0 oy
1,842 göst.
Diğer kategorisinde (1,451 puan) tarafından
4 senelik evliyiz evlendigimizde merkezden ev tuttuk burda yaşıyorduk 4 senedir şimdi eşim herşey pahalandı ev kiraları felan ev almak imkansız diyor köyde kaynanamgilin arsası var orya gidip ev yaptıralım diyor bnde gitmek istemiyorum ama kesin gidicem diyor bni seviyorsan ailem yuvam diyorsan tatsızlık çıkarmazsın gelirsin peşimden diyor napim çok kararsız kaldım küsüp annemlere gitsem belki kaynanamlar felan ikna eder yuvanı yıkma karını al gel şehirde otur der ama o zamanda bnim burnumdan getirir bni sevmiyosun bnle burda yaşamak için evli kalıyosun diye bnim ailemde hiç.istemiyor köye gitmemi hatta annemde bana tavır yapıyor bugun söyledim gitme niyeti var diye gelmemde adımda atmam evine diyor napim ben yaaa siz olsanız napardınız

66 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Ay benim eşim dese ben hemen giderim oh mis gibi köy ne güzel şehirde ne var Allah aşkına hem annenin yaptığı çok yanlış karışmaması lazım ne demek evine  gelmem 
(1,451 puan) tarafından
Ya bi yandan öyle diyorum bi yandan köyde marketin manavın kasabın hiç bişeyin yok imkansızlıklar çok ve annemin dedikleri canımı sıkıyor
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Ben sevdiğim için köye de katlandım çok şükür iyiki gelmişim de evimde var arabamda var traktorum de var insan sevdikten sonra bence herşeye katlanır ben köy hayatını hic bilmezdim ama 2 yıldır alıştım artık çok şükür iyiki gelmişim diyorum sessiz sakin her şey doğal tavuklarım tek var miss gibi soba yakiyorum ohhh herkesten uzak kafamı dinliyorum ☺
tarafından
Hülyoş evinin resmini atsana dışarıdan çok merak ettim hadii
(1,451 puan) tarafından
Ya bilmiyorum imkansızlıklar çok köyde o yüzden kafam karışık
tarafından
Gülçin aşkım şimdi kahvaltı yapıyoruz aşırı kar yağmış sana özel çekip atarım sana haber veririm ☺❤
+2 oy
(1,154 puan) tarafından

Doğma büyüme istanbulluyum eşim bana koy e taşınalım dedi  güle güle ben köyde yaşayamam dedim sevmiyorsun beni dedi sen beni sevmiyorsun ki bunu söylüyorsun bana dedim kayınpederim geldi gelin birlik olalım köye gidelim çocuklar doğayla iç içe büyüsün biz hayvancılık yaparız dedi ben hayvandan anlamam dedim sana bir şey yap demiyoruz ki sen çocuklara bak dedi yüzüne karşı oğlunu alıp gidebilirsin ben köyde yapamam dedim yaparsın dedi bende ben örümcekten bile korkuyorum farkında mısınız kaldı ki koy e taşınacağım benim iki çocuğum var hastalansa hastaneye gitmek için 1 saat yol çekeceğim burda istediğim hastaneye götürme luksum varken orda tek okula bağlı kalacağım burda istediğim okulu seçme şansım varken burda istediğim gibi sinema tiyatro oyun alanlarına götüreceğim orda senede 1 kere panayıra ben kabul etmiyorum dedim hem ben yazın 1 hafta zor duruyorum orda oğlun bile 1 hafta dayanamıyor ben alıştım buranın temposuna stresine gitmek isteyen gidebilir dedim herkes vazgeçti gitmekten :D

