0 oy
310 göst.
Diğer kategorisinde (582 puan) tarafından
Kızlar yakın zamanda post açmıştım, İstanbul'a gideceğim ama tedirginim diye. Eşim İstanbul'da iş bulmuştu. 3-4 yıllık bir şantiyede. Kabul etmişti, şartları da iyiydi ama İstanbul'da kiralar olsun, hayat pahalılığı olsun Ankara ile kıyaslanmaz.

Ankara'dan bir firmadan teklif geldi bugün görüştü, anlaşmış bunlarla da ve pazartesiye kadar mühlet istemiş. 

İstanbuldaki işinde 28 bin veriyorlar ama Ocak ayındab sonra zam olur mu belirsiz. Yol yemek kira vs yardım da var. Proje 3-4 yıl sürecek.

Ankara'da 17 bin vermişler, araba veriyorlar, yol yemek vs var yine. Ocak ayında da maaşına %40 zam yapacaklarmış 24 bin ediyor. 1 yıllık proje.

Ankara'da kiralar İstanbul ile yarı yarıya.

Ankara'da yeme içmesi de daha ucuz.

Ankara'daki evimiz 130 M2, 6000 TL kira.

İstanbul'da 100 M2 daireler hem eski bina hem 12 bin lira kira.

İstanbul'un trafiği, hengamesi var, Ankara'daki şantiyesi eve 15 dk uzaklıkta.

İstanbul'da kendi ailem var, bebeğimiz olursa annem bakar yardım eder.

Ben de işsizim, bilgisayar mühendisiyim ama Ankara'da bir kaç aydır iş bulamıyorum, İstanbul'da iş bulma olasılığım daha fazla. 

Ne yapacağım kara kara düşünüyorum.

Bu haftasonu da İstanbul'a ev bakmaya gidecektik yine.

Bir de taşınma masrafı, deppzitosu, emlakçı parası falan da çok tutar. 

Düşünüyoruz ne yapsak diye.

