0 oy
742 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Ben evi isitmadigim için onun faturası yüksek gelirse şikayet hakkı varmış. Mesela benim kullanmadığım oda var orayı ısıtmak zorunda mıyım? Onların tüm petekler açık her odayı kullanıyor. Termostat salonda duruyor hiç bı yer sogumuyor. Ben oturduğum odada tutuyorum termostati bu oda ısınınca sönüyor diğer yerler ılık oluyor. Şimdi onun evi ısınacak diye bende harıl harıl yakayım mi? Yan daire gurbetçi yazdan yaza geliyor orası hiç yanmıyor onun üst komşusu napsın? Bana saçma geldi böyle bı hak olması

32 Cevaplar

+1 oy
(2,491 puan) tarafından
Çok saçma bı iygulama o zaman herkes merkezi sisteme geçsin niye bireysel kombi kullaniloyo mecbur muyuz eli ısıtmaya gitsen bı ekmek parası bermeyeceklerin totolari usumememsinin derdini bz mi cekcez usuyolarsa yukseltsunler dereceyi adalet gercektn bu ülkede kadın ismi sadece
tarafından
Ay son cümleye istemsizce güldüm :D aynen katılıyorum inşallah şikayet etmese de aramızda sorun çıkmasa
(2,491 puan) tarafından
Korktguunu belli etme sorun çıkarsa da ortak ödeyelim faturayı bende her tarafı yakayım dersin kanun falan derse de o da bı secenek düşünürseniz adres belli dersin adliyeye düşmekte kolay değil merak etme bişi yapamazlar
tarafından
Hiç konuşmadık ki toplantıda ortaya atmış lafi
-Reklam-
0 oy
(609 puan) tarafından
Öyle bişi mi var mıs ya aşırı saçma hem de aşırı onun keyfine sana yüklü ücret mi gelsin o mu ödeyecekmiş mantıksız 
tarafından
Valla inşallah şikayet etmez de aramızda sorun çıkmaz
(3,551 puan) tarafından
Şöyle düşün. Benim altım boş. Üstümdeki yakmıyor. Çünkü ben 50 derece de yakıyorım en üstteki keza aynı. O uyanık hiç yakmıyor çünkü bizden ısınıyor. Ama diyecek bişi varmı yok.
tarafından
Canım ben yakmiyorum mu dedim ama onun kadar da yakamam yani bende de bebek var yakmasam bizde üşürüz. Madem kullanmayalım termostat niye aldık. Böyle yasa cikaranlar kota niye koyuyorlar belli kotayı aşınca katlayarak yazıyor.
(935 puan) tarafından
Yeni kanun çıktı canm duymadn mı sn yakmaSan seni şikayet edebiliyor
(3,551 puan) tarafından
Kuzum ben yakmıyorsun demedim zaten. Şikayet şeysi çıkarmışlar ya. Ona istinaden yazdım da sen zaten yakıyorsun kimse bişi diyemez.. Faturayı gözüne soksan yeterli.
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Evet malesef şikayet hakkı var saçmalık ötesi ama var 
(609 puan) tarafından
Neden ki kim çıkartmış bunu
tarafından
Ya nasıl bı mantık anlamadım yani durumum yoksa başkasının evi ısınacak diye ben mi faturamı kabartayim. Yada kullanmadığım odayı neden boşuna yakayım yok böyle bi saçmalık
(12,494 puan) tarafından
Öyle bir. Karar çıktı baya oldu Google den bakın detaylı yazıyor
(1,664 puan) tarafından
Kim çıkartmış derken?? Yasalar hükumet tarafından çıkarılır.
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Millet şaşmış 
tarafından
Bencede :/ şimdi faturamız onlardan düşük gelecek belli . Şikayet eder mi bilmiyorum
(7,654 puan) tarafından
Gecenlerde show haberde bende gördüm demek ki o da haberi izlemiş laf olsub torba dolsun diye konusmus bende her yeri yakmıyorum istedikleri yere sikayet edebilirler kimse keyfi yakmamazlik etmiyor 1 ay çalışıp maaşı faturalara vereceksek ölelim biz niye yaşıyoruz
tarafından
Aynen. Keyfime göre yakacak olsam kısa kollularla dolanacak şekilde yakardım. Sözde adaleti sağlamaya çalışmışlar kendilerince
(1,664 puan) tarafından