(1,451 puan) tarafından
Ne güzel bnde o kadar dil döktüm anlattım bnim eşim anlamıyor
(1,786 puan) tarafından
Büşralar akıllı olur aferim kız
(1,154 puan) tarafından
Anlamıyorsa evden sizinkilere gideceksin köye taşınma fikrinden vazgeçince nerde olduğumu biliyorsun gelirsin diyeceksin mantık şu olmalı her zaman "Dinsizin hakkından imansız gelir" azıcık ayak diret göster sert yüzünü bak ne oluyor
+1 oy
(895 puan) tarafından
Sehirde yasamis biri koyde yasamakta cok zorlanir.ama onca meslek sebebiyle yasaynlar var cnm.belki durum duzelince geri donersiniz.ama anneninde oyle demesine cok sasirdim yani.onun seni yumusatmasi gerekirkn yukseltmesi hos olmamis.hakkinizda hayirlisi cnm
(1,451 puan) tarafından
Bn köyde büyüdüm zaten köy hayatını biliyorum cnm ama işte imkansızlıklardan dolayı gitmek istemiyorum bide annemin yüzünden çevremin yüzünden bnim akrabaların hepsi bi şaf edicek
0 oy
tarafından
Çocuğum olmasa giderdim severim köyü ama çocuğum var hayatta gitmem de yaşamam da imkanlar belli çünkü okul hastane vs hep sıkıntı her köy aynımı bilmiyorum 
tarafından
Valla canım görümcem köye tasindi eşi yüzünden iki çocuğu okula gidiyor sabah servisle gidip akşam servisle dönüyorlar hiç memnun değil fırsat kolluyor geri merkeze gelmek için ben o yüzden istemiyorum açıkçası kızımı 3 ay sonra oyun okuluna vermek istiyorum e ben köyde olsam kızıma sunduğum imkanlar çok kısıtlı olacak
(1,191 puan) tarafından
Bizim köye gel gemsom☺
tarafından
Sizinki köy değilki Hemşom ❣️
(1,191 puan) tarafından
Köy kız şimdi mahalle olarak geçiyorda
(1,646 puan) tarafından
İlçeye 5 dk demissin çocukların geleceği falan da demissin anlamadım ki ilçeye yakınsa çocukların durumu değişmzki keşke benim köyüm de ilçeye 5 dk olsa da gitsem
0 oy
(848 puan) tarafından
yani Ben olsam koşarak giderim köyü severim çünkü hayvanlarla doğayla iç içe bi yaşam bence hoş. Ama gitmek istemiyorum diyosan al karşına güzelce anlat Tercih yaptırırsan huzurumuz bozulur yuvamızdan dahamı kıymetli de. önce iyilikle alttan alarak çözmeye çalış olmadı annelere gidersin de annenin de seni böyle ikilemde bırakması hoş değil
(1,451 puan) tarafından
Bn kararımı verdim diyor tatsızlık çıkmasın diyor konuştum anneölerin böyle yapması çok zorda bırakıyor zaten
0 oy
tarafından
Aslaa asla gitmem  bana göre değil cnm
(1,451 puan) tarafından
Bnde asla diyordum ama napim boşanıyım mı bunun için tatsılıkmı çıkarayım yoksa evim için yuvam için gidiyim mi bilemedim yaa
tarafından
Benimki bastayken dedi durmcm köyde yok durssa ben gitmeem birakirm nie çünkü anası babası çok kötüler cnm
tarafından
Eşinin de senin kadar yuvasını ailesini düşünmesi gerekiyor. Yuvayı dişi kuş yapar saçmalığı yok artık hayat düzeninde.
tarafından
Doğru orası öyle kiz
0 oy
(780 puan) tarafından
Canm köyde ne iş yapacak çocuk için nasıl bı gelecek kurabilecek ki evi yapacağı parayla bı eve girse daha mantıklı eşimin aileside köyde oturuyo bahçeleri flan çok güzel tamam ama sadece yazın kışın ne soğuğu bitiyo ne de soba derdi ben olsam gitmezdim ne oluyosa olsun derdim 
(1,451 puan) tarafından
O paraya iyi bi ev etmiyor cnm bnde aynı fikirdeyim kışın soguk yazın sıcak sinek böcek ve imkansızlıklar ama adam kafaya koymuş ya kötü olucaz ya bn kabullenicem
(780 puan) tarafından
Valla çok zor bı durum canm Allah yardım etsin eşinin ailesiyle konus ben istemiyorum falan diye
(1,451 puan) tarafından
Eşimin aileside diyor  gelme diye ama o kafaya koymuş
0 oy
tarafından
Köyde yaşıyorum ve gayet iyi bana göre 

Ama şehirde yaşayan rahata alisan merkeze alısanlar iiçindir geliyor 

Ayrıca köyde de bir ev yapmak milyarlar alıyor o fiyata ev alsa ya kolay mı öyle 
(1,451 puan) tarafından
O paraya burda iyi bi ev alamıyor cnm bnde köyde büyüdüm köy hayatını biliyorum ama alıştım buraya heşey ayagının altında burda o yüzden diyorum
tarafından
Evet canım o yüzden sıkıntı olur