17 Cevaplar

+2 oy
(2,835 puan) tarafından
Yazdığın herşey ailen hariç Ankara diyor ☺️
(582 puan) tarafından
Belki dedim ben de güzel maaşlı bir iş bulurum, Ankara'da iş bulamıyorum, boş kalmayı da istemiyorum. İstanbul'da çalışsam bile bebeğimize annem yardım eder.
-Reklam-
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Bence hiç gelmeyin canım. Olan bile kaçıyor. Yaşanacak gibi değil artik
(582 puan) tarafından
İstanbul'un o yanından da çekiniyorum aslında
(6,047 puan) tarafından
Valla kalın yerinizde bence.  Zaten maaş olarak aradaki farkı hem kira hem depozito hem nakliye hemde ufak tefek de olsa gidecek olan masraflarla kapatıyor . Yani pek kazancınız olmayacak
(582 puan) tarafından
Ama ben daha kolay iş bulurum bir de bebek olursa annem yardım eder, çalışmaya devam edebilirim, bunu da bir yandan düşünüyorum, çok kararsız kaldık
0 oy
(1,125 puan) tarafından
Ankara ya taşınmak için şuan neler vermezdim İstanbuldan nefret ediyorum kaldım burda çakıldım Allah kısmetimi kaldırsın diye dua ediyorum kesinlikle orda kalmalisin canım kesinlikle 
(582 puan) tarafından
Evet Ankara gerçekten çok güzel İstanbul ile kıyaslayınca.
(1,125 puan) tarafından
Trafik derdi yok pahalılik bela binada olur olmaz insanlar heryerde sorun kavga nerden bela gelecek belli değil Ankara her anlamda güzel bence kaynım orda yaşıyor gidip geliyoruz ben çok seviyorum Ankara'yı boşver İstanbul da hayat yok biyere gitmek zulüm işkence yaa
(582 puan) tarafından
Aynen İstanbul'da hayatın geçip gidiyor o da var
0 oy
(3,862 puan) tarafından
sizin sartlarinizda istanbula gelirdim
(582 puan) tarafından
İş bulma şansım da fazla, evde boş oturmak istemiyorum.
0 oy
(3,882 puan) tarafından
Hiç artınyanı kalmamıs ki İstanbulun :Dd
(582 puan) tarafından
İstanbul'da ben de iyi maaşlı bir iş bulurum diye düşünüyorum, çalışsam bile bebeğim olduğunda annem yardım eder, bakar. Ankara'da iş bulamıyorum, daha bir yer dönüş bile yapmadı bana. Eşim istifa etti 3-4 hafta içinde 8-10 yerden aradılar. Belki İstanbul'da iş bulurum ben de, boş durmak istemiyorum.
(3,882 puan) tarafından
Pardon, ben ailenın ıstanbukda oldugunu okumamısım ben olsam ailemin orda olması ve eşimin iş garantisi yeter :)
(582 puan) tarafından
İstanbul'daki iş 3-4 yıllık, Ankara'daki 1 yıllık proje, bunu da düşünüyoruz. 1 yıllık proje bitince yine Ankara'da şantiye olacak mı yoksa yine gurbet mi
(3,882 puan) tarafından
Orda iş imkanıncok diyosun 8-10 kişi aradıysa o işi bitene kadar da inşallah bi iş bulur
(582 puan) tarafından
Eşimin iş bulması değil esas mesele aslında benim Ankara'da iş bulamamam , İstanbul'da imkanlar piyasa daha fazla, ona güveniyorum biraz kendi iş bulmam açısından
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Valla vazgeçemediğim iki şehir. Ama sana tavsiyem çocuk da eğer kayınvaliden de Ankara da değilse otur oturduğun yerde. En güzeli o. 
(48,690 puan) tarafından
hala küs musun annenle benimki yumusuyo ☺️
(13,202 puan) tarafından
Cumartesi yengem geldi gittim ağız ucuyla konuşuyor. Bugün de babaannem geldi mecburen gittim yine öyle. Çay var dök diye böyle sert sert falan. Aman işte istiyor ki peşinden koşayım da koşmayacağım bu sefer yıldım inan ☺️ dolduranı da fazla
(48,690 puan) tarafından
bu aksam annem aradi ela aldi tee aa ananem ariyo küstü ya dedi☺️☺️ neyse annem dedi baban kusburnu getiriyo alırsın ela diyo anane annemle barissana artik sanki ben soyletiyorum ☺️
(582 puan) tarafından
Ben ikisiyle de iyiyim ya sorun yaşamıyorum çok şükür
(13,202 puan) tarafından
Haha güzel kuzum benim yaa. Yakında kızar size küsünce de. Bizimki anlamıyor çok şükür daha.
Aman nazar değmesin boşver iyi ol
0 oy
(15,227 puan) tarafından
Eşinin maaşı Cook iyi. Ankara'da bu maaşa rahat rahat yaşarsınız. Ailen çocuğa baksın diye hiç İstanbul'a taşınmayı düşünme bence. Kendin bak çocuğuna. Bir süre iş düşünme bence. Çocuğun 2 3 yaşına girince o zaman ise başlarsın. O zamana da Allah neler çıkarır yolunuza ona göre değerlendirirsiniz. Bence hiç duzeninizi bozup taşınmaya değmez. Astarı yüzünden pahalıya gelir. O fiyata İstanbul'da da rahat yaşarsınız ama değmez düzeninizi bozmaya. 
(582 puan) tarafından
Ankara'da kalmak istiyorum ama iş bulup çalışmak da istiyorum. Çok bunaldım ya.
(15,227 puan) tarafından
Sen bilirsin tabi. İstanbul'da daha rahat iş bulursanız gidin o zaman
(582 puan) tarafından
Sadece eşim çalışınca kendimi kötü hissediyorum, o kadar çalışıyor gece gündüz, ben de evde oturunca kötü oluyor. Allah'ı var şimdiye kadar çalış ya da çalışma demedi, hep kendi işine gücüne baktı, benim maaşımı da bana bıraktı, ister biriktir ister kendine harca dedi ama çalışmayınca kötü hissediyorum, yük oluyormuşum gibi geliyor
0 oy
tarafından
Şuan en mantıklısı yazdıklarına göre Ankara'da kurulu düzeninde kalmak .. tabi yinede en iyisini siz bilirsiniz 
(582 puan) tarafından
Bir iş bulsam hiç sıkıntımız kalmıyor, kimse geri dönüş bile yapmıyor Ankara'da, İstanbul'da daha kolay iş bulurum belki diyorum
0 oy
tarafından
Annene yakin olman en iyisi. Cocuga da bakar. Is buluncada calisirsin
(582 puan) tarafından
Bu düşünce cezbediyor beni, bir de eşimin İstanbul'daki projesi 3-4 yıllık, Ankara'daki 1 yıllık
tarafından
3 4 yil isi garanti olacak. Maasida iyi. Istanbulda guzel. Ankara soguk hic birsey yok deniz yok. Ben ailemin yanini tercih ederdim. Hakkinizda hayirlisi olsun
(582 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
(1,309 puan) tarafından
Ahhh canım ankaram. Doğöa büyüme ankaralıyım. 35 yılım geçti. 1 yıldır eşimin işinden dolayı gelmek zorudna kaldk. Ki ben bir de istanbulun lüx semtinde oturuyorum. Ama inanın ki Ankara gibi asla olamaz. Ulaşım.insanları, geçinmek çok zor. Dediğin gibi burda sen 10 dan aşağı ev de bulamazsın. Semt çok önemli burda iyi semtte oturmazsan zaten gelme. İyi semtte kiraları söylemek bile istemiyorum
(1,309 puan) tarafından
Bakırköy yeşilköy
(582 puan) tarafından
Annemler de Florya caddesindeler, oraları seviyorum ama bizim bütçemiz yetmiyor oraya eşimle
(1,309 puan) tarafından
Evet florya bize çok yakın. Bence ankara en güzeli
(582 puan) tarafından
Bakırköy, bahçelievler, Zuhuratbaba taraflarına bakıyoruz. Bir ara Denizköşklere bakalım dedik vazgeçtik. Bakalım hayırlısı
(1,309 puan) tarafından
Hayırlısı cnm. Ama dediğim gibi Ankara çok daha güzel ve düzenli ve ucuz bir şehir
0 oy
(448 puan) tarafından
Bence olduğun yerde kal 
(582 puan) tarafından
Ah bir karar verebilsek. Benim koca yine balkonda yakmış sigarasını düşünüyor. Bu böyle sigara yakıp düşününce uzun uzun, sonunda iyi bir karar veriyor, bekliyorum düşünmesinin bitmesini :)
0 oy
(48,690 puan) tarafından
Allah bu ev sahiplerine merhamet versin 6 bin 12 bin kira nedir 