Millet niye şansın hükumetin çıkardığı bir kanun... millet mi yaptı kanunu..
0 oy
tarafından
Malesef öyle bir şey var. Ama çok saçma herkesin maddi durumu aynı değil. O zaman doğalgaz fiyatları düşük olsun insanlarda yaksın..
tarafından
Aynen bende isterim evim sıcacık olsun ama düşünüyorum ay sonunda fatura gelince naparim.. idare edeyim tek odada vakit geçireyim diyorum. Daha az petek çalıştırıyorum. Şimdi şikayet ederse devlet bana zorla gaz mi kullandiracak nasıl bı hak anlamış değilim
0 oy
tarafından
Oldu canım deseydin faturası az gelsin diye ben yakmak zorunda mıyım deseydiniz ona bile karışırlar
tarafından
Öyle hakları varmış baksana :/
0 oy
tarafından
Evet canım malesef öyle bi kanun çıktı ama ödeyebilecek durumun varsa yakmak zorundadun ama zar zor geçiniyoryz zaten dersen bu sefer üst kat komşun suçlu oluyır tamamen gelirine bağlı
tarafından
Çok saçma ya. Evet maaşım var ama hani kiraciyim zengin olsam kıralarda ne işim var yok böyle bi saçmalık :/
0 oy
tarafından
Evet canım öyle bir hakkı var
tarafından
Nasıl bı saçmalık anlamadım gerçekten hak mı haksızlık mi
tarafından
Herşey tam tersi şu zamanda zaten adalet aramiyom artık
0 oy
(5,366 puan) tarafından
Bende salonu yakmıyorum napim zaten alt katım boş ev zor ısınıyor kombi ha bire ateşliyor bide salonu yaksam bin lira gelir fatura
tarafından
Yani zaten zamlandi belli bı limiti aşınca da katlayarak yakıyor idare etmezsek evin yolunu nasıl bulcaz
0 oy
tarafından
Yani sende kendine göre haklısın ama o da kendine göre haklı tabiki asla şikayet etmesi taraftarı değilim yanlış anlama. Ama mesela bizim de oturma odası yatak odası yanıyor, alt katimizdaki bizim oturma odasına denk gelen odasını yakmadigi için bizim oturma odası kaç derecede yakarsan yak buz gibi oluyor. Üst katimizdaki de bizimle aynı odayı yakıyor onun odaları sıcacık. Bilmem anlatabildim mi
tarafından
Canım öyledir de benim kullanmadığım odanın altı boş ben ne yapayım o zaman yukarısı ısınsın diye ben mi isitacam diye çabalayım. Faturama ortak mi olacak. Herkes kendi evinden mesul. Evinin altı boş olanlar napsın. O zaman merkezi sistem olsun niye herkes hür iradesine bırakılıyor. Yada evden gideceğim mesela en düşüğe getirir giderim neden evi ısıtayım. Başkası için kendi ekonomimi neden zorlayım
(2,491 puan) tarafından
Ya milleti anlamıyorum o zaman bunu dert edenler merkezi sistemi olan yerde otursin ama bireysel kombi kullananlara da söz söylemeye hakkı yok herkes geçim derdinde kapısıni calsan bir ekmek parası vermeyecek komşunun kıçının ısınması derdim olamaz
tarafından
Yani ben dert etmiyorum ısındığı kadar artık gidip üst kattakine veya alt kattakine odanızın petegini yakar misiniz diye bişey söyleyemem :D
(2,491 puan) tarafından
Bende bu konuda doluyum annem dul aylığı aliyo memlekette değil kardeşimin yanında üst kattada halakizi oturuyo oda langur ljngir konuştu kadın yaşamıyor orda etmiyor petek yakacakmis ulan s..r..f..sz babamı kaybettitigimzde kendisinin de dayısı oluyo annem ilk ay maaş alamadı çıkarıp bı ekmek parası mi verdin bide utanmadan kat mulkiyeti almadık elektrik parasını ortak ödüyoruz taziye çadırında yanan elektriğe için gitti senin pisli.ğ.in donması benim kıçmda olur mu
Afedersiniz sinimirimi de bu postta atmış oldum
0 oy
(1,251 puan) tarafından
Sacmalamis yaa evinde yakacağın petegide ona mi soracakmissin
0 oy
tarafından

Canim sen evinde dogalgaz açıyorsun 1 odanı açmama hakkın senin o.kanun hiç yapmayanlar için sanırım. 