Ama devir de değişti napcan artık hersey pahalı zamlı hakkınızda hayırlısı olsun
(1,451 puan) tarafından
Aminnn
0 oy
tarafından
Köy ortamında yaşam çok kısıtlı bende olsam gitmezdim 
(1,451 puan) tarafından
İşte bnde bu yüzden gitmek istemiyorum ama ya tatsızlık çıkacak yada bilmiyorum
0 oy
(13,021 puan) tarafından
Köyde oturan kalmadı ki 
(1,451 puan) tarafından
Eşimin ailesi orda o yüzden istiyor
tarafından
Ben neciyim kız hqhqhq
(13,021 puan) tarafından
Aşkım Erzurum dese neyse :D
0 oy
(1,577 puan) tarafından

Ben yaşıyorum çokta memnunum köyümden <3

(1,451 puan) tarafından
Allah mutlulunuzu arttırsın cnm bni zorda koyan birazda annemler hemde imkansızlıklar kafama takılıyor
(1,577 puan) tarafından
Sizin köyü bilemem tabi ama bizim burda hastane okul vs. yakın yani öyle sıkıntımız yok allaha şükür. Halimizden de memnunuz. Ineklerjmiz var onlara bakıyoruz süt sağıyoruz. Yazın tarlada iş yapıyoruz. Eve tıkılıp kalmak bana göre değil. O yüzden seviyorum ben bu şekilde yasamayı
0 oy
tarafından
Köy hayatını sevmiyorum ben ya istemezdim. Eşinin yaptığı da bencillik gibi geldi beni seviyorsan çıkar gelirsin ne, o zaman sende beni seviyorsan gitmezsin de. 
(1,451 puan) tarafından
Zaten evlenirken bnim için burda oturdu bn senin için katlandım diyor ama artık yapamıyorum diyor
tarafından
Şehir imkanı ile köy imkanı da aynı olmaz,peki merkeze yakın bir köy mü. En başından nasıl anlaştıysanız öyle devam etseydi eşin keşke ama geçim de zor valla iki ucu b.klu değnek. Nasıl huzurlu olacaksan onu seç canım iyi düşün
(1,451 puan) tarafından
Yarım saat merkeze ilçeye 5 10 dk aynen iki ucu b.o.klu degnek napıcamı bilmiyorum
0 oy
(497 puan) tarafından
Bende aynı durumdayım yani Kocaeli'nde oturuyorduk kqynanamla eşim koye gelmek istedi kendi işini yapmak için kaynanam huzursuzluk çıkardı ama ben ailem Kocaeli'nde olduğu halde asla gelmem demedim çünkü işimiz neredeyse nere daha iyi imkana sahipsen orda olmalısın geldik şuan şükür Bi sıkıntımız yok merkeze 5 dakikayiz inşallah kendi evimizi de yapicaz gel bence kocana karşı çıkma belki daha hayırlıdır 
(1,451 puan) tarafından
Eşim zaten evi yapıp öyle gidelim diyor ayrı olucaz kaynanamlarla yaşamıcaz bir iki sokak var aramızda yapıcamız yerle annemler bni zor durumda koyuyor birde merkeze 30 dk var tek başıma gelemem bişey lazım oldugunda kendim gidip hemen alamam
(497 puan) tarafından
Bilmem ben olsam giderdim ne güzel ayrı evde yapılacak şehirle koy arasında bi fark yok artık hersey aynı tek fark sessiz sakin temiz hava ailene gelince benimde ailem karşı çıktı gitme diye ama ben dinlemedim önemli olan eşim ben kızım onları düşünmem gerek
(1,451 puan) tarafından
Eşimle evlenirken karşı çıktım aileme ailem şehirde oturusan veririz dediler öyle oldu şimdi gene karşı çıksam köydede mutsuz olsam annem dicek ki gene dinlemedin bni dicek diye korkuyorum
(497 puan) tarafından
Bilmiyorum karar senin bende kaçarak evlendim önemli olan senin mutluluğun kocana güvenin
0 oy
(86 puan) tarafından
Kesinlikle köye giderdim Biz zaten şu an merkezden ilçeye taşındık kaynanam ların yanına ve Benim isteğimi ile

şimdi bu çevreden arsa bakıyoruz �nşallah uygun fiyata bir tane Denk getiririz merkezdeki evi satıp buradan arsa alırız oğlum var bir tane onun şehirde arabaların arasında koşup oynamasındansa Bahçemde köpeklerimiz ile evdeki kedilerle sokakta istediği gibi koşup oynamasını isterim zaten fiyatları almış başını gidiyor geçim derdi zor bez her ne kadar dikkatli kullansan da aylık masrafın çok fazla oluyor Ne güzel bahçe mi ekerdim En azından doğal domatesin doğal salatalığım olurdu belki karpuz erik ağacı.. kesinlikle köy şehirde çocuğun dışarı çıktığında da başına ne gelecek korkusuyla yaşamaktansa arsamızda istediği kadar kossun ağaçlara tırmansin

