0 oy
743 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Ben evi isitmadigim için onun faturası yüksek gelirse şikayet hakkı varmış. Mesela benim kullanmadığım oda var orayı ısıtmak zorunda mıyım? Onların tüm petekler açık her odayı kullanıyor. Termostat salonda duruyor hiç bı yer sogumuyor. Ben oturduğum odada tutuyorum termostati bu oda ısınınca sönüyor diğer yerler ılık oluyor. Şimdi onun evi ısınacak diye bende harıl harıl yakayım mi? Yan daire gurbetçi yazdan yaza geliyor orası hiç yanmıyor onun üst komşusu napsın? Bana saçma geldi böyle bı hak olması

32 Cevaplar

0 oy
tarafından

Evet şikayet hakki var ve gerçekten cok güzel bir uygulama   orta katta olduğum halde geçen sene 900 lira fatura ödeyip  kazakla evde oturdum  

Buraya gelmeden önce  üstteki  de alttaki de yakmıyor de 55 60 yakıyor dum yine ev ısınmıyor du    

Şimdi üstteki de yakıyor bende yakıyorum 42 de ekonomi de evim sıcacık   üstteki de 42 45 arası yakiyor    

Siz az fatura ödeyelim derken üstteki  cok yakmak zorunda kalıyor   ve onun yaktigindan sizler faydalanıyor sunuz   

tarafından
Canım o da az ödemek istiyorsa otursun oturma odasında termostatda orda dursun. Benim evim buz gibi demedim bende de bebek var. Ama onun gibi keyfiye isitmiyorum onda 2 çocuk odası var bende çocuk odası yok neden kullanmadığım fazlalıkları mi erzaklarimi koyduğum odamı ısıtayım.
tarafından
Kullanmadigin odayı tabiki yakma ama diğer yerler  orantılı olursa ikiniz için de iyi olur
tarafından
Ben salonda oturuyorum ki orası ılık olsa yeterli benim için o salonda oturuyor. Ben kombiyi sondursem altımdan üstümden isinsam anlayacağım şikayet hakkı olsun. Ama bende yakıyorum yeterli sıcaklık  olunca sönüyor o her tarafını ısıtmak istiyorsa benden mi çıksın faturası
-Reklam-
0 oy
(13,167 puan) tarafından
Baya bı önce haberlere çıkmıştı dava açılıyor falan diye
0 oy
tarafından
Benim altimdaki calisiyolar diye hic acmiyo sen yine bi oda acmiyomussun herkes kendi cebini dusunuyo komsu icin is mi yapilir ne alaka
tarafından
Canım bı oda iyi ısınıyor diğer yerlerde kapalı değil ılık oluyor termostat da zaten bu amaçla alınıyor. Sadece bir oda var soğuk onu da kullanmıyorum yakmam yani şikayet etse de yakmam. O ısınacak diye depo mu ısıtayım
tarafından
Guya oyle bi yasa cikti ya komsun dogalgaz acmiyosa sikayet edebilirsin diye ama cok sacma benim cocugum var diye aciyorum altimdakiler calisiyolar yatmadan yatmaya eve giriyoruz diye acmiyolar ne yapiyim simdi sikayet mi ediyim
0 oy
tarafından
Malesef şikayet hakkı var 
0 oy
(1,572 puan) tarafından

Oyle bi sey var. Eve kış günü taşındık bakmaya geldik dereceyle a iyi 24 derece dedik. Yakmadan bomboş ev. Biz geldik kombiyi kapattilar, nerden biliyosun dersen eğer yuzume yuzume bebek geldi isiniriz iki senedir dua ediyoruz bebekli biri gelsin diye dedi simdi evi 50de yakiyorum en az Ankarada yasiyorum. 700den aşağı faturam gelmedi. Allah sorsun. Biri hoca yetiştiriyor sözde digeri üniversitesi de öğretim görevlisi. İkisinin de evleri kendilerinin. Ben girdim kombinin yerini unuttular:D