Yani madem böyle bir hak yapıyorlar o zaman doğalgaz her 50 55 derecede yaksın. Aylık 200 lirayı geçmesin faturalar. Sen adama 1000 faturaları yollarsan millette yakmaz tabi. 
Senin sikayetlik.bir durumun yok 
Karşı taraf haberlerden duymuş işte kendince gelin güvey oluyor 
tarafından
Aynen canım ben yakmiyor değilim benim de bebeğim var evim de oturma odası sıcak diğer yerler ılık sadece kullanmadığım oda soğuk o odanın altı da apartman boşluğuna bakıyor ben kimi şikayete edeyim o zaman?
0 oy
(48,731 puan) tarafından
Haberlerde duymustum bunu ama net mi.bilmiyorum 

Bende ev sahibini sikayet edicem kış ortasinds.gitti Almanya'ya yerler buz gibi herkes evin cok sicak diyodu simdi ısınmıyor ☺️
tarafından
Canım senin altın hiç yanmiyormus benim ev yanmıyor demedim sadece onun gibi hertarafi isitmiyorum oturma odam sıcak diğer yerler ılık o da idare edecekse benim gibi kullansın. O ev sahibi ben kiracı bezli çocuğum var masrafın daha fazla napayım şimdi idare etmeyin de fatura gelince nasıl odeyecem diye mi düşüneyim
0 oy
(1,399 puan) tarafından
Valla benim alt katimda üst katimda boş evim.buz gibi ne kadar yaksam isinamiyorz 8 aylık bebeğim var yerler buz gibi çocuğu yere hiç koyamiyorum baya etkili oluyor alt katın yanması 
tarafından
Canım ben hiç yakmiyorum demedim farkındaysan benimde bebeğin var emekliyo diğer odalarda da dolaşıyor soğuk olsa bende yakarım. Sadece onun gibi salonun ısısına göre evi ayarlamiyorum oturma odasına göre burası isininca diğer odalar ılık oluyor. Sadece bir oda soğuk orasını da depo olarak kullanıyorum kışlık konserveler kuru yaş erzaklar var fazla eşyalarım. Bu odayı niye yakayım. Benim o odanın altıda boş ben kimi şikayet edeyim o zaman
(1,399 puan) tarafından
Benimde bir odamın peteği kapalı boş duruyor tek odaya karışmaya hakkı yokki
0 oy
tarafından
Öyle şey mi olur çok çok saçma 
0 oy
tarafından
Saçma zaten. Siz de söyleyin ki eğer sen şikayet etmezsen şeref.siz sin etsin haklı olan sensin. Huzurumu bozdu diye orda sen şikayetçi olursun komşuna güzel Bi ders verirsin
0 oy
tarafından
Evet öyle bi uygulama var ceza bile yazılıyor 
0 oy
(680 puan) tarafından
Diğer odaları bilmem ama senin kombiyi yakman lazım hakka giriyorsunuz gerçekten o ne kadar yakarsa yaksın altı boş olduğu için yaktığı boşa gidiyor Benim alttaki komşum da yakmıyor birkaç kere söyledim Tamam diyor ama yine yakmıyor yani üstündeki komşu isterse Seni şikayet bile yapabilir
tarafından
Canım ben yakmiyorum demedim ki benim de bebeğim var. Boş odam soğuk bı. Evde çorapsız dolaşıyorum. Sadece termostati oturma odasında tutuyorum burası ısınınca sönüyor diğer odalar ılık oluyor. O da az ödemek istiyorsa benim gibi idare edebilir. Keyfine düşkün olup bana yüklenmek niye. Yakmiyorum demedim ben
(2,491 puan) tarafından
Ne hakkı ya bireysel kombisi olan kişi ister yakar ister yakmaz merkezi mi bu her tarafı yaksın
(680 puan) tarafından
Canım kusura bakma yanlış anlamışım hiçbir peteği yakmadığını yanlış anlamışım Benim de salonum yanmıyor benim anladığım zannettim ki hiçbir yeri yakmıyor sun
0 oy
(2,139 puan) tarafından
Oldu bari komşumuzun doğalgaz faturasını da biz ödeyelim tam olsun. Şimdi biz üç haftalığına memlekete gideceğiz komşunun evi sıcak olsun diye kullanmadığımız evin doğalgazın açık mı bırakacağız yani. Saçmalık ötesi....
tarafından
Yani bende öyle düşündüm evde yokken niye açık bırakayım saçma tabiki. Son yorumda da biri diyorki kaim yakmadigindan çok yaktım adaletli olan buymuş
0 oy
(2,801 puan) tarafından
Cok sacma gerçekten başkası için her yeri ful yakmak zorunda değiliz yüksek gelse ödeyemiyoruz belki ala ala yaa 
tarafından
Aynen canım o ev sahibi ben kiraciyim bezli bebeğim var masrafın daha fazla yani

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 445 göst.
20 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Meryem0123 (1,937 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 1,014 göst.
1 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde İnstructor (738 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 432 göst.
22 Mart 2020 Aile kategorisinde Esra Ç (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 672 göst.