0 oy
238 göst.
Aile kategorisinde (2,529 puan) tarafından
Biz yemek yerken kızım çok masum masum bakıyor yemeğin suyundan falan yarım çay kaşığı azar azar tattırsam bişey olur mu yutacak kadar değil de tadımlık

14 Cevaplar

+1 oy
(1,331 puan) tarafından
Tadini bilmedigi seye cani cekmez yemekleriniz salcali tuzlu baharatliysa zararli olabilir suyundan ziyade ek gidaya gectiginizde yemegin kendisini yese faydadini da almis olur diye dusunuyorum
(2,529 puan) tarafından
Canı çektiği için değil ki. Hafiften tadıma alışsın diye
(1,331 puan) tarafından
Ek gidaya baslamak icin 4 ay cok erken ama 5 aylikken baslasaniz olabilir belki ama 6 ay idealidir yemegin suyndan ziyade ilk yiyecegi seyler onemli yogurtla baslanir sebze ve meyve diye gider
-Reklam-
0 oy
(4,136 puan) tarafından
Cok baharatli deyilse  tabiki yap:)
(2,529 puan) tarafından
Az önce patates püresi sürdüm diline birazcık yutacak kadar değil dilinde kalmıştır onu bile yalandı ;)
0 oy
tarafından
Canım daha çok küçük ama yine de sen bilirsin 
(2,529 puan) tarafından
Tadıma hafiften alışsın diye yapayım diyodum ama bekliyeyim o zaman zaten çok şükür emiyor
0 oy
tarafından
Canım sana zaten Dr söyler zamanini onun canı çekmez cunku ne olduğunu bilmiyor anne kalbi tabi 
(2,529 puan) tarafından
Yok canı istediği için değil canım öyle tadıma alışsın diye yapayım mı diyodum ama bekliyeyim bari
tarafından
Sizin yediğiniz yağlı tuzlu baharatlidir illaki bencede verme canım
(2,529 puan) tarafından
Tamm canım teşekkür ederim ❤️
0 oy
(14,428 puan) tarafından

Acaba eskiden de varmıydı bu 6 ay kuralı :ermm: 

Ben de bebeklerine herşeyi tattırmıştım maşallah aslan gibilerr

tarafından
Hangi corbalari veriyon benim ki 6 aylik sutum tok tutmuyo artik bende verim
(14,428 puan) tarafından
Ben tarhana yedirdim kendi yaptığımızdan antibiyotik etkisi var valla canım sebzeleri haşlayıp biraz zeytinyağı kat pürüzsüz kıvama getir azar azar başla canım
(46 puan) tarafından
Mercimek yayla çorbası kemik suyu tavuk suyu yemek sularından verdim yoğurt verdim
tarafından
Bn yogurt verdim de 2 gun oldu bi alerji fln yok yumurtayı nasıl verim yaylada yumurtada var ya
(46 puan) tarafından
Ben yayla çorbasına yumurta koymuyorum
0 oy
(558 puan) tarafından
Daha çok küçük canimm  zaten yiyecek bı ömür  yinede sen bilirsin biraz daha bekle tavsiyem
(2,529 puan) tarafından
Tamm canım bekliyeyim biraz daha anne yüreği işte :) çok şükür emiyor zaten :)
0 oy
tarafından
Midesine ağır gelir yemeğin salçalı kısmı asıl suyunda. 6. Ayı bekle derim beklemeyeceksen yoğurt falan belki verilir. Ben 10 aylık oğluma bile kendi yediklerimizden vermem
(2,529 puan) tarafından
Tamm canım bende bekliyecm haklısın
0 oy
tarafından
Çok erken canım ya bekle bari 5 aylık olsun
0 oy
(1,154 puan) tarafından

Benim oğlum 2 aylık annem herşeyi veriyor tadımlık erkek kardeşim yahu deli misin anne 6 ay sadece anne sutu diyorlar dedi annemde sen çok doğurdum herhalde ben size de böyle yaptım bak sapasağlam karşımdasınız diyor:D şimdi anneme verme desem olmuyor ver desem olmuyor ne yapacağımı şaşırdım ama büyük oğluma da ben dayanamayıp veriyordum zaten 2 yaşında şuan bir problem görmedim:D

(46 puan) tarafından
Aynı ben valla 2 kızımıda öyle büyüttüm
(1,154 puan) tarafından
Yani sonuçta eskiden 6 ay kuralı yoktu anneannem anlatır annesi kardeşlerine bak der gidermiş o da mısır unundan mama yapar verirmiş yemeklerin suyundan verirmiş meyvelerin suyunu emdirirmis eee şimdi en küçüğü 60 küsür yaşında
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Kuzu 5 bucuk gibi baslasan daha iyi.6ya kadr tattirma iisi bter 6da corbasini flaan icer.salcali corba icin daha erken hadi 6 7 ay olnca azck tattr da.
(2,529 puan) tarafından
Tamam canım 1 ay daha bekliyim
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Ben hep öyle yaptım canım.  Şimdi 8 aylık yine herşeyden veriyorum. Bebeğimde kendini atıyordu yemeğe biz yerken verdim hep. Hiç sorun yasamadik
0 oy
tarafından
Ben mama kullandığı için veriyorum 4 aylık yani taddırıyorum parmağinımi ucu ile (kaşik kaşik vermiyorum linç uzak dursun benden) istersen taddır kahvaltıda yemekte ufak ufak veriyorum ii
0 oy
(119,509 puan) tarafından
acili eksili degilse ver
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Hayır tabiki canım daha çok kücük. Onun size bakıyo olması canı çektiği anlamına gelmiyo sigara içerken masum masum baksa sigara mı vericez sonuçta :) herşeyin zamanı var

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 107 göst.
5 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Mirayin annesi (2,624 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 138 göst.
5 Nisan 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 52 göst.
6 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Myangell (571 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 877 göst.
26 Ocak 2023 Aile kategorisinde Elifylmz0660 (1,198 puan) tarafından soruldu

381,331 soru

11,415,845 cevap

34,967 kullanıcı

...