0 oy
400 göst.
Diğer kategorisinde (6 puan) tarafından
Kızlar 5 aylık hamileyim kaynanamla yaşıyorum dublex ev evin her türlü işi bende çamaşır bulaşık makina ye.ek pazar ütü aklınıza gelebilecek herşey 6 aydır evliyim kocamla 4 gün tek yanlız kaldım o günden beri ev hep dolu hep iş yapıyorum bugünde eltim geleceğini söyledi tam yemek vaktinde geldi hicbirsekilde yardım etmedi sofrayı kurmaya kaldırmaya bile yeltenmedi üstüne bu saat oldu hala gitmelerini bekliyorum son anda burda yatacaklarini söylediler kaynanam diğerlerine böyle davranmamis hamileyken hepsinin evine yardımcı geliyormuş bana böyle davranıyor çok daraldim hemde çok kocamda anlamıyor beni

19 Cevaplar

+8 oy
tarafından
Ya bende bunu anlamıyorum tamam çok aşıksın çok seviyorsun ama ev ev üstüne olmaz diye kimse sana yol göstermiyormu kuzum be gelmişiz 2022 yılına millet uzayda nargile içiyor kayınvalidemyle otrulmayacagini anlamıyor kızlarımız kadınlarımız . Yani kendine yaptığın en büyük kötülük kayınvalide ile oturmayı kabul etmek . Kocan resmen bı nevi hizmet etmen için götürmüş seni o eve Allah yardımcın olsun gerçekten 
(9,626 puan) tarafından
Artıladim
-Reklam-
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Ah be kuzu neden birlik kabul ettn inşallah kendi evin olur yoksa düzelmez birşey
(6 puan) tarafından
İnşallah bencede düzelmez bıktım artık hamileliğimde bişey anlamadım birliğinde eşim için kabul ettim ama kesinlikle kendinden ödün vermiceksin bu hayatta
(7,768 puan) tarafından
Ayrı ev ihtimali varsa zorla
0 oy
tarafından
Biraz dişini göster kuzum . Agrım var de midem bulaniyo de tmm yalan söylemek kötü bisey ama öyle insanlara iyi olmayacan
(6 puan) tarafından
Yaptım canım adım misafirlerine bakmiyo yapma öyle ayip bilerek gidiyosuna çıktı
(240 puan) tarafından
Çıksın hiçbir şey olmaz . Rahatsızım ben biraz uzanacam de . Eşine onlar bsy demeden duygusal şekilde olayları anlat ki onlar konuyu açınca cevap verebilsin. Ne vicdansız insanlar var ya . Ben hamile birinden su bile istemem
0 oy
(276 puan) tarafından
Allah kaynanana merhamet versin inşallah eltine de aynı şekilde çok **** oldum ikisine de en güzeli çok uzakta olmak imkanın varsa bence ayrı eve çık yoksa da yapma yani sende bul bi yardımcı emrivaki yap çağır eve hiçbir işe karışma belli ki alışmış kadın hamilesin az nazlı ol oram ağrıyor buram ağrıyor de odanda takıl 
(6 puan) tarafından
Evet başından beri ben yaptım herşeyi kaynanama rahatsızım dememe rağmen yapma etme demiyor odama gidincede bana sürat asiyor ahh denemediğim şey kalmadı üstüne seni annene söylerim diyor benim annemin 9 kızı var 6 kız evliyiz ben üzmek istemiyorum o bu şekilde tehdit ediyor
(3,419 puan) tarafından
Annene solerim demesine nie susuyorsun solerse solesin hatta o evde kalma git ailenin evine esin seni ve çocuğunu düşünüyorsa başka ev kurar
(276 puan) tarafından
İnan ki seni sırf eve hizmet et diye almışlar çok belli yani bide annenle mi tehdit ediyor bırak arasın sen rahatına bak yapma kız iş falan arkadaşın da dediği gibi ailenle kal eşin ayrı ev tutmadan dönme korkma sakınailen arkandaysa
0 oy
(394 puan) tarafından
Sende ben hamileyim yoruluyorum de demek sana acımıyorlae sende onlara acıma canm insan oğlu nankördur bir hatansa emin ol silerler bu yaptıklarını
0 oy
tarafından
Problem kocan hmn çocuk olmsaydi keşke hamile hamile böyle yapan hamile olmsn nelr yaordi en azından İlk 6 ayda anlrdn neyin ney oldgnu eşinde önemsiyor mus ayrilrdn yol yakinkn
0 oy
(119,340 puan) tarafından
neden birliksiniz
0 oy
(850 puan) tarafından
O zaman diyeceğin şu gayet sakin bir şekilde eltin ve kaynananın bulunduğu ortamda sizlerde bu yollardan geçtiniz ilk hamileliğim zorlanıyorum size de yansıtmak istemiyorum yanlış anlamanızı istemem çünkü yardımcı olur musunuz bana bu süreçte..insan gibi halini anlatmayı dene bakalım önce..
(6 puan) tarafından
Söyledim onuda 3 eltim var biri tek hayatta geldimi bana yaptırmaz diğer ikisi aynı yemek vakti geliyorlar gelince yemek yapmam lazım ki yemek kokusundan kusan bı gebeyim
(850 puan) tarafından
El insaf ya :(siz de bir taraftan yeni evlisin diğer taraftan hamilesiniz öbür taraftan böyle bir evin içindesiniz..eşinizle konuşmaya çalışın, duygusal konuşun onun sizi anlaması size destek olması çok önemli o zaman ayrı eve de çıkabilirsiniz..
0 oy
tarafından
E sende hata,boş ver ne yapıyorsun 
0 oy
(1,020 puan) tarafından
Niye razı oldunuz birlik oturdunuz ne bekliyordun be güzelim. Madem bu durumdasın biraz dişini göster onları haksız pozisyona sok heö hamileuim hem bana acımıyorsunuz destek olmuyorsunuz de üzül git yan odaya eşin de böyle böyle akleder sen mağduriyetini göster 
0 oy
tarafından
Kaynana ile.yasayip hemen neden hamile kaldın az evliliğini aile içini bir yaşayıp.goreydin. 1 ay evli kalmışsın resmen 5 aydır hem.hamilelij hem.evi keşfetme işi zor. Yapma iş güç yat dinlen. Kimseyi de duyma
0 oy
(7,250 puan) tarafından
Niye yapiyorsun at kendini yatağa ay öldum ay bittim belim ağrıyor sancim var de 
0 oy
(277 puan) tarafından
Yapmak zorunda olmadığı göster tepkini göstermessen böyle devam eder
0 oy
(1,703 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım 
0 oy
(169 puan) tarafından
Yahu aklını peynir ekmekle mi yedin. Kaynanayla yaşanır mı. Evin hizmetçisi gibi kullanıyorlar seni. Aklını kullan evi ayır. 
0 oy
(2,405 puan) tarafından