tarafından
Canım senin durumun farklı yakmiyolarsa bilemicem. Ben yakmiyorum yazmamisim farkındaysan. Bende bebekliyim ama idareli kullanıyorum bebek nerdeyse termostati oraya götürüyorum şimdi salonu ısıtıp diğer yerlerde terlemeye ne gerek var. Yada kullanmadığım depo odanın petegini yakmama ne gerek var komşu ısınsın diye
(1,572 puan) tarafından
Ya zaten maddi olarak da oyle para yoktur yakmazsin yapacak bi sey yok o zaman kimse şikayet edemez, etmemeli. Dedigin gibi depo alanı da öyle. Benim de evde boş sadece camasir asmaya, ütü yapmaya girdiğim bi oda var mecbur yakıyorum sanki yakmazsam ev ısınmayacak gibime geliyo. Allah yar ve yardımcımız olsun
0 oy
(800 puan) tarafından
Sen hiç yakmasan öyle bi hakkı vardı cnm 

Kaldıki sen de kullandığon odayı yakıyorsun

Salla

Öyle bişy yapamaz

Her odanı ısıtmak zorinda değilsin

Hiç ısıtma sıstemi kullanmasan geçerli o durum
0 oy
(4,700 puan) tarafından
O yüzden en güzeli merkezi sistem bireyselden daha iyi geliyor bence 6 petek yanıyor evde kısa kollu ile geziyoruz 400 geldi fatura sen yaktın ben yaktım derdi yok 
tarafından
Aa evet iyi gelmiş aslında. Ama o sistemde de vermeyenler olabiliyor mesela bu seneye kadar kaloriferliydik şirkeflik yapıp hiç vermeyen biri vardı yillarca bizim aldigimiz kömürle ısındı. Merkezi olsak gene odemeyecek
0 oy
tarafından
Yeni kanunun çıktı yakmk zorunda dasn altan üsten yannca herkze vaydasi var yakmdgni niye soylyosn ki her yerim yanıyor de durumn yoksa
tarafından
İyide ben tamamen yakmıyor değilim ki anlattığım gibi yanıyor sadece bir odam yanmıyor. Herkes her petegini çalıştırıyor mu? Ben yakmadigimi söyledim mi hatirlamiyorum ama termostat bebek nerdeyse oraya koyuyoruz dedim yani yatarken yatak odasında otururken oturma odasında bebeğin olduğu oda sıcak diğer yerler ılık oluyor. Termostat kullanmanın da amacı bu değil mi zaten
tarafından
Termostat nedir bilmiyorum ama tâbi her yer yansa daha iyi olur bi yer yanıp diğer yer yanmynca fatura çok geliyor hem
0 oy
(7,224 puan) tarafından
Ablamın alt katı hiç yakmıyor alt katın altı da 800 liralık yakıyormus yazık günah yani iki taraf yaksın o ortada yakmasın . Bir de oh siz yakın ben isinayim diye dalga geçmiş güya şakasına ..  Bu alenen kul hakkı . Durumu da olmasa neyse diycem...

Senin ki başka tabi evin her yerini açmak zorunda değilsin saçmalamış 
tarafından
İşte ben yakmiyorum demiyorum ki sadece termostati oturduğum odada tutuyorum diğer yerler ılık. Sadece bir odam soğuk orayida depo olarak kullanıyorum erzaklarim var hemde o odanın altı apartman boşluğu zaten taksam da ısıtamam ben kimi şikayet edecem o zaman. Bence bu karar saçma tabi hiç yakmayip diğer dairelerden ısınmak baska
0 oy
(1,109 puan) tarafından
Evet Yargıtay'dan karar çıktı açmak zorundaymissin
0 oy
tarafından
Oldu canım o zaman oda wcye sıçmasınn size su sesi gelir tövbe yarabbim 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 449 göst.
20 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Meryem0123 (1,937 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 1,018 göst.