadasi oyle hep beraber oturuyorken ikinci cocuk konusunda cok kafami karistirdi
0 oy
(1,068 puan) tarafından
İstemiyorsan kimse zorlayamaz canım eşinle konuş anlat kendini anlayacaktır çocuk büyük sorumluluk kaldıramayacaksan yapma zaten 
tarafından
Rabbim o gücü kuvveti verir inaniyorum ama düzenimi bozmak istemiyorum aslinda
(1,068 puan) tarafından
Bebeğin biraz büyüsün sende bi rahatla tekrar sende düşünürsün şuan zaten küçük büyüyünce oda kardeş ister sende ilerde yanına yoldaş arkadaş olsun diye istersin Allah nasip ederse hazır değilsen kimseye kulak asma önemli olan eşinle senin ortak kararınız benim kızım 12 yaşında şimdi ikinciye hamileyim eşim hiç zırlamadı sağolsun etrafada net bir dille istemediğimi söyledim
0 oy
(13,101 puan) tarafından

Bende hiç hazır değildim 29 haftaligim :ermm: 22 aylik kızım pglun yine büyükmüş 3 yaşında:)

tarafından
Evet buyuttuk rahatladik şükür derkenn sil baştan olacak sanirim. Rabbim saglikli bir sekilde kucagina almayi nasip etsin inşallah evladinida sana bagislasin canim
(13,101 puan) tarafından
Amin canım amin sağol.
0 oy
(9 puan) tarafından
Oğlum 4 yaşında bi tek başka da yok  dün hamile olduğumu öğrendim aynı senin gibiydim istiyor muydumhazır mıydım ya oğlumla ilgilenmezsem diye düşünüp duruyordum. Bugün int bi yazı okudum 60 yaşına gelmiş dede  tek çocukmuş  keşke kardeşim olsaydı da yanına gidebilseydim bu hayatta yapayalnızım diyor evet benim oğlumda ben hayat ta değilken yalnız olmamalı dedim onun için çocuğun daha 3 yaşındaymış doğana kadar 4 olur hem aralarında yaş farkı da çok olmamış olur bence güzel fikir hem iki kardeş daha iyi anlaşırlar yaş farkı az olduğu için  ama tabi kide senin hayatın sen karar vereceksin
tarafından
Herkes senin dedigini diyor canim
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Deroşum eğer ilerde yapacaksan öyle bir niyetin varsa şimdiden yap derim ha illede hazır değilim diyorsan bekle tabi 
tarafından
Emoşum şimdi şöyle soylim korkularimda var ya emirde doğumum güzel gecti  süper bi hamilelik yasadim ne kusma ne bulantim hic olmadi cok şükür ama ikincidede tam tersi olur diyenler var cok sanci cekmedim nasil bi aci oldugunu da bilmiyorum korkuyorum
0 oy
(44,748 puan) tarafından
Bir cocugu tek büyütmek bana göre değil deroo bende ikiyle kaldım istemiyoruz esimde ole bı gorsen nasıl birbirini seviyolar oynuyolar onları öle görünce iyiki ikiside var diyorum valla onlar herşeyim benim kardeşiz olurmu kız hem kardeş hem arkadaş oluyolar az bi buyusun valla süper otesi hem ileriyide düşün buyuduklerinde yetişkin olunca birbirini arayıp derdini anlatcagi konusccagi bı kardeşde lazım 
tarafından
Evet bu acidan da dusunuyorum cunku ben kalabalik bi ailede buyudum evin en kucuguyum ve abilerim ablalarim cok uzerimde durdular haklarini odeyemem iyiki varlar diyorum hep. Emirede haksizlik olmasin ikinci olsun diyorum bazen oyle bi aklima esiyo ama sonra vazgeciyorum napicam ben ya
(44,748 puan) tarafından
Biraz daha büyürse dahada bu istekten uzaklaşirsin şimdi tam zamanı 3 yaşında demi.dogana kadarda 4 olur benimkiler gibi olur işte araları ben hiç öle zorlanmadım bak kızım zaten akıllı bı çocuk aksine faydası bile oluyo bana sen bence bu yıl düşün derim çokta arayı açma sonra iyce soğur istemezsin
tarafından
Dusunucem adaşım
0 oy
(426 puan) tarafından
Sen hazır oldugun zaman düşün derim çocuk büyütmek kolay değil ve sorumluluğu en çok annede yani sende olucak hazır olup olmadığını sen karar ver onlara göre hava hoş tabi :))
tarafından
Aynen oyle canim senin kac cocugun var ?
(426 puan) tarafından
1 oğlum var kuzum
0 oy
(48 puan) tarafından
Kendi psikolojinin hazır olduğu zaman yaparsan daha iyi olur yoksa hamileliğin boyunca yaomasaydim dersin bebeğine günah istenen bebiş olsun. Bide sağlık sorunu olmasa bile kiminin ikinci çocuk hemen olmuyor oda var herşey planladığımiz gibi olmuyor maalesef Allah aratmasın isteyen herkese nasip etsin inşallah. Ben ilkbebegimi çok bekledim ikincisi hemen oldu etrafimdavikki hemen olup ikinciyi çok isteyip bekleyen arkadaşlarım var
tarafından
Iste eşimde neye güveniyor biliyormusun bana tutmuş diyoki emir evlendigimiz ilk gece oldu diyor buda hemen olur agliyim mi güleyim mi bilemedim :/  :D
(48 puan) tarafından
Öyle olmuyo keşke olsa planladığımiz zaman bile sürpriz oluyorlar genelde bilmediğimiz zamanda
0 oy
(27,357 puan) tarafından

İkinci çocuğu yapacaksan eğer şimdi yap yapmayacaksan niyetini belli.et.

Ne kadar erkenden yaparsan buyur sende stres etmezssin.

Kendin düşün bence

tarafından
Dogru haklisin canim

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 30 göst.
0 oy
4 cevap 54 göst.
15 Nisan 2024 Aile kategorisinde Rukiye03 (400 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 79 göst.
0 oy