Ben hemşireyim çalışmamda gerekecek Ama küçük yere taşınır Sak arsamız olursa çocuğumla ilgilenirim Evim ile ilgilenirim bahçeye bakarım eşim Hem çalışır hem marangozluk yapar çok daha güzel olur beni şehir değil ailemle bir arada olmak mutlu ediyor zaten canımız istediğinde arabaya atlarız gideriz şehri Köyde çok harcamadan biriktirip şehirde tatil yapmayı tercih ederim
(1,451 puan) tarafından
Ne güzel böyle düşünebilmek bnde imkansızlıkları düşünüyorum bişey lazım olsa alamıcam hemen hastaneye gitsek uzak burda halasıgil var bişey almaya gelsek onlara misafirlige gelicez bi evimiz olmucak
(86 puan) tarafından
Allahim göstermesin kaza bela ama yine araba varsa gidilir. Okul zamanında bense şehre dönerim ama ilkokul bile olsa köyde imkansızlıklar içinde okutmam güzel öğretmenleri olan sosyallesebilecegi bir okulu tercih ederim
(86 puan) tarafından
Bi de şimdi ilcedeyim eşim haftanın 3 4 günü şehirde çalışıyor ben bebeğimle yalnızım ama kaynanama giderim yemeğimi yapar yerim bebegime bakar Duş falan alabilirim rica edersem oyalar ben biraz uyurum ama şehirde bunu yapabileceğim insanlar yoktu
0 oy
(481 puan) tarafından
Bizim köyümüz vardı ama hafta sonları giderdik sadece. Şehirde doğup yaşayan biri için çok zor olur köy hayatına alışmak. 

Eşin ne iş yapıyor ki? 

Ev almak zor evet ama ev yaptırmakta kolay değil 
(1,451 puan) tarafından
Eşim fabrikada çalışıyor 5500 6000 bin arası maaş alıyor biraz paramız var ev alamaya yetmiyor ama yaptırabilirmiş arsa beleş diyor kaynanamların arsası
(481 puan) tarafından
Eşinin maaşı kiraya yeter gibi. Kirada oturmaya devam edin bence köy hayatı zor
(1,451 puan) tarafından
Yetiyo zaten ama zoruna gidiyormuş kiraya verdigi para ev almaya gücü yetmezmiş bu maaşla
0 oy
(1,016 puan) tarafından
Canım sen orda kalmak istemiyorsun belli. Birde nasıl bir köye ğideçeksiniz eşin nesiş yapaçek şehri yakın mı bunları düşün.