neysee ankara daha mantikli buyuk sehir sevmedigim icin istanbul hic yaşanılacak yer gibi gelmiyo bana
(582 puan) tarafından
Doğma büyüme istanbulluyum ama evlenince Ankara'ya geldim, Ankara çok çok daha güzel ve huzurlu bir şehir
(48,690 puan) tarafından
tamam o zaman kal Ankara da
(582 puan) tarafından
Benim koca balkonda sigarasını yaktı gözünü daldıra daldıra düşünüyor, herşeyi ölçüp biçiyordur muhtemelen, düşünmesi bitince gelecek konuşacağız :)
0 oy
(4,390 puan) tarafından
ankara daha cok yaşanılacak yer bence
(582 puan) tarafından
Bence de. İstanbul zor bir şehir
0 oy
(4,964 puan) tarafından
Ben İstanbula gidin diyorum çünkü hem sen orda iyi bir maaşa iş bulursun hemde çocuğuna annen bakar,Ankara'da iş bulup çalışsan bile hem maaşı İstanbuldaki kadar olmaz hemde çocuğu bırakacak kimse yok
(582 puan) tarafından
Takıldığımız tek kısım burası zaten ama çok önemli bir konu
0 oy
(4,254 puan) tarafından
Gecende paylasmistin ordada dedim İstanbul gercekten yasanacak yer degil heleki kirada olana hic degil senin yerinde olsam Ankaranin sınırı dışına cikmam ordaki kolaylıgi burda asla bulamazsin ulaşım cok zor hastaneler zor aileni nasilsa görürsün yanina gelirler en azindan ama duzen değiştirmek oldukca meşakkatli is Allah yinede hakkında hayırlıne ise onu nasip etsin
(582 puan) tarafından
Amin inşallah canım ya Rabb'im utandırmasın
0 oy
(1,529 puan) tarafından
Ben istanbul u seviyorum ya kalabalığı sesi gürültüsüyle yinede çok güzel şehir istanbulu kötü yapan insanları inanki çalışmayı istiyorsan istanbul a gel eşinin aldığı maaşla burda geçinmen zor değil benim eşim 12 bin alıyo geçiniyoruz valla istanbulun her yeri ayrı güzel aşığım bu şehre
0 oy
(135 puan) tarafından
Ankara'da yaşiyorum İstanbul'a gidip geliyorum sürekli kendi fikrimi dile getirmem gerekirse İstanbul yaşanılacak bir yer değil çok aşiri kalabalık genelde hep yabancılar var maddi olarak çogu şey pahalı yolda yürüyemiyorsun kalabalıltan

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 201 göst.
17 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Asel lina (123 puan) tarafından soruldu
0 oy
66 cevap 1,843 göst.
16 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Hacer ahmet (1,451 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 104 göst.
8 Eylül 2021 Aile kategorisinde Biranneadayi42 (13 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 190 göst.