0 oy
1,238 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Hanımlar benim eşimin mesleği diyanete bağlı olarak hocalık yapıyor. Eşimle kayınvalidemin araları baya baya iyidir. Sohbet muhabbet baya baya iyi. Ben bir kadın olarak Annem ile bile öyle değilim. Neyse konuya gelecek olursak. Geçen gece bir konuşmalarına şahit oldum. Mesaj da kayınvalidemin bayan bir arkadaşının kocası ters ilişki istemiş. Ve bunu tutuyor kayınvalidem oğluna soruyor. Eşimde kesinlikle böyle birşeyin caiz olmadığını felan söylüyor buna. Ben şok oldum. Ne biliym biz 4 kardeşiz bir abim birde erkek kardeşim var. Daha bir günden bir güne asla annem olsun erkek kardeşlerim olsun bu tarz şeyleri haya edip sormamıştır. Ki benim birde ablam var. Ne o ne de ben asla anneme bu konuları açmayız. Ne biliym haya ederiz. Benim çok tuhafıma gitti. Tamam ne kadar eşim hoca olursa olsun sonuçta o senin oğlun. Git başka hocaya sor. Sizce ben mi abartıyorum. Normal mi böyle bir şey sorması. 

36 Cevaplar

+7 oy
(37 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Ayy bunu normal karşılayanlara anlam veremiyorum ar var haya var insan oğluna böyle bişey nasıl sorabilir hoca bile olsa yaaaa. Valla banada çok ama çok absürt geldi ben kendi annemle bile böyle konulara girmeye çekinirim kadın halimizde o nasıl sorabilmiş oğluna anlayamadım
(37 puan) tarafından
Aynen öyle afedersin şimdi bunu çocuklara sorsan onlar bile bilir olmadı İnternet denen bişey var
tarafından
Valla çocuklar daha iyi biliyo :D simdikiler çok fena
(37 puan) tarafından
Hemde nasıllll :)))
(762 puan) tarafından
Biz abımle ben 6 oda 8 yaşında iken odaları ayırdı babam kız cocugu Du dıye ne bılım bazı insanlara boyle seyler normal gelebılır
tarafından
Olması gereken o zaten canım
-Reklam-
+5 oy
tarafından
Senin buraya sorman doğru mu peki onların yaptığı günahsa senin yaptığında gunah
tarafından
Ben onların ki günah değil mi diye birşey sormadım. Hemen adamı linçlemeye yer arıyorsunuz haaa. İyi oku yazdıklarımı
+1 oy
(780 puan) tarafından
Ama eşin bı hoca ve bunu da hocaya sordurmak normal bişey sen yanlış yerden bakıyorsun bence 
tarafından
Eşim hoca olabilir ama onun oğlu sonuçta.
tarafından
Her b.kuda hocalara sormuyoruz yani,neyin ne olduğunu bu yasa kadar öğrenemediyse ve oğluna soruyorsa boş yaşamış bu kadın. Ben hoca miyim mesela ?? Ama ne sorsan cevaplarım yani.
tarafından
Abooo 906090 naptin ya :D
tarafından
:D kız ama napiyim doğru değil mi ? Sana şimdi sorsam ters ilişki günah mı sevap mi diye günah demez misin gidip de hocaya mi sorarsın ?  Valla ben ne hocayim ne de hocalara soru sorarım ama maşallah her bi şeyi bilirim :D anam ya millet tuhaf ya da ben :D
tarafından
Ayy bu tarz konular hep midemi bulandirmistir değil birilerine sormak suan okurken bile tiksindim Rabbim uzak etsin
+1 oy
tarafından
Bunu bilmeyen mi var ya hocaya sormaya bile gerek yok ama farkli ozel bi konu olsa ben sormasinda sakinca gormezdim benim esimde ilahiyat mezunu kaynanam sorsa tuhaf gelmez ama bu soruyu degil tabiki herkesin bildigi bisey bu zaten
tarafından
Aynen valla ya, Her b.kuda hocalara sormuyoruz yani,neyin ne olduğunu bu yasa kadar öğrenemediyse ve oğluna soruyorsa boş yaşamış bu kadın. Ben hoca miyim mesela ?? Ama ne sorsan cevaplarım yani.
tarafından
Alkol haram mi?? Gibi bisey olmus bu :Dd tovbe ya konusmak icin konusmus resmen sormak icin sormus.
tarafından
Gerçekten bazı postları hayretler içerisinde okuyorum:D arkadaş haklı yani tutup da bu soru sorulur mu oğluna
+1 oy
tarafından
Olabilir bence yetişme tarzına bağlı canım konusabilir yapanciya sormak daha zor
tarafından
Doğrudur canım bende öyle dedim kendi kendime. Bu ne kadar samimi olduklarını gösteriyor işte
+1 oy
(7,654 puan) tarafından
Haya ediyorsun her şeyden bunu buraya yazarken haya etmemende değişik 
0 oy
tarafından
Dinde haya olmaz canim gayet normal bence çünkü hoca demişsin o yüzden sormuş
0 oy
(6,672 puan) tarafından
En nefret ettiğim ana oğul samimiyeti
(6,672 puan) tarafından
Bu tür samimiyetten bahsediyor um hazırsınız
(6,672 puan) tarafından
Herşeyi konuşacak kadar özel meseleleri ben uygun bulmuyorum siz yarın öbür gün ogullarinizla öyle olun  böyle şeyler konuşun burda  da kaynna diye ağlayın
(6,672 puan) tarafından
Hmm bnm de oğlum var ben mahrem konularda konuşacak arkadaşım dostum var kocam var sen konuş
(7,654 puan) tarafından
Cahilsiniz kabul edin hoca oğlu sorabilir
(6,672 puan) tarafından
Bu kadın senden benden çok evli kalmış hiç mi duymadı yanlış olduğunu hadi duymadı diyelim mümkün değil de internet denen bişey var msj yazmasını biliyor sa arastirabilir kızları hiç mi yok bu bnm görüşüm insan tabiki annnesiyle samimi olur ama her konuda değil hesabınıza gelir gelmez o sizi bağlar eyvallah
0 oy
(4,875 puan) tarafından
Hoca olmasına gerek yok. Bunun olmayacağını bilmeli. 

