0 oy
99 göst.
Diğer kategorisinde (45 puan) tarafından
Kızlar selam dogumda orkide cicegi geldi benim evde cicek çok ama hep odunsu çicekler yani orkide bana göre çok hassas bir çicek saksısı nasıl olmalı ne kadar sulamalıyım küçük bir saksıda geldi saksı degişimi yapayımmı yaprakları sararmaya başladı sulamama ragmen yardımcı olursanız sevinirim

8 Cevaplar

+2 oy
(175 puan) tarafından
Seffaf olmalı saksısı ısık alan bır yerde durmalı ama dırekt gunes ısıgı almamalı. Koklerı ısık alması gerekıyo yanı o yuzden seffaf saksı kullanılıyo. Koklerının normal halı koyu yesıl. Ama o kokler grı olunca sulanması gerekıyo. Bı legene su koy daldırma yontemıyle sula. Ama yesıl yapraklara su gelmesın sadece kokler ıslanıcak. Yaprak araları ıslanınca oralarda su bırıkınce yapraklar curuyo.saksı seffafsa elleme degısım ıcın. 
-Reklam-
0 oy
(6,672 puan) tarafından
Ben nPsam yaşamadı 
0 oy
(2,139 puan) tarafından
Benimde vardı bakamadım soldu gitti ya.
0 oy
tarafından
Orkid anlayan ben☺️☺️☺️☺️
0 oy
(3,853 puan) tarafından
Netde bak en iyisi 
0 oy
(1,154 puan) tarafından
05 lik pet şişenin kapağına delikler ac o şişeyi toprağa 45 derecelik acıyla sapla ihtiyaci oldukça suyu ordan çeker toprağına kozalak parçaları koy saksiyi değiştir özel toprağı var çiçekçiden almanız lazım ve cam kenari güneş görecek yerini beğenirse veya beğenmezse anlarsın eğer beğenmezse güneş alan başka bir cama koyman lazım birde hiç soğuk sevmez bilgin olsun
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Orkide aksine hiç hassas değil. Hayat mücadelesi en yüksek olan çiçek. Parçalanan kökü toprağa koy yeniden yeşilleniyor :D orkide konusunda uzmanlaştım.... Öncelikle asla direkt güneşe koymayacaksın. Tülün arkasından güneş alacak. Ama tüle de çok yakın koyma. Bu birinci kural. İkinci kural öyle bir yere koy ki bir daha asla yerini değiştirme. Yeri değişince soluyor. 3. Kökleri hemen çürür. Suyu çok sevmez..o yüzden sakın her gün sulama. Sulayacapın zaman bir kaba su doldur. Saksıyı o kaba oturt alttaki deliklerden yeteli suyu alıyor... 4. Kesinlikle şeffaf saksı olmalı. Çünkü köklerden alıyor güneşi... 5 . Normal çiçek toprağı kullanma. Orkide toprağı olmak zorunda normal toprak kökleri havasız bırakıyor. Orkide köklerinden hava alıyor ve güneşi alıyor. Bakımını yaptığın zamanlarda köklerini mutlaka temizle çürük varsa kes at. 6. Eğer işler yolunda gitmiyorsa şuradan anlayabilirsin. Saksının dışına kök çıkıyorsa. Bil ki orkide iyi değil. Havasız kalmış hemen toprağını temizle düzenle
(2,746 puan) tarafından
2 yıllık orkidem var. Kaç kez soldu kardeşim yüzünden manyak benden gizli suluyormuş. Bir de boca etmiş hep suyu. Ama ben yeniden dirilttim hala çiçek açıyor çok güelll
0 oy
(3,830 puan) tarafından
Bi yakınım orkide bakımı ile ilgili youtube de paylaşımlar yapıyor ben orayı takip ediyorum edebilirsiniz çok faydalı bilgiler veriyor 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 448 göst.
24 Haziran 2020 Diğer kategorisinde Mybabyboy (85 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 52 göst.
28 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Ftm1907 (442 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 116 göst.
21 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Rabia_68 (68 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 79 göst.