0 oy
1,243 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Hanımlar benim eşimin mesleği diyanete bağlı olarak hocalık yapıyor. Eşimle kayınvalidemin araları baya baya iyidir. Sohbet muhabbet baya baya iyi. Ben bir kadın olarak Annem ile bile öyle değilim. Neyse konuya gelecek olursak. Geçen gece bir konuşmalarına şahit oldum. Mesaj da kayınvalidemin bayan bir arkadaşının kocası ters ilişki istemiş. Ve bunu tutuyor kayınvalidem oğluna soruyor. Eşimde kesinlikle böyle birşeyin caiz olmadığını felan söylüyor buna. Ben şok oldum. Ne biliym biz 4 kardeşiz bir abim birde erkek kardeşim var. Daha bir günden bir güne asla annem olsun erkek kardeşlerim olsun bu tarz şeyleri haya edip sormamıştır. Ki benim birde ablam var. Ne o ne de ben asla anneme bu konuları açmayız. Ne biliym haya ederiz. Benim çok tuhafıma gitti. Tamam ne kadar eşim hoca olursa olsun sonuçta o senin oğlun. Git başka hocaya sor. Sizce ben mi abartıyorum. Normal mi böyle bir şey sorması. 

36 Cevaplar

0 oy
(1,045 puan) tarafından
Boyle birseyin herkez gunah oldugunu biliyo hocaya sormays gerek yok 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kaynanan s.alagi bu yaşına kadar öğrenememis mı de utanmadan oğluna soruyo. En cahil insana bile sorsan s.alak s.alak konuşma cahiliz ama o kadar da değil der yani. Ben de şok oldum seni bırak :D
0 oy
(119,779 puan) tarafından
bi yorumlara bakim
0 oy
tarafından
E çüş ya bunun neresı normal essek bıle ters ılıskının gunah olduğunu bılıyor artık mağaranın içinde mı yaşıyormuş kayınvalıdenın arkadası, bır kocan degıl ya bayan hocalarda var pes artık 
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Sizlik hiçbir şey yokken buraya sormanız hoş değil bence. Size buradan kim ne akıl versin. Buradan aldığınız akılları gidip eşinize ya da kayınvalidenize mi söyleyeceksiniz, haya var deyip buraya sormak yanlış olmuş. 
0 oy
(383 puan) tarafından

kayınvalidenin arkadaşı kaç yaşında acaba? ben eşinin yerinde olsam anne bu yaştan sonra azanı zaten teneşir paklar düz ters artık neresi denk gelirse yapsınlar diye verirdim fetvamı! gelini torunu torbası olunca bırakılsın şu işler be :)

0 oy
(3,794 puan) tarafından
O soran kadın belli ki kocanın imam olduğunu bildiği için kaynanani kendine yakın bulup sormasini istemiş.  Bunu dediğin gibi oğlum benim bi tanıdık soru sormami istedi  ters ilişki hakkında fetva almak istiyo dediyse sorabilir yani bence normal.   Ama fetva hattı var  o bayan sorularini fetva hattını arayip da ordan bayan bi hocaya da sorabilirdi. 
0 oy
tarafından
Ya saçmalık valla onu sormayı akıl eden beyni diyanet internet sitesinden bakabilir onu geçtim TV deki hocaları arasın isim vermeden sorsun terbiyesizlik ya gerçekten edep denen bişey kalmamış ben ne annemin yanında ne kayinvalidemi yanında asla konuşamam kız kardeşim olsun insan utanır oğlun yani neyse sonumuz hayra çıksın insanoğlunun ne olacağı belli değil 
0 oy
tarafından
Yazini dikkatlice okudum. Bence sen kaynanani kiskaniyosun ve eşinin ailesini kucuk görüyorsun. Oğlu bu. Nasıl ki kızıyla konusabilirse oğluyla da konuşabilir tutupta sizin yatak odanızda alakalı bişey sormamis. Kadın fetva sormus. Belki köyde cahil yetişmiş dini bilgisi sıfır. Herkes sizin kadar şanslı olamıyor malesef. Elif bayi bilmeyen insanlar var. Kaynanan O mağdur kadincagiz için oğluna guveniyor direkt ona sormuş. Gidip nereden soracağını belki bilmiyor belki net kullanmayı bilmiyor. Dini konuda ayıp yoktur. Bilgi almak adına herşey sorulabilir. Önce siz kendi onyarginizi yıkın. Aman işte ailemde yokta eşimin ailesi edepsiz de demeye getirmişsin. Bence kendine ayna tutmalisin. 
tarafından
Hahahahhahaha hayırdır canım kayınvalidemi tanıyor gibi konuşmuşsun. Belki belki belki diyene kadar keşke gerçekten nasıl biri olduğunu bilseydin. En azından belkilerde kalmazdı aklın. Sırf yorum yapmak için yapmayın bence. Kıskanma meselesine gelince. Burda kıskançlık yapılacak bir konudan bahsetmedim ben gerçekten böyle derken patlamalı güldüm. :D neyse canım istediğini düşünebilirsin. Eyvallah
tarafından
Eee tanıyorum  BELKİ ben eşinin akrabasiyim :D
tarafından
Kesin olabilirsin. :D anca onlardan çıkardı zaten bu yorum
(892 puan) tarafından
Benm de yakın bir akrabam var mesela ben adamın eşine sorarım sor bakım bir tanıdık şu konuda şöyle bişey yaşamamış fetavsi nedir derim kendimi ifşa etmem.bence kayınvalidesi de gelinini arayıp hele bir kocana böyle bir olayın fetvası nedir diyebilirdi.
tarafından
Post sahibi korktu sanırsam. Halbuki ben sadece şaka yapmıştım :D
0 oy
(394 puan) tarafından
Google yazsa dünya yazı çıkar yada diyanetin fetva hattını arasın
0 oy
tarafından
Hayır abartmıyorsun başka birine sorabilirdi 
0 oy
(1,685 puan) tarafından
Ayyy ben şok. Edepsiz kadın. Eşine de annesine de gördüğünü belli et kız hatta eşine
0 oy
(434 puan) tarafından
Ogluna sorucagina internete girip arastirsaymis kocaman  kadin haram oldugunu bilmiyirmuymus ki ogluna cinsellik soruyor edep haya kalmamus gercekten 
0 oy
tarafından
Sen ailenle böyle bir konuyu neden konuşasınki zaten ama eşin hocaymış bende sağlıkçıyım banada çok mahrem şeyler sorarlar söylerim hiç yanlış anlamam eşimde sorulduğunu görse yadırgamaz
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Ayyy vıcık vıcık ana oğul ilişkilerinden nefret ediyorum bazı erkekler yanında yatar bide analarının onuda gördüm.

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 1,195 göst.
22 Kasım 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 161 göst.
18 Mart 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 1,496 göst.
7 Eylül 2020 Aile kategorisinde Nihalinannesi (1,238 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 650 göst.