0 oy
193 göst.
Diğer kategorisinde (96 puan) tarafından
Doğum yapalı 1 yıl oldu agdet daha hiç olmadım aylardır kasıklarım ağrıyor korunmadim hiç doktor hamile kalabilirsn korun dedi spiral taktirmam için bi hastane söyledi istemiyorum aslında ama taktırdiktan sonra agdet olunuyomus sırf agdet için taktirmayi düşünüyorum taktırıp agdet olan varmı bide yüzde yüz koruyormu kayma ağrı vs sıkıntı yasarmiyim

9 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Agdet değil canım adet, 40 çıktıktan sonra bile taktirabilirdin %100 korumuyor kayma ihtimali var çünkü 
(96 puan) tarafından
Agdet olmadığını biliyorm tabi :) klawye yazmış ben değil ben korunma tarftari degilm sadece amacım adet olmak
tarafından
Bebeğin küçük hamile kalırsın korunmazsan o zaman
(96 puan) tarafından
Spiral de yüzde yüz değilmiş ama çekilme yöntemi yüzde yüz bence en azından biliosun  hamile kalmiycani ama spiralde kayma olursa anlamazsın ki
tarafından
Kız saçmalama geri çekilme korunma yöntemi değildir eşin korunsun sende doktora git adet olmak için evet spiral korumuyor tam
(96 puan) tarafından
Spiral tam korumuyor ama geri çekilme koruyor en azından biliosun eminsin ama spiralde ole değilmiş sırf adet olmak için taktırmak istiyorum
-Reklam-
0 oy
(119,086 puan) tarafından
korunmayip gebe kalmamak mucuze yaa  tebrik ederim
(1,031 puan) tarafından
Sevda her spral postu görünce sen aklıma geliyorsun kız içinde bi aletle nasıl rahat ediyorsunuz diyonya :))
hee valla yaa tamda yerinde nasi oturup kalkiyolar anlamiyom bende olsa oturmam ☺
(1,031 puan) tarafından
10 sene oturdum kalktım artık cok kanamam oluyo diye süresi dolmuş cıkartalım dediler 3 ay dinlen takalım denildi sonuc 3 ay patlak verdik kızım oldu hemen geri taktırdım 2 bucuk senedir yine var hic hisetmiyorsun sende taktır dogumdan sonra
ben baglatcam
0 oy
(47 puan) tarafından
4 yıl kullandım ayriyeten korunmaya gerek yok bence en iyi korunma yöntemi sadece periyodun biraz uzuyor ve fazlalaşıyor 
0 oy
(849 puan) tarafından
Doğumdan sonra korunmamayı nasıl göze aldın benim ödüm patlıyor
(96 puan) tarafından
Bende korkuyorum hatta eşim bitane daha istiyor kız olsun diye ama o ben istemediğim bişi zorlamaz eşime güvendiğim için içim rahat oluyor 1 yıl hamile kalmadım ama spiral taktırdiktan sonra kalırsam kötü olur uzulurm yani
0 oy
tarafından
9.5 yıllık evliliğimde 2 çocuk var sadece 3 kere spiral takıldı her doğum sonrası ve bir kere kaydı..diğer yöntemlere göre daha korunaklı diyebilirim hepsinin riski var tabii 
(1,122 puan) tarafından
Doğum olduktn hmn sonra yani dogdugumz gün takilabilrmi yoksa doğumdan sonrayimi beklemek lâzm?
tarafından
40 çıktıktan sonra takılır cnm rahim toparlanmadan takmazlar..adetsiz de test vererek takılır
(1,122 puan) tarafından
Anldm cnm çok teskkur edrm
0 oy
(1,009 puan) tarafından
Benim 3. Kez kullanırım 3 doğumdan sonra 4 ay adet olmadım kan testi verdim negatif olunca taktilar zamanla düzene girdi adetim 
(96 puan) tarafından
Baklm ins pişman olmam
0 oy
(1,031 puan) tarafından
Canım ben kırk birinci gün taktırdım 8 ay adet görmedim 
(96 puan) tarafından
Taktırdiktan sonra mı olmadın ben sırf adet olmak için taktırmak istiyorm
(1,031 puan) tarafından
Evet canım adet olmadım taktırdıktan sonra 8 ay 40 cı gün taktırdım adet felan yokken takıldı hic te acımıyo zaten
0 oy
(310 puan) tarafından
En korktuğumdu artık en güvendiğim diyebilirim cahil kafayla 3 tane ard arda doğurdum Bi senedir spiralliyim çok şükür memnun kaldım 
(96 puan) tarafından
İcinde olduğunu hissediyomusn ağrı fln yapiyomu
0 oy
(365 puan) tarafından
Yüzde yüz korumuyor malesef. Spiralle hamile kaldım ve kaydigina dair en ufak bi belirti olmadı. En kesin çözüm spiral+geri çekilme sanırım.
(96 puan) tarafından
Peki spiral olmasına rağmen hamile kaldin bebeğe zararı oldumu veyatta oluyormu 1yildir korunmadim ama korundugum halde hamile kalırsam çok üzülürüm
(365 puan) tarafından
Uygulamadan çıkış yapmış telefonum o yüzden girememiştim kac gündür cevap yazamadım kusura bakma :) 7 haftalıkken düşük yaptım canım. Ama kesin spiralden kaynaklı diyemem. Gebelik başlangıç olarak sağlıksızmıs doktorlarin söylediği bu şekildeydi.
(96 puan) tarafından
Anladim teşekkür ederim basiniz saolsjn bu arada

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 70 göst.
21 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Eymenciginannesi (216 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 105 göst.
0 oy
7 cevap 150 göst.
28 Eylül 2022 Diğer kategorisinde gllshbsk (51 puan) tarafından soruldu

378,095 soru

11,316,949 cevap

34,762 kullanıcı

...