Bak eşim memur Erzurumlu kardeşi fetöden ihraç yedi. Dedi belki beni de atarlar ki o zaman nişanlydk şehir pahalı, öyle olsa benimle köyde yaşar msn  dedi. Asla yapmam dedim, sizin köyde ****** çapa tarım ekmek pişirme köy işi bitmiyor sabah 3 ten akşam 8 e kdr hayat devam ediyor işle meşgulsun. Eve çoçuk olunca ne olcak. Köy işinden anlamam bu sefer huzursuzluk olacak millet karın bunu beceremeydr diyecek aramız bozulaçak yine marketten ekmek peynir alacaksın eee bana laf atacaklar herkes ne anlarım inek sağmaktan ekmek pişirmekten. Şehrde oturalım sana söz herşeyi kısarız, masraf olmaz şehirde, dikkat ederiz aç uyumaya razıyım ama huzursuz asla. Bir iki kere arkamda durursun köye karşı eee sonra kavga huzursuzluk eksik olmaz.  Ailemde hiç istemedi annem bağırdı çağırdı bana gerekirse kavga et ikna et gitme demişti. Gitmedim şükür şehirde yaşıyoruz kısıyoruz idare ediloruz.  Memur ve aylık 7,8 bin filan alıyor ona rağmen hala ev araba yok kısıyoruz inşallah alacaz birşeyler ... Sen eşinle otur konuş sizin köy işini bilemem ama şehir hayatı yaşayan biri çok zorlanır vala dilim sana . Hele de doğunun köyleri ise
(1,451 puan) tarafından
Gaziantepteyiz cnm köyde dogdum büyüdüm biliyorum köy hayatını o yüzden istemiyorum çarşı pazar bişey yok burda herşey ayagının altında canın istiyo alışverişe çıkıyorsun ediyorsun orda o yok bilmiyorum yaa bizmki ikna olmaz kzfaya koymuş işlh kendiliginden vazgeçer
(1,016 puan) tarafından
İnan kendiliğinden vazgeçmez sen sürekli konuş, köy hayatını beceremeyeceğini zor olaçağını buda sizin yuvanıza zarar verir... İnan başka yolun yok . Bir erkek kafasına koyduysa yapar
0 oy
(11,278 puan) tarafından
Valla canım aynı dert bende de var 3 yıldır merkezdeyim illa gitcem diyor kabullenemedim benim ailem de hep öyle dedi gelmeyiz etmeyiz diye ama gelirler çünkü arkanda olduklarını bilmelerini isterler babam gitmek istemezsen kimse zorla götüremez seni dedi içimden gelmeyerek de olsa şuan bizde tasincaz yazın bide öyle denicem sende öyle yapabilirsin daha iyi veya daha kötü olacağını bilemezsin denemeden
(1,451 puan) tarafından
Aynen aynısını yaşıyorum 4 yıldır burdayız hep gdicem gidicem bn yapamıyorum boguluyorum diyor ailem bni arda koyuyor  gitmwk istemiyorum ama ailem böyle yapmasa belki bu kadar zor olmaz
(11,278 puan) tarafından
Benim de öylelerdi canım ablam konuşmuş annemle arkasında durmazsaniz iyice içine kapanır bi derdi olsa söyleyemez gitsin bide öyle denesin olmazsa bi daha düşünür diye aileler hep öyle der ama kiyamazlar canım senin mutlu olmicani düşünüyorlardır ama denemeden de bilemeyiz ki be canım bi yandan da haklılar şehir yaşanacak gibi değil biz küçük yerde olmamıza rağmen zor hakindan geliyoruz ki extra gider cocuk falan da yok daha yani
(1,451 puan) tarafından
Vala bilmiyorum cnm napıcamı şaşırdım
(11,278 puan) tarafından
En iyi siz bilirsiniz canım kaynananla aran nasıl çevre nasıl hepsi birer etken ilk zamanlar ben korkuyordum da şuan biraz daha ılımlıyım tabi denemeden bilemem hayırlısı olsun ikimiz için de tatlım zor bi karar gercekten
0 oy
(1,097 puan) tarafından
Annenin tepkisi yanlış bence. Ama eşininde ben kararımı verdim senin fikrin önemli değil tavrı hiç hoş değil. Ben gitmezdim ya. Çalışıyorum eşim çalışıyor ulaşımı var çocuk büyücek okulu vs gitmezdim yani. 
(1,451 puan) tarafından
Eşim 4 senedir bnim için burdaydı şimdi yapamıyorum ev alamıyoruz hayat şartları zor diyor bu seferde sen bni seviyosan sen bnle gel diyor
(1,097 puan) tarafından
Senin çalışma gibi bi şansın yok mu peki? Yani bu kadar net olma konuşalım 4 senedir burdasın benim için biliyorum gibi ılımlı cümlelerle konuş. Çalışma fikrini at çözüm arayın. Ama kararınız onun değil ikinizin kararı olsun. Sen kesinlikle istemiyorum oda kesinlikle gidicez diyor bu çok yanlış birbirinizi dinleyerek konuşun. Kalmamızın ve gitmenizin artı eksilerini tartın
(1,451 puan) tarafından
Bnim çalışmamı istemiyor cnm ve bn anlatıyorum kesinlik gitmeyelim demiyorum ama şöyle böyle olur diyorum anlamıyor
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Eşin ailesi orda diyemi oraya gitmek istiyor ve oraya gidersen ordakiler sana sorun çıkarır mı sence bunlarında dusun cnm hakkında hayrlisi olsun köy var köy var nasıl yer sen daha iyi bilirsin annen niye istemiyor onu anlamadım
(1,451 puan) tarafından
Eşimin ailsinden ayrı oturcaz sorun olmaz zanntmiyorum ama onlar orda bn burda tekim diye gitmek istiyor

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 493 göst.
0 oy
3 cevap 201 göst.
17 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Asel lina (123 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 310 göst.
9 Kasım 2022 Diğer kategorisinde ayse.gul (582 puan) tarafından soruldu
+1 oy
25 cevap 597 göst.
8 Haziran 2023 Aile kategorisinde Birhilall (1,088 puan) tarafından soruldu