Yorumları okudum ne yap biliyor musun tamam hoş bişey değil ama yanlarında yalandan bayılma numarası yap ama kendine dikkat et bebişe bişey olmasın belki o zaman insafa gelirler :D olurda hastaneye götürmek isterlerse de git temizlik felan yaptığını misafir geldigini hizmet ettiğini söyle belki eşinin yanında iş yapmasın dinlenmesi lazım felan derler de oda sana bişey demez bir daha ha olurda onu senin yanına almazlarsa hemşireye bunları eşime söyleyin felan dersin artık kim seninle gelirse ona söyler;)

0 oy
tarafından
Kabul etmeyin ya kaynana ile yaşamayı hep böyle ezilirsiniz  

Rabb'im yardimcin olsun seni hizmetci olarak almışlar belli
0 oy
tarafından
Ya niye baştan birlik oturmayı kabul edersiniz ki
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Ay kafam kaldırmıyor artık benim ya bu kaynana meselelerini. Senin için demiyorum canım ysnlış anlama ama. Yahu 6 aylık evli insam ne diye kaynana ile oturur kafsyı yicem ya. Neden kabul ediyorsunuz. Hadi ettiniz miye kendinize böyle davranılmasına izin veriyorsunuz yahu sizin hiç mi bir baskın kişiliğiniz yok. Yahu beni böyle hizmetçi gibi kullanacaklar bırak hamile olmasam bile terör estiririm yaa. 

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 414 göst.
16 Nisan 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 350 göst.
20 Haziran 2019 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 1,369 göst.
3 Şubat 2019 Diğer kategorisinde Cennet_meleyim (40 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 283 göst.