Valla bilmese bile asla sormamalı. Bana da absürt geldi.
0 oy
tarafından
Ne olur şaka olsun bu 
tarafından
Değil malesef.
0 oy
tarafından
Tövbeeeeeeeee bismillah bence abartmiyorsun o ne biçim konuşma öyle 
tarafından
Öyle canım. Baya baya rahat söylemiş. Daha ben bir günden bir güne eşime ters ilişki de varmış demedim demem de. Böyle birşeyi eşime bile soramam. Haya ederim ne kadar eşim de olursa
0 oy
(48,734 puan) tarafından
Annemi öldürsen sormaz abime bizdede ters oyle seyleri konuşmak
tarafından
Benim annem de öyle. Bırak abimi bize bile sormaz
(48,734 puan) tarafından
Aynen bizde hic konusmayiz
0 oy
(403 puan) tarafından
Koca kadın bilmiyomuda kaynanana soruyor hadi o sordu peki kaynanan dami bilmiyoda oğluna soruyor açsın int baksın ters iliskiyo biliyolar da intden bakmasınimi bilmiyolar 
tarafından
Bilmiyorum canım. Çok tuhafıma gitti kim ne derse desin
(403 puan) tarafından
Benm de tuhafima gitti hoca da olsa utanir insan ac int yaz hersey var int
tarafından
Boş yaşamış bu kadın bence,bunu öğrenemediyse bu yasa kadar
(403 puan) tarafından
Aynn canim katılıyorum
0 oy
tarafından
Banada değişik geldi utanırım bende olsam. Alo fetvaya sorarım tanımadığım kişilere böyle bişey olsa
0 oy
(2,226 puan) tarafından
bayan hocaya da danışabilirdi 

yanlış bi şey yok evet ama artık bayan hocalar da var 
tarafından
İşte bende onu aslında kastediyorum. Tamam sor sor da bunu bir oğluna söylemek de ne biliym.
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Sorabilir ama bunu bilmeyen yok ne gerek var sormaya.. 
0 oy
tarafından
Canım bak sen de bilirsin bunu eşinden eğer dimi bilgisi belirli seviyede ve hele ki din görevlisi olarak çalışan birine ordan burdan soru gelir sürekli akıl danisirlar buna senin alışkın olman lazım. İkinci konuya gelirsek soran kadın kendini baskı altında hissetti belki eşi tarafından zorlandı ve ehil birinden detaylı bilgi almak istedi soran kişi annesi yani bir beis yok bunda kendisi de sormamış. Dini konularda utanma olmaz 
tarafından
Demi sahabe kadınlar soruyormuş peygambere  biz onlardan daha mı takvaliyiz
tarafından
Kız hoca olmaya ne gerek var Allah aşkına,ben hoca miyim mesela?? Ama bana bişey sorsan ben cevaplarım gidip de birine sormam. Zaten bunun günah olduğunu bu yasa kadar öğrenemediyse boş yaşamış bu kadın
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Nasıl ters ilişki caiz deil ya benmi yanlış biliurm günah ya ters ilişki ama bende soramazdim başka hocaya sorardım şayet bilmeseydim
tarafından
Tamam işte caiz değil ters ilişki. Yani günah canım :)
(2,671 puan) tarafından
Anladım canım ya biran yanlış anladım ya korktum:-):-)
0 oy
tarafından
Herşeyi geçtim de kayınvaliden bunun caiz olup olmadığını o yaşa gelmiş bilmiyor mu? Tövbe estağfurullah. 
0 oy
(7,208 puan) tarafından
Genişlikte yorumdakiler gibi olun (≧▽≦) yahu artık her mahallede beş on tane hoca var . En kötü diyanetin fetva hattı var. Hiç edep ahlak kalmamış . O ayıp değil bu ayıp değil artık ne ayıp merak ediyorum...

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 1,182 göst.
22 Kasım 2023 Aile kategorisinde Gamze 35 55 (2,149 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 161 göst.
18 Mart 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 1,492 göst.
7 Eylül 2020 Aile kategorisinde Nihalinannesi (1,238 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 650